Forum Polityka, aktualnościKraj

Bielecki wejdzie do rządu?

Bielecki wejdzie do rządu?

Money.pl / 2010-01-31 15:25
Komentarze do wiadomości: Bielecki wejdzie do rządu?.
Wyświetlaj:
setarkos / 91.94.43.* / 2010-02-01 00:07
sensownie i logicznie poprowadzonej wypowiedzi..same dogmaty albo jakieś jemu tylko znane skróty myślowe
Sorry ale to jest ten MENTOR Premiera !!? ...jezus Maria Luudzie dajcie sobie z nimi spokój no nie chce mi się wieżyć że ten Kraj nie ma lepszych leaderów ..
A może z powodu absurdalnie wysokich apanaży Osoba ta budzi tyle emocji ??
Ooo to już prędzej ...
INa marginesie pojawia się b.ciekawy temat do dyskusji: "Czy w obecnym czasie w "tym biednym kraju" dobrze płaci sie za wiedzę czy za przysługi ...oczywiście to bez związku z rzeczonym Panem ja w każdym razie tego nie powiedziałem....

Pozdrawiam
i naprawdę życzę lepszego tematu ...
frajer krajowy / 77.253.45.* / 2010-01-31 22:24
prosze bardzo urząd stanu cywilnegfo powinien miec wiecej do roboty. np. przy śmierci powinien odbierac wszystki dokumenty zmarłego . karta nfz powinna byc aktualizowana i to ona powinna zawierac informację o statusie ubezpieczonego , karta nie aktualna płacimy za leczeie brak karty płacimy za leczenie itp. urzedy śa dla ludzi nie ludzie dla urzedu. co za problem zrobic by dowod osobisty poczta się dostawało po wpłacie na kont i internetowej aktualizacji danych ? karty płatnicze z banku poczta przychodzi nikt nie podnosi głosu . wiele spraw można uprościc trzeba tylko zaostrzyc kary za kłamanie fałszowanie i udowodniać
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-01-31 21:39
A ile to wejście Bieleckiego, czy jak on tam naprawdę się nazywa, będzie kosztowało przysłowiowego Kowalskiego i Nowaka?
helpedu / 79.71.72.* / 2010-01-31 21:32
W Polsce firme zakladalem prawie miesiac. Teraz jestem w Anglii, tutaj firme zalozylem w niedziele po poludniu, przez internet. Przyslano mi wypelnione papiery do domu, podpisalem je, wlozylem je do zaadresowanej juz, dolaczonej koperty i wrzucilem do skrzynki pocztowej. Nawet za znaczek nie musialem placic. Ani razu nie odwiedzilem zadnego urzedu. W Polsce natomiast musialem czesto odwiedzac ZUS i GUS i Urzad Skarbowy, w tym czasie nie pracowalem a wiec nie zarabialem pieniedzy.
Przedsiebiorca 9 / 83.28.187.* / 2010-01-31 21:04
kazdy , który zaczyna od deklaracji ze najwazniejsza sprawa jest założenie firmy w ciagu 1-2 dni jest technologicznym i administracyjnym kretynem. Założenie firmy to nie tylko legislachj ale przede3 wszystki technoologia , dystrybucja , marketing ii wiele innych sprawa. A zaożenie firmy w Polsce nie jest znowu tak uciążiwe.
Elendir / 2010-01-31 22:51 / Łowca czarownic

Bielecki wypowiadając się w mediach o deregulacji podkreślał, że gdyby nasza gospodarka była zderegulowana, to można by było założyć firmę w ciągu jednego dnia czy dwóch, a nie w ciągu 3 miesięcy.
- Deregulacja ma konkretny wymiar, ona daje się zmierzyć. Także w postaci uproszczenia systemu podatkowego, systemu rozliczeń pomiędzy przedsiębiorcą a państwem. Czyli po pierwsze - makroekonomia, po drugie deregulacja - mówił były premier.

Gdzie ci tu z tego wynika że:

najwazniejsza sprawa jest założenie firmy w ciagu 1-2 dni

Przeczytaj może ze zrozumieniem nim zaczniesz komentować, szczególnie gdy masz zamiar wyzywać od kretynów.
Wyborca123 / 83.24.31.* / 2010-01-31 21:13
Niestety tak, prawda większość, która wierzy w cud w okienku, do którego pójdzie tylko raz, nie rozumie, że problemy są później ...
m-53 / 83.24.52.* / 2010-01-31 21:37
Ale młodym wykształconym wbito w łeb, że problemem jest założenie firmy. O prowadzeniu nikt już nie wspomina.

Sądzę, że mowa jest wyłącznie o tzw. samozatrudnionych - czyli faktycznie pracownikach etatowych pozorujących działalność gospodarczą w celu obniżenia składki ZUS.
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-01-31 22:44
I tu się z Tobą zgadzam. Zresztą wczoraj tez byliśmy podobnego zdania w sprawie TV. Tą kwestię jednego okienka i ułatwień to już od paru ładnych lat promują – na długo przed tą i poprzednią koalicją zaczęli. A największe problemy są z pozyskaniem płacących na czas klientów. Jak byli klienci, to reszta problemów (przynajmniej z mojego doświadczenia) była do przejścia. – Byłem samozatrudnionym VAT -owcem i rozliczałem VAT przy zakupach. A z codziennej biurokracji prowadziłem tylko dwie księgi (książeczki).
P.S. Wczoraj chyba obydwaj mieliśmy nieaktualną wiedzę: ryczałtowy zwrot VAT dla rolników wynosi nie 5, a 6% - wynika to z podwyżki VAT-u na materiały do produkcji rolnej w 2008 r.
Pozdro!
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-01-31 22:44
I tu się z Tobą zgadzam. Zresztą wczoraj tez byliśmy podobnego zdania w sprawie TV. Tą kwestię jednego okienka i ułatwień to już od paru ładnych lat promują – na długo przed tą i poprzednią koalicją zaczęli. A największe problemy są z pozyskaniem płacących na czas klientów. Jak byli klienci, to reszta problemów (przynajmniej z mojego doświadczenia) była do przejścia. – Byłem samozatrudnionym VAT -owcem i rozliczałem VAT przy zakupach. A z codziennej biurokracji prowadziłem tylko dwie księgi (książeczki).
P.S. Wczoraj chyba obydwaj mieliśmy nieaktualną wiedzę: ryczałtowy zwrot VAT dla rolników wynosi nie 5, a 6% - wynika to z podwyżki VAT-u na materiały do produkcji rolnej w 2008 r.
Pozdro!
łapiduch / 83.10.142.* / 2010-01-31 20:02
Ten układ zwany Platformą Obywatelską to cos bardzo ZWYRODNIAŁEGO. Bardziej grożnego NOWOTWORA na tkance społecznej niż kolesie Tuska, trudno sobie wyobrazić - nie tylko babcia tego nie przeżyje ale i dzielny wnuczek.
sem19 / 77.114.34.* / 2010-01-31 21:01
O co Ci chodzi? Dlaczego każda ich inicjatywa zostaje natychmiast przez Was opluta? Co widzisz złego w planie "deregulacji" gospodarki? Podpowiem Ci: wbrew "strasznej" nazwie nie oznacza to jej "rozmontowanie", tylko reformę, reorganizację.
W ogóle dla ciemnego ludu powinni zmienić nazewnictwo, bo zaraz pójdą z widłami na Aleje Ujazdowskie.
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-01-31 23:09
Sem19! Chłopaki z forum mają rację. Jak wielu innych, nazywasz krytykę pluciem, a to nie to samo. A Palikot rzeczywiście opluwa, bo jak inaczej nazwać wulgarne wypominanie Prezydentowi niskiego wzrostu. Gdyby się czepił decyzji politycznych Mieszkańca Pałacu, to co innego.
m-53 / 83.24.52.* / 2010-01-31 21:53
Otóż plucia nie widzę, raczej brak wiary. O ile mi wiadomo ponad dwa lata funkcjonuje specgrupa od deregulacji pod światłym przewodem niejakiego paligniota z osobistego namaszczenia premiera.
Jeżeli wykażesz się odrobiną obiektywizmu to potwierdzisz, że to właśnie szef specgrupy wyspecjalizował się w pluciu i demolce.

Wracając do Bieleckiego. Nie przypominam sobie, aby będąc premierem wykazał się jakąś szczególną aktywnością na polu deregulacji.
I trudno uwierzyć, że po ponad dwóch latach zapowiadania deregulacji nie mamy do czynienia z kolejną zapowiedzią.

Nie zauważyłeś przypadkiem, że rozpoczyna się kolejna kampania wyborcza - tym razem jeszcze bez kandydata na prezydenta?
Gterw. / 217.97.193.* / 2010-01-31 21:23
Szanowny sem 19 co oznacza faktycznie ta cała deregulacja to my faktycznie się dopiero dowiemy ale znajac kolesi moze to byc niezla demolka/oby nie/.Te wieczne zrobimy,poprawimy,chcemy ,bedziemy sa naprawdę juz murzace i mało wiarygodne.
namarginesie / 222.76.210.* / 2010-01-31 21:12
bez przesady, nie ma żadnego plucia, bo nie ma na co konkretnie jeszcze pluć. Jest tylko bowiem, już dwa lata trwające, ustawiczne i publiczne okazywanie chcicy i to z namiętnością godną eunucha zdającego sobie doskonale sprawę z braku możliwości realizacji nierealistycznych marzeń. Boże chroń nas przed reformami i reorganizacjami wszelkiej maści, proponowanymi przez POnadprzeciętnie przedsiębiorczych i jaśnie oświeconych w blasku zniczy cmentarnych.
ujh / 87.113.129.* / 2010-01-31 19:45
tusk utworzyl kolejne stanowisko dla kumpla ,ktory w tym wieku bylby bezrobotnym!!!
nun / 77.114.34.* / 2010-01-31 21:03
Buahahah, sadzisz, że doświadczony polityk i ekonomista, nawet w "tym wieku", byłby bezrobotnym? Oj, aby na pewno masz maturę?
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-01-31 23:19
Nie dosyć, ze sam jesteś naiwny, to jeszcze promujesz naiwność. A może to ironia tak zakamuflowana? Taki gość jak Bielecki dostałby pracę tylko w ramach wdzięczności za przychylne decyzje polityczne kolesi.
Gterw. / 217.97.193.* / 2010-01-31 19:27
Mam pytanie dobrze zorientowanych.Czy "rząd' to jakas określona liczba etatow, ministrów, wiceministrów ,doradców itd. czy też jest dowolność w tej materii?.
izryd / 83.25.231.* / 2010-01-31 19:09
nawet nie macie pojęcia jaki on polak jaki on nasz !!!
prawiezaratralalal / 83.238.154.* / 2010-01-31 17:56
Można by pomyśleć, że blisko 40-to milionowym narodem od dwudziestu lat rządzi grupa licząca ze sto osób. Miałem na myśli: daje twarze.
Za komuny rotacja była większa. Jakkolwiek wtedy te osoby też udzielały tylko twarzy.
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-01-31 22:56
Sprawdzę to. A jak się potwierdzi, tez będę przypominał.
dgen / 2010-01-31 17:28 / Tysiącznik na forum
"Bielecki wypowiadając się w mediach o deregulacji podkreślał, że gdyby nasza gospodarka była zderegulowana, to można by było założyć firmę w ciągu jednego dnia czy dwóch, a nie w ciągu 3 miesięcy."
Biada nam jak tacy fachowcy wejdą do rządu.........
Przed wprowadzeniem tzw. jednego okienka (jeszcze za znienawidzomuch pisiorów w 2007 roku) założenie firmy trwało 1 dzień (osobista wizyta w ZUS, USK, Urzędzie Statystycznym) plus 7-10 dni na czekanie na papiery (wpis do ewidencji, regon). Obecnie i dzień wizyta w "jednym okienku" plus do 14 dni na czekanie na dokumenty z urzędu miasta i urzędu statystycznego.
Przerabiałem to na własnej skórze.
ja dla pana czasu nie mam / 83.27.194.* / 2010-01-31 16:57
PDG bedzie realizowany w larach 2012- 2014

Po co się spieszyc, Po co się spieszyc,
Do konca zycia mamy przeciez czas
JAW / 84.10.195.* / 2010-01-31 16:06
Rany Boskie, ludzie! Przecierz ten facet był już premierem i to takim, że wiatr hulał nam po kieszeniach. Powszechnie wiadomo, że dla załatania budżetu dodrukował pieniędzy. Jako szef Pekao SA tak genialnie się zajmował instytucją, że kazano mu odejść. To ma być kandydat na jakiekolwiek stanowisko? W łeb sobie palnąć.
pan władek / 89.231.102.* / 2010-01-31 21:23

o ma być kandydat na jakiekolwiek
stanowisko?

właśnie dlatego
mrówka123 / 83.28.202.* / 2010-01-31 15:25
Ten to już był chyba wszędzie!! czy nie ma w Polsce innych twarzy? Ciale ci sami tylko stołki inne.

Najnowsze wpisy