Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie w Polsce. Tak dobrze nie było od 7 lat

Bezrobocie w Polsce. Tak dobrze nie było od 7 lat

Wyświetlaj:
asasas / 31.42.17.* / 2016-01-13 10:40
praca jest, tylko czy płaca za tę pracę też?? bo te 1850 brutto, a czasem i nie, to dobre dla sprzątaczki za 4godz tygodniowo...
jakotakowie / 88.156.133.* / 2016-01-12 21:21
jasne, że bezrobocie spada...moich 6 znajomych i parę osób z rodziny w ciągu 2 lat wyjechali za granicę. Gratuluję wyniku. Warto podnieść podatki i ZUS. Na pewno wszyscy chętnie wrócą...
kjhgfd / 46.238.231.* / 2016-01-12 16:18
Sąsiady nie chcieli iśc na pozorowany staż do stolarni za 700 zł za normalną tyrkę to wykreślili ich z PUP . I szamają zupkę a mamusi. Ja pojechał pilnie w kwietniu za granicę na mój adres w Polsce przyszło wykreślenie z PUP . Za granicą było oszukaństwo i ja spał do grudnia tam na paletach w nieogrzewanym magazynie i przed świętami zlitował się kierowca polskiego tira i mnie zabrał do Polski . Ja poszedł 22 grudnia się zarejestrować a tam mi z gębą wyskoczyli że nie mogę się zrejestrować przez 9 miesięcy od skreślenia. I pracy nie mam bo są tylko oferty operator wtryskarek wiek do 30 lat. I mimo że i tak bez prawa do zasiłku to zarejestrować mnie nie chcą. Piszę z biblioteki.
Martinredleft / 77.253.93.* / 2016-01-31 11:24
To prawda z tymi stażami. Cwaniacy z firm wykorzystują ludzi, których przysyła im urząd. Sami się przyznają, że potrzebują gotowych pracowników ufundowanych im przez państwo, najlepiej z doświadczeniem, nie mają zamiaru nikogo szkolić. Latem zrobili taką akcję to się sporo osób pozbyto z rejestru i resort chwalił się efektami.
Posiadam wyższe wykształcenie i jedyne co oni mi tam proponują to praca na magazynach za 1500 i to jeszcze poprzez prywatną agencję pracy tymczasowej. Chcą się pozbyć człowieka, bo jak sami przyznali szkoda im pieniędzy na opłacanie składek.
To jest łamanie konstytucji, która gwarantuje bezpłatny dostęp do służby zdrowia każdemu obywatelowi, opłacanej z publicznych środków. Obecny system ubezpieczeniowy to łamanie ustawy zasadniczej. Dodatkowo resort zdrowia wydał setki milionów na stworzenie wadliwego elektronicznego systemu ewidencji. Pobieranie pieniędzy od chorych pozbawionych ubezpieczenia jest wbrew prawu, ale platforma czy trybunał konstytucyjny nie z tego sobie nie robiły.

Najnowsze wpisy