Forum Polityka, aktualnościKraj

Bezrobocie w Polsce zaniżone? Kto ma ponad 2 hektary ziemi rolnej nie może się zarejestrować

Bezrobocie w Polsce zaniżone? Kto ma ponad 2 hektary ziemi rolnej nie może się zarejestrować

Wyświetlaj:
lkjhgfdsajhgf / 46.238.231.* / 2016-04-06 09:03
Żyć nie mam z czego. Bo mam 2.5 hektara . V i VI klasa, żeby to uprawić nawet na swoje potrzeby to trzeba nająć usługi , kupić nawóz. Kupić nasiona, nasiona to teraz sprzedają po kilka sztuk nasionek w torebce po 2-3 zł. Pracy nigdzie w pobliżu nie ma, Najbliższa 30 km w jedną stronę, za najniższą. Bym musiał mieć samochód ale taki co pojeżdzi ponad 3 dni to mniej niż 7-8 tys nie chodzi. A paliwo i opłaty by pochłonęły prawie cały zarobek. Za granicą byłem , pracy nie idzie dostać. Nawet na takie fuchy na tydzień w miesiącu przez pośrednika to wielkie wymagania. Jak nie pracujesz to za przyczepę kempingową i tak ci naliczają 400 zł za tydzień. Nic na wyjeżdzie nie zarobiłem. Z ledwością wyszłem na 0. Na kolejne próby wyjazdu nie mam pieniędzy. W urzędzie pracy nie chcą mnie zarejestrować. Uprzedzając pytania o internet pisze z biblioteki w gminie.
ebololi / 164.127.51.* / 2016-04-06 08:56
Tak, oczywiście. Moi sąsiedzi mają 9ha. Starą chałupę, stare auto, stare buty i stare łachy. Krowę, cielaka i psa. Dobrzy ludzie, pomocni, prawdomówni. Dzieci dobrze się uczą, nawet bardzo dobrze. Ojciec rodziny pracuje jako drogowiec za najniższą a mama w gospodarstwie. Bida aż piszczy. I nie załapali się na 500+, bo starsze dziecko zaraz osiemnastkę będzie mieć, i tak wyliczają dochód z pola, że im nie przysługuje. W rejonie takie bezrobocie ( lubelskie ), że sąsiadki chodzą na czarno do szwalni za 400 złotych robić po 8-9 h dziennie. Niegodne życie w tym kraju.
xtxt / 78.11.38.* / 2016-04-06 20:31
przykre oby im sie los odmienił w jakiej miejscowości mieszkaja
sde / 31.2.102.* / 2016-04-06 09:34
za PO oraz jak by byl kod u WLADZY to by FERARRI lataly a do domu dolatywał by prywatny helikopter
9 h to i tak spoto-----za same laki dostaje 2100zł od h
mozna bylo jeszcze zalasic jeszce wieksze zł
i bylo wiecej kasy za HE do wyciagniecia --obsadzenie orzechem ----- ale to ci przy korytach zrobili-----
wiec nie piermadzolcie bo niby rolnik ma zle a my z miasta -- NIE MAMY ZADNYCH DOTACJI UE, zadnych dotacji do dzieci na zimowiskach czy wczasach
zadnej mozliwosci skorzytsani z dotacji na infrostrukture-- kolektory itp
jedynie co roku wieksze podatki od nieruchomosci

pozatym sam teraz kupilem gospodartwo na kuzyna i otwieram agroturystyke wtaz z produkcja rolna z doplatami Ale bez posredników
i licze ze bedzie dobrze a co roku jeszcze lepiej
Moja opinia jest taka ze wies i he to pszyszlosc a nawt te obecne kwoty dotacji------ miasta do 40000 tys mieszkancow skazane sa na wymarcie i CORAZ to wieksze podatki (podatki od podatków) dachów wod opadowych ,miejsc z ulozona kostka -polaci dachu itp itd --bo trzeba bedzie te miasta utrzymywac
Expert od nietzschego / 91.208.150.* / 2016-04-06 09:02
A ile biorą dopłaty od tych 9-ciu ha?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy