Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie w Polsce w maju spada. Dane lepsze od oczekiwań

Bezrobocie w Polsce w maju spada. Dane lepsze od oczekiwań

Wyświetlaj:
bukajj2 / 5.184.7.* / 2013-06-26 18:34
Pewnie na zlecenie i życzenie tuska , ale myślę ze jak już nie bedzie tuska i PO i tego obrzydliwego PSL-u to bezrobocie bedzie spadać lawinowo.
Patriota z rodziny AK / 188.33.238.* / 2013-06-26 10:15
widać że pismaki rządowe już działają i komentują dla dobra władzy ludowej. Wystarczy policzyć po numerach PESEL ilu mamy ludzi w wieku produkcyjnym i odjąć od tego ilość złożonych deklaracji ubezpieczeniowych w ZUS i wtedy widać byłoby faktyczną skalę bezrobocia i wyjazdów z tego powodu. Poza tym ile na wsi siedzi ludzi na jednym gospodarstwie nic nie produkując tylko fikcyjnie tworząc rzeszę rolników. Raport statystyczny przypomina ten na który powołuje się Minister Oświaty że szkoły są przygotowane do przyjęcia sześciolatków kiedy aby być szkołą uznaną za przygotowaną wystarczyło mieć 81 punktów na 180 (na każdym sprawdzianie to jest dwója) lecz ilość punktów za przygotowanie dla sześciolatków wynosiła jedynie 45 punktów więc cóż 180-45=135 i szkoła wspaniale przygotowana na przyjęcie sześciolatków mimo że scoring dla sześciolatków beznadziejny. Ale raport jest i można się nim chwalić. Jak może być dobrze kiedy do prywatyzacji od jej początku przeznaczono około 6000 firm z czego zostało do prywatyzacji około 700 a już 3/4 ze sprywatyzowanych nie istnieje przez wrogie przejęcia. Prosta rzecz sprzedajcie PKP Cargo drugiego przewoźnika towarowego w Europie i załatajcie tym dziurę w PKP przynoszącym straty, więc jaka jest gwarancja że PKP przyniesie dochód - pewnie żadna. Trzeba odciąć ogon przynoszący straty i rozwinąć to jest rentowne, tak nakazuje logika ale działająca dla dobra Polski i z to nie dostanie się posadki w UE.
marian p. / 62.182.213.* / 2013-06-25 17:12
ale przecież wszystko się wali,a rząd jest nieudolny mówi kaczyński,a powtarzają to z determinacją bezmuzgie pisowskie owieczki i lud smoleński.strach pomyśleć,że może rządzić ten mistrz napuszczania na siebie i skłucania ludzi ,ten pierwszy hakowy IV rp.przecież bez haków nie da się żyć,a co dopiero rządzić.
plaplapleplokop / 92.20.6.* / 2013-06-26 07:48
niestety myslenie u ciebie jest zjawiskiem sezonowym, tak jak spadek bezrobocia w Polsce.
NTS / 83.168.115.* / 2013-06-25 16:33
Spokojnie. Spokojnie. Wkrótce wybory wygra PIS i dopiero będzie katastrofa. Ten kraj nie zasługuje na nic dobrego.
ssssss814 / 77.65.107.* / 2013-06-25 14:13
tak ciekawe ile jest nie zarejestrowanych bezrobotnych , ukrywanie bezrobocia to norma
debos / 95.49.88.* / 2013-06-25 13:58

Dane lepsze od oczekiwań

Dane nie mają się nijak do rzeczywistości. Te dane mówią tylko o zarejestrowanych bezrobotnych a najważniejsze przecież ilu jest tych co na prawdę nie pracują a chcieliby pracować. Tych jest z 5%? A może i to nie?
A jeszcze jak się okaże, że i dane o PKB za 2Q będą lepsze niż te o które niektórzy się modlą to dopiero będzie pomór. A mogą być, bo dane za 1Q były porównywane do 1Q 2012r kiedy to wzrost PKB był na poziomie rekordu świata. Szczerze życzę tym wszystkim co modlą się o kataklizm w Polsce aby los ich w ten sposób doświadczył.
Adam222 / 77.88.138.* / 2013-06-25 16:21
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
bezrobocie faktyczne podał jeden z uniwersytetów i wynosi ono 16%.

