Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezwarunkowy dochód podstawowy. Czy Polska powinna pójść w ślady Finlandii?

Bezwarunkowy dochód podstawowy. Czy Polska powinna pójść w ślady Finlandii?

Wyświetlaj:
~sisi: / 185.75.160.* / 2016-03-25 10:43
zyd nie pozwoli aby z takiego czegos korzystali polacy.
thomik / 82.123.173.* / 2016-03-25 10:41
czysta glupota, zamiast stymulowac ludzi do pracy, zniecheca sie ich do tego, w wyniku czego nie bedzie komu wykonywac chocby tych najgorszych, najmniej platnych prac i trzeba bedzie sciagac "uchodzcow", ktorzy tez raczej sie nie beda do tego garnac i obciaza dodatkowo budzet i zaczna sie rozrywac jak oni lubia, widze co sie dzieje u mnie na wsi, gdy wprowadzono renty strukturalne za przekazanie ziemi potomkom, czyli kasa za nic, pracowici dotad ludzie, hodujacy przynajmniej jedna krowe, swinie i inny zywy inwentarz, zaczeli sie go szybko pozbywac, a ziemie wydzierzawili sasiadom, ktorym jeszcze chce sie pracowac, , ludzie sie rozleniwili i calymi dniami przesiaduja pod domami raczac sie tanimi przewaznie trunkami, to samo bedzie w Finlandii, po prostu brawo "postepowi", lewaccy glupcy, kto im doradza? przerazajace, my nie potrzebujemy terrorystow, sami sie wykonczymy pozwalajac na rzady nawiedzonych i opetanych...
obiektywniee / 31.61.137.* / 2016-03-25 11:00
Sam SE rob młotki za minimalna co nawet nie pozwala egzystować studentowi a co dopiero komuś ktochce rrodzinę założyć jakby takie cos wprowadzili to to nasi szmatodawcy prywatni co się maja h... Za kogo ppadochliii by w tydzień bo bi im nikt do roboty nie przylazl a ludzie jakby mieli zabezpieczenie to by im powiedzieli co o nich myślą ze aż by im jaśnie pańskie berety z lbow spadły bo teraz maja zawarte gęby bo ciucki INO umia straszyć nie podoba się to wypad ale to juz sie kończy i będą takie gwarancje dawane bo juz do 2040 ok 30-40% ludzi mniej do roboty będzie potrzebne
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Anatol621 / 93.115.95.* / 2016-03-25 10:41
Od pewnego czasu banksterzy mózgują nad tym, jak dodrukować więcej pieniędzy i wtłoczyć je w rynek, żeby zapobiec resetowi potocznie nazywanemu "kryzysem". Jednym ze sposobów jest, choć brzmi to niedorzecznie, po prostu rozdać je ludziom - z pozoru poważni panowie banksterzy wpadli na taki właśnie pomysł, który dla nich jak najbardziej ma sens, ponieważ pozwoliłoby to maksymalnie zwiększyć ilość pieniędzy w obiegu i oddalić widmo resetu na czas nieokreślony, poprzez stałe dokładanie pieniędzy. Nie znam się na tych sprawach aż tak dobrze, żeby być w stanie przewidzieć dalej idące konsekwencje, jednak skoro banksterzy chcą bezwarunkowego dochodu, w perspektywie długoterminowej musi to być niekorzystne dla nas, ogółu ludzkości, w tym roszczeniowych prekariuszy lewicowych.
sisi363 / 150.254.163.* / 2016-03-25 10:36
500+ wspiera polską patologię !!!!!
Ojciec czwórki dzieci z pseudopatologii polskiej - "Panie ja dostane 2000 na miesiąc - co ja z tym zrobię nawet nie dam rady wszystkiego przepić !!! a jak spłatę za 3 miesiące dostane !!! uuhhuuu ale się będzie działo " - i powiedzcie mi ile z tego dzieci dostaną ?????
dzika zebra / 37.248.255.* / 2016-03-25 10:36
Szwajcarski naród w odróżnieniu od Polaków posiada mózgi i potrafi ich używać,przykre...
emme / 217.99.105.* / 2016-03-25 10:36
Czyli w uproszczeniu Szwajcarski rząd podzieli się ze swoimi obywatelami zyskami ze spekulacji franka szwajcarskiego. Polacy, którzy spłacają kredyt we Frankach, często na niego niewolniczo pracując, złożą się na wypłatę świadczenia dla osób bezrobotnych w Szwajcarii...
zat / 37.47.9.* / 2016-03-25 10:35
"pieniądze od państwa dostają wszyscy". Artykuł przedwczesny. Prima Aprilis dopiero za parę dni.
Łukasz474 / 150.254.163.* / 2016-03-25 10:35
super zagwarantujmy wszystkim po 1500 zł i zabierzmy tym, którzy uczciwie pracują 2000 tyś żeby utrzymać nierobów !!!! Myślenie de...la !!!! Jestem przeciw 500+ choć sam będę korzystał, lepiej podnieść wolną kwotę od podatku bo wtedy trzeba będzie na siebie zapracować !!! PS. ojciec 4 dzieci z pseudopatologii polskiej - "Panie ja dostane 2000 na miesiąc - co ja z tym zrobię nawet nie dam rady wszystkiego przepić !!! a jak spłatę za 3 miesiące dostane !!! uuhhuuu ale się będzie działo " - i powiedzcie mi ile z tego dzieci dostaną ?????
emme / 217.99.105.* / 2016-03-25 10:48
a ja się chętniej podzielę z "ojcem 4 dzieci z pseudopatologii polskiej" niż z emerytami w UE, którzy za pieniądze polskiego podatnika bawią się na Majorce, gdy naszych nie stać nawet na jedzenie i leki.. powtórzę jeszcze raz: Polska w ramach składki do UE odprowadza pieniądze pochodzące bezpośrednio od Polskiego podatnika a w ramach dofinansowań z funduszu UE odzyskuje mniej (6 mld) i to głównie na inwestycje zagraniczne (czyli podatki są odprowadzane w innych krajach), co jeszcze zmniejsza "odzysk" polskiej gotówki..
Ziutek 359 / 78.88.15.* / 2016-03-25 10:35
Mądry,ten pomysł wciela w życie.Burak udaje,że się nad nim zastanawia,a to z tej prostej przyczyny,że logiczne myślenie jest powyżej jego możliwości intelektualnej.Może dotrze do niego co jest grane w chwili gdy roboty w 99 % będą wykonywały prace ludzkich rąk.
Pawel271 / 83.250.62.* / 2016-03-25 10:35
jestem za tym zeby kazdy otrzymywal pieniadze od panstwa, dlatego ze ; uchodzcy otrzymuja pieniadze i to nie male czy to nie to samo ? dlaczego inni i to potrzebujacy nie maja takiego prawa ???chcialbym zeby ci co nie maja takiej mozliwosci a zyja w biedzie tez mieli taka sama przynajmniej mozliwosc . w innych sektorach wzrosly by obroty bo kazdy zucil by sie w wir zakupow a pozniej zaczol by myslec o np edukacji swoich dzieci bo bylo by go na to stac. ja np mial bym na utrzymanie swojej firmy i na podctawowe rachunki takze nie byl bym w dlugach po ktorych zeby je splacic nie musial bym wyjezdzac z Polski. . ci co by mieli na alimenty nie trafili by do wiezienia , co jest bardzo kosztowne dla panstwa i dlugo by mozna wymieniac przyklady ale chce wymienic jeszcze jeden zmalala by liczba samobojstw , minusy tez widze ale mysle ze wyrownanien nie rownosci spolecznych zawsze jest korzystne oczywiscie jesli nie odbywa sie to kosztem innych bo jesli sie zabiera innym a daje drugim to jest to zwykly komunizbolszewizm.
SCEPTYK Bis / 178.43.122.* / 2016-03-25 10:35
Umiemy tworzyć teorie, hipotezy, ........., marzenia, jednak nie potrafimy ich urzeczywistniać.
Najsłabszą naszą stroną jest tworzenie materialne.
Cóż, polityka niezbyt lubi się z gospodarką, jeśli chodzi o nasze państwo.
zibb / 95.156.242.* / 2016-03-25 10:34
zmniejszcie mi podatek dochodowy to nic nie będziecie musieli wydawać z budżetu, ludzie sami zarobią sobie pieniądze, ale jak do tej pory za pracownika który dla mojej firmy zarobił mi 4000zł w miesiąc, odprowadzam do skarbu panstwa blisko 1800zł, co to ma znaczyć!?
mors1968 / 141.0.12.* / 2016-03-25 10:34
Z czego Polska ma dac swoim jak schetyna rozdaje kasę innym nacjom http://niepoprawni.pl/grafika/jazgdyni/schetyna-zydowski-dobroczynca
Jam jest / 217.99.17.* / 2016-03-25 10:33
Cały czas wracamy do tzw luki popytowej , która w Polsce szacowana jest na 40 % PKB. To pokazuje skalę niewolnictwa. Dokładnie tyle pieniędzy mozna by "dodrukować" i rozdać, bez zachwiania rownowagi finansowej panstwa. W przeliczeniu na osobe oznacza to dochód bezwarunkowy na poziomie 1000 zł miesiecznie.
Tyle tylko, ze nic by nie zarobiły na tym banki. Polske stac jest i stac było i stac bedzie na dochod bezwarunkowy., czyli na lepsze zycie dal wszystkich, praktycznie od zaraz.
Głos z Kociewia / 84.178.10.* / 2016-03-25 10:33
Bardzo dobry pomysł. Człowiek jest ze swej natury dobry,czy zły? Sprawdźmy to !!! - Ofiarność, poświęcenie dla innych (aż po krzyż - ewangeliczny chrystianizm), bezinteresowność - jedna strona, droga życia, Konsumpcjonizm, zysk usprawiedliwiający najgorsze świństwa ( kapitalizm jest antyludzki) - druga droga życia. Jaką człowiek chce pójść, jaką wybierze, gdy nie będzie się bał, nie będzie żył w strachu o dach nad głową, o chleb, wodę mydło, lekarza? Jakiego Sylwestra będzie miał człowiek żyjący za niecałe 8 tyś. lat , w setnym wieku ? Co będzie świętował jako sukces minionego roku, za co będzie Bogu dziękował : za zdrowie, za dobrą żonę, męża ,dzieci, szczerych przyjaciół, czy za POwiększenie swego majątku, za urlop na jachcie, za to,że nie on jest " na szczęście" biedakiem ? Co psychologia społeczna wie o zachowaniu jednostki : czy nadal będzie pracować, na ósmą do 16-tej w pracy, czy "oleje" i konsumpcyjnie, pasożytniczo, egocentrycznie żyć będzie? Ile koszul, swetrów, spodni, majtek, kurtek, butów, potrzebujesz w 80 -cio letnim życiu ? Bez chorej mody, tatuaży, durnych filmów, widowisk nie da się żyć ? - Bez dropi w polu,kuropatw, bażantów,bocianów, za to z świrującymi w główkach szumami od wiatraków quasi pro naturam tak ? - Ziemia pustoszeje, a egoizm triumfuje. Jakie będzie życie twoich pra - pra - wnuków? Czy nie przeklinać będą dziadków za tchórzostwo, za konformizm : akceptację, dopasowanie się do warunków tego świata z jego chorym modus vivendi (sposobem na życie) ?

Najnowsze wpisy