Forum Forum dla firmZakładanie firmy

biznes w internecie, kapitał 100 tys zł

biznes w internecie, kapitał 100 tys zł

hafare / 178.36.236.* / 2019-11-05 19:31
Witam serdecznie,
Pracuję w jednej firmie już 10 lat. Moja praca związana jest ze sprzedażą artykułów związanych ze sprzętem turystycznym. Sprzedajmy głównie na jednym ze znanych portali aukcyjnych i na sklepie internetowym. Przez te 10 lat pracy nauczyłem się pracy w programach graficznych, robieniem zdjęć, komunikatywności z klientem. Na moich oczach firma pięła się w górę. Na początku wysyłaliśmy po maks 10-20 paczek dziennie, dziś jak przyjdzie poniedziałek, gdzie po weekendzie jest najwięcej wysyłek to potrafimy w sezonie wysyłać nawet po 1000 paczek. Na tą chwilę mam 31 lat i uznałem, że czas spróbować wykreować swój biznes. Mam doświadczenie w handlu w internecie i właśnie z tym wiążę swój przyszły biznes. Mam kapitał około 100 000 zł na rozkręcenie swojej firmy. Mam w tym największe doświadczenie, w końcu 10 lat z tym obcuję. Na pewno nie chce robić tego, co robię obecnie. Nie było by mnie stać na sprowadzanie kontenerów z dalelekiego wschodu. Dorabiam na boku na dropshoppingu, związane też jest to z tym co chce robił w przyszłości. Chce zainwestować w zakup plotera, drukarki DTG do odzieży (koszulki, bluzy i inna odzież), oraz drukarki do kubków ceramicznych. Co raz więcej czasu poświęca czas na czytanie o tych produktach. Nie wiem jeszcze na jakiej zasadzie mój biznes miałby funkcjonować. Nie wiem czy wszystko robić w domu i nastawić się na sprzedaż tylko internetową. Czy nie wynając jakiegoś lokalu i robić te rzeczy + działać lokalnie i w lokalu dodać jeszcze np ksero i maszynę do pięczątek, itp. Jak myśłicie w dzisiejszych czasach i dużej konkurencji na rynku można z tego wyżyć? Na koszulkach można przerobić widzę to po dropshoppingu. Do tego ploter, który ma masę funkcji. Tak się składa, że mój znajomy posiada ploter i działa tylko lokalnie, bez internetu. Ma dużo pracy, nie narzeka na zlecenia. Ogólnie to myślę o biznesie w internecie, może z tym kapitałem można spróbować coś innego. Nie wiem czy suma, którą odłożyłem wystarczy na moje marzenia, moje marzenie to robić na siebie. Mam na to siłę, chęci i przede wszystkim znam się na tym ! Ewentualnie ktoś z forumowiczów posiada w sprzedaży rzeczy pod biznes, który chciałbym stworzyć? Białe koszulki, kubki ceramiczne, no i przede wszystkim surowce do plotera, typu materiał canvas, papier kredowy, folie, itp itd. Co sądzicie o moim pomyśle, będę wdzięczny za wszelkie wypowiedzi i ewentualną pomoc. Pod uwagę będę brał wszelkie wypowiedzi, te pozytywne, jak i negatywne, pozdrawiam Michał

Najnowsze wpisy