Polacy chcą pracować ale za godziwą płacę.
sceptyk1188 / 78.8.126.* / 2013-06-25 13:47
ale to dziwne, bo bieda, zubożenie i nędza rosną w siłę - zresztą kto uwierzy w dane GUS?, chyba tylko sam GUS
debos / 95.49.88.* / 2013-06-25 14:21

ale to dziwne, bo bieda, zubożenie i nędza rosną w siłę

Ja myślę, że dlatego, że dałeś sobie narzucić taki obraz. Podejrzewam, że jak bym ciebie zapytał czy masz gorzej niż miałes to odpowiedziałbyś, że nie.
Bo taka jest standardowa odpowiedź. Ale jak się zapytać o rodaków no to się usłyszy, że przymierają głodem, a w ogóle to jest czarna dziura. Czy to wyraz troski o bliźniego swego czy raczej podatność na manipulację?
Prorok666 / 88.199.5.* / 2013-06-25 23:12
Do debos...
Powiedz gdzie mieszkasz a powiem ci czy masz lepiej niż kiedyś.
Ja kiedyś za pensję mogłem iść do kina, kupić książkę i na jedzenie starczyło. Teraz mam około 500 zł na miesiąc i jak myślisz czy jest mi lepiej niż kiedyś, czy stać mnie na kino czy książkę?
Nie myśl, że się obijałem i dlatego tylko tyle mam na życie. To dzięki rządzącym partiom, wszystkim bez wyjątku "AŻ TAK DUŻO" mam bo lata pracy poszły się biegać, dlatego, że politycy myślą o biznesie bo z tego maja kasę a nie myślą jak zwykłym ludziom poleszyć życie codzienne. To co ci napisałem nie jest żadną manipulacją tylko codziennym życiem w małym mieście. Dla jasności mnie nie interesuje jaka partia rządzi byle rządziła dobrze a jak do tej pory jeszcze takiej partii w tej tak zwanej "wolnej Polsce". Nie za taka Polskę cierpiałem w latach 80-tych. Ci co wtedy najmniej przecierpieli teraz maja się najlepiej. Bo tego internowania co poniektórzy przeszli to nie uważam za żadne męczarnie jak oni opisują, bo co to jest miesiąc czy dwa pomieszkać w ciepłym internacie. Poszukaj ludzi, którzy cierpieli przez dwa lata albo dłużej a przez pierwsze pół roku mieszkali w namiotach wokół których był śnieg prawie na półtora do dwóch metrów, i tacy to przecierpieli a nic z tego nie mają bo politycy udają, ze o tym nie wiedzą. Więc nie wyjeżdżaj mi tu z propagandą czy manipulacją bo to chyba ty w takie coś wierzysz jeżeli uważasz, że jest lepiej, albo jestes zwykłym prywaciarzem wyzyskującym za grosze pracowników.
i to by było na tyle / 83.29.235.* / 2013-06-25 14:55
Prawdziwą tragedią jest gdy propagandzista uwierzy we własną propagandę.

jak bym ciebie zapytał czy masz gorzej niż miałes to odpowiedziałbyś, że nie

Ja Ci już odpowiem bez pytania: Tak, mam gorzej!
Gorzej niż 10, 20 a nawet 30 lat temu choć nigdy nie miałem cudownie.
Robotron / 91.215.33.* / 2013-06-25 13:41
Te dane są tylko pod publikę i dla ludzie nie mających pojęcia o realiach.
Ważne były by dane:
1/ ilu mamy urzędników,polityków,budżetowców wszystkich w całym kraju i poza nim na państwowym wikcie i w spółkach państwowych.
2/ jaki jest średni zarobek włącznie z wszystkimi przywilejami.
3/ w jakim średnim wieku idą na emerytury i ile dostają.
4/ jaki jest udział szarej strefy w gospodarce:
a/ w zł rocznie, w ilości ludzi tam pracujących włącznie z lekarzami, tartakami, firmami budowlanymi, targowiskami, i wielu wielu innymi branżami.
5/ dla czego państwo polskie nic nie robi od wielu wielu lat aby to zmienić i kto za to odpowiada .
6/ ilu mamy twórców PKB w całym kraju i kto to jest i jaką pomoc otrzymały poszczególne grupy tworzące PKB od państwa lub EU.
7/dla czego polskie prawo jest ukierunkowane pod oszustów.
8/ dla czego nie jest stworzone dla twórców PKB szczególnie tych małych.
9/ ilu ludzi jest legalnie zatrudnionych w Polsce a ilu to reszta.

