Forum Polityka, aktualnościGospodarka

BIEC: Koniunktura się pogarsza

BIEC: Koniunktura się pogarsza

Money.pl / 2008-01-28 10:55
Komentarze do wiadomości: BIEC: Koniunktura się pogarsza.
Wyświetlaj:
Elendir / 2008-01-29 07:58 / Łowca czarownic
No cóż, z gospodarką tak jest, że działa z opóźnieniem. Za rządów PiS widzieliśmy efekty działań poprzedniej ekipy (oczywiście nie tylko - np. wstąpienie do UE), a teraz widzimy efekty działań rządu PiS (oczywiście również nie tylko - koniunktura na świecie spada).

Tylko po co mając w perspektywie osłabienie gospodarki zaczynać prowadzić restrykcyjną politykę monetarną? Wysokie stopy procentowe zapobiegną inflacji? Guzik prawda, jedyne co to pognębią jeszcze bardziej gospodarkę. Czyli zamiast łagodzić stopami procentowymi naturalny cykl koniunkturalny następuje jego zaostrzanie. Ale może właśnie o to chodzi - w końcu wiadomo kto teraz w NBP gra "pierwsze skrzypce".
cxz / 77.253.109.* / 2008-01-29 11:55
"a teraz widzimy efekty działań rządu PiS" -
POpaprańcy, zdecydujcie się wreszcie. Przez dwa lata trąbiliście, że PiS nie reformuje gospodarki i trzeba ich odstawić, teraz twierdzicie, że problemy gospodarcze wynikają z bezczynności PiS-u. PiS zaniechał radykalnych reform i wszystko szło dobrze. Może właśnie na wieść o dojściu PO do władzy, kapitał zwija manatki, doświadczony poprzednimi "reformami" PO, pod szyldami KL-D i UW (trzęsących AWS-em jak się patrzyło - patrz: jeden z obecnych sztandarowych postaci PO - mr. Buzek), i przenosi kasę do bezpieczniejszych krajów.
Zochna / 83.238.68.* / 2008-01-28 20:18
Nie bijcie piany !!! Ludzią brakuje podstawowej wiedzy ekonomicznej i cwaniacy robią wodę z mózgu.. Ciekaw jestem co jeszcze wymyślą nasi polityczni, PiS-iorowi ekonomiści. Ludzie nie dajcie się wpuszczać w kanał !!! Ekonomia rządzi się swoimi prawami !!!!
ciekawe / 83.24.237.* / 2008-01-28 20:53
a jest taka kategoria, jak POpaprani ekonomiści?
dareg / 62.233.185.* / 2008-01-28 11:45
tusk aby wygrać wybory musiał "pójść" w populizm
zdawał sobie sprawę, że koniunktura nie potrwa wiecznie ale liczy sie władza
teraz czekamy na nastepne wybory (prezydenckie) i boję się, że znowu zmarnujemy te kolejne 2,5 roku
Sinbrody G. / 77.113.30.* / 2008-01-28 11:06
Mówią o Elkopie przed splitem możliwa jazda do 7 zł
zaraz spekula zacznie kupować,
split już na początku lutego !
Cspostrzegawczy / 2008-01-28 10:55 / Tysiącznik na forum
Jeśli nie kłamał, to się nie orientował, że kraj wchodzi w okres spowolnienia - i nie wiem co jest gorsze, kłamstwo wyborcze czy niekompetencja.
antypiSuar1 / 198.155.189.* / 2008-01-28 11:21
Do Cspostrzegawczy: Tak pajacu to, że gospodarka zwolniła a na giełdzie spadki to wina PO i Tuska. Poczytaj o cyklach koniunkturalnych oraz globalizacji. Polska jakiś czas temu dołączyła do światowej gospodarki jeśli nie zauważyłeś, a obietnice wyborcze składa każdy. Z tym hasłem o cudzie to trafił w 10-tkę bo ten naród to w większości rzeczywiście nawiedzony jest i irracjonalnie myśli. Bardziej w LOTTO niż we własną pracę wierzy. Zresztą na cuda Chrystusa też trzeba było czekać do końca wesela w Kanie Galilejskiej. Idź popracuj trochę to cuda nie będa potrzebne.
Cspostrzegawczy / 2008-02-13 12:30 / Tysiącznik na forum
jeśli gospodarka spowolniła i to jest kolejny cykl, to Tusk o tym nie wiedział obiecując gwałtowny wzrost ?
maa / 2008-01-28 11:15 / Tysiącznik na forum
Oczywiście, że niekompetencja.
Widzieliśmy to, gdy przez dwa lata Polską rządzili mali chłopcy po 50-tce. Mieli faustowską maksymę "trwaj chwilo, jesteś piękna!" i bawili się w to, co sprawiało im największą radość: lustrację, jadzenie i plucie na innych.
Sprawy, których nie lubili, odłożyli w kąt. Jak dzieci w piaskownicy.
Teraz Tusk musi je rozwiązywać. Nie oczekiwałbym w tym roku fajerwerków od Tuska, bo budżet ułożył Pisuariat.

A jeśli chodzi o kłamstwo wyborcze, no cóż, Tusk nauczył sie wiele od Pisiorów... Pamiętasz o Cpostrzegawczy (i Cinteligentny) spot wyborczy z mdlejącymi zabawkami z 2005r? Ja widzisz, takich głupków, jak ty, jest w społeczeństwie więcej!
Fys / 216.58.96.* / 2008-01-28 22:44
Zawiodlem sie na Tusku.Glosowalem na PO wlasnie liczac na to ze zgodnie z obietnicami rozwiaze te problemy i bedzie inaczej niz za PIS.Mial byc porzadek a co mamy?
Po jakie licho pchal sie wiedzac co go czeka.Glupek czy co?
Cspostrzegawczy / 2008-01-28 12:16 / Tysiącznik na forum
malutki to jest Tusk , który wywołał konflikt z celnikami a potem płacze z bezradności, ze " nie ma guziczka, który mógłby nacisnąc, by odblokowac granicę"
Bernard+ / 79.187.8.* / 2008-01-28 17:02
Cspostrzegawczy podaj gdzie jest Informacja jak Tusk wywołał ten konflikt z celnikami bo byłem na urlopie poza krajem i nie czytałem doniesień na bierząco a to bardzo dla mnie ważna informacja z racji zajmowania się importem.
bierzącynabieżąco / 83.24.224.* / 2008-01-28 17:56
gdy już powróciłeś do kraju zastanów się jednak poważnie nad zakończniem edukacji na poziomie szkoły podstawowej. Bycie na bieżąco z ortografią, może się okazać przydatne nawet w imporcie.

Najnowsze wpisy