Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezwarunkowy dochód podstawowy. Czy Polska powinna pójść w ślady Finlandii?

Bezwarunkowy dochód podstawowy. Czy Polska powinna pójść w ślady Finlandii?

Wyświetlaj:
mephistopheles / 46.215.27.* / 2016-03-25 09:05
Jestem za wprowadzeniem takiego dochodu, ale niech państwo je weźmie z naszych składek emerytalno rentowych. Emerytury i tak będą głodowe, cały czas będą szły w dół więc niech mi dadzą te 1500 a ja z nich sobie sam odłożę na emeryturę i będę miał więcej jak bym dostał od państwa
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wdpe / 212.182.104.* / 2016-03-25 09:05
To niech się spieszą bo niebawem nie będzie już komu dawać poza ciapatymi
kamil779 / 31.179.148.* / 2016-03-25 09:04
Doskonale. To dobra wiadomość, niech wprowadzają. Sprowadzi się tam mnóstwo imigrantów, ich przemysł do 10 lat przestanie być konkurencyjny, pewnie częściowo na tym zyskamy. Żeby tylko lewactwo nie wprowadziło tego u nas.
Zasada jest prosta: żeby pieniążki w budżecie były, trzeba je tam wpłacić. I jak ktoś tego nie rozumie, to naprawdę jest ciemny, jak to pan z CAS powiedział.
smutny 19 / 31.175.195.* / 2016-03-25 09:04
Klawo będzie, jak za króla Sasa, nie będziemy nic robić tylko jeść pić i popuszczać pasa. Kalisz chyba poświęcił swoją palme i teraz mu "bije" ja bęben TAM-TAM. Wcale się nie dziwie, tyle lat przy "korycie" to mogą się klepki poprzestawiać.
brukarz piekła / 83.8.60.* / 2016-03-25 09:03
Kalisz "chciał dać.." ale sam zeżarł
Wisimulacha / 78.88.29.* / 2016-03-25 09:03
Zawsze jedni pracowali na drugich. Ale w epoce rozwiniętej robotyzacji, komputeryzacji i cybernetyki oraz podboju kosmosu - takie rozwiązania są zasadne. Każdy rozwija się według własnych potrzeb i to na swój rozwój przenacza własny czas. Stąd jedni będą trawili dotację w swoim państwie a drudzy się rozwijali, widząc taką potrzebę. Chyba kończy się era totalnego niewolnictwa !!
Jastr / 5.172.188.* / 2016-03-25 09:19
Taaa jasne. Już to widzę - czy pracujesz, czy nie, masz kasę - to po kiego pracować?? Robotyzacja... hehe rozumiem, że masz robota hydraulika, budowlańca, mechanika... Wyobrażam już to sobie w Polsce - jak by dali każdemu po 2000 w tym dzieciom i innym kto by pracował ?? Prezesi banków- bo oni mają miliony, kadra kierownicza, posłowie, kto więcej?? Każdy musiałby mieć na rękę co najmniej 4000 na rękę inaczej by mu się nie opłacało wstawać co rano...
panpiotr / 82.145.222.* / 2016-03-25 09:03
a u nas rządzący przyznaliby tylko sobie, swoim rodzinom, przyjaciołom i panom prezesom ! reszta zapieprzac do śmierci najlepiej za 2,5 zł na godzinę !
Mona Lisa / 213.235.29.* / 2016-03-25 09:01
...."Koszty takiego rozwiązania są szacowane na ponad 200 miliardów franków szwajcarskich. Trzy czwarte miałoby pochodzić z podatków, a reszta - z systemu ubezpieczenia społecznego"....- a system społeczny z czego się utrzymuje???? jak nie z podatków??? - kopalnie diamentów mają w piwnicy???
mirek2506 / 176.241.245.* / 2016-03-25 09:01
Złodziejska klasa polityczna w Polsce nie pozwoli na to nigdy w tym kraju !!! gdzie nawet ludzie bez żadnych dochodów strikte bezrobotni są wykreślani z list bezrobotnych tylko dlatego że nie zgłosili się do URZĘDU DLA BEZROBOTNYCH zwanym Urzędem Pracy !!! po to żeby złożyć co 30 dni podpis !!! potwierdzający że nadal jest biedny i bez pracy !!!! A le jak dotrze do tego urzędu człowiek bez pieniędzy ..i z czego on ma żyć ..nikogo już nie obchodzi !!! W urzędzie pracy pracę maja tylko urzędnicy systemu anty obywatelskiego .... i jest tam jak wszystko w Polsce rozdawnictwo tylko swoim...znajomym...szkoleń , zapomóg...prawdziwych ofert pracy ....bo dla reszty są tylko szkolenia 12 godzinne 6 ni w tygodniu za 80 zł brutto....lub praca niewolnicza na umowę zlecenie za 2,5 do 3,5 tyś miesięcznie...brutto....To jest Realne Życie w Polsce !!! O czym wy tu Piszecie dla kogo te bzdury o bogactwie zachodu i dbałość o swoich obywateli w Polsce są ważne ? Polscy obywatele dla Polityków są ważni tylko tylko w jednym jedynym aspekcie i terminie w Terminie wyborów i obiecanek !!!! Później tylko przeszkadzają rządzącym w podziale łupów !!!
djdf / 89.77.33.* / 2016-03-25 09:13
Płaca nierozerwalnie związana jest z pracą. To jest prawda w różnych systemach społecznych i politycznych. Problem w tym, że coraz częściej tą pracę wykonują roboty i fabryki zrobotyzowane. Inaczej mówiąc - one pracują, a ludzie otrzymują płacę. Czyli system nie jest zachwiany. Jest zmieniony. Maszyny pracują, ludzie zarabiają. Oczywiście to jest część prawdy. Bo ludzie w tym czasie powinni być skupieni na pogłębianiu robotyzacji i na wynalazczości. Czyli cały potencjał ludzki powinien być skierowany na naukę i rozwój.
arthy / 80.85.229.* / 2016-03-25 09:35
...Az w końcu roboty nas wykopią z tego swiata i żadne dotacje i emerytury nie beda już nikomu potrzebne. Bo cywilizacja do tego zmierza aby wszsytko zrobotyzować i zastapić maszynami a ludzie wtedy nie bedą do niczego potrzebni. To tylko kwestia czasu.
jontek456 / 5.172.237.* / 2016-03-25 09:00
Wysłać pana Sadowskiego do Finlandii i Szwajcarii - on już im wyprowadzi finanse na właściwe tory...
mynarod / 82.145.222.* / 2016-03-25 09:00
Bo w innych krajach dbają o wszystkich swoich obywateli, a nasi tylko patrzą, jak nas jeszcze wydoic !
Mirek999 / 174.26.9.* / 2016-03-25 09:08

Bo w innych krajach dbają o wszystkich swoich obywateli,

Tak, im bardziej lewicowy kraj tym bardziej tatuś-prezydent i mamusia-premier dbają o swoje dzieci-obywateli A ja k...wa chciałbym aby mi pozwolili żyć i skończyli z kontrolowaniem na każdym kroku, tonami papierków do podpisania, peselem i innymi bzdurami które robią ze mnie chłopa pańszczyźnianego współczesnych czasów. Nie chcę takich "rodziców" i nie chcę ich pieniędzy, byleby tylko nie patrzyli jak mnie jeszcze bardziej "ostrzyc" z moich. A jeszcze ta nowa ustawa która pozwala ponoć tym rodzicom założyć mi szlaban na "wychodzenie z domu" nawet do 14 dni...
Akbar / 77.65.85.* / 2016-03-25 08:59
To szerzenie ciemnoty umysłowej - irytuje się z kolei Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha.,,Tylko hipokryci są zachłanni na dobrobyt tylko dla mnie jak najwięcej musi zostać"typowa znieczulica dzieci resortowych.
camus / 46.112.213.* / 2016-03-25 08:59
Jeżeli każdy Fin dostanie 800 euro miesięcznie to nie będzie mu się chciało iść do pracy za mniej niż 1600 euro. Pracodawca będzie musiał podnieść wynagrodzenie. Co za tym idzie będzie musiał podnieść cenę towaru który sprzedaje. Czyli stanie się jeszcze mniej konkurencyjny na rynku UE. Co więc zrobi Fiński pracodawca? Przeniesie fabrykę do Chin, albo do Polski, gdzie koszty pracy są niższe. Z jednej strony to plus bo jest szansa, że powstanie więcej miejsc pracy w Polsce. Minus to, że to Polacy nadal będą niewolnikami europy, bo będą pracować za miskę ryżu, po to aby Fin mógł p******** w stołek za 800 euro, których polak lub chińczyk miesięcznie nie zarobi. Więc do pracy rodacy budujmy gospodarkę UE. Wysyłajmy wcześniej dzieci do szkoły. Skróćmy czas nauki dla naszych dzieci, bo przecież do obsługi maszyn w fabryce nie trzeba wielkiej wiedzy. Wydłużmy wiek emerytalny abyśmy nie mogli dożyć lat spokojnej starości. Wszystko dla dobra Unii Europejskiej.
saggan / 89.71.124.* / 2016-03-25 09:16
Ty chyba nie wszystko zrozumiałeś. 800 euro dostanie każdy. Jeżeli ktoś zarabiał 1000 i dostanie 800 to razem będzie miał 1800. Dlaczego ma rzucić prace. Na więcej będzie go stać. Będzie margines, który nie będzie chciał pracować tzw. BRZDOMNI.. Zdecydowana większość, która zdobyła wykształcenie lub dobry zawód będzie pracowała.

Najnowsze wpisy