Forum Forum inwestycyjneForex

bidnymaniek do sieroty...............za pośrednictwem green:)

bidnymaniek do sieroty...............za pośrednictwem green:)

greenstar / 2009-05-22 10:54
http://www.tradersnarrative.com/a-walk-through-world-stock-markets-2571.html
Wyświetlaj:
bidnymaniek / 2009-05-22 19:18 / Tysiącznik na forum
Jesli chodzi o energie to juz kiedys dałem Pewne info ze w Turoszowie spadł odbiór o 30% !!!...co prawda wtedy ktos myslał ze podaje ogladalnosc TV hahahahahahah
a Turoszów /Bogatynia wegiel
bidnymaniek / 2009-05-22 13:51 / Tysiącznik na forum
laik$.......przekonaj mnie dlaczego??..........Co widzisz na wykresie usd/pln??jakie widzisz fundamenty pln?? czy tylko patriotyzm?........np.spadek produkcji o 25% ale bezrobocie 5% jak u nas spadnie tak produkcja to co bedzie???
chetnie poczytam twojej analizy.i kazdej merytorycznie uzasadnionej itp.........................................ale moze zacznij od wykresu usd/pln
ELDORAJ / 83.16.147.* / 2009-05-22 12:09
Zakładając ,że będzie jtak ak mówicie i dolar będzie , drogi , to przecież oni w ten sposób nigdy nie wyjdą z recesji , bo kto wtedy od nich kupi ich drogie towary i usług w drogim dolarze.
laik$ / 81.168.185.* / 2009-05-22 13:42
i to tlumacze chlopakom caly czas a oni sie uparli na krola i tylei nic ich wiecej nie obchodzi wystarczy spojrzec na wykres usdpln i jak wyglada fatalnie z pewnymi podrygai a tak to juz jest pozamiatane juz nie zobaczymy dolca po 4 to nie 2000r
Maks_ / 2009-05-22 11:10 / Tysiącznik na forum

super cykl w trendzie spadkowym


Coś w podobnym stylu:
http://www.analiza-gieldowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=157:prognoza-wieloletnia-dla-djia&catid=36:djia&Itemid=58

Pozdrawiam
sierota marycha / 2009-05-22 11:16 / Tysiącznik na forum
obawiam sie, ze Prechter nie myli sie
Maks_ / 2009-05-22 11:19 / Tysiącznik na forum

obawiam sie, ze Prechter nie myli sie


Jeśli się nie myli, to naprawdę zaczynam się bać, nie o USD oczywiście, bo jego prognozy przewidują znaczące przynajmniej chwilowe umocnienie się dolara, ale o światową sytuację geo-polityczną... może się okazać, że jasnowidz z Człuchowa jednak miał rację...

Pozdrawiam
sierota marycha / 2009-05-22 11:22 / Tysiącznik na forum

może się okazać, że jasnowidz z Człuchowa jednak miał rację...

moze.....Elliot jest tego potwierdzeniem, bazuje na podobnych sygnalach....takie buty
laik$ / 81.168.185.* / 2009-05-22 11:31
chlopaki przypominam sie edek 1.41 a moze i wyzej dolar po 2.90 juz wkrotce niektorzy nie tak dawno kazali mi sie puknac w czolo niech teraz sie sami pukna realna wartosc dolara po kryzysie to 2.5 i niech sierotak przyzna racje atak poza tym zobaczcie po ile bylby dolar gdyby nie fed kombinowal chce taniego dolca i bedzie go mial szybciej wyjdzie z kryzysu usa przy tanszej walucie
sierota marycha / 2009-05-22 11:54 / Tysiącznik na forum

chlopaki przypominam sie edek 1.41 a moze i wyzej dolar po 2.90 juz wkrotce niektorzy
nie tak dawno kazali mi sie puknac w czolo niech teraz sie sami pukna realna wartosc
dolara po kryzysie to 2.5 i niech sierotak przyzna racje atak poza tym zobaczcie po ile
bylby dolar gdyby nie fed kombinowal chce taniego dolca i bedzie go mial szybciej wyjdzie
z kryzysu usa przy tanszej walucie

z calym szcunkeim ale wybacz, nie mam czasu na dyskusje utrzymane w klimacie zakladow bukmacherskich, jezeli chcesz przylaczyc sie do dyskusji oczekujemy merytorycznych wypowiedzi i choc minimum wiedzy w zakresie AT i AF, a przede wszystkim uwaznej lektury naszych watkow i postow, pozdrawiam
Maks_ / 2009-05-22 11:40 / Tysiącznik na forum

chce taniego dolca i bedzie go mial szybciej wyjdzie
z kryzysu usa przy tanszej walucie


Świetnie. Zapominasz tylko o kilku sprawach:
1. Ważne. Słaby dolar owszem chwilowo pomaga (m.in. sciągnąć USD z rynku), ale po jego ściągnięciu bardziej opłaca się wzmocnienie (kwestia zysków)
2. Ważniejsze. Słabszy dolar podwyższa rentowność obligacji USA, a to nie jest na rękę
3. Najważniejsze. Zapominasz o gigantycznych rezerwach walutowych w USD takich krajów jak np. Chiny - to jest im zupełnie nie na rękę i w krótkim okresie na to nie ma zgody (poza tym Chiny po cichu nadal kupują obligację rządowe USA)

Konkluzja: po chwilowym osłabieniu USD nastąpi jego gwałtowne umocnienie (Chiny będa zadowolone), następnie stopniowe osłabianie i podnoszenie stóp procentowych.

Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Pozdrawiam
no / 77.253.116.* / 2009-05-22 12:17
Ogólnie OK tyle, że "poza tym Chiny po cichu nadal
kupują obligację rządowe USA)" czy mógłbyś podać żródło tej informacji bo choć specjalnie nieszukałem to jednak nie wpadła mi w oko. Wydaje się, że Chiny raczej pozbywają się usd poprzez zwiekszone zakupy surowców. Do tej pory sami się zorientowali, że wtopili i dalszy skup obligacji usa mówiąc oględnie o ile nie mają jakiegoś fajnego planu np.wykupienie USA :)) byłby jak mawia pewien znajomek nierozsądny
Maks_ / 2009-05-22 12:25 / Tysiącznik na forum

Ogólnie OK tyle, że "poza tym Chiny po cichu nadal
kupują obligację rządowe USA)" czy mógłbyś podać żródło tej informacji bo choć
specjalnie nieszukałem to jednak nie wpadła mi w oko


Proszę bardzo:
http://news.smh.com.au/breaking-news-world/china-keeps-buying-us-bonds-despite-concerns-20090517-b757.html

Poza tym przypominam nie tak odległą przyszłość - grudzień ub.r.

Pozdrawiam
no / 77.253.116.* / 2009-05-22 12:42
Dzięki za link może to wina niskiego ciśnienia ale mimo, że przeczytałem to jednak nie rozumiem ich postępowania. A wszystkiego nie można zwalić na karb "bezpiecznego portu/usa" - nie tym razem. Ale może jeszcze ujrzę światło:)
Pozdrawiam
Maks_ / 2009-05-22 13:04 / Tysiącznik na forum

jednak nie rozumiem ich postępowania



Tu nie ma co rozumieć. Logiczne spojrzenie na wydarzenia ostatnich tygodni pokazuje:
1. Trwa szeroko zakrojona kampania, której celem jest wywołanie sztucznej, nadmiernej euforii w celu podbicia ceny ropy, indeksu S&P500 i osłabienie dolara
2. Ewidentnie lekceważone sa "złe" niewygodne dane (obniżenie rankingu S&P dla UK wywołało tylko chwilowe osłabienie funta, natomiast same pogłoski o rzekomym obniżeniu rankingu dla USA powodują znaczne osłabienie dolara)
Konkluzja: FED ściąga kapitał do stanów wykorzystując wszystkie możliwe triki. Nie uważam chińczyków za ostatnich głupków i pakowanie się w obligacje rządowe USA mimo słabnącego dolara (wzrost rentowności papierów) świadczy o jednym - wiedzą co robią.
Tak na marginesie - czołówka światowych bogaczy w dalszym ciągu w swoich portfelach ma w przeważającej części USD i póki co z niego nie rezygnuje.

Pozdrawiam

PS zapomniałem o czymś ważnym - niskie ciśnienie też na mnie oddziałowuje :-)
no / 77.254.252.* / 2009-05-22 18:49
Widziałem parę tygodni temu wypowiedzi najbogatszych w temacie dolara. Większość z nich sądziła, że dolar w perspektywie roku jest ok. W dłuższej ich zdanie ulegało pewnej korekcie :) Może jestem uprzedzony ale zdecydowana większość z nich to amerykanie i chociaż wielka kasa nie ma ojczyzny to możę się zapatrzyli na Buffeta i jego poczynania na nyse. W temacie ropy sądzę, że macie rację z marychą i po bliskim już szczycie czeka ją zjazd. Zużycie spada produkcja ostatnio rośnie a co ciekawe po raz pierwszy od 1945 ma spaść zużycie energii elektrycznej - ciekawa wskazówka. tyle, że nie pamięta gdzie to wyczytałem
Pozdrawiam
sierota marycha / 2009-05-22 18:54 / Tysiącznik na forum
ogolnie mowiac siedzimy na krawedzi a do dna jeszcze tyle zostalo, ze gdy spojrzysz w dol to w glowie kreci sie - to tak w skrocie tytulem komentarza do tych wszystkich optymistycznych spekulacji o zielonych jielkach itp bajaniach :)

p.s. powolujac sie na rzeczywisty i prognozowany spadek zuzycia energii sam dales najlepszy komentarz,
Buffet sam wydaje sie lekko skolowany a to do niego nie podobne, choc po niedawnej wpadzie z zakuem wyraznie widac, ze stracil czesc swego nosa
no / 77.254.252.* / 2009-05-22 19:06
No cóż Buffet też człowiek i myli się jak każdy. Czyli należy iśc za radą Rogersa i nic tylko gold i płody rolne. Tyle, że on jak każdy również może nie obejmować całości i mogą to być tylko pobożne zyczenia. Tyle, że cukier zdrożał ostatnio ponad 30%.
Reasumując nie ma mądrych z wiedzą, która na tę chwilę da w 100% pewne odpowiedzi. Każdy musi jak zawsze zresztą myśleć sam i nie ma, żę bolii i się wtopi.
Umiesz liczyć licz na siebie
i tym optymistyycznym akcentem ...
pozdrawiam
no / 77.254.252.* / 2009-05-22 19:09
Aha znalazłem info o energii
http://ft.onet.pl/10,27234,spadnie_zuzycie_energii_elektrycznej,artykul.html
sierota marycha / 2009-05-22 13:17 / Tysiącznik na forum
do KLUBU....proponuje nie wchodzic na EUR/USD i nie scigac, opcje
Maks_ / 2009-05-22 13:26 / Tysiącznik na forum

do KLUBU....proponuje nie wchodzic na EUR/USD i nie scigac, opcje


Skoro tak mówisz... zamknąłem otwartego shorta (25 pipsów urwane) i popatrzę...

Pozdrawiam
sierota marycha / 2009-05-22 13:30 / Tysiącznik na forum

Skoro tak mówisz... zamknąłem otwartego shorta (25 pipsów urwane) i popatrzę...

tam siedza spore ins.fin. i ryzykujesz wchodzac
llaik$ / 81.168.185.* / 2009-05-22 11:55
to stopniowe oslabianie juz nadchodzi i nic na to nie poradzisz a po drugie dlaczego mieliby nagle szybko umacniac i mniej wiecej podaj jakies terminy kiedy ten bal sie zacznie zebym mogol ci przypomniec ze cos takiego jest malo prawdopodobne oczywiscie mozna wierzyc w krola ale jak dlugo usa nie na reke mocny dolar i to ci przypomne za miesiac
sierota marycha / 2009-05-22 12:01 / Tysiącznik na forum
jezeli chcesz przylaczyc sie do dyskusji oczekujemy merytorycznych
wypowiedzi i choc minimum wiedzy w zakresie AT i AF, a przede wszystkim uwaznej lektury naszych watkow i postow, pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy