Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Wyświetlaj:
Sławomir / 78.30.101.* / 2015-02-02 20:06
Jestem mieszkańcem polskiej wsi. Wychowywałem się na wsi bo moi rodzice byli rolnikami. Jak byłem mały to pamiętam, że nigdy nie miałem wakacji, ferii zimowych tak jak inni moi rówieśnicy. Pomagałem rodzicom w gospodarstwie. Pracy było tak dużo, że sami ledwo dawali sobie radę. Do czego zmierzam. Nigdy nie zdecydowałbym się zostać rolnikiem. Jest to zawód traktowany przez społeczeństwo jak margines społeczny. Praca ciężka, niedochodowa. Co z tego, że są dopłaty, dotacje skoro te pieniądze trzeba przeznaczyć na niekończące się wydatki. Zakupy sprzętu, środków produkcji, spłaty kredytów. Na zaspokojenie własnych potrzeb niewiele zostaje. Co z tego, że wartość majątku niejednego rolnika to 1 mln złotych skoro nie jeden rolnik w oborze musi mieć lepsze warunki niż w swoim domu. Mówię prawdę. Takie są wymogi. Można być majętnym a nie mieć pieniędzy na normalne godne życie. Poza tym co to za przyjemność obracać majątkiem i nie mieć możliwości na odpoczynek, urlop, przyjemności. Pytam się dlaczego większość ludzi na pytanie czy chciałby być rolnikiem, mieć dużo ziemi, majątek, od razu stwierdza, że nie nigdy? Skoro ROLNICY DOSTAJĄ TYLE PIENIĘDZY? Płacą mały KRUS i w ogóle ich życie to bajka? To już odpowiadam na to pytanie. Ludzie nie chcą być rolnikami bo to uwłaczająca praca. W smrodzie w upale w chłodzie. W świątek, piątek i niedzielę. A dlaczego kg szynki kosztuje w sklepie 13 zł a w skupie rolnik dostaje 3,50 zł/kg? Dlatego, że rolnicy na każdym kroku są wykorzystywani przez pośredników. Pośrednicy skupują żywiec po 3,5. Cena poubojowa to już 5,8. Potem jest hurtownia i na końcu sklep. Wszyscy zarabiają krocie na tym interesie. Na rolnikach i konsumentach. Wszystkim, którzy zazdroszczą rolnikom pieniędzy które dostają z unii proponuję zmienić zawód na rolnika. A tak poza tym to LUDZIE, POLACY OGARNIJCIE SIĘ, NIE KŁÓĆCIE SIĘ BO JAK NIE BĘDZIEMY JEDNOŚCIĄ JAKO NARÓD TO NASZE PAŃSTWO NIE PRZETRWA i SKOŃCZYMY TAK JAK W XVIIIw. Polska zniknie. Pozdrawiam
ab1934 / 212.2.125.* / 2015-02-02 20:12

A dlaczego kg szynki kosztuje w sklepie 13 zł

1 kg szynki 13 zł? Nie nazywaj tego szynką. Szynki to nawet za 30 zł nie kupisz. Widzę, że jesteś bardzo oderwany od rzeczywistości.
w temacie / 83.31.133.* / 2015-02-02 20:31
Bo ma ten przywilej i dostaje szynkę od rodziców. Zdrową, bez konserwantów i całej tablicy Mendelejewa. Może mu zazdrościć że nie wie po ile jest szynka. Przykro mi że nazywasz kogos "oderwanym od rzeczywistości" skoro sam/sama nie wiesz jaka jest codzienność. Popieram Sławomira bo również wychowałem sie na wsi i wiem jaka jest tam ciężka harówa. Czy któreś z was zabrało bu swoje 15-letnie dziecko do pracy po to żeby wam pomogło? Oczywiście, że nie. A dla dzieci ze wsi nie było wyjścia, taki mieli obowiązek, żeby mieć co zjeść na kolacje
starszy / 83.20.86.* / 2015-02-02 20:10
Dobrze by było. gdyby tutejsze forumowe przygłupy ( ogłupione propogandą) przeczytały Twój post, dobrze napisany!
wojtasssssssss / 77.114.90.* / 2015-02-02 20:06
dla mnie to nie ma probelu. KRUS zlikwidowac, ijak rolnicy przejda na ZUS to okaże sie ze to jedyny biznes do ktorego trzeba dokladac, a mimo to wyzywia caly narod i w pocie czola daje sobie rade. Dopłaty niech sobie zabieraja ale daja gwarantowana i oplacalna cene na produkty rolne, co z tego ze sa doplaty, jak ceny nawozow, srodkow ochrony, czesci, maszyn i inne po wejsciu do unii wzrosły dwukrotnie, ja chetnie bym sie zamienil za normowana prace i pewna wyplate, bo rolnik to musu byc dyspozycyjny 24h i nigdy nie wie ile naprade zarobi, a w chwili obecnej to tylko kredyty ratuja zeby przetrwac. pozdrawiam mieszczuchow bo tak na prawde bez nas to byscie głodni chodzili!!!!!!!!!!!!
reeeks / 93.154.173.* / 2015-02-02 20:06
Ciekawe ile zarobił autor tego artykułu ,robi ludziom z miasta pranie mózgu ładnie suma wygląda ale nie napisał ile przypada na gospodarstwo jakby napisał ile państwo daje na zasiłek na dzieci w całej Polsce to też nie mała sumka ale ludzie przecież więdzą i w mieście ile kasy można dostać na dziecko ,artykuł żałosny!!!!!!!
mariano892 / 94.197.36.* / 2015-02-02 20:05
A czy Ci co pisza te artykuly wiedza ile rolnik dostaje chorobwego jak nie wie to mu powiem ze dostaje polowe tego co dostaje ten co choduje psy rolnik 10zl dziennie a na psa 18zl dziennie i co o tym myslisz
reeeks / 93.154.173.* / 2015-02-02 20:05
Ciekawe ile zarobił autor tego artykułu ,robi ludziom z miasta pranie mózgu ładnie suma wygląda ale nie napisał ile przypada na gospodarstwo jakby napisał ile państwo daje na zasiłek na dzieci w całej Polsce to też nie mała sumka ale ludzie przecież więdzą i w mieście ile kasy można dostać na dziecko ,artykuł żałosny!!!!!!!
Pytanie / 195.205.206.* / 2015-02-02 20:05
Panie redaktorku A. Zwoliński napisz wreszcie ile państwo Polskie buli na składki dla cioty UE. I ta dobra ciota rozdaje dla tych (kułaków)? Polskich blisko 54 mld złotych.
kazan / 194.28.12.* / 2015-02-02 20:05
biedni rolnicy i bardzo biedni górnicy. Dwie grupy zawodowe do których dopłaca się krocie a im zawsze mało. Akurat znam wielu rolników i jakoś biedy u nich nie widać.
zdegustowany451 / 89.70.225.* / 2015-02-02 20:16
dołóżmy jeszcze najbardziej pokrzywdzonych nauczycieli (buahaha) i boroków lekarzy i doktorów nauk medycznych (działalność prywatna z kasą - bez wydruków oczywiście)...
zj / 79.138.132.* / 2015-02-02 20:05
a jaki procent jest rolników w porównaniu z innymi grupami zawodowymi
tom833 / 89.65.200.* / 2015-02-02 20:04
Nagonka na nauczycieli-lenie, nagonka na lekarzy- biznesmeni, nagonka na lasy-złodzieje i dobrze zarabiają, nagonka na górników- maja przywileje, nagonka na frankowiczow- cwaniacy, teraz rolnicy, kto następny? Czy PO zleca pisanie takich artykułów
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rolnik polski / 91.222.109.* / 2015-02-02 20:04
dlaczego jak pan leci na wczasy za granice w żniwa gdzie My ciezko pracujemy po 16, 18 godzin państwo dopłaca do lotu?? zapłać sam z własnych pieniędzy a nie zaglądaj do cudzych kieszeni. Kazda grupa zawodowa wie ze masz lepiej od Nas panie zwoliński . i jaki pożytek jest z kopiowania i wklejania i obrażania ludzi, bo ja sie czuje obrażony bo uczciwie, ciężko rpacuje jak większość w tym kraju, na takich jak pan. ile pan zarabia??? no ile??
tetraman / 95.160.16.* / 2015-02-02 20:17
panie rolnik jakby zebrać razem czas intensywnych i wielogodzinnych prac polowych to uzbierałoby się tego na góra 3 miesiące a co z pozostałą częścią roku? ilu nielegalnych pracowników całorocznych ze wschodu zatrudniacie, zabieracie miejsca pracy innym, którzy płaciliby podatki, ale łapę po ubezpieczenie z krusu sie wyciąga..
Facet / 88.135.169.* / 2015-02-02 20:04
I za jajko czy pomidor zapłacisz nie 50 groszy tylko 10,50zł.A kto zarobi ? zus dla siebie.
Fritzroy / 83.29.54.* / 2015-02-02 20:04
Denerwuje się jak widzę tych niby biednych rolników...płacą na rok tyle ZUS-u co ja w miesiąc... po lasach kradną drzewo, dostają dotacje itp. Nie mówię ,że praca na roli jest łatwa i przyjemna, ale do k.. nędzy ,żadna praca taka nie jest.... dlaczego jedni mają mieć łatwiej niż ja....ROLNICY BIERZCIE SIĘ DO ROBOTY ZAMIAST PŁAKAĆ ...
mmmmmmara / 178.36.210.* / 2015-02-02 20:32
Ja mieszkam na wsi ale nie pracuję w rolnictwie i jestem szczęśliwy mam parę h i biorę dopłaty a ziemię dzierżawię za podatek i zarabiam na tym parę tysiączków jest fajnie a ile jest ludzi z wiejskiej którzy mają po 100 h a nic wspólnego z rolnictwem ile jest mieszczuchów którzy mają po 1 h i płacą krus a nawet nigdy nie byli na polu.
coś jeszcze dopisać
.
rrn / 95.160.16.* / 2015-02-02 20:03
rolnictwo to taki sam biznes jak każdy inny, zyski powinny byc opodatkowane, dopłaty również wliczane do przychodów! dlaczego chłopki małorolne nie chcą się zrzeszać w spółdzielnie, które negocjowałyby z sieciami handlowymi i innymi odbiorcami wyższe stawki i byłoby po problemie, przecież to nie rząd ustanawia ceny płodów rolnych, nie chcą bo musieliby podzielić sprzedaż na wszystkich dostarczających i zyski również, u nas każdy chłopek rzeźbi sam a w razie czego wyjdzie sie na drogi i tory i zrobi rozrubę
justrew / 83.4.45.* / 2015-02-02 20:02
Ach ta niedobra UE gnojówkę na ulicę zabierzcie jeszcze biedne rolnicze żuczki .
Steve27 / 79.191.174.* / 2015-02-02 20:11
Czy Ty wiesz człowieku co Ty mówisz? Myślisz że na wsi to taki miód? Rolnik nie zaczyna pracy o 8 rano i nie konczy jej o 15 jak mieszczuchy. Praca zaczyna sie wczesnie rano a konczy wieczorem, niekiedy w nocy. Nie masz zielonego pojęcia o życiu na wsi. To nie praca za biurkiem tylko ciężka praca, żebyś matole miał co do garnka włożyć.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
hhg / 93.179.250.* / 2015-02-02 20:02
KTO STRAJKUJE TO DO TEGO DOPŁACAMY NAJWIĘCEJ ostatnio to do górników dopłacaliśmy najwięcej

Najnowsze wpisy