Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Biometria w PKO BP. Bank rozpoczyna testy nowego systemu weryfikacji klientów

Biometria w PKO BP. Bank rozpoczyna testy nowego systemu weryfikacji klientów

Wyświetlaj:
LUKI818 / 79.189.142.* / 2015-06-16 15:17
I TO ROZUMIEM, KTOŚ DBA O MOJE PIENIĄDZE
brawo za pomysł.
polski bank pomaga rozwijać polską myśl techniczną.
A zagranicze banki????
tylko doją i doją polaczków
wdsfgdsf / 89.75.36.* / 2015-06-16 15:07
jeżeli chodzi o podpisywanie to jakoś za każdym razem wychodzi inaczej, a po gorzale to sam siebie rozczytać nie mogę, palce mam pościerane od roboty i w dodatku często szoruje pumeksem.
Pol Hak / 89.67.39.* / 2015-06-16 14:57
Nie mają na co pieniędzy wydać to niech obniżą oprocentowanie kredytu do 1% i obsługę oraz przygotowanie do 0% to będą klienci lepiej zadowoleni niż z tego, że biometryczną metodą będą się posługiwać. Nie potrafią zabezpieczyć danych, które posiadają, a co dopiero jak wyciekną dane biometryczne to dopiero będą tylko problemy i kłopoty dla klientów banku.
tomeszkow / 80.240.166.* / 2015-06-16 14:52
Banki spółdzielcze już od dawna to robią, ich klienci korzystają z biometrii dłoni w bankomatach, placówkach banku. Żadna nowość.
Merci / 91.199.250.* / 2015-06-16 14:50
EE jak to - prekursor?! Ktoś tu zapłacić za reklamę PKO BP? Ja mam konto w BPH i mam wypłatę na "palec" ale ten lepszy system czyli - przebieg żył w palcu!! Sam odcisk palca można podrobić prostym zestawem dla "domorosłego detektywa", który można kupić w Niemczech za 10 Euro w sklepie z zabawkami.
Waniek / 2015-06-16 14:57 / Bywalec forum
Jak jest dobry system biometryczny to tak nie podrobisz.
Jan Nowakowski / 89.188.222.* / 2015-06-16 14:40
Jak wyciekną dane biometryczne klientów banku wtedy będzie jazda !!!! Hakerzy będą wszystko wiedzieć genetycznie o klientach !!!!
Waniek / 2015-06-16 14:56 / Bywalec forum
Co z tego na razie jeszcze nie ma technologii do odwzorowania człowieka, aby oszukać maszynę. Z czasem się pewnie pojawi, więc się i pojawią zabezpieczenia. Potrzebujemy i jednego i drugiego aby była równowaga.
asss / 95.41.174.* / 2015-06-16 14:34
zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych przetwarzanie danych biometrycznych nie jest dopuszczalne
pipi-ripi / 5.172.247.* / 2015-06-16 14:27
Największe fraudy mają miejsce w SAMYM banku ....
simonus / 91.217.224.* / 2015-06-16 13:44
Zamiast kraść karty, złodzieje będą ucinać palce :)
zzzoirientowany / 213.62.126.* / 2015-06-16 13:13
Ciekawe co będzie jak jakiś haker włamie się i ukradnie dane biomedyczne tysięcy klientów. PESEL rząd może zmienić, dowód można wymienić, a odciski palca czy inne dane biomedyczne mamy przez całe życie. Ktoś te dane ukradnie i ukradnie nam tożsamość, i nie będzie opcji by to naprawić.

