Forum Forum prawneBankowe

bledny kod IBAN co robic?

bledny kod IBAN co robic?

Grzegorz G / 95.160.253.* / 2010-01-26 22:34
witam wszystkich, zagranicznej firmie bukmacherskiej podalem dobry kod SWIFT mojego banku (Lukas Bank) jednak podalem bledny kod IBAN ( ktory przypadkowo znalazlem na stronach internetowych, gdy szukalem co to jest kod IBAN i SWIFT ).
Firma dokonala przelewu na podstawie danych, ktore im dalem i po tygodniu wciaz nie bylo kasy to zauwazylem, ze podalem bledny IBAN (pomylka zwiazana z ctrl+c, ctrl+v). IBAN byl z mBanku. Co teraz robic? Dodam, ze suma byla dosc znaczna... Czy przelew z kodem SWIFT z Lukas Banku i kodem IBAN z mBanku zostanie zaksiegowany? czy taki przelew zostanie zwrocony spowrotem na konto bukmachera?
Wyświetlaj:
karo11 / 87.101.40.* / 2011-11-17 09:24
witam, jak sie zakonczyla Pana sprawa ? ja zrobiłam bardzo podobnie. tzn wpisalam poprawny SWIFT banku BZWBK, moje imie i nazwisko, adres, ale IBAN podałam przypadkowy 9ze strony BZWBK...) po prostu nie doczytałam co to iban.. czy pieniążków juz nie zobaczę, czy jeszcze da się coś zrobic ? pozdrawiam i prosze o pomoc
lolo32 / 193.109.225.* / 2010-03-25 22:42
Nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości.
Jeśli przelew nie został odrzucony przez mBank z powodu błędnych danych właściciela rachunku - środki zostały zaksięgowane na rachunku, który wskazałeś.

Teraz, w ramach reklamacji, firma bukmacherska (a dokładniej bank - usługodawca tej firmy) poprzez mBank może poprosić posiadacza tego rachunku o zwrot tych środków. Jeśli ten odmówi - pozostaje Ci tylko droga sądowa.

W najgorszym razie odbierzesz kosztowną lekcję: numer rachunku sprawdza się zawsze 2 razy...

Najnowsze wpisy