Forum Polityka, aktualnościKraj

Biegły zbada, czy Wikipedia może cenzurować wpisy

Biegły zbada, czy Wikipedia może cenzurować wpisy

Wyświetlaj:
JAW / 87.207.207.* / 2007-12-07 00:45
Jak to było w "Matce Joannie od aniołów": Mógłby mnie mój miły BUZDYGANEM chłostać, a ja wolę prostą mniszką zostać. Komuś tu odp...oliło. Niczego się w normalnym świecie nie cenzuruje. Można tylko potem, czyli po publikacji skarżyć autora lub wydawcę, albo przed publikacją domagać się jej wstrzymania jako nieprawdziwej. Większość portali - akurat Money jest wyjątkiem - używa określenia moderator i cenzuruje wypowiedzi pod pretekstem usuwania słów niecenzuralnych. I to jest powód do skarżenia, a nie zastanawianie się nad celowością cenzury
huhu / 195.205.29.* / 2007-12-06 17:25
Bardzo ciekawa sprawa:
1) jeżeli polskie stowarzyszenie jest właścicielem domeny internetowej, a nie jest właścicielem serwera internetowego, na którą wskazuje adres z domeny - to jest odpowiedzialna za opublikowane treści czy nie jest?
2) jeżeli sąd nakarze (hipotetycznie) zamknąć wikipedię, to jak to się ma do wolności słowa
3) jeżeli ktoś pisze, że "społeczność określa te zachowania mianem trollingu" i faktycznie społeczeństwo tak to określa - czy jest to prawda obiektywna (określa? określa!) czy pomówienie - czy autora, który spisał tę opinie można karać, jakby to była jego własna opinia
4) wikipedia żyje - artykuły zmieniają się z dnia na dzień; jak traktować archiwalne wciąż dostępne zapisy - czy sąd uzna je za sprawę niebyłą? - niby nie ma, a jest
5) jeżeli sąd nakarze (hipotetycznie) zamknąć polską wikipedię, a więc zmarnuje dorobek wielu ludzi (również mój) - czy to nie będzie odpowiedzialność zbiorowa? dlaczego mam zostać ukarany za to, że komuś się nie podoba, że jeszcze ktoś inny, pisze co o nim myślą jeszcze inni - co ja mam do tego?
6) czy powód jest osobą publiczną czy prywatną (wszakże kandydował w wyborach prezydenckich) - czy można osobę prywatną opisać w encyklopedii?
7) jeżeli wpis encyklopedyczny narusza dobra osobiste powoda, ale został zapisany zgodnie ze sztuką i zawiera wyłącznie prawdy obiektywne - czy można go usunąć? - w encyklopediach opisano wielu ludzi, którzy nie mają powodów do domu ze swoich występków
pantagruel / 2007-12-06 14:54 / OJOS DE BRUJO

"Nie jestem trollem" - zapewnia w rozmowie


a jesli ja uwazam ze jestes to tego juz nie moge napisac, tak?
Jak w pisie!

Teraz z money.pl bedziesz sie szarpal?
bolas / 90.156.88.* / 2007-12-14 07:46
no i ujawniła się wreszcie mityczna grupa Trolii trzymająca władzę :)

Najnowsze wpisy