Forum Forum finansoweKredyty

Bierzesz kredyt? Money.pl radzi, na co zwrócić uwagę

Bierzesz kredyt? Money.pl radzi, na co zwrócić uwagę

Wyświetlaj:
essent / 188.146.193.* / 2009-10-17 20:31
W kontekście poniższego zapisu UOKIK - Dlaczego Bank BPS wymaga otwarcia rachunku ROR aby udzielić kredyt Rodzina na Swoim?

Tłumaczą, że BGK wymaga otwarcia rachunku. Mamy sprzeczne prawo?;)

Zapis UOKiK:
"Uzależniania przez bank decyzji o uruchomieniu kredytu od otwarcia rachunku ROR w tym banku"
edi720 / 2009-08-31 15:15
Klienci swoje banki co z tego że nasz kredyt jest chroniony Ustawą o kredycie konsumenckim bo wzięliśmy 72000PLN //29600 CHF jak SCB w ogóle się do tej Ustawy nie odnosi i robi co chce . dokonałam w tym roku częściowej spłaty //10000CHF //i poprosiłam o skrócenie okresu kredytowania to musiałam przesłać 14 zaświadczeń + 3 wnioski bo bank , bo sobie zażyczył by określić moją zdolność kredytową by mógł skrócić okres kredytowania//paranoja .Pozdrawiam
kleks33 / 2009-03-09 09:57
A Santander Bank mimo dwóch obniżek stopy referencyjnej nie
obniża oprocentowania kredytów mimo że jak była jedna podwyżka w
ubiegłym roku to od razu podwyższyli . następni złodzieje w "
bankach" . Specjalnie banki wziąłem w cudzysłów, banki to
instytucje zaufania a to co się dzieje jest dalekie od tego.
plejer / 2009-02-17 01:23 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
"Prawomocną decyzją sądu zakazano w Polsce stosowania w umowach na usługi bankowe klauzul dotyczących:"
to jakaś fikcja
dziś otrzymałem umowę o kredyt hipo
zawiera ona cztery z wymienionych klauzul zakazanych
dodam, że jest to jeden z najpopularniejszych banków w Polsce
połowa przepisów w tym kraju jest martwa, więc po co wydawać kasę na ich tworzenie?
wiadomo, że nie naskoczę na bank, bo chcę dostać kredyt, a nie się sądzić....
Elendir / 2009-02-14 09:07 / Łowca czarownic
Jeżeli kogoś nie stać na złotówkowy kredyt hipoteczny to znaczy że tym bardziej na walutowy go nie stać. Niższe raty są tylko złudzeniem które zostanie w przyszłości z nawiązką wyrównane przez rynek. I jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności okazuje się że akurat wtedy rynek postanowi to wyrównać gdy ma się problemy finansowe.

Pisałem to nim złoty zaczął się osłabiać, ale skoro wtedy nie bolało, to i mało osób posłuchało. Dziś boli, to może więcej osób zapamięta. Jak ktoś się nie zna na spekulacji to w dłuższym okresie niemalże na pewno na niej straci. A kredyty walutowe to spekulacja działająca w perfidny sposób. Kilka razy nawet tłumaczyłem dlaczego, ale może tego rodzaju prostszy komunikat będzie łatwiejszy do przyswojenia.

Co prawda teraz jest to częściowo musztarda po obiedzie (choć nie do końca). Tym niemniej zobaczymy czy Polak chociaż po szkodzie jest mądry.
henieck / 77.255.166.* / 2009-08-21 10:33
a jak się chce wziąć kredyt walutowy korzystny dla człowieka, gdy złotówka jest słaba - to nagle system bankowy uniemożliwia wzięcie kredytu. Cóż za zbieg okoliczności...
monako / 87.204.27.* / 2009-03-17 10:13
To jak wytłumaczysz fakt, że rata we CHF jest mimo wszystko nizsza od raty w PLN.
Elendir / 2009-03-17 22:10 / Łowca czarownic
Policz sobie ile byś był winien bankowi jakbyś miał kredyt złotówkowy, nie płacił ani złotówki (odsetki by się kapitalizowały) i porównaj z kwotą którą jesteś winien przy kredycie frankowym. Jakie wnioski wyciągniesz z tego porównania?
bude3 / 82.160.24.* / 2009-02-13 22:38
co zrobić jeśli bank zastosował wumowie zakazaną przez sąd klauzulę?
reeeee / 84.10.173.* / 2009-02-13 22:52
zglosic przede wszystkim do uokik

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: