Forum Forum prawneCywilne

bezrobotna w ciąży

bezrobotna w ciąży

genia954 / 83.3.214.* / 2012-10-08 14:58
jestem w 4 miesiącu ciąży, pracowałam do drugiego miesiąca ciąży i dano mi wypowiedzenie z końcem sierpnia (umowa na czas zastępstwa, jednak kobieta którą zastępowałam nadal ma urlop macierzyński potem wych itd.) czy mogli zwolnić kobiete w ciąży, czy mam prawo do zasiłku lub zapomogi, skoro jestem osobą zarejestrowaną w UP
Wyświetlaj:
szklarek / 2012-10-08 20:49
W czasie umowy na zastępstwo pracownica ciężarna korzysta z ochrony przed wypowiedzeniem podobnie jak na innych umowach, nie dotyczy jej jedynie przedłużanie umowy do dnia porodu.

Jeśli więc nie doszło do rozwiązania umowy z powodu powrotu zastępowanej do pracy- nie mogło być wypowiedzenia.

Było więc ono nieprawne. Skoro jest Pani już zarejestrowana w PUP- to minęło już pewnie 7 dni i za późno jest na dochodzenie przed sądem odszkodowania czy przywrócenia do pracy.
Prawo do zasiłku jest niezależne od Pani ciąży i tej sytuacji- zależy od tego czy w ciągu 18 miesięcy przed rejestracją była Pani w ub. społecznym od podstawy nie niższej niż płaca minimalna łącznie nie mniej niż 365 dni.
genia954 / 83.3.214.* / 2012-10-09 19:56
czyli nie prawnie rzucili mi wypowiedzenie na stół. no tak, teraz już za póżno.
dziękuję bardzo za odpowiedź.

Najnowsze wpisy