Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Wyświetlaj:
tado1951 / 83.25.155.* / 2015-02-02 21:06
To są skutki tego że PO ma za koalicjanta PSL a nie np.SLD.
tado1951 / 83.25.155.* / 2015-02-02 21:05
To są skutki tego że PO ma za koalicjanta PSL a nie np.SLD.
IS3456 / 89.174.214.* / 2015-02-02 21:00
A CZEMU NIE WYJDZIEMY WSZYSCY NA ULICE TYLKO SIĘ GRYZIEMY. TO RZĄD NAS OKRADA, NIEWAŻNE KIM JESTEŚ I CO ROBISZ OBALIĆ RZĄDY ZŁODZIEIJ
ktoś1061 / 83.11.213.* / 2015-02-02 20:56
Jestem rolnikiem . Rząd okrada nas na każe mozliwy sposób, podatek od wszystkiego . Kupisz cielaka - podatek , odchowasz dwa lata dostaniesz 6 -6.50 za kg sprzedasz za 3.500 - 4000zl i znów podatek odlicz jeszcze koszt cielaka plus utrzymanie i k**** masz gowno nie pieniądz ... To samo przy świniach itp ... Gdyby pomogli to nie ma sprawy .. A dotacja do cielaka 65 eur rocznie .... Co za to kupie - wielkie nic .. A tu sie jakiś za przeproszeniem p********* wypowiada ze kurde najwięcej dostajemy .. Ja mu mogę wstawić 20 byków i niech nad nimi z*********** bez przerwy , urlopów i niech z tego wyjdzie na czysto to mu flaszkę postawię...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
miloner z tira / 213.238.114.* / 2015-02-02 21:15
Nie wiem po co ten szum.
Rolnik przecież ma wyjście, sprzedać maszyny , ziemię, kupić Ciągnik siodłowy (tira) i po roku będzie milionerem. Zapłaci miesięcznie 1100zł ZUSU, 6 tyś zł opłat za Ciągnik plus VIATOL kilkanaście tysięcy rocznie.W kabinie ma wszystko: kuchnię sypialnię nawet kibel.
Jak będzie wracał do domu po tygodniu pracy, to życzę mu aby na drodze spotykał takich samych palantów z traktorami po 200tyś zł, którym się nic nie opłaca.
BLOD2609 / 77.253.134.* / 2015-02-02 21:02
TO MUSISZ SIĘ PRZEBRANŻOWIĆ JAK CI SIE NIE OPŁACA , JAK MI INTERES NIE SZEDŁ NA RYNKU TO ZAMKNAŁEM DZIAŁALNOŚĆ I POSZEDŁEM DO ROBOTY NIKT MI NIE DAŁ REKOMPENSATY ZA TO ZE CHIŃCZYKI SPRZEDAJĄ TAŃSZY TOWAR !!!1
bartek777 / 83.30.40.* / 2015-02-02 20:55
Śmieszy mnie to jak ktoś pisze że jak się nie podoba rolnikowi to niech zmieni zawód. To czemu ty nie zmienisz jeden z drugim jak rolnik ma tak dobrze? Zostań rolnikiem. Będziesz zarabiał kokosy. Obecnie osoba która chce zostać rolnikiem ma szanse otrzymać premie 100 000zł. Duże pieniądze nie? Jakby były na czysto ale co z tego zrobi przy obecnych cenach maszyn i ziemi? kupi 2 hektary czy pół ciągnika? Później mówią jak rolnik ma dobrze. A przecietny rolnik w większości ma wszytsko na kredyt. Dopłaty? Przychody są duże ale wydatki prawie takie same. Nie wiele zostaje to o jakich dopłatach mówimy. Jakby ceny były normalne i odpowiednia cena towarów to nie potrzebne byłyby dopłaty i gadanie jak rolnik ma dobrze. Czemu w okres żniw ceny zbóż zawsze spadają? Bo rolnik nie ma wyjścia i musi sprzedać swój towar mało kto ma możliwość przechowania. Wtedy można go okraść. Rolnik musi zasuwać cały rok a na koniec i tak go pośrednicy oskubią. Normalka co roku ale rolnik i tak ma dobrze przecież. Kiedyś ojciec potrzebował osoby do ładowania worków z nasionami do siewnika i poprosił osobę z miasta. Jeden dzień porobił na drugi juz go kręgosłup bolał i został w domu. A gdzie inna cieżka praca nie tylko w polu ale głównie przy krowach czy świniach? Ludzie z miasta nie mają pojęcia o życiu na wsi.
NIE ROBCIE Z SIEBIE TAKICH OFIAR / 81.210.51.* / 2015-02-02 21:18
że ceny spadają to miej pretensje do swojego ministra a nie do zwyklych ludzi,jeśli chodzi o prace na wsi Wy ziemie dostajecie z dziada pradziada itd .co nie będę sie rospisywal aja miejsca w zakladzie po ojcu czy matce nie mogę zając a jak niema roboty i chce sie zarobic na zycie to na wsi wy nam za dniowke np przy zwożeniu slomy placicie 5zl na godzine i spotkalem sie że nie podano mi nawet wody ,nie wiem czy ze sknerstwa czy nierozgarniety byl
bartek777 / 83.30.40.* / 2015-02-02 21:28
Nie mam pretensji do zwykłych ludzi tylko do ludzi nieświadomych i piszących jak to rolnik ma dobrze. To jest głównie wina zakładów, które skupują zboża bo one między sobą ustalają ceny i mogą robić co zechcą a robią to co roku. A ziemie z dziada pradziada ok tylko nikt nie mówi przez co ten dziad pradziad musiał przechodzić. Nic z nieba samo nie spadło. A to że ktoś ci płacił 5zł to chyba jest sprawa konkretnego człowieka a nie ogólnie rolników bo ja znam osobiście osoby z miasta co wody w kiblu nie dadzą spóścić bo sknery i raczej nie ma tu znaczenia czy z miasta czy ze wsi.
NIE ROBCIE Z SIEBIE TAKICH OFIAR / 81.210.51.* / 2015-02-02 21:50
No jak sam teraz napisales wiemy kto za tym stoi,sa tacy ludzie ,ktorzy tanio przy zmowie kupuja póżniej przetrzymaja i poprzez wtyki drogo sprzedaja.
Cierpia na tym zwylki ludzie bo ,jedni sa okradani bo tanio sprzedali i drudzy bo drożej musza kupic
smallb. / 31.182.89.* / 2015-02-02 20:54
Na pewno praca na roli jest ciężka ale ludzie w mieście też nie mają lekko. Zapytajcie szanowni rolnicy np. sprzedawczyń w supermarketach,brukarzy,kierowców itd.,itp.Wy myślicie,że tylko wy macie najgorzej? Jak wszyscy wyjdą na drogi i bedą domagac się to rekompensat to podwyżek albo innych dodatków to co będzie ?Zmiany i protesty sa potrzebne ale trzeba zacząć gruntowną przebudowe a nie tylko wycinek.Cały system jest chory. Zadna reforma po 1989 roku nie była skonstruowana prawidłowo a rządzili prawie wszyscy i tylko kombinowali jakby najwięcej ugrać dla siebie a interes Państwa i narodu mieli głęboko i teraz mamy efekty-np.służba zdrowia,emerytury,szkolnictwo.Kolesie mają się dobrze a My????
r702 / 83.21.4.* / 2015-02-02 20:53
takie osoby jak Pan Andrzej Zwoliński najpierw zapraszam na wies, gdzie dowie sie jak naprawde jest a pozniej prosze pisac takie artykuly i wypowiadac sie w taki sposob o rolnictwie i rolnikach, szybko zmieni zdanie!!!
obywatel bez praw / 89.74.227.* / 2015-02-02 20:50
Nie pamiętaja jaka bieda była za komuny.do Gierka nie mieli żadnych rent,żadnych ubezpieczen zdrowotnych.Mieli zato obowiązkowe dostawy dla Państwa.Ale nie ma kto im tego przypomnieć.
meganhw / 193.188.198.* / 2015-02-02 20:45
Ogółem nasz kraj to kraj pośredników.
Kto jest na końcu ma zysk kto na początku straty.

Patrząc na poprzednie komentarze wielu irytuje fakt że rolnik zarabia za dużo dostaje dopłaty do ziemi,maszyn itd. a jak mu się nie podoba to ma poszukać sobie prace za 1500 i wszystko będzie grac.

Tylko sprawa wygląda tak ze jeśli wszyscy tak zrobią a jest to około 2mln rolników to dosyć ze żywność będzie o wiele droższa bo trzeba będzie ja sprowadzać to będziecie znowu narzekać ze nie będzie roboty dla was bo wieś się pcha w miasta.

A jeśli chcecie sprawiedliwości to niech każdy na wiejskiej zarabia 1500 a nie 10 czy 12tys i jeszcze ci powie ze za to trudno utrzymać rodzinę .
mmar / 31.174.251.* / 2015-02-02 20:43
to zwykła kampania wyborcza Jarosława, wyznawcy teorii wybuchających parówek, ma zniechęcić Polaków do pójścia do wyborów i przy niskiej frekwencji może nastać Bizancjum średniowieczne - czyli 4 RP z nadrzędnym organem kontroli łóżkowych Polaków CBA, tak poważnie lenie związkowe wypełzły w imię zdobycia miejsc na listach wyborczych PiS, już Kaczmarek (a tomek) i były szef solidarności dostali miejsca za zasługi dla prezesiny
mmar / 31.174.251.* / 2015-02-02 20:43
to zwykła kampania wyborcza Jarosława, wyznawcy teorii wybuchających parówek, ma zniechęcić Polaków do pójścia do wyborów i przy niskiej frekwencji może nastać Bizancjum średniowieczne - czyli 4 RP z nadrzędnym organem kontroli łóżkowych Polaków CBA, tak poważnie lenie związkowe wypełzły w imię zdobycia miejsc na listach wyborczych PiS, już Kaczmarek (a tomek) i były szef solidarności dostali miejsca za zasługi dla prezesiny
rencista2512 / 213.108.117.* / 2015-02-02 20:39
CZEMU CHAMY WIEJSKIE PŁACĄ 1 PLN KRUSU ZA 1 HA.
CZEMU ENERGETYCY JUŻ PŁACĄ ZA GÓRNIKÓW- NATYCHMIASTOWA OBNIZKA WYNAGRODZEN O 3/TRZY/PROCENT
CZEMU PROFESOR IDIOTA PRZED CHWILA W NEWS PO-LSAT NAZWAŁ śp.LEPPERA ......ZE SIE PO-WIESIŁ/PO-WIES SIĘ SAM PROFESORKU/
CZEMU PAWLAK TEN JEŁOP BIEZE ŁAPÓWKI ZA PATENTY,
CZEMU MOJA RENTA WYNOSI 796PLN-A BIELECKI OKRAda mnie DOSTAJAC 6000000 /SZESC MILIONÓ/
TO GDZIE JA KURNA ZDYCHAM-A LECH NIE DAŁ MNIE 100000PLN
TO PO-TOLOGIA I BANDYTYZM~!!!mgr inż.PGDANSK-CZŁONEK SOLIDARNOSCI OD 1978roku-legitymacji brak do chwili obecnej a składi brano od wynagrodzenia/automatycznie,dla KOGO/
jikin / 79.188.200.* / 2015-02-02 20:37
dopłaty unijne to prosta droga do zniszczenia polskiego rolnictwa.co rok jest trudniej uzyskać dopłatę i w końcu źródełko wyschnie i wielu nie będzie wiedziało jak gospodarzyć.Myślę ,że trzeba sprzeciwiać się chorrendalnym zarobkom prezesów a nie robotnikom ,rolnikom, górnikom.oni tylko chcą normalnie żyć
grzesiek444 / 91.215.105.* / 2015-02-02 20:34
państwo dołoży do emerytur? to po co siedzi tam tyle bydła w tym rządzie wypiepszyć to wszystko zostawić 10 ludzi jakie oszczędności by były a nie oni nic nie robią a jeżdżą latają i odbierają kolosalne pensje
piotr666 / 83.28.192.* / 2015-02-02 20:33
celem tego artykułu jest napuszczanie nierolników na rolników, którzy w,g autora żyją świetnie, prawda jest taka, że rolnik z małego gospodarstwa nie jest w stanie się utrzymać

Najnowsze wpisy