Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Wyświetlaj:
Ddbghk / 77.253.136.* / 2015-02-02 19:18
Ostatnio to górnicy byli najbardziej uprzywilejowani a teraz rolnicy... Super maszynka propagandy idzie w najlepsze. Rząd warszawski bo nie Polski lepiej dezinformuje niż reżim Kimów. Jak tak dalej będzie to skłócą naród w kwestii koloru oczu albo i numeru buta.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jlaki / 178.56.176.* / 2015-02-02 19:18
ludzie zastanówcie się!rolnictwo to naprawdę cięzki kawalek chleba!tu nie da sie wziac urlopu,isc na zwolnienie chorobowe...to praca i obowiazek 24/h.nikt wam mieszczuchom nie broni zalozyc gospodarstwa rolnego i brac ZA DARMO,ZA NIC TYYYYYLE KASY!ogarnijcie swoje myślenie.jak zwykle polaczek polaczkowi zazdrosci....a w G...NIE rązki ubrudzic sie brzydzi i pod nos dostaje gotowe czyste produkty.szlad mnie trafia jak czytam te idiotyczne komentarze.a wiem i widze ile pracy kosztuje moich rodziców praca w gospodarstwie...moja mama dziwga na równi z potęznym mężczyzna tylko po to zeby miec za co zyc,i dostac te durne dopłaty,ktore i tak pujda w gospodarstwo!tu nic samo sie nie zrobi.a panie z miasta odwala swoje godz w pracy w cieplym biurze,po czym ida sobie do kosmetyczzki paznokietki zrobic.a rece mojej mamy spracowane,ztyrane,obolałe.ludzie myślcie.ten nasz kraj(czyt.ludzie)schodzi na psy.zamiast wspierać rolników za to ze dają w europie cos od siebie z włąsnych rąk,ziem to jechac po nich ile wejdzie....jestem młoda ale przeraża mnie ile w ludziach nienawiści za tą głupią kasę....
krysia 1643 / 79.184.25.* / 2015-02-02 19:28
tak stękasz a co cie trzyma na wsi sprzedaj i do miasta do pracy
alan666 / 5.174.53.* / 2015-02-02 19:17
Rolnikom komornicy powinni zabrać traktory za blokadę dróg .
SIWY13 / 164.127.46.* / 2015-02-02 19:17
A CO MY ZWYKLI KIEROWCY MAMY DO TYCH BLOKAD NIECH JADA POS SEJM CZY POD DOMY POSLOW I TAM BLOKUJA A NIE ZWYKLYCH LUDZI NA DRODZE BLOKUJA TO SA CHORZY LUDZIE NIE PAMIETAJA JA KONMI JEZDZILI
michszu / 83.5.30.* / 2015-02-02 19:17
wczoraj najwięcej naród dopłacał do górników dzisiaj do rolników ,ciekawe jak to się szybko zmienia
ZYN / 89.78.169.* / 2015-02-02 19:17
JA ELEKTRYK I KOLEGA MURARZ(1600 DO RĘKI) WSPÓŁCZUJEMY BIENYM GÓRNIKOM KTÓRYCH ŻONY NIE PRACUJĄ BO WYCHOWUJĄ DZIECI,BIDULOM BAMBROM I ZMĘCZONYM NAUCZYCIELOM
2010 / 79.185.41.* / 2015-02-02 19:17
tylko nikt z miasta nie chce do tego dobrobytu się przenieść a co do KRUSu to dobrze by było przejrzeć i sprawdzić tych prawdziwych rolników a nie oszustów którzy mają 1ha sklepy pracują prowadzą działalność a płacą KRUS tu jest pole do popisu dla urzędników
pegis888 / 94.78.170.* / 2015-02-02 19:17
Ludzie nie mają pojęcia, jak ciężka to praca.W rolnictwie nie ma ośmiogodzinnego systemu pracy.To praca 24h, a zyski marne.Zarabiają pośrednicy,a nie rolnicy.Nie mam gospodarstwa i mieszkam w mieście,ale przez lata mieszkałam na wsi i widziałam jak wygląda ciężka praca tych ludzi.Zaraz napiszecie, że skoro tak im źle, niech idą do normalnej pracy.Napiszą tak Ci, którzy nie mają pojęcia jak bardzo Ci ludzie związani są z ziemią.Więc zanim zaczniecie pisać kolejne bzdury, jedźcie, przepracujcie chociaż jeden dzień na roli, a potem się wypowiadajcie.
JOLA121 / 109.241.143.* / 2015-02-02 19:16
ONI BY CHCIELI TYLKO SIEDZIEC I NIC NIE ROBIC A KASE CHCA I CIAGLE IM MALO ,MAJA DUZE DOPLATY OD PANSTWA Z UNI TEZ A PO CO TO BLOKOWAC DROGI?ZGARNELABYM NIEROBOW I NA ULICE DO KOSTKI BRUKOWEJ ZATRUDNILA WTEDY ZOBACZA CO ZNACZY PRACA
anonim225 / 95.41.182.* / 2015-02-02 19:19
Mieszczuch się odezwał byłaś na wsi kiedyś?
alkamakotka / 80.54.117.* / 2015-02-02 19:16
[...]. Po wejściu do UE na wsi zaczęła się bieda, życie na kredyt i wiązanie końca z końcem.
Znam to od środka. Z UE dostajemy górę papierowego, dodrukowanego śmiecia w postaci EURO, sztucznie regulującego rynek. Do tego nakazy, zakazy, które podrażają proces produkcji, wzrost cen nawozów, paliwa, kosztów upraw i hodowli, wzrost cen marzy, urządzeń, pasz, itp.
Ludzie: co poza papierami dostaliście z UE? Na zdrowy rozsądek: to EURO to tylko papier, nic więcej. Ani technologii, ani rynków zbytu, ani linii produkcyjnych, ani patentów, ani wynalazków - NIC!
Tylko papiery. Co Wam po tych papierach?
Gdyby to było takie proste, to każdy by sobie dodrukował i miałby jak w raju.
Głupi ludzie, dajecie się napuszczać nawzajem, dzięki tekstom naszych rządzących świń: "Nauczyciele dostali największe podwyżki", "Lekarze mają największe zarobki", "górnicy mają największe przywileje", "Mundurowi mają największe przywileje", teraz "rolnicy dostają najwięcej pieniędzy".
Dawajcie się dalej napuszczać a banda na górze Was okrada. Rolników okrada PSL!


### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
mariusz64 / 109.72.3.* / 2015-02-02 19:38
Kooszty wam rosna .Klamstwo .Kto wam doklada do paliwa,kto daje wam najtansze kredyty.Placcie podatki placcie uczciwe ubezpieczenie. Dlaczego nie placicie podatku dochodowego od dzialalnosci gospodarczej bo taka prowadzicie w zniwa.a wiecie ile placa dopiero od niedawna skladki zdrowotnej i to nie wszyscy (ponizej 5 czy 6 hektarow nie placa wcale) smiech 1 zlotowke od hektara.Kto przekazuje fikcyjnie gospodarstwa na mlodych i bierze ciezkie pieniadze. Wy .I wy macie czelnosc mowic ,ze wam zle
rfgnf / 89.228.101.* / 2015-02-02 19:16
to nie panstwo im syfie doplaca,tylko my,panstwo nie zarabia
CHŁOPOROBOTNIK / 83.31.153.* / 2015-02-02 19:16
Sami ekonomisci tutaj dają komentarze.Moze by ktorys zrobił kalkulacje kosztów produkcji żywca wieprzowego i wołowego,kalkulacje ceny 1 litra mleka(Cisowianka droższa niz mleko).Kazdy tylko widzi finał u rolnika i mu zazdrości-A CZEMU NIE ZAZDROŚCI PRACY W GOSPODARSTWIE!!!!.
gDYBY CHŁOPY NIE ORAŁY TO BY pANY WYZDYCHAŁY ZA KOMUNY I TERAZ!!!
totti221290 / 2015-02-02 19:16
pajacu, zygac mi sie chce jak taki mieszczuch jak ty pisze takie bzdury, owszem, doplaty sa od unii, ale starczaja one jedynie na pokrycie czesci kosztow zwiazanych z utrzymaniem gospodarstwa, nikt nie liczy jakie wydatki ma rolnik, tylko to co dostaje, a wychowanie pieprzonego byka do wagi 500kg to 2 lata ciezkiej pracy, ten byk je, pije, pochlania energie, koszt wychowania takiego bydlecia to 1500zl gdzie przychod przy obecnej cenie to okolo 2000zl, 500zl zostaje, a gdzie praca rolnika, za ktora nikt mu na roli nie daje zaplaty, podziel sobie teraz te 500zl na 24 miesiace tumanie, to wyjdzie Ci dochod dla statystycznie 5 osobowej rodziny.. nie chce mi sie sluchac i czytac takich idiotow jak Ty, jestem synem rolnika i musialem wyjechac za pieprzony ocean zeby pomoc rodzinie bo koniec z koncem ledwo ciagnie sie z tych wielkich doplat i dofinansowan dla rolnikow. zanim cos napiszesz zastanow sie dwa razy,
Maniareda / 46.151.136.* / 2015-02-02 19:20
Oj oj uważaj co piszesz. A ja nie charuję na Wadze dopłaty. Czu sprawiedluwym jest gdy pracuję po 12 godzin, płacę za siebie i męża zus w wys. 6600 kwartalnie gdy ty tylko 500 zł. A wiesz kto bęfzie miał wyższą emeryturę
Oczywiście rolnik
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
luka01 / 31.61.136.* / 2015-02-02 19:29
Ty płcisz? twoj pracodawca za ciebie opłaca ciebie akurat obchodz czy on ma na twoja skladke
dolar 007 / 83.8.246.* / 2015-02-02 19:16
Rolnictwo jest jak wojsko!!! Więc warto się troszkę zastanowić zanim zacznie się opisywać w artykule wielkie kwoty wydatkowane na (rolników) a w istocie na zaniżenie realnych cen żywności ,Rolnictwo jest strategicznym elementem gospodarki (przykład Niemcy,Francja,mały kraj Dania) są to kraje z bardzo silnym rolnictwem. A to z nich mamy brać przykład, i ich gonić!!!
jap710 / 81.190.48.* / 2015-02-02 19:16
nakrecaja ludzi na protestujacych, prorzadowe media tak dzialaja, a jaki jest rzad kazdy widzi

Najnowsze wpisy