Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie wciąż spada

Bezrobocie wciąż spada

Money.pl / 2008-08-26 12:01
Komentarze do wiadomości: Bezrobocie wciąż spada.
Wyświetlaj:
Marianeczek / 195.16.88.* / 2008-09-25 11:42
Czy wiecie w jaki sposób spada bezrobocie? jeżeli bezrobotny lub poszukujący pracy się wkurzy to... po paru latach bezskutecznej wędrówki poprostu przestanie odwiedzać PUP. przykład? Ja jestem żywym (jeszcze) przykładem! Od 2002 r byłem zarejestrowany w PUP w Częstochowie (tej świętej od cudów) - i nic bez żadnych efektów: kolejka, panienka pieczątka, nie ma ofert! pan przyjdzie za 2 miesiące! Pa i tek przez wiele lat; wreszczie nie miałem za co przyjechać (bilet na MPK) i po miesiącu - szybko znalazła się decyzja podpisana przez ową panienkę z pokoju że mnie slreślili !!! Czy to oznacza, że otrzymałem zatrudnienie??? Panie dyrektorze PUP? co pan na to???
eeee1 / 87.116.253.* / 2008-08-31 14:25
Spada bo co silniejsi i odważniejsi juz uciekli z tego Kaczego bagna jakie zrobiły ich żądy z Polski.W mojej szkole brakuje jednej klasy uczniów których rodzice wyemigrowali za granicę. Ja bym tez uciekła ale nie mam gdzie.To skandal zeby tak sponiewierać nas naród.I kto im klaszcze11111111111
Howard Webb / 2008-09-04 23:26 / Bywalec forum
uwiesz w siebie!!! sądząc po tym, że jesteś na tym portalu nic tobie nie brakuje, żebyś znalazła dobrą pracę, i pamiętaj, że za zagranicą nie tak pięknie jak to ludzie malują lub propaganda tv głosi
glucio / 89.167.57.* / 2008-09-03 12:58
no własnie co silniejsi i odwazniejsi uciekli a ty siedzisz. Zamiast narzekac poszukaj sobie innej pracy a nie tylko psioczycie i psioczycie i strajkowac potraficie. U mnie w pracy za strajk by wylali wszystkich, a jak sie nie podoba to kariera w innej firmie.
Deckeradson / 80.51.161.* / 2008-08-26 13:32
"Liczba zarejestrowanych bezrobotnych"- bardzo dobrze i sprytnie pomyślane, przytoczę wam przykład który mnie kiedyś bardzo rozdrażnił, a mianowicie:
byłem zarejestrowanym bezrobotnym od X czasu, chodziłem na te wszystkie ich spotkania itd... Pewnego pięknego dnia w listonosz zostawił w skrzynce mi pismo iż zostałem skreślony z listy bezrobotnych z powodu niestawienia się na spotkanie dla bezrobotnych... i ZONK! Jakie spotkanie?! Pierwsze co zrobiłem zadzwoniłem do jednego i drugiego kolegi (którzy też byli zarejestrowani), jeden mówi że zrobili mu dokładnie to samo a żadnego spotkania nie było. Termin odwołania upłynął, gdyż byłem u naszych wschodnich sąsiadów. W skrócie: Bardzo sprytnie to sobie wymyślili: "Jak obniżyć bezrobocie? Wywalmy ich!". Szkoda że właśnie w taki sposób też (nie mówię że tylko), "walczą" z bezrobociem...
Firezeug / 194.181.134.* / 2008-08-26 13:26
Ja raczej na tą krawędź bym nie stawiał.
Moim zdaniem bezrobocie powinno spaść w tym roku do 9.2 lub 9.1. Ocywiście mówimy tu o zarejestrowanych w UP.
Realne bezrobocie na dizeń dzisiejszy moim zdaniem wynosi około 2-3 %. Bezrobotnymi natomiast są osoby którym kompletnie nie chce się pracować. Można powiedzieć "Kiepscy" naszych czasów.

Jeśli więc chodzi o stopę bezrobocia to mamy jeszcze spory zapas żeby było znowu jak dawniej.

Pozdrawiam
leiho / 2008-08-26 12:01 / "Tu Ne Cede Malis"
tak tak, wlasnie jestesmy na krawedzi ogolnoswiatowej recesji (ja uwazam ze on juz trwa i to prawie od roku, ale media i FED oraz rozne NBP itd oklamują ludzi ile wlezie) - i bezrobocie na koneic roku WZROSNIE do 10 %, a za rok bedzie ok 11,5 %. kto się zalozy? :)
bubu / 2008-08-26 12:21 / Bywalec forum
pierwszy wzrost w statach zobaczymy najprawdopodobniej już we wrześniu
Greeder / 62.89.78.* / 2008-08-26 12:48
Ryzykowny zakład. Ja myślałem, że już teraz utknie, a tu jak widać, wszystko toczy się gładko. Może i do nowego roku się dotoczy? Ale o to się zakładał nie będę ;)
sem18 / 83.28.118.* / 2008-08-26 13:18
We wrześniu to wzrosło bezrobocie i rok temu, ale o 0.2 - 0.3. Bo prace sezonowe się skończyły, nie bójcie żaby - będzie spadać jeszcze pare lat do 5- 6 %.

Najnowsze wpisy