Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Wyświetlaj:
E.M. / 213.238.105.* / 2015-02-03 00:17
Panie Zwoliński od czego jest Pan specjalistą?
Widzę po treści, że na pewno nie od rolnictwa?
Czy Pan rozumie np, że przez taką politykę to mamy taką tanią żywność.

E.M.
reta / 89.229.17.* / 2015-02-03 00:13
wsioki jedne: 8 miesięcy leżenia, krus grosze, podatki grosze, z unii kasa za nic i te wsioki jeszcze protestują!
Djkamio25 / 37.248.254.* / 2015-02-03 00:17
Ja jeszcze nie widziałem żeby rolnik 8 miesięcy leżał chyba w szpitalu na starość jak przez całe życie musi dzień w dzień zapier...
Stanley794 / 78.11.6.* / 2015-02-03 00:13
Jak nie wiecie co się dzieje w rolnictwie to nie piszcie. Jest coraz gorzej. Te dopłaty to jest wielkie oszukanstwo. Ile są tańsze produkty rolne to się nie mówi. Szkoda słów. Ta unia Europejska nam bokiem wyjdzie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rrrrrrrrr / 91.210.242.* / 2015-02-03 00:13
w mojej wiosce było 250 gospodarstw a dzięki pomocy państwa uni taniemu krusowi itd zostało 5 reszta wypieła się na ten dobrobyt i poszła robić za 1500 bo to sto razy lepiej się opłaci
Rolnik z Podlasia / 79.163.144.* / 2015-02-03 00:12
Redaktor niestety prezentuje negatywną postawę, którą zresztą nawiasem mówiąc prezentuje większość społeczeństwa nie będąca w branży. Pozostawiam bez komentarza, bo szkoda klawiatury. Z rozżaleniem czytam chamskie komentarze niektórych z WAS. Czas powiedzieć, że jaki kraj, taki rodzaj świadomości i kultury![...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
JK198 / 78.144.144.* / 2015-02-02 23:59
LUDZIE PRZEMYSLCI SOBIE DOBRZE CZYJA TO WINA?!!!! BO ZA CHWILE BEDZIECIE PLAKAC ZE NIE MA POLSKI
JK875 / 78.144.144.* / 2015-02-03 00:10
26 kwietnia jest ogolna rewolucja ( facebook) nie rozumiem was- ujadacie na rolnika ze was karmi , to tak jakby miec pretensje do matki ze was urodzila. obudzcie sie ludzie !!!
dodooc / 91.192.89.* / 2015-02-03 01:21
jakie on mnie karmi? Sam siebie (za swoje) karmię a on mi to sprzedaje baranie. Lorniki dobroczyńcy nas karmią :) Ot rypnął i do matki porównuje - filozof powiatowy On mnie karmi jak ja go ubieram
Nie będzie on chciał świnie do masarni sprzedawać, przywiozą z holandii.

Jedz od polskiego rolnika, bo najlepsze, a sami w chińskich szmatach chodzą i włoskimi traktorami zapindalają.
Djkamio25 / 37.248.254.* / 2015-02-02 23:57
Panie Redaktorze niech pan się zagłębi w temat bo pan tylko kwoty wypisuje ile dostana polscy rolnicy. Rolnik to jedyna osoba co sprzedaje wytworzone produkty poniżej ceny produkcji. Pan nie wie ile kosztują nawozy ile środki ochrony roślin jeszcze dochodzi do tego paliwo pracownicy. Ja na swoim gospodarstwie zajmuję się głównie produkcją ziemniaków jadalnych jestem z Okolic Sieradza i to po ile ja sprzedawałem ziemniaki to jest śmiech. Koszty produkcji mi się nie zwróciły ;(
malarewolucja / 90.196.45.* / 2015-02-02 23:53
Rolnicy potrafia o siebie zadbac, a reszta?

Co z wami!!!
Wiesztko / 24.246.64.* / 2015-02-02 23:51
KlaMSTWO Polacy wielkie klamstwo bo te pieniadza dala tylko unia rzad polski nic nie pomaga rolnikom ,a tylko zniszczyl nasze rolnictwo bo tego unia chciala,Unia pilnuje interesy poteznych imorterow,wlasne rolnictwo desatuje I doplace nedzne grosze.
Wiesztko / 24.246.64.* / 2015-02-02 23:51
KlaMSTWO Polacy wielkie klamstwo bo te pieniadza dala tylko unia rzad polski nic nie pomaga rolnikom ,a tylko zniszczyl nasze rolnictwo bo tego unia chciala,Unia pilnuje interesy poteznych imorterow,wlasne rolnictwo desatuje I doplace nedzne grosze.
jaras 81 / 85.221.241.* / 2015-02-02 23:46
A z tymi dotacjami to nie tak autor przedstawia bo rynek rolny jest bardzo skąplikowany i niejednokrotnie jest tak ze bez dotacji rodzima produkcja by wymarła a w jej miejsce czaji sie juz kapitał zachodni.A brak własnej zywnasci przezywaja dzis rosjanie a nie wiadomo co za pare lat bedzie u nas.
jojo oponiarz / 78.30.103.* / 2015-02-02 23:38
JESTEM ZA ROLNIKAMI BLOKOWAĆ WARSZAWĘ i WYSYPYWAĆ OBORNIK POD SEJMEM
jaras 81 / 85.221.241.* / 2015-02-02 23:38
Pytanie co chciał osiągnąc autor tego artykułu.
Chyba tylko skłucic społeczeństwo.Idą wybory i znów wyciągane będą tematy zastępcze. Widac ze autor nie ma wiedzy o tym co pisze,do swin nie ma dotacji.Rolnicy nie walczą o jakieś luksusy tylko o to aby jakos godnie zyć.
justa968 / 78.10.105.* / 2015-02-02 23:45
Ale dlaczego moim kosztem. Ja nie mam prawa godnie żyć?
pool01 / 87.205.53.* / 2015-02-03 00:16
To idź na rok i popracuj sobie na roli nie więdząc za ile sprzedaż to co wyprodukowałeś, czy koszty nie przekrocza ceny sprzedaży. Idź i zobacz jaki to miód. Te dopłaty niech sobie wsadzą gdzie chcą. Lepiej zeby ich nie było- pod warunkiem, że nie będzie ich w całej Unii. Rolnicy Starej Unii dostaję znacznie większe dopłaty i zalewają przez to nasz rynek swoimi produktami. Jedź na giełdę towarowo warzywną i zobacz.
jaras 81 / 85.221.241.* / 2015-02-02 23:54
Po załamaniu rynku wyszło na to ze niektuzy rolnicy pracuja za darmo przez jakis czas i ciekawe jaki pracownik byłby zadowolony jak pracodawca poinformował by go ze np. pół roku pracował za darmo ba ma dopłacic za to
jaras 81 / 85.221.241.* / 2015-02-02 23:49
Dzis jest powodem jakies niezrozumiałwj nienawisci w duzych miastach.A na wsi mamy za darmo pracowac ,rodziny yez mam do wykarmienia
detractor / 91.102.109.* / 2015-02-02 23:31
Szanowny Panie Redaktorze,

rzekomo bulwersująco wysoka kwota dotacji, jest tylko tematem zastępczym.

Jeżeli pisze Pan o dofinansowaniu emerytur KRUS , to proszę napisać całą prawdę o kwocie dofinansowania emerytur ZUS - kwoty dopłat z budżetu na 1 osobę w ZUS i KRUS są podobne.

Owszem , ZUS to wysokie składki , ale za zwolnienie L-4 to w ZUS-sie wypłacają zasiłek w wysokości 80 % pensji a KRUS wypłacał w ubiegłym roku ryczałt w wysokości 10 zł ( słownie : dziesięć) DZIENNIE , ale tylko za zwolnienie powyżej 30 dni!!!

Przez pierwsze 30 dni zwolnienia lekarskiego NIKT ROLNIKOWI NIE PŁACI ZASIŁKU CHOROBOWEGO!!!

Pana , lub urzednika na zwolnieniu zastąpi kolega, a kto zastąpi
chorego rolnika?
Kto nakarmi świnie, wydoi krowy, zaorze pole w czasie choroby rolnika?
Może ktoś z miasta przyjedzie i pomoże?

Ale, wracając ad rem : problem leży w Memoandum na zakup ziemi rolnej przez obcokrajowców .

Memorandum na zakup ziemi ROLNEJ przez obcokrajowców wygaśnie w roku 2016.
Zatem już w 2016 roku obcokrajowcy będą mogli kupować polską ziemię ROLNĄ bez żadnych ograniczeń.

To, co "dostaje" polskie rolnictwo , to bardzo niewielki ułamek kwoty z tego co zagraniczny kapitał zawłaszczył przez "prywatyzację" polskiego przemysłu, handlu i banków - wartych biliony złotych.

A obcokrajowcy po prostu dofinansowują to, co mają zamiar za bezcen wykupić od przyszłego roku, a polski rząd i organizacje rolnicze zajmują się tematem zastępczym : szkodami spowodowanymi przez dziki!!!

Ps. Problem jest, oczywiście, bardziej złożony.
Rzucam tu tylko hasłowo niektóre zagadnienia.

Panie Redaktorze, czekam, że przedstawi Pan na wyczerpujacą analizę polskiego rolnictwa w odniesieniu do wysokości dopłat jakie dostają rolnicy w pozostałych krajach UE oraz poproszę o analizę przepisów w krajach UE regulujących sprzedaż ziemi cudzoziemcom.

Po prostu, proszę mi napisać, jak ja , obywatel Polski , mogę dziś kupić 5 albo 50 hektarów ziemi rolnej w Niemczech , Danii, Francji, itd.

Serdecznie pozdrawiam
michal rolnik / 178.216.29.* / 2015-02-02 23:30
Zanim sie rolnikom czy innym grupom zacznie wytykac, piszac taki artykul nalezaloby sie ciut zaglebic w temat i poznac faktyczny mechanizm dzialania doplat. A nie rzuic: rolnicy dostaja 54mld dofinansownia. A moze najprosciej zacznijmy od definicji czym sa i jaki maja cel doplaty z UE i krajowe? Sa to srodki przeznaczone na poprawe konkurencyjnosci nie tylko rolnictwa w mysleniu chlopa z koniem i widlami! Ale calej infrastruktury i przemyslu w tym sektorze! Poza tym brednia jest pisanie ze 54mld trafia do rolnikow bo ok 50prc pochlania wlasnie przemysl okolorolniczy! I dobrze bo dzieki temu mamy przetwornie, przechowalnie itp na najwyzszym poziomie! Ale o tym to juznie wygodnie pisac!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy