Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Wyświetlaj:
men1967 / 94.40.125.* / 2015-02-03 07:26
sami napędzacie rynek nowy sprzęt żaden z was nimyślicie brać bo sąsiad wziął a teraz problem macie zapedzacie sie to płacie ziemniaki
podkaskie / 79.185.170.* / 2015-02-03 07:24
- AUTOR - PROWOKATOR
-KOMENTATORZY - NIEZAPOZNANI ZE SPRAWĄ PISZĄ TYLKO SWOJE RACJE
-ARGUMENTY - TYLKO WYBIÓRCZE LICYTOWANIE SIE (a to zus a to krus, a to ktoś kogos utrzymuje itd)

Współczuje waszym bliskim drodzy mieszkańcy miast.. bo widzę ze macie jakoś tam wiedzę o wsi.. pewnie od rodzin ze wsi do ktorych jedziecie w weekendy.. a za plecami chcecie zeby polegli i ich panstwo zniszczyło.. a oni wam daja kielbaski, ciasta na wynos, goszczą was, serca otwieraja, rzucaja robote i stawiają wodke i znosza wybryki waszych denerwujacych dzieci a wy jedziecie do siebie, żrecie ich jedzenie i piszecie tu takie glupoty.
JA102 / 91.90.61.* / 2015-02-03 07:33
nie musisz "miastowym " dawać kiełbaski , ciasta na wynos i inne , sami sobie weźmiemy jako jako tzw."dostawy obowiązkowe" , zapytaj ojca i matki co to jest ,jeśli nie wiesz .
gr31 / 176.100.196.* / 2015-02-03 07:24
[...] jak myślicie że jest tak super to zostańcie rolnikami - broni wam ktoś ???!!! Jesteście chorym zawistnym krajem krzykaczy którzy na wszystkim sie znają i są najmądrzejsi a tym czasem co wybory pokazujecie jacy jesteście "mądrzy" tylko tak faktycznie !!! Rolnicy walczą o równe dopłaty bo teraz jest przepaść , o to że plony które sieja są niszczone (a chyba nie o to chodzi w rolnictwie a rząd ma to gdzieś) i o skandalicznie niskie ceny skupu ich produktów (ciekawe jest to że w sklepach jakoś taniej nie jest a rolnikom sie wmawia ze wiecej nie dostaną bo to max cena) ps Apropo parku maszynowego rolników - jakby ktoś nie wiedział to wszystko jest na kredyt nie za darmo wiec jak komuś tak tego sprzetu żal ,bierzcie kredyty i sobie kupcie nastepnie jezdzijcie tymi sprzetami po mieście jak wam tego tak żal !!!!! Chorzy ludzie wam to nigdy nic nie pasuje dopiero jak was sprawa dotyczy to jest ok (frankowcy za to w pełni zasługują na pomoc rządu - "biedacy" oni nie wiedzieli ojej !!!!l


### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
seth666 / 188.117.148.* / 2015-02-03 07:24
Rolnicy to[...] narzekać jak to ciężko na roli. W innych krajach rolnicy dają radę utrzymać siebie, swoje rodziny i jeszcze zarobić, tylko nie nasi, bo im się nic nie opłaca. To w końcu u nas wymyślili coś takiego jak klęska urodzaju.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Ted 223344 / 93.154.137.* / 2015-02-03 07:23
No przeci w rządzie są najwięksi rolnicy posiadają od 100 do 1000 ha a nigdy wideł w rękach nie mieli rolnicy boorą 15-20% tej sumy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
JA102 / 91.90.61.* / 2015-02-03 07:21
Ciekawe ! jak skończą się dopłaty z unii to co będą blokować drogi w Brukseli ? tylko dlatego że im się należy ?
miki442 / 91.214.3.* / 2015-02-03 07:24
ja ci powiem co będzie jak się skończą dopłaty, zapłacisz więcej za mięsko, jaja, owoce i wszystko co ze wsi pochodzi:)
Ala rolniczka / 31.61.129.* / 2015-02-03 07:19
Bardzo chętnie zapraszam autora artykułu na tydzień pracy nie wiadomo za ile i jak długo Dzień rozpoczyna się o godz5 a kończy różnie najczęściej 23 chyba że są do wycielenia jakieś krowy to nocka z głowy.Niewiem czy pracuje na dwie czy trzy zmiany.Proszę też wytłumaczyć moim dzieciom że nie mogę iść na ich np przedstawienie bo zaczyna się np o godz16 a jestem w oborze ze nie pojedziemy na wakacje bo nie ma nas kto zastąpić.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
WITEK57788 / 213.158.221.* / 2015-02-03 07:07
Od dawna wnioskuję o zrównanie osób prowadzących działalność gospodarczą na wsi z tymi w mieście. Rolnik to przecież osoba prowadząca działalność gospodarczą. Gdzie rozliczenie tej działalności tj przychody koszty i dochody do opodatkowania.Dlaczego rolnik płaci taki mały KRUS ok 300 zł za kwartał.
Ja w mieście płacę ok 1100zł na miesiąc.
Rolnik płaci 6 zł kwartalnie składki zdrowotnej ,a ja 270,40 miesięcznie , a dostęp do lekarzy taki sam , a nawet w mieście trudniej. Kto to zmieni . Kiedy przestaniemy pracować na święte krowy ze wsi.
Niekt tego głośno nie mówi .ale na dopłaty to płcimy składki do unii. Z pieniędzy unijnych finansujemy 50% dopłat, a drugie 50% z budżetu ( czyli z naszych podatków)
Ja176 / 95.49.60.* / 2015-02-03 09:04
Składki zdrowotnej jest 1 zł za każdy hektar gospodarstwa miesięcznie czyli np. ja płacę 22zł miesięcznie a nie 6zł.
A KRUS to nie ok.300 tylko 368zł w gospodarstwie do 50ha a powyżej to może być 681zł, 987zł, 1290zł czy 1593zł i za każdego domownika 368zł nie ważne czy chce czy nie.
Nie oceniam czy to dużo czy mało i kto ma lepiej a kto gorzej.
Skoro jednak wyrażasz własne zdanie to sprawdź fakty.
jjras / 185.21.37.* / 2015-02-03 07:30
Zgoda tylko wyprodukuj drób w cenie 3,2 zł/kg (koszt 3,7),trzodę za 3,5 zł/kg to okaże się że te dopłaty są do zaniżonych cen żywca a w konsekwencji do konsumenta (czyli do ciebie).Gdyby nie dopłaty, to ceny żywności poszłyby do góry, bo rolnicy nie mieliby z czego finansować produkcji zwierzęcej (czyli TWOJEGO schabowego).Reasumując :to co jest dopłatą do upraw polowych pochłania produkcja zwierzęca co daje tanią żywność i spokój w reszcie grup społeczeństwa.
mii / 79.185.179.* / 2015-02-03 07:28
Ktoś Ci zabrania płacić krus? No właśnie kup 1 ha, przejdź na krus i problem masz rozwiązany i nie oceniaj tak rolników, bo nie musisz kupować tylu rzeczy jak rolnik, aby to miało ręce i nogi. U Ciebie parę maszyn, samochód i masz wszystko zapewnione, a rolnik co sezon musi niebotycznie drogie w porównaniu do cen tucznika, mleka kupować nawozy, środki ochrony roślin (gdzie tańsze zamienniki są skutecznie blokowane) itd. itd. nie wspominając o masznych których nie da się w obecnej sytuacji kupić bez kredytu (nie tak jak kiedyś) więc zastanów się nad tym po raz kolejny czy faktycznie masz tak źle.
miki442 / 91.214.3.* / 2015-02-03 07:22
Ależ człowieku drogi kto ci broni kupić sobie gospodarstwo. Tylko nie takie 3ha zakup przynajmniej 15ha, popracuj, państwo i UE da dopłaty, zapłacisz KRUS, możliwe że będziesz miał lepszy dostęp do lekarzy, za L4 zapłacą ci po 30 dniach i to jaką stawkę! A emerytura...tylko pozazdrościć. Będziesz pracował za wczas na to żeby się na starość zabezpieczyć i zapewnić dzieciom jakąś przyszłość. Powodzenia!
pollsk / 195.248.247.* / 2015-02-03 07:04
Przestańcie tak psioczyć.Bardzo dużo dopłat dla rolników biorą cwaniaki którzy maja po kilka hektarów ziemi kosząc raz w roku trawę lub sąsiedzi im pole obrabiają .Goście pracują na czarno siedzą w KRUS co tez Państwo do tego dopłaca a często mieszkają w miastach.Gdyby rzad wziął się za takich sytuacja zmieniła by się diametralnie i wiem ze nikt nie miał by pretensji do prawdziwego rolnika.
Small123 / 185.56.211.* / 2015-02-03 06:54
Zaje...ście. Kogo jeszcze muszę utrzymywać. Co ja mam z tego?
konsument / 83.11.109.* / 2015-02-03 06:50
artykuł to totalna bzdura , podstawowa zasada dopłat bezpośrednich jest obnizenie kosztów produkcji uj rolnika a w efekcie aby wy konsumeci mieliście taniej w sklepie ! w dzisiejszym świecie rolik zarabia bardzo malo produkcja jest nie opłacalna na poniesione koszty, za duzo poprostu zarabiaja pośrednicy a za mało producenci .
anty600 / 93.154.200.* / 2015-02-03 07:22
Rolnicy zarabiają tak malo. A starczy przejechać przez wieś i zobaczyć jakie samochody na pod jazdach stoją. Ja pracujac w mieście pewnie jeszcze długo takiej fury nie kupię jak to na wsiach stoją.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
marqio / 82.160.150.* / 2015-02-03 07:12
A kogo to jest wina? Jak ja prowadzę firmę i nie potrafię swojego towaru korzystnie sprzedać, to firmę zamykam, a nie strajkuje... nie potrafią się sami zorganizować w holding, to zarabia kto inny. A wciskać bajki,że dopłaty są po to żebym ja miał taniej w sklepie, to na autostradzie możesz głosić. Pozdrawiam wszystkich "biednych" rolników w ciągnikach John Deere i Lamborhinni.
jjras / 185.21.37.* / 2015-02-03 07:37
Gratuluję ,połóż wyprodukowanego tucznika 120kg na półkę i poczekaj miesiąc na cenę
jestem ze wsi! / 46.238.100.* / 2015-02-03 06:44
nie ukrywajmy odkąd Polska wstąpiła do UE rolnikom żyje się o niebo lepiej!! popatrzmy choć na ich parki maszynowe za grube tysiące! Więc dlaczego nie uszanują tego co mają? W każdej branży jest ciężko, są dobre i złe momenty! Ciągle mówia o braku opłacalności produkcji trzody czy mleka, ale nadal to robią produkują. Nasuwa się pytanie po co produkować jeżeli dopłacasz do interesu?
mii / 79.185.179.* / 2015-02-03 07:38
To wszystko zależy jak na to patrzysz, większemu na pewno żyję się lepiej i łatwiej, ale nie zapominaj o mniejszych, którzy ledwo wiążą koniec z końcem, a produkują nadal ponieważ liczą że coś się w tym kierunku zmieni, nie wspominając o kredytach, zamkniesz interes, a kredyt sam się będzie spłacać? czasami lepiej dokładać niż mieszkać pod mostem. Zapominasz również, że parki maszynowe są za miliony, zazwyczaj, które trzeba spłacać.
siwula / 213.241.122.* / 2015-02-03 08:56
dlaczego nikt tak nie klnie na protestujące pielęgniarki czy górników! ? To prawda od kiedy jesteśmy w UE rolnikom jest lżej ale nie zapominajcie że trzeba kupić paliwo, nawozy, naprawiać sprzęt... nie mówiąc już o rachunkach za prąd jak z fabryki i inne wydatki. Pomagam rodzicom w gospodarstwie tzw. pokoleniowym, i wiem że to że bez dopłat z UE nie dalibyśmy rady w miare godnia żyćto nie wina zwykłych ludzi: jak mówimój dziadek "za dwie świnie w czasie komuny kupił paliwo na pół roku", dzisiaj za taką kwotę mój tato opłaca co najwyżej prąd za dwa miesiące! Ten kto nie pracował całe życie od świtu do wieczora w mrozie, upałach, świątek, piątek czy niedziel nie powinien absolutnie krytykować ! Nigdy nie wiadomo czy i kiedy będzie pogoda do zrobienia siana, czy akurat w tym roku przymrozki, susze, dziki, czy zaraza nie zniszczy upraw. Nie mówie że rolnik to zawód najwspanialszy, potrzebujący najwięcej uznania i poświęcenia uwagi ale nie zapominajmy że to co codziennie jemy nie pochodzi z nikąd. Naprawde osoby, które tak bardzo dziwią się rolniką niech przemyślą czy chcieli by się z nimi zamienić !
tox_box / 80.48.240.* / 2015-02-03 06:38
Złodziejom i nierobom zawsze mało i łape po nie swoje wyciągają wiecznie. Z hołotą trzeba krótko. Na taką nielegalną blokadę przyjeżdza uzbrojona policja, pojazdy odholowuje na parking policyjny, właścicielom solidny mandat, a w razie zwarć pała w ruch i areszt za napaść na funkcjonariusza. Odechce im się pasożytowania.
marcin 322 / 37.248.254.* / 2015-02-03 06:28
nie wiecie co piszecie macie racje piszcie dalej ze rolnik to czy tamto nie wiecie dlaczego rolnik wychodzi na ulice po to samo co wychodza gornicy czy ini ludzie gadacie niech za... do miasta wiesz jesli by nie ten glupi rolnik jak go zwiecie pieknie lacinami i innymi slowami to bys nie mial co zjesc albo jadl bys wszystko przetworzone gmo a tak jakis procent jest z polskiej zdrowej ziemi wszystko z zagranicy przywozimy a co polskie wywozimy i tylko sie z nas smeja nie dziwie sie jak widze wedliny w sklepach make z gipsem smacznego zycze nic wie wiecie czym nas faszeruja ile chemi jest w produktach a wiekszosc z nich maja dzialania rakowe coraz wiecej ludzi choruje na raka i to ludzie mlodzi bo ci starsi jedli polska rzywnosc od rolnika a rolnik domaga sie pieniedzy ile kosztuje mleko ktore rolnik sprzedaje firmie mleczarskiej ile kosztuje mieso grosze w poruwnaniu do tego ile pozniej kosztuje w sklepie mleko czy mieso drugie tyle bedziecie pisac teraz co ja gadam co prawde i nie mydlcie ocz sobie 54mld zl ciekay jestem ile trafia do rolnikow jesli nasz kochany rzad chce by rolnictwo upadlo w polsce by sprowadzac zagraniczne tansze byle co robicie tak dalej ludzie z polski panstwo polskie a bedziemy jedli g.... jak chiny by tylko zjesc dozyjemy 30 lat nie zobaczymy potomstwa swojego nic nowego

Najnowsze wpisy