Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Wyświetlaj:
BLOD2609 / 77.253.134.* / 2015-02-02 20:14
KIEDYŚ CHAMSTWO PO GNOJU W OBEJŚCIU CHODZIŁO I STARYMI GOLFAMI DO MIASTA PRZYJEŻDŻALI A TERAZ WIEŚNIAKI POZBRUKI WOKÓŁ CHATY POZAKŁADANE, FURY PO DWIE TRZY STOJĄ NA PODWÓRKU ,BO MŁODE WIEŚNIAKI ŚMIGAJĄ DO MIASTA SWOIMI AUTAMI I JESZCZE TYM BURAKOM MAŁO ,POPRZEWRACAŁO SIĘ IM W DUP..... PRZYPIER...... IM PODATEK TAK JAK KAŻDY PŁACI CO TO SA NASTĘPNE ŚWIĘTE KROWY PO GÓRNIKACH ???? CHAMSTWO OGŁUPIAŁO
Pawelz88 / 217.99.43.* / 2015-02-02 20:14
Po pierwsze: jeżeli jesteśmy członkiem unii porównujmy się do lepszych od siebie (Niemiec, Francji czy W.Brytanii) w zachodnich krajach europy dotacje do rolnictwa i produkcji rolnej trwają o co najmniej 20 lat dłużej niż w naszym kraju. Więc proszę was nie mówcie mi tylko że tam rolnicy nie strajkują ?!?!Dotacje na zachodzie są rzeczą tak naturalną w dojrzałym państwie demokratycznym że się o tym tak nie rozpisują.
Po drugie: Jeżeli toczycie bój w wyliczeniu KRUS to zobaczmy na ZUS lepiej nie jest. Proszę tylko nie wmawiać mi że rolnicy, jest to nieznacząca grupa podatników.
I po trzecie: Niech mi ktoś to w końcu powie. Człowiek który produkuje żywność o wysokiej jakości zdrową, smaczną, po przykładowo 1.10 zł za litr mleka gdzie opłacalność produkcji tego surowca to minimum 1,30 (4-os. rodzina) musi opłacić karę. Karę za CO?!?! za to że w roku sprzedał o 10000 l mleka więcej niż mu na to pozwolono, i (co gorsza) je sprzedał do mleczarni więc ma o ok 10000 tys. zł za dużo więc musi ponieść karę 0,80 zł za każdy taki litr. Płaci 8000 zł kary za "dobrą robotę". W dobie kraju gdzie dzieci często mają jedyny posiłek w szkole gdzie tysiące żyją w ubóstwie gdzie władza oddaje pieniądze Ukrainie gdzie władza na rolników, górników, rybaków, nauczycieli, emerytów, patrzy przez pryzmat przychodów i odchodów a nie przez pryzmat obywatela otoczonego opieką. Czy władza ma poczucie że nie spełnia swojej roli dostatecznie dobrze???
Ja uważam że powinni w końcu coś zrozumieć.
mamik / 83.238.235.* / 2015-02-02 20:12
ile na rękę dostaje rolnik za swoje produkty?Ma który "mądral" pojęcie?Czy tylko powtarza co usłyszał od kolejnego półgłówka. Dla firm też są dopłaty tylko pogłówkować i ruszyć tyłek a nie zazdrościć obrotnym ludziom. Do tych co zazdroszczą domów rolnikom:a mieszkanka pokupywane macie?Przekalkulujcie jaki jest koszt kupna mieszkania, opłaty itp.a budowa domu. Tylko wygody się zachciało bo to w piecu nie palą, opału nie kupują, obejścia nie utrzymują.
Sebastian Dobrzyński / 195.205.206.* / 2015-02-02 20:12
Przeczytałem kilka zdań i brakuje mi aż słów! Kto pisze takie głupoty! Skoro tak fajnie jest na wsi to czemu tak wielu urzedników i kazdy sie pcha do stolka, czemu na wies to ludzie chca wyjechac jak juz sa starzy? Czemu skoro jest tak pieknie kazdy szuka pracy w wielkim miescie gdzie glosno ciasno itd? Bo na wsi jest bieda! Litr mleka kosztuje 1,2 dla rolnika. Od 15 lat wzrost o 10groszy - no podwyzka niesamowita, a litr mleka w biedronce, 3,2 procent 2zł. Hm rozwodnione mleko, kosztuje prawie dwa razy tyle co w pelni wartosciowe? No i kto na tym zarabia - rolnik? No bo ja sadzie, ze rzad!!! A Pan lub Pani, ktora pisala artykul - wez się zastanów!!!!!
AAAAA2222222 / 83.8.244.* / 2015-02-02 20:11
Słuchaj redaktorku,gdyby nie rolnicy nie miał byś co do gęby włożyć. Ile Ci Kapacz zapłaciła abyś tak zniesławiał rolników.Ja nigdy nie pracowałam na roli ale wiem jaki to ciężki kawałek chleba.Rolnikowi nie będą potrzebne żadne dotacje jeśli będą mieli godziwie zapłacone za to co wyprodukują.Kilogram żywca kosztuje obecnie 1.20 mniej niż 1kg kości w sklepie.Nie wspominając o mleku,o warzywach i owocach. Jeśli nie rozumiesz o co chodzi rolnikom ,to nie wypisuj BREDNI tylko racz chociaż raz ich posłuchać.Chodzi głównie o to aby rolnik zarobił na tym co wyprodukuje a nie pośrednicy ,którzy nic nie robią.
rolnik z mazowieckiego / 77.115.72.* / 2015-02-02 20:10
Patrzenie przez pryzmat dopłat jest jakimś szaleństwem. Ogromne Straty w gospodarstwach są powodowane przez dziki i bobry. Rolnicy mają co roku problem z tymi zwierzętami. Co z tym faktem robią władze? Zezwalają na odstrzał 1 szt. bobra i myślą, że problem się rozwiąże. Zaczyna się kupno nasion kukurydzy do tegorocznych zasiewów. 1 porcja kosztuje śr. 500 zł. W zeszłym roku rolnicy musieli zasiewać nawet po 3 razy jedno pole gdyż przez 1 noc dziki potrafią wybrać wszystkie ziarna. A gdzie koszt paliwa? Najęcie sprzętu do zasiewu kukurydzy? Czas poświęcony na zasiew? Zmniejszyć liczebność dzikich zwierząt, bobry wywieźć do jakichś rezerwatów i sprawa załatwiona. Dobry rolnik dba o swoje krowy, dba o dobrej jakości pasze co przekłada się na zwiększenie wydajności produkcji mleka. Kwoty za nadprodukcję są kosmiczne. Rolnik mógłby pójść do miasta do pracy ale kto mu ją da? Każdy ma rolnika za debila a często rolnicy są lepiej wykształceni niż nie jeden miastowy zza biurka.Nie mamy wolnych świąt ani niedzieli o urlopach nie wspomnę. Ciężko pracujemy i chcemy ażeby szanowano naszą pracę. Miastowi siedzą za biurkiem popijając kawkę z mleczkiem a to mleko to skąd? Z miasta? Może plastikowe krowy spod sklepów zaczęto doić.
ab1934 / 212.2.125.* / 2015-02-02 20:14

Miastowi siedzą za biurkiem popijając kawkę z mleczkiem a to mleko to skąd?

Ciekawe masz wyobrażenie o mieście. Najpierw to spróbuj pracę znaleźć.
Pawelz88 / 217.99.43.* / 2015-02-02 21:07
to "ironia" człowieku. Byś zadał te samo pytanie sobie o rolnikach.
Michael3456 / 31.55.54.* / 2015-02-02 20:10
Kolejny artykol sponsorowany przez rzad!!! Rzygac mi sie chce jak czytam takie stronnicze bzdury!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
goebels / 89.73.21.* / 2015-02-02 20:37
Ludzie nie dajcie sie sklocić - jedziecie my na tym samym wozku, branża po branzy jest wykanczana - poczytajcie o rozbiorach umowie DE RU z 1518 roku .!!!
Tak ... troche historii sie przyda. Porownajcie do obecnych czasow
emeryt697 / 83.29.151.* / 2015-02-02 20:09
54mld zł dla rolników , a z tego przynajmniej 25% idzie na urzędników zatrudnionych w agencjach i innych instytucjach związanych z podziałem tych środków . Tysiące instytucji żyje z tych pieniędzy działając w otoczeniu rolnictwa . Pracuję na wsi lecz nie jestem rolnikiem i widzę jak na każdym kroku rolnik jest wykorzystywany . Po 1989r po to odcięto rolnika od przetwórstwa żeby ludzie którzy przejęli te zakłady jak najszybciej się wzbogacili ,to są byli działacze PZPR i działacze byłej Solidarności . On teraz są klasą średnią i maksymalnie wykorzystują rolników dyktując bardzo niskie ceny za produkty rolne .
mariano892 / 94.197.36.* / 2015-02-02 20:09
ktoś kto napisał ten artykul powinien przyjechać na wies i kupic sobie pare hektary zacząć gospodarować a wnet zmienil by zdanie o dobrobycie na wsi.
jefe / 83.20.195.* / 2015-02-02 20:08
oczywiscie ze oplaca sie dotowac rolnikow, a najbardziej zlodziejaszkom zaszytych gdzies w strukturach rzadowych, doplaty bezposrednie zanim zostana wyplacone mija ok 4-6 miesiecy, taki termin sobie agencja wyznacza od dnia decyzji do wyplaty, to samo tyczy sie doplat rolno srodowiskowych, rybackich etc. , a teraz najlepsze, zanim pieniadze ktore rzad otrzyma z unii trafia do rolnikow zakwalifikiwanych do programow wspierajacow rozwoj obszarow wiejskich, mija srednio 9 miesiecy od dnia zakwalifikowania do dnia podpisania umowy, czyli mozliwosci szanownego zezwolenia na zakup maszyn dotowanych, teraz powiedzcie mi moi drodzy, gdzie do ciezkiej anielki znikaja odestki od tych miliardow euro trzymanych miesiacami , czasem latami na kontach bankowych??
R1OLNIK / 178.43.10.* / 2015-02-02 20:08
KOLEDZY I KOLEŻANKI TO CO PISZECIE TO BZDURY, JESTEM ROLNIKIEM I POWIEM WAM TAK GDYBY NIE DOPŁATY TO MIASTO BY CHODZIŁO GŁODNE I NIE ZADOWOLONE BO POLSKIEGO ROLNIKA ZNISZCZYŁ BY ZACHÓD TO PIERWSZE PO DRUGIE WY KUPUJECIE SAMOCHODY DO LANSU MY TRAKTORY DO PRACY BYŚCIE MIELI CO JEŚĆ PO TRZECIE CENY MASZYN PO WEJŚCIU DO UNI ZDROŻAŁY O 35-40 PROCENT PO TRZECIE PRACUJEMY POD CHMURKĄ UZALEŻNIENI OD POGODY I TAK DALEJ BYM MÓGŁ WYMIENIAĆ MAM PROŚBĘ NAJPIERW POPRACUJ PRZEZ KILKA MIESIĘCY JAKO ROLNIK I DOPIERO SIĘ WYPOWIADAJCIE
ab1934 / 212.2.125.* / 2015-02-02 20:08
Wiejska partia u władzy a im źle. To co inni mają powiedzieć? Komu zabrać by wam dać? No komu?
A.K / 83.31.26.* / 2015-02-02 20:43
Szkoły to ty chyba dobrej nie skończyłeś, skoro sam myśleć nie potrafisz...
marian221 / 176.101.128.* / 2015-02-02 20:07
tylko że panstwo dopłaca a skupuje poniżej ceny produktu rolnego jestem za rolnikami bardziej niż za górnikami choć nie jestem rolnikiem
gospodarka jest funtdmentem dobrego panstwa
sprzątaczka- też potrzebna / 83.23.23.* / 2015-02-02 20:06
W normalnym państwie nie ma takiego szczucia obywateli przeciwko sobie. Rolnik nas żywi, górnik ogrzewa, murarz buduje, a sklepowa sprzedaje.Jak jakieś ogniwo wysiądzie to co dalej? Górnik będzie jadł węgiel, a murarz cegły ?

Najnowsze wpisy