Forum Polityka, aktualnościKraj

Bilans świąt: 560 nietrzeźwych kierowców w 2 dni

Bilans świąt: 560 nietrzeźwych kierowców w 2 dni

Wyświetlaj:
Kierowiec. / 83.21.179.* / 2012-06-24 14:22
Tylu złapali, a ilu nie?. Przede wszystkim każdemu pijanemu powinno się odbierać dożywotnio prawo jazdy i to bez różnicy czy jest to "zwykły człowiek, czy jakaś figura na świeczniku. Oczywiście pewnie się tu bardzo narażę wielu "supermenom" za kierownicą, i chociaż sam jestem wieloletnim kierowcą jestem za tego typu restrykcjami.
grzesiek_pac / 2012-06-25 09:35
pewnie, ze się powinno zabierać prawo jazdy, tylko nie wiem czy też jest wystarczająco zniechecająca kara, bo mogłoby być tak, że niewiele sobie z tego kierowcy zrobią, jak tępym trzeba być, żeby po alkoholu wsiadać za kółko ?
jeż09 / 94.251.229.* / 2011-12-26 17:20
A ilu było wśród nich pijanych gliniarzy? Założę się że ani jednego. No bo kto ich miałby łapac.
Kier Owca / 62.244.136.* / 2011-12-25 21:26
i znowu temat zastępczy. Tymczasem główną przyczyną większości wypadków drogowych w Polsce jest stan dróg i durne przepisy. Jest ciasno, wąsko, bo durno malowane są znaki poziome, oraz panoszą się piesi i rowerzyści. Jestem za tym, ze jeżeli takowy wlezie nieprzepisowo na jezdnię, to po prostu trzeba go rozjechać i nie ponieść za to żadnych konsekwencji, to może takie krowy naucza się na szosę nie włazić gdy przejeżdża auto. Taki debil nie ma pojęcia ile wynosi droga hamowania na jezdni mokrej lub oblodzonej, a potem winę zwala się oczywiście na przytępiony refleks kierowcy, który sobie chlapnął jakieś piwko, a taka łazęga wlazła mu pod koła czy wjechała rowerem. Gdyby tak na obszarze zabudowanym było ograniczenie do 90km/h a nie do 50 to może by ich to trochę odstraszało od włażenia na drogę. W normalnych krajach nie na takiej bani się jeździ, a jakoś wypadków nie ma. Rząd zamiast okradać ludzi poprzez mandaty powinien zająć się stanem naszych dróg oraz zmienić durne przepisy.
Pilsener / 2011-12-25 20:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rząd gdyby chciał łatwo mógłby ograniczyć liczbę nietrzeźwych kierowców, wystarczyłoby zmusić paru urzędników wydziału komunikacji do pracy przy sprawdzaniu, czy pojazd nie jest czasem rejestrowany na człowieka, który ma któryś tam już zakaz prowadzenia pojazdów. W moim regionie gros pijaków za kółkiem to recydywiści bez prawka, ubezpieczenia i z zakazem prowadzenia pojazdów. I nie mówimy tu o ludziach, którzy jadą powoli mają 0,22.
(@) / 89.79.218.* / 2011-12-25 19:33
80 procent tych "przestępców" drogowych, zostało złapanych na kacu. Po prostu biedacy myśleli, że jak się prześpią to procenty wyparują. Pasożyty z drogówki dobrze o tym wiedzą i po każdych świętach urządzają sobie polowanie na nieszczęśników, żeby ich skroić na kasę. Nie wiem ile teraz kosztuje wykupienie się z ich łap, ale myślę że tak z 10.000 tysiaków w z wyż , bo górnej granicy to chyba nie ma.
dv / 77.252.156.* / 2011-12-25 17:09
wszystkie moczymordy za kierownicą powinne tracić prawko ! Za pierwszy raz 3 miesiące, za drugi 2 lata , za 3 dożywocie !!!!!! A w razie wypadku z ofiarami pod wpływem alkoholu zarzut usiłowania zabójstwa ! Powiedzmy do 0,5 powyżej 1 zabójstwo z premedytacją
edeq / 109.243.235.* / 2011-12-25 12:13

za tzw. jazdę po użyciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila

Na całym świecie jest 0.5-0.8 dopuszczone, ale w Polsce trzeba jakoś gnębić ludzi i uzasadnić etaty w drogówce..
Gdyby zaczęli wszyscy jeździć mając w wydychanym powietrzu 0.2, zaraz obniżyliby do 0.0, a gdyby to nie pomogło zabroniliby na jazdy w czapce albo w zielonych bluzach.
asdfff / 89.73.245.* / 2011-12-25 15:39
Bzdury wypisujesz. Zobacz sobie jak duży procent wypadków powodują pijani ludzie.
50 znaków na 100 metrach drogi to za mało jest / 81.219.114.* / 2011-12-25 17:38
Przez te metody dyscyplinujące niewolnych, kropelek z herbapolu, bo na etanolu ,obawiam się zażywać, a praktycznie abstynentem jestem.Terror różne ma oblicza.Dajcie mi człowieka a prawo się zawsze znajdzie- to stara maksyma jest.Ludzie giną od spróchniałych konarów na drogach, a państwo z całą surowością ukaralo chłopa co na podworku starą wierzbę,by chałupy nie rozwaliła,wyciął.
kelik / 79.186.93.* / 2011-12-25 16:17
Tak jest niesamowicie "duży" około 3%

Najnowsze wpisy