Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Biały Dom: Irańskie próby to prowokacja

Biały Dom: Irańskie próby to prowokacja

Money.pl / 2009-09-29 10:12
Komentarze do wiadomości: Biały Dom: Irańskie próby to prowokacja.
Wyświetlaj:
issael / 188.33.76.* / 2009-09-29 13:20

domagając się jednocześnie od Iranu, by umożliwił natychmiastowy nieskrępowany dostęp do swych drugich zakładów wzbogacania uranu, których istnienie ujawniono w ubiegłym tygodniu.

to jest ładny przykład manipulacji inforacją (informacyjnej) .
mam na mysli stwierdzenie ze "ujawniono" drugie budowane zakłady wzbogaania uranu (do 5% potrzebnych do celów pokojowych a nie do 95% potrzebnych do celów militarnych).
sedno stanowi słowo "ujawniono" sugerujące w kontekscie całego newsa że to USA ujawniły.
A to sam Iran ujawnił, ze buduje drugie zakłądy wzbogacania uranu, ba ujawnił na rok przed tym do czego zobowiazuja go (Iran) miedzynarodowe ustalenia wg. których państwo budujące takie zakłady zobowiazane jest do ich zgłoszenia (ujawnienia) na pół roku przed zakończeniem budowy. Iran takiego ujawnienia dokonał na półtora roku przed ukończeniem budowy.
Obama pozdrawia / 83.18.22.* / 2009-09-29 10:12
Od globalnego żandarma do globalnego terrorysty krótka droga... a ja mam pytanie: Po co my jesteśmy w Afganistanie i po co byliśmy w Iraku? Obejrzyjcie film "Loose Change" na google.video to się przekonacie jak nam zamydlono oczy odnośnie całego ścigania terrorystów i tego, że Irakijczycy/Talibowie mają stoją za zamachami!
http://video.google.com/videoplay?docid=1364247616051038290#

Najnowsze wpisy