Bezpieczne jak w banku? Zdaje się że świeżo co hakerzy włamali się do Plus Banku i właśnie partiami publikują wrażliwe dane klientów. Wielka baza danych biomedycznych będzie wielką pokusą dla hakerskiego włamania, lub wyniesienia przez nieuczciwego pracownika.
4MM / 94.42.197.* / 2015-06-16 14:18
Komuś się po drodze pomyliło, bo biometria
powinna służyć autentykacji a nie autoryzacji.
Waniek / 2015-06-16 13:53 / Bywalec forum
To na razie dopiero testy, więc nie wiem skąd jęki. Testować i poprawiać ofertę trzeba nie można siedzieć na kupie kasy i być zadowolonym z siebie. Jak się chce nie stracić tej kupy kasy bo ona może szybko stopnieć. Konkurencja nie śpi. Jeżeli zaś chodzi o możliwości włamań to są one coraz mniejsze na szczęście. Chociaż w "plus banku" doszło do zaniedbań i poziomy bezpieczeństwa były dramatycznie niskie. Ale państwo polskie nie sprawdza tego bo nie wie jak brak ustaw i rozporządzeń. Za to ministrowie zajmują się bzdurami.
ręce opadają / 79.133.203.* / 2015-06-16 14:16
stąd jęki bo wyżej wspomniany plus bank padł ofiarą hakerów. Pytanie jak najbardziej zasadne bo system do którego włamał się ów haker też kiedyś przechodził TYLKO testy. Pewnie miał być super, nie do złamania itp. Wyobraź sobie że puka do Ciebie rano CBŚ i mówi: mamy Twoje odciski palców na broni z której kogoś zabito...
POWODZENIA!
Waniek / 2015-06-16 14:42 / Bywalec forum
Właśnie w tym problem że ten system nie przeszedł większości testów i co było w artykule z plus bankiem poziom zabezpieczeń musiał zostać podniesiony, aby mógł on w ogóle funkcjonować. Już nawet nie wspominam o jakiś rozsądnym poziomie zabezpieczeń. Tylko polska jak zwykle nie ma rozwiązań prawnych, aby to kontrolować i wymusić. Teraz bank i policja udaje, że szuka złodzieja. Tylko mnie dziwi że policja daje się na takie coś nabierać.
erqerqereqrqe / 83.12.121.* / 2015-06-16 14:26
zgadza się. boję się takiej technologii. To plus DNA z pozostawionej filiżanki i za jakiś czas ktoś może zrobić mojego klona. I użyć go do Bóg wie czego.
lsd / 83.6.206.* / 2015-06-16 14:09
A dlaczego mamy akceptować wszystko co się nam podsuwa? Dane biometryczne są wrażliwe i nie powinny być w rękach podmiotów prywatnych. To my jesteśmy ich właścicielami i musimy mieć prawo ograniczania do nich dostępu. Dzisiaj byle idiota ze smatrfonem przekazuje dane kontaktowe w swoim telefonie poprzez zainstalowane aplikacje do setek firm. Przykładem jest choćby LinkedIn, które w ten sposób gromadzi i przetwarza dane osób które nie są nawet zainteresowane korzystaniem z ich usług. Niedbalstwo jednych użytkowników naraża innych na problemy. Najpierw odpowiednie rozwiązania prawne a potem zabawa w przejmowanie danych klientów, a nie odwrotnie, gdyż inaczej powstałych problemów nie da się naprawić.
Waniek / 2015-06-16 14:37 / Bywalec forum
Technologia idzie na przód i nie da się jej zatrzymać. Jeżeli nie będziemy jej obłaskawiać do swoich potrzeb i pozostawimy ją sami sobie. To wyjdziemy jak na dopalaczach i wspaniałym wykurzeniu ich z polski. A co jest każdy widzi. Nie jestem durniem i nie przyjmuje wszystkiego na wiarę, ale jeżeli coś jest to trzeba to dobrze przetestować. Dopiero później wprowadzić prawo bo często wychodzą z tego potworki prawne.
marta ooo / 178.36.171.* / 2015-06-16 13:06
na pewno pożegnają się ze swoimi pieniędzmi.

Nie wyszedł jeden bubel czyli karty zbliżeniowe to sięgają po inny
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy