Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Wyświetlaj:
Grzesiek666 / 91.215.105.* / 2015-02-02 20:30
54 mld dla rolników ? tych głupkowatych redaktorów powinno się powystrzelać nie wie nic a udaje najmądrzejszego !!! przecież rolnicy oddają drugie tyle z powrotem tym złodziejom jest to specjalna zagrywka dają 50 % a otrzymują 100 % Policzcie sobie ile rolnik musi włożyć w te gospodarstwo w maszyny w mieście idzie do pracy jak stoi.
P.S. To wiadomość do tego co to napisał : przed napisaniem kolejnej takiej głupoty weź się rozpędź i uderz głową w ściane może pomoże
BRUNNNNEKKKK / 77.254.64.* / 2015-02-02 20:29
NIE DOPŁACAĆ ROLNIKOM,GÓRNIKOM,PIELĘGNIARKOM ,NAUCZYCIELOM!!!!Dopłacać politykom ,urzędnikom i BANKIEROM I ŻYDOM MUZEUM !!!!
jo44 / 89.73.21.* / 2015-02-02 20:44
walenasa mial racje kazdemu po 100 milionow skoro pienidze są drukowane ..
asdf sadfa / 5.134.65.* / 2015-02-02 20:27
roszczeniowych nierobów. tylko by się chciało na wczasy jeździć za państwowe.
jo44 / 89.73.21.* / 2015-02-02 20:26
z uni jesli juz dostaje 800 zl/ha a gdyby rynek byl rynkiem jak oniegdaj zarobiłby 8000 zł dzieki ciezkiej pracy. Po odjeciu kosztów 4-6ooo zaleznie od produkcji było by jako tak... ale jest inaczej!!! Krus biorą jesli juz dziadki, skaldki nizsze o i dobrze bo zus'u tez nikt nie zobaczy -placic nie ma sensu .
daryl / 79.191.106.* / 2015-02-02 20:25
Masakra!!!! Gornicy, rolnicy i kto jeszcze ? Każdemu mało !!!! Az sie zygac chce a jak czlowiek pracuje na etacie w pieprzonej prywatnej firmie to sie slowem nie odezwie bo go zwolnia. Pracowalem w duzej sieci ktora oglosila upadlosc i co ? i 300 sklepów zniknelo z rynku jakby nigdy nic. Syndyk sprzedal za grosze a ludzi na bruk wyrzucili. I ja sie pytam kto mial zrobic protest i gdzie ? Praca w budzetowce wiaze sie ze zbyt duzymi przywilejami a jak sie rolnikom nie podoba to niech sprzdadza ziemie i ida do fabryki za 1200 robic. W dup... sie poprzewracalo !!!! Demokracaja sie rzadzi swoimi prawami i dobrze kazdy moze swoje niezadowolenie wyrazic ale nie na kazdy niedosyt rzad powinien reagaowac. Koniec i kropka i niech sie ktos cofnie 20 lat wstecz i mi powie ze bylo lepiej... to go popukam po glowie. Na swoj status spoleczny kazdy sobie zapracowal sam i kazdy niech ma pretensje do siebie o swoja sytuacje a nie tylko do panstwa z raczkami po pieniazki. Ci co sa robotni i obrotni to sie dorobili ale Polak zawsze zazdroscil bedzie wiec jak gornikom dali to czemu by rolnikom mieli nie dac. Na koniec powiem tak - nikt nikomu nie karze robic w gornictwie ani rolnictwie wiec jak co sie nie podoba to szukajcie ludzie innej opcji a w tym kraju i tak nigdy idealnie nie bedzie.
gggg614 / 178.213.63.* / 2015-02-02 20:41
tylko że rolnik jak zainwestuje i zdecyduje się na rolnictwo raz to kredyty spłacają dwa pokolenia dlatego taka desperacja. a dopłata do ziemi to tak naprawdę dopłata do jej odłogowania - bo nawet z dopłatą nie wychodzi się na zero tylko dopłaca. A poza tym rolnictwo i budownictwo nakręca całą gospodarkę im te działy będą lepiej prosperować tym lepiej będzie wszyskim.
Ktosik461 / 83.8.105.* / 2015-02-02 21:41
Jeśli,jesteś tylko,rolnikiem i nie masz innych źródeł utrzymania to powiedz mi z czego ty odkładasz co roku do tej produkcji? Masz takie oszcEdnosci czy nakradles gdzieś bo rachunek ekonomiczny mówi ze jak sie cały czas coś nie opłaca to nie ma z czego dołożyć bo po prostu tej kasy nie ma!!!
BLOD2609 / 77.253.134.* / 2015-02-02 20:23
KIEDYŚ CHAMSTWO PO GNOJU W OBEJŚCIU CHODZIŁO I STARYMI GOLFAMI DO MIASTA PRZYJEŻDŻALI A TERAZ WIEŚNIAKI POZBRUKI WOKÓŁ CHATY POZAKŁADANE, FURY PO DWIE TRZY STOJĄ NA PODWÓRKU ,BO MŁODE WIEŚNIAKI ŚMIGAJĄ DO MIASTA SWOIMI AUTAMI I JESZCZE TYM BURAKOM MAŁO ,POPRZEWRACAŁO SIĘ IM W DUP..... PRZYPIER...... IM PODATEK TAK JAK KAŻDY PŁACI CO TO SA NASTĘPNE ŚWIĘTE KROWY PO GÓRNIKACH ???? CHAMSTWO OGŁUPIAŁO
Pawelz88 / 217.99.43.* / 2015-02-02 20:55
ale widać po poziomie twojej wypowiedzi że do szlachty miejskiej nie należysz. Powiedział bym że twoja obecność tutaj "jest" ale z tego względu że zazdrościsz tego do czego ludzie opłakaną ciężką pracą wyrzeczeniami do czegoś doszli może sąsiedzi lub ktoś w rodzinie przez Ciebie oczywiście znienawidzony. Wnioskuję że jesteś obibokiem i marginesem społeczeństwa. Twoim największym osiągnięciem jest to że w jakimś marginalnym poziomie gryzmolisz po polsku.
BLOD2609 / 77.253.134.* / 2015-02-02 21:22
MASZ BARDZO HU.... WNIOSKI ,NIC A NIC TRAFNE , GADASZ Z CZŁOWIEKIEM KTÓRY DOSZEDŁ DO WSZYSTKIEGO SAM , NIE TAK JAK WY CHAMSKIE ŁBY SKAMLECIE O KASĘ I JABOLE PIZGACIE NA PRZYSTANKACH ,TAKI MAM OBRAZ POLSKIEJ WSI ,DARMOZJADY J** ....
johny 6330 / 89.230.63.* / 2015-02-02 20:40
Zygać mi się chce jak to czytam,widać że pajacu nie masz pojęcia o życiu na wsi i problemach jakie dotykają rolników,a to że rolnik ma fajny samochód i ładny dom to ty widzisz ale że ciężko pracuje i jest po uszy w kredycie,to tego nie widzisz. Ty buraku przepracujesz swoje osiem godzin i siedzisz w tym z************ bloku,a rolnik 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu musi obchodzić gospodarstwo.
BLOD2609 / 77.253.134.* / 2015-02-02 21:26
Rolnik przecież ma wyjście, sprzedać maszyny , ziemię, kupić Ciągnik siodłowy (tira) i po roku będzie milionerem. Zapłaci miesięcznie 1100zł ZUSU, 6 tyś zł opłat za Ciągnik plus VIATOL kilkanaście tysięcy rocznie.W kabinie ma wszystko: kuchnię sypialnię nawet kibel.
Jak będzie wracał do domu po tygodniu pracy, to życzę mu aby na drodze spotykał takich samych palantów z traktorami po 200tyś zł, którym się nic nie opłaca.
BLOD2609 / 77.253.134.* / 2015-02-02 21:10
JAK CHCESZ WIEDZIEĆ BURAKU TO SIEDZĘ W DOMU O POW 270 METRÓW I NICZEGO MI NIE BRAKUJE ALE DO TEGO DOSZEDŁEM SAM Z******.... PO 14 GODZIN DZIENNIE I MNIE K*** ..... BIERZE JAK SŁYSZE WSZYSTKICH PALANTÓW CO CHCĄ WYRWAĆ COŚ OD PAŃSTWA Z MOICH PODATKÓW
xyz52 / 83.142.198.* / 2015-02-02 21:59
To z........następne 14 godz.i będziesz miał drugie 270m.A ja nigdy nie pracowałem i dobrze żyje frajerze.
Pawelz88 / 217.99.43.* / 2015-02-02 21:34
o bohaterze... 14 godzin dziennie. Rolnik zajmujący się produkcją mleka może pomarzyć o takim czasie pracy. Proszę dodaj do swojego bohaterstwa ile urlopu dostajesz i jak spędzasz święta. Nie oceniaj i nie porównuj swojej pracy do pracy takiego rolnika. Nie ma niedziel świąt nie ma czasu odwiedzić rodziny dalej mieszkającej od niego niż 100 km. Mogę jednak dopisać że jeżeli masz to czym się chwalisz to gratuluję i walcz o więcej bo masz do tego prawo tak jak ci rolnicy.
PIZMAK / 31.178.220.* / 2015-02-02 21:00
co ty pytolisz mam w rodzinie rolnika dostaje 200 tysięcy dotacji i się śmieje z ludzi z miasta
wcale nie pracuje co dziennie w tamtym roku zasiał zboże tylko by dotacje zebrać teraz to zaora więc gdzie tu logika że jedzenie produkuje sieje pod dotacje nawet tego nie zbiera a paliwo odciąga że niby skosił jego tylko programy unijne interesują na co by kasę dostać i tak robi cała masa rolników
szymon1038 / 83.23.159.* / 2015-02-02 20:22
Wejście do zjednoczonej Europy to kolejny rozbiór Polski. A ten artykuł jest bardzo jednostronny widać że autor nie uwzględnił punktu widzenia rolników. Polska pozbyła się kluczowego sektora gospodarki jakim jest handel. Wpuściliśmy na rynek zachodnie markety które mają jeden cel zarobić ile sie da. Dam przykład cen u rolnika kilku warzyw
Ziemnki 1kg 10 gr(koszty prod 35gr)
Cebula 1kg 50 (koszty prod 40gr)
kapusta 1kg 40gr (koszt prod 40 gr)
A jakie ceny są w twoim markecie jakieś 300% wyższe
Rolnicy ponoszą największe koszty a zarabiają naj mniej i czekają przynajmniej rok na zwrot poniesionych inwestycji. A pośrednik dzisiaj kupi jutro sprzeda. Co do dotacji unijnych są ale jak my rolnicy mamy konkurować z zachodem jak tam dotacje są kilkukrotnie wyższe. a koszty prod podobne. A zresztą te dotacje nakręcają gospodarkę zachodnią rolnik dostanie 1 zł kupi traktor zachodni i wyda na niego z swojej kieszeni 2zł. Gospodarka niemiecka francuska angielska sie kręci.
hgfgfbjggpol / 46.77.124.* / 2015-02-02 20:21
Ten artykuł nie ma się ni jak do rzeczywistości. Może i dotacje takie są ale tylko jest jeden szkopuł nie trafiają zawsze tam gdzie powinny. Może czas zmienić sposób z rozliczania dopłat bezpośrednich do ha. Tylko nie leży to w interesie naszych włodarzy. Teraz wystarczy ze grunty ma na papierze i to wystarcza aby dostać kasiure. A ziemia jak leżała odłogiem tak leży albo ktos inny w niej charuje i ledwie mu starcza na pokrycie kosztów produkcji. Brak właściwej weryfikacji doplat nie służy rozwojowi wsi. Dorabiają się na tym tylko kombinatorzy i nieroby bo bez żadnego wysiłku jest kasa, która nie idzie na właściwe cele. To co trafia we właśnie miejsce to ok może 40% przypadkow. Trudno również powiększać gospodarstwa i dokupować systematycznie grunty bo wszyscy trzymają się ich z całych sił, bo gdzie bez roboty dają kasę. Zreszta poco na górze maja zaostrzyć weryfikacje, wtedy nie będą mogli kręcić wałów i pseudo gospodarki nie będą opłacalne.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ROLNIK POLSKI / 31.178.220.* / 2015-02-02 20:20
JESTEM ROLNIK I ŻLE SIĘ DZIEJE ZA MAŁO NAM PŁACĄ Z TEJ DOTACJI LEDWO MI STARCZA NA WYCIECZKĘ MUSIAŁEM FERIE ZIMOWE SPĘDZIĆ W HORWACJI BO NA KARAIBY NIE STAĆ MNIE JUŻ A JESZCZE OPŁATY DROGIE A AUTA ZA DARMO TEŻ NIE JEŻDŻĄ NIE WSPOMINAJĄC CZĘŚCI DO TOYOTY DROGIE A NA POLE ZOBACZYĆ TRZEBA JAK ROŚNIE BO NA PIECHOTĘ DALEKO NIE DA SIĘ ŻYĆ W TYM KRAJU JUŻ LUDZIE PRZECIEŻ WIEŚ ŻYWI MIASTO BEZ NAS POUMIERACIE
emeryt697 / 83.29.151.* / 2015-02-02 20:19
Rolnicy przede wszystkim to maja długi w bankach . Rządzący za wszelką cenę chcą skłócić społeczeństwo napuszczając poszczególne grupy na siebie bo takim narodem łatwo rządzić . Wtedy można spokojnie zadbać o swoje sprawy czyli okradać naród bezkarnie . Sytuację rolników znam bardzo dobrze , bo z branżą rolniczą związany jestem od lat 70-tych , a gruntowna wiedzę ekonomiczną zdobyłem na studiach dziennych na uczelni ,nie na studiach "obecnych" .
tetraman / 95.160.16.* / 2015-02-02 20:18
jakby zebrać razem czas intensywnych i wielogodzinnych prac polowych to uzbierałoby się tego na góra 3 miesiące a co z pozostałą częścią roku? ilu nielegalnych pracowników całorocznych ze wschodu zatrudniacie, zabieracie miejsca pracy innym, którzy płaciliby podatki, ale łapę po ubezpieczenie z krusu się wyciąga.. bo wam sie należy, wy macie misję społeczną! chyba okradanie społeczeństwa..
emeryt697 / 83.29.151.* / 2015-02-02 20:22
Oceniając ludzi nie znając wsi jesteś wcale nie lepszy od nich.
bjggpol / 46.77.124.* / 2015-02-02 20:18
Ten artykuł nie ma się ni jak do rzeczywistości. Może i dotacje takie są ale tylko jest jeden szkopuł nie trafiają zawsze tam gdzie powinny. Może czas zmienić sposób z rozliczania dopłat bezpośrednich do ha. Tylko nie leży to w interesie naszych włodarzy. Teraz wystarczy ze grunty ma siłsię na papierze i to wystarcza aby dostać kasiure. A ziemia jak leżała odłogiem tak leży albo ktos inny w niej charuje i ledwie mu starcza na pokrycie kosztów produkcji. Brak właściwej weryfikacji doplat nie służy rozwojowi wsi. Dorabiają się na tym tylko kombinatorzy i nieroby bo bez żadnego wysiłku jest kasa, która nie idzie na właściwe cele. To co trawia we właśnie miejsce to ok może 40% przypadkow. Trudno również powiększać gospodarstwa i dokupować systematycznie grunty bo wszyscy trzymają się ich z całych sił, bo gdzie bez roboty dają kasę. Zreszta poco na górze maja zaostrzyć weryfikacje, wtedy nie będą mogli kręcić wałów i pseudo gospodarki nie będą opłacalne.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jefe / 83.20.195.* / 2015-02-02 20:18
dotacje plyna dla rolnikow, a oni zmuszeni sa sprzedawac swoje ciezka praca wyhodowane plody rolne po glodowych stawkach narzucanych przez spekulantow z europy zachodniej, malo tego, nasze mieso, nasze mleko, nasze zboza jada do niemiec, bo tylko tam oplaca sie w miare korzystnie sprzedac wysokiej jakosci plody rolne i produkty hodowlane, w zamian do nas przyjezdza szajs z niemiec pedzony na ciezkiej chemii i produktach modyfikowanych genetycznie, tak wiec zastanowcie sie czy rolnicy zyja tak wspaniale, kiedy nie moga nawet w swoim kraju sprzedac swoim rodakom po uczciwej cenie dobrej jakosci polproduktow do produkcji zywnosci
emeryt697 / 83.29.151.* / 2015-02-02 20:30
Ja Ciebie rozumie choć nie jestem rolnikiem ale uwierz mi że do mieszczuchów nic nie dociera ,bo zakodowano im ,ze rolnik dostaje dopłaty ,nie płaci podatków i dopłaca się do KRUS-u . Społeczeństwo nie zna podstaw ekonomii i nie ma z kim dyskutować o opłacalności produkcji rolnej . W interesie rządzących jest skłócić społeczeństwo jak najbardziej ,bo nie wystąpi wtedy solidarnie przeciw rządzącym .
jarek222 / 83.20.141.* / 2015-02-02 20:15
Ten artykuł to chyba sam Sawicki pisał
jak by rolnik tyle za darmo dostawał to by raczej gnoju nie widłami nie wyrzucał tylko pod krawatem chodził z walizką pieniędzy a jakoś takich nie widać nie zastanawia was to?
melo / 78.30.110.* / 2015-02-02 20:14
Witam
Rolnicy strajkują , zbierze się kilku i strajkuje , oni powinni strajkować że taki co ma z 5000ha ma dopłaty na podobnym poziomie jak ten co ma 5,10 , 15 czy 50ha .A najlepsi są tacy co nabrali w dzierżawę PGR-y i ciągną porządną kasę na dotacjach - paranoja , takim to bym złotówki nie dał .Tacy ludzie obracali dobra walutą juz zanim były Unijne dotacje. Moim zdaniem dotacje powinny być na rozruch przez pierwsze kilka lat dla rolnika z areałem nie przekraczającym z pewnością 100ha od momentu wstąpienia Polski do UE, później stop , następnie zwrot przez rolnika proporcjonalnie do stopnia inwestycji . Im większa inwestycja mniejszy zwrot i odwrotnie . A ci , którzy kasę zainwestowali we własne gardło, przepili itp. takich to już najbardziej pod lupę wziąć .
dlaczego taki co firmę prowadzi nie dostaje dotacji co rok , a w zamian ZUS i inne podatki płacić musi 1000 i więcej , czy zarobi czy nie .Rolnik gospodarstwo prowadzi i co to też firma na innych zasadach , KRUS co kwartał zapłaci 3 czy 4 stówki . Co to za proporcje . A jak mu się nie podoba albo usłyszy że ktoś strajkuje to biegnie niby że solidarnie żeby coś dla siebie wyrwać - żenada . Niech się taki rolno postawi w miejscu przeciętnego Kowalskiego , który wstaje o 6 rano pracuje w jakiejś korporacji za 1300PLN, i do tego często przełożony go niczym z krowim łajnem miesza - gdzie on ma zastrajkować z kim do tego rodzina , której to tylko on jest jej żywicielem . Rząd mu pomoże - ma go gdzieś . Po prostu masakra jak słyszę że rolnicy strajkują , górnicy , pielęgniarki . Pielęgniarki ok 2000PLN i w górę i mało jeszcze im - a jak poprosisz o pomoc w szpitalu to jeszcze Ci taka wielką łachę robi. A górnicy ci też są dobrzy , z dziada pradziada do zawodu wprawieni - nie powiem bo wypadki zdarzają się , ale ma taki 20lat przepracowane i emerytura i nie ważne czy pod ziemią robi czy na górze . 20lat pyknie i po temacie . Taki co na dole nie pracuje niech normalnie robi do 65 lat .
Ktoś powinien coś z tym zacząć robić. Do Rządu zacząc darmozjadów zredukować , przydzielić konkretne obowiązki i wymagać skuteczności .
Szlak mnie trafia jak taki artykół czytam , ciągle im żle . A za blokowanie dróg publicznych za które każdy z Polaków płaci kase , spałował bym wszystkich i odesłał na ich rancza...
Xyz592 / 195.205.206.* / 2015-02-02 20:18
Człowieku na mojej wsi gdzie jest 28 domow, nie ma nikogo kto am tyle hektarów, wez sie w łeb palnij!

Najnowsze wpisy