Forum Polityka, aktualnościKraj

Biskup Pieronek o teorii zamachu: "Jest smieszna"

Biskup Pieronek o teorii zamachu: "Jest smieszna"

Wyświetlaj:
Adam od Bogdana / 77.253.233.* / 2012-11-13 14:05
Biskup znowu podpadł ojcowi dyrektorowi i Jarosławowi "6 klęsk-nic nie mogę wygrać-mamina kiecka" Kaczyńskiemu.
sumerr / 95.51.184.* / 2012-11-13 13:57
PO patrz, POpatrz ! Jeszcze jeden pan szpecjalista na POsyłki. Ale ten dla odmiany nigdy w życiu nie rąbał twardej brzozy. Ten jest od pustych kawałków pod POrąbaną publiczkę.
konserwa / 2012-11-13 13:31 / Tysiącznik na forum
Szkoda komentować słowa Pana Pieronka. Zawsze wyskakuje jak Filip z konopi i używany jest przez mainstream jako "głos kościoła" z którym już niewiele ma wspólnego podobnie jak Pan Boniecki.
JAG1 / 83.11.246.* / 2012-11-13 16:54
Skoro "szkoda Ci komentować" słów biskupa, no nie komentuj jego wypowiedzi jak plotkara..
430 / 88.199.162.* / 2012-11-13 13:29
Oczywiście że teoria zamachu jest śmieszna, ale kiedy Rosja nie wydaje wraku od lat i czyści jego szczątki kiedy coraz więcej ciał okazauje się zamienionych (gdyby Kaczyński z tym wyjechał już 2010 uznałbym go za ciężko chorego psychicznie) a zdawałoby się paranoiczne bzdety coraz częściej okazują sie być prawdą - nawet wątpiący zaczynają więc czuć że jest tu coś nie tak nawet jeżli naprawdę wcale nie jest. Róbta tak dalej ktoś w przyszłości zbierze tego żniwo banda patałachów.
bajk / 2012-11-13 13:31 / Bywalec forum
wszyscy powinni zacząć to w końcu mówić na głos, a nie siedzieć i myślec tylko swoje, moze takie głośno wypowiadane sądy zmienia w końcu całą tę histerię
poprzecie / 46.186.58.* / 2012-11-13 12:41
TVN ostatnio intensywnie poluje na wypowiedzi, które mają zniechęcać ludzi do interesowania się tym co stało się w Smoleńsku.
TVN już kilka minut po katastrofie oznajmił, że to była wina pilota ....
no i na tym poprzestańmy.
Ten kto dopatruje się jakiegoś spisku powinien zostać wyklęty.
Jeden naród, jedna partia, jedna telewizja, jeden TVN - niech nam żyje przyjaźń polsko-radziecka.
queens nyc / 83.28.45.* / 2012-11-13 12:39
panie pieronek/celowo pisze z malej/ pytam pana jaka komurka UB pana z agitowala do syminarium i dalej jej slurzy moim zdaniem to jst skaza dla polskiego kosciola miec wywrotowca religijnego a zarazem chorego na na ustruj ktury jurz minal i byc jego zwolenikiem .prosze zapytac swoich przelorzonychcy bylo tak jak pan twierdz oni wiedza wszystko w tej sprawie . a druga sprawa to walesa i pieronek to lepiej bendzie niech ci panowie niezabieraj glosu boto ich puste gadani
makkk / 83.30.10.* / 2012-11-13 12:37
Śmieszna jest teoria czy biskup?
pomo dore / 2012-11-13 12:36 / Tysiącznik na forum
a co może powiedzieć TW którego oficer prowadząca "Stokrotka" trzyma mocno za jaja? To się własnie kłania brak lustracji. Nie wiemy i pewnie nigdy się nie dowiemy ile osób z aktualnych "autorytetów" tak naprawde to świnie donoszące na przyjaciół. Mowią to co ktoś im każe powiedzieć bo gdzies tak w czyjejś szafie lezy teczka, a w teczce kwity, rachuneczki, foteczki, donosy itp.
zamyslony636 / 83.21.51.* / 2012-11-13 12:32
Biskupie Pieronek po co ta wypowiedz przed gwiazdą dziennikarstwa polskiego?
Jestem i będe KAtolikiem / 188.47.44.* / 2012-11-13 12:28
Biskupie polityczne zabójstwa nieprzychylnych Putinowi dziennikarzy w Rosji też są śmieszne?! Albo seria rzekomych samobójstw osób związanych z prawdą o Smoleńsku też jest śmieszna?!
Ala6757848 / 83.29.136.* / 2012-11-13 12:28
I zdaje sie, ze ma klopoty z zyciorysem...Jakies TW sie zanim wlecze czy cos...
pomo dore / 2012-11-13 12:27 / Tysiącznik na forum
najpierw porządna lustracja kleru. potem ci co przejda przez sito moga sie pyblicznie wypowiadać na jakiekolwiek tematy. pan w sukience nie jest dla mnie zadnym autorytetem. za duzo w KK donosicieli, pedałów, pedofili, zwykłych macantów hetero, przestępców gospodarczych zebym padał na kolana i bił czołem o ziemie na widoka każdego w sutannie. to nie XV wiek.
Floyd / 2012-11-13 17:22 / Tysiącznik na forum
Widzę, że palikotowcy zacierają rączki. Pożyjemy, zobaczymy.
.556 / 151.88.22.* / 2012-11-13 12:32
Pacanie nikt nie pada na kolana przed księdzem, tylko przed Bogiem który jest w Tabernakulum, ale dla Ciebie to napewno zbyt skąplikowane
pomo dore / 2012-11-13 12:37 / Tysiącznik na forum
tak jak dla ciebie ortografia
dfr / 83.22.188.* / 2012-11-13 12:24
Mało roztropna jak na biskupa wypowiedź. Widoczna frustracja. Media nie są na to lekarstwem.
chichot dona / 164.126.222.* / 2012-11-13 13:32
jestem podobnego zdania.
Mało roztropna wypowiedź, czy przemyślana (?), nie wiem.
Bynajmniej nie chodzi mi o to, że teza zamachu jest mało prawdopodobna.
Sam sposób wyrażenia tego, jest mało roztropny , bardzo mało roztropny ... jak na biskupa oczywiście.
~~... / 151.88.22.* / 2012-11-13 12:11
Oj biskupie lepiej by było dla Ciebie, abyś się wogóle na ten temat nie wypowiadał, a wy się do mediów pchacie a ministranci i kobiety na ołtarz weszły. WSTYD
Gdzie woda święcona ?- dawniej chociaż na raz w tygodniu kościół i ludzie byli poświęceni wodą święconą - a teraz?
tesa1959 / 2012-11-13 13:48 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Święcona woda nie powoduje, że ktoś staje się święty. Świętość to dążenie drogą Ewangelii. Święcona woda w kościele, przy wejściu lub w kropielnicy podczas Mszy św. ma przypominać o sakramencie chrztu i tym kim jesteś. Jeśli z powodu braku pokropienia zapominasz o tym, to jest to wyłącznie Twoja wina. Pokropienie wodą święconą to nie jest magia i "nie odczynia" zła, które siedzi w człowieku.
Natter2 / 2012-11-13 14:15 / Tysiącznik na forum
Najpierw odczynianie zła KK niech przeprowadzi na sobie.To co sie mnie przytrafiło ,to dochodzę do wniosku że co najmniej 80 % duchownych KK to 100 procentowi ateiści.Szkoda ale niestety nie wypada mnie ujawniać podstawy tego stwierdzenia.
tesa1959 / 2012-11-13 14:37 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

To co sie mnie przytrafiło ,to dochodzę do wniosku że co najmniej 80 % duchownych KK to 100 procentowi ateiści

Ciekawa statystyka na podstawie. Gdybyś przynajmniej zbadał 1ooo osób z różnych środowisk... :D
Katolik / 46.113.239.* / 2012-11-13 12:08
Drogi Biskupie, jestem zgorszony twoją wypowiedzią dlatego, że jednoznacznie stajesz po stronie tych, którzy wykluczają zamach. A wykluczyć zamachu/wybuchu/działania celowego nie można, bo jak się okazuje całe śledztwo MAK i Komisji Millera nadaje się do kosza.

Dlaczego więc Biskupie stajesz po stronie jednej opcji? Czy nie boisz się, że po śmierci zostaniesz osądzony z każdego niepotrzebnego słowa, w którym nie było miłości i miłosierdzia, w którym nie naśladowałeś Jezusa Chrystusa?

Przestań chodzić do red. Olejnik i jej podobnych i jako biskup zajmij się wreszcie prawdziwym ewangelizowaniem: pomaganiem niedożywionym dzieciom w mojej dzielnicy, przyjdź do domu biednej staruszki u mnie na osiedlu i zaparz jej herbatę z miłością. Pójdź do biednych i bezdomnych, pójdź do samotnych matek, przewiń pieluchy sikającym pod siebie kończącym życie starcom - wtedy będziesz kimś! A nie w świetle jupiterów M.Olejnik!

Jest dokładnie tak jak mówisz: "polityka jest dla polityków, a głoszenie Ewangelii dla biskupów.". A więc zacznij wreszcie ją głosić biskupie - słowem, czynem i prawdą!!!
B_7 / 195.35.80.* / 2012-11-13 13:12

zajmij się wreszcie prawdziwym ewangelizowaniem: pomaganiem niedożywionym dzieciom w mojej dzielnicy, przyjdź do domu biednej staruszki u mnie na osiedlu i zaparz jej herbatę z miłością. Pójdź do biednych i bezdomnych, pójdź do samotnych matek, przewiń pieluchy sikającym pod siebie kończącym życie starcom - wtedy będziesz kimś!

No właśnie... A teraz moralizatorze za 3 grosze zastanów się po cichutku ile z tego Ty w życiu zrobiłeś...
Pisząc tak widać jak mało wiesz o tym człowieku.
tesa1959 / 2012-11-13 12:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

pomaganiem niedożywionym dzieciom w mojej dzielnicy, przyjdź do domu biednej staruszki u mnie na osiedlu i zaparz jej herbatę z miłością.

W Twojej dzielnicy to jest działka dla Ciebie. Cop zrobiłeś, co robisz w tym kierunku (pytanie retoryczne, gdyż nie sądzę, abyś odpowiedział szczerze)? I obyś Ty nie był sądzony z każdego niepotrzebnego słowa.
Zapoznaj się z całym życiorysem bpa Pieronka, z jego działalnością, z nauczaniem, a potem ewentualnie wypowiedz się w temacie.
Katolik / 5.173.127.* / 2012-11-13 13:47
Owszem, w mojej dzielnicy jest działka dla mnie i ją wykonuję jak najlepiej potrafię, w miarę moich możliwości finansowych i czasowych. Jednak kiedy czytam takie wypowiedzi biskupa Pieronka mam prawo się oburzać, bo obszar biedy, samotności i wykluczenia ludzi w Polsce jest przeogromny a niestety za mało jest wciąż konkretnych działań ze strony choćby zakochanych w mediach biskupów. Nie potrzebny jest mi życiorys Peronka, żeby ocenić jego skrajnie subiektywny osąd i go napomnieć. Ważne, że wiem, że widzę, że chodzi do telewizji, która jest jawnym wrogiem chrześcijaństwa, która kpi i szydzi na każdym kroku z wartości i idei chrześcijańskich i która w sposób niezwykle wyśrubowany walczy z Kościołem i Chrystusem. I dlatego jest to dla mnie zgorszenie.

Tak, nie raz przewijałem staremu człowiekowi pieluchy. Nie raz pomagałem samotnym staruszkom. Dlatego mam prawo się wypowiadać. A ty masz takie prawo, czy tylko krytykujesz?
tesa1959 / 2012-11-13 13:57 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Ważne, że wiem, że widzę, że chodzi do telewizji, która jest jawnym wrogiem chrześcijaństwa, która kpi i szydzi na każdym kroku z wartości i idei chrześcijańskich i która w sposób niezwykle wyśrubowany walczy z Kościołem i Chrystusem.

Chrześcijaństwo nie jest enklawą. KK jest otwarty na wszystkich i ewangelizuje/powinien we wszystkich środowiskach. Nie jest ewangelizacją obrzucanie błotem i obrażanie się na tych, którzy mają inne zdanie. Nie jest chrześcijańskie: nie będę z tobą rozmawiał, bo nie jesteś z mojego podwórka.

mam prawo się oburzać

Masz prawo, ale nie do obrzucania błotem kogokolwiek. Masz prawo do:
"Gdy twój brat zawini przeciwko tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię posłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie posłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków opierała się cała sprawa. Jeśli i tych nie posłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie posłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik" (Mt 18,15-17).

Tak, nie raz przewijałem staremu człowiekowi pieluchy. Nie raz pomagałem samotnym staruszkom. Dlatego mam prawo się wypowiadać. A ty masz takie prawo, czy tylko krytykujesz?

I chwała Ci za to, ale nie możesz uzurpować sobie prawa do pogardzania innymi i stawiania siebie na piedestale w związku z tym. Jeszcze raz powtarzam: nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni... .
Różnica między Twoimi wypowiedziami a moimi jest taka, że Ty oceniasz człowieka, a ja Twoje czyny (nie Ciebie).
Katolik / 5.173.127.* / 2012-11-13 14:10
Nie wiem kim jesteś i dziwią mnie twoje posty. W żaden sposób nie obraziłem ani nie zaatakowałem Biskupa. Co więcej nie oceniłem jego, tylko jego zachowanie. Widać, że piszesz o czymś czego sam nie rozróżniasz.

Wyraziłem tylko swoje oburzenie na przyjście do mediów i wypowiadanie się po jednej stronie opcji politycznej (anty-Smoleńskiej). Co więcej, dokładnie w duchu Ewangelicznym napominam Biskupa - nie mogę pójść do jego pałacu Biskupiego, bo mam lepsze rzeczy do roboty ale mogę zrobić to tutaj na forum

Znamienne jest twoje przewrażliwienie na punkcie Biskupa i jego obrona za wszelką cenę. Jesteś jego przyjacielem, że tak go bronisz? Spójrz na wypowiedzi innych osób na forach - zarówno tych pro PiS i pro-PO. Większość uważa słowa Biskupa za niestosowne. Bo taka jest prawda.

Ewangelizowanie i otwartość KK nie oznacza bratania się z przeciwnikiem i zgoda na plucie nauczaniu Jezusa w twarz. A tak robi zarówno Olejnik jak i cały TVN. Ewangelizowanie Olejnik polegałoby na stanowczym dawaniu odporu jej słowom/zachowaniom/insynuacjom. A Biskup tego nie robi, tylko razem z nią tworzy zgrany tandem.
tesa1959 / 2012-11-13 14:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

W żaden sposób nie obraziłem ani nie zaatakowałem Biskupa.

Obraziłeś zarzucając mu brak działania w kierunku ewangelizacji, dbania o biednych itp.
A to? Sugeruje, że jest nikim.

wtedy będziesz kimś!




Znamienne jest twoje przewrażliwienie na punkcie Biskupa i jego obrona za wszelką cenę. Jesteś jego przyjacielem, że tak go bronisz?

Nikogo nie uważam za wroga, a niektórych jedynie za skrzywdzonych przez kogoś lub coś, za sfrustrowanych i nieszczęśliwych, dlatego szukających wszędzie drugiego dna. Biskup Pieronek jest i zawsze był twardo stąpającym po ziemi człowiekiem, nikogo nie skreślał, o nikim nie mówił z pogardą i to jest dowód na właściwe odczytanie Ewangelii.
Katolik / 164.127.126.* / 2012-11-13 14:45
Obraziłeś zarzucając mu brak działania w kierunku ewangelizacji, dbania o biednych itp.
A to? Sugeruje, że jest nikim.

To już twoja nadinterpretacja i przewrażliwienie. Moje słowa oznaczają dokładnie i TYLKO to:
"idź do biednych i nieszczęśliwych i pociesz ich. Wyczerp się jak Jezus ewangelizując tych najbiedniejszych dając im całego siebie. Zrezygnuj z zaspokajania swojego ego poprzez chodzenie do telewizji i tracenie w niej czasu na jałowe dyskusje z ludźmi, których i tak nie nawrócisz. Wtedy mi zaimponujesz".
tesa1959 / 2012-11-13 14:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

idź do biednych i nieszczęśliwych i pociesz ich.

Skąd masz pewność, że nie chodzi?

Wyczerp się jak Jezus ewangelizując tych najbiedniejszych dając im całego siebie.

Skąd wiesz, że nie daje siebie innym?


Zrezygnuj z zaspokajania swojego ego

Skąd masz pewność, że chodzi o ego?
I to jest właśnie Twoja ocena osoby biskupa, a nie jego działania, bo nic o nim nie wiesz. Wypowiadasz się na podstawie jednego programu telewizyjnego lub/i innych przekazów medialnych. Pokusiłeś się o to, aby go poznać osobiście lub chociaż z katolickich mediów (i nie mówię o RM i TRWAM), zapoznałeś się z jego nauczaniem, z artykułami, publikacjami?

poprzez chodzenie do telewizji i tracenie w niej czasu na jałowe dyskusje z ludźmi, których i tak nie nawrócisz.

Jak widać każde działanie przypisujesz człowiekowi pomijając łaskę Bożą. Skąd wiesz komu,kiedy i przez kogo Bóg udzieli łaski nawrócenia?

Wtedy mi zaimponujesz".

Najpierw zapoznaj się z całokształtem dokonań bpa Pieronka, a potem zdecyduj czy Ci imponuje, czy też nie, chociaż widząc Twoje nastawienie do niego, jestem przekonana, że zapoznając się z tekstami źródłowymi będziesz szukał haka, a nie rzetelnych informacji.

Najnowsze wpisy