Mając takie dane wiedzieliby wszyscy nawet ci nieświadomi skąd się co bierze, kto rujnuje a kto buduje i z czego.
Wiedzielibyśmy a wielu by pomarło na zawał gdyby były prawdziwe dane że biurokracja, budżetówka, polityka itp, pożera 90 % dochodu narodowego wypracowanego w kraju oraz że szara strefa to prawie drugie tyle.
Być może wielcy tego świata zaczęli by coś wreszcie robić w kierunku normalności i odpowiedzialności wobec narodu i podatnika.
Niestety tego się nikt z nas do śmierci nie doczeka bo wiadomo co by się zaraz stało u nas i może w całej Europie czy na świecie.Do tego nas doprowadzili wielcy politycy,urzędnicy i cała administracja i to bez względu na zapatrywania polityczne.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2013-06-25 15:39
W polsce wg danych Eurostatu zgodnych z danymi ZUS w sferze przedsiębiorstw pracuje zaledwie 5,5 miliona polaków reszta to jest ponad 10 milionó pracuje w sferze budżetowej lub w sferze finasów i ubezpieczeń albo w sferze usług niematerialnych takich jak radiestezja wróżenie pisanie do gazet itp itd czyli cały 38,5 milionowy Naród Polski za wyjatkiem tych któzy żyja za granicą jest utrzymywany przez zaledwie 5,5 miliona polaków wytwarzających dochód narodowy. Nie mylić z PKB bo Dochód to ta częśc PKB która zostaje w kraju po wywiezieniu zysków dla akcjonariuszy zagranicznych firm które są właścicielami banków, hipermarketów, elektrowni, sieci ciepłowniczych rurociagów wodnych i gazowych i innych fabryk w Polsce. Mamy na utrzymaniu największy w świecie odsetek emerytów którzy nie ukończyli jeszcze 40 lat mamy wicerekord Europy w ilości osób nie pracujących po skończeniu 55 lat życia. w Polsce w przedziale wieku 55-65 pracuje zaledwie 34,0% osób, mniej jest tylko na Cyprze 30,5% średnio w UE wskaźnik ten wynosi 50% w niemczech 60% a najwyższy jest w Szwecji 70,5%. Czy jeszcze dziwicie się że PKB brutto liczącej 9 milionów mieszkanców Szwecji i 38,5 milionowej Polski są równe?!?! Nigdzie na świecie rolnik hodujący psy rasowe na 2 ha nieużytków za 85złotych kwartalnej składki emerytalnej płaconej przez zaledwie 20 lat nie otrzymuje 850zł miesięcznej emerytury a w Polsce tak. Nigdzie na świecie 66 letni pracownicy nie są opodatkowywani w celu wypłacania wysokich ponadprzeciętnie emerytur 36letnim zdrowym facetom, którzy 15 lat służbowo podrywali starsze panie jako agenci jednej z 14-stu uzbrojonych służb policyjnych.
jack8944 / 83.6.213.* / 2013-06-25 13:51
Te 90% to było u Josifa Wissarionowicza. I to w 1942 r.
Eterson / 89.79.141.* / 2013-06-25 13:40
I P.S.
Za takie info to powoli przestaje czytywac ten serwis plotkarski..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Eterson / 89.79.141.* / 2013-06-25 13:36
Bezrobocie spadlo bo kolejne osoby wyjechaly za praca, to bez dyskusji zaskakujacy wynik polityki w naszym kraju.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
cvb / 83.24.72.* / 2013-06-25 13:27
autor zapomniał nawet równiez jaki jest wskaźnik imigracji.
i_tyle_w_temacie / 79.190.177.* / 2013-06-25 13:23
Wszystkie wały na tym forum które tak stękają i narzekają niech się wezmą do roboty a jak się nie podoba to, ile można zarobić u kogoś, to zakładać własne interesy. Tylko narzekać umiecie i na tym kończą się wasze umiejętności. I dziwicie się, że nikt wam za to płacić nie chce!!!
Może jakbyście poczuli jak to jest prowadzić własną działalność i użerać się z takim pretensjonalnym warcholstwem jak wy to trochę byście zmienili światopogląd. Wale takich pracowników. Sam pracuję na swoim i sobie radze i na pewno nie będę się już pchał do zatrudniania kogokolwiek bo to szkoda nerw.
111114444444444 / 37.30.121.* / 2013-06-25 13:14
A JAKI JEST WSKAŹNIK ZATRUDNIENIA PROSZĘ NAPISAĆ!!! ŚMIESZNA WIADOMOŚĆ!
valdi11979 / 188.223.100.* / 2013-06-25 12:50
Dlatego Wam sie wyniki ''polepszyly'' bo jest sezon letni i czes dostala prace sezonowa a reszta wyjechala!! Od ponad 4 lat mieszkam za granica bo przez prawie 1,5 roku szukalem roboty w polsce i nic nie bylo- mam mgr.na dwoch kierunkach i dwa jezyki... na samym starcie bylem za dobry...ja do PL NIE WROCE...bo mam dwojke dzieci i zone i musze je utrzymac a w PL jest z tym ''trudno'' :p
niwjk / 92.77.57.* / 2013-06-25 13:32
NO TO POWIEDZ MI TY PODWOJNY MGR.CO TY ZA TA GRANICA ROBISZ?NIE WYDAJE MI SIE ZEBYS DYREKTOREM BANKU BYL.WYNIKA Z TEGO ZE ZADAWALASZ SIE BYLE CZYM.A W POLSCE BOH ODIN ZNAJET CO TY BYS ROBIC CHCIAL.NAWIASEM MOWIAC,JA MIESZKAM JUZ 30 LAT I NIE JEST TO TAKI LUKSUS.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
br555 / 90.156.0.* / 2013-06-25 12:17
Źle nie jest, jest beznadziejnie. Kraj emigrantów, śmieszy mnie to, że wskaźniki demograficzne biją na alarm, ludziom każą się mnożyć, a potem żeby w ścianę, bo nie ma pracy, nie mówiąc już o dobrze płatnej. POlityka :)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy