Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Wyświetlaj:
hajdh / 87.147.128.* / 2015-02-02 18:55
Chyba 99% Z Uni i 1% z państwa!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
okl / 77.254.31.* / 2015-02-02 18:55
sam jestem rolnikiem, i jest mi jednak wstyd, no jak można strajkować i blokowac drogi ciągnikami, za setki tys zł kupionymi w większości za unijne pieniądze, a jeśłi nawet nie zanie to dzięki dopłatą stac rolnika na pięknego i Fendta czy John Deera, bo gdyby nie te pieniądze to jeździli by dalej ursusami z lat 70. Ja tam jestem daleki od zdania że rolnicy dużo więcej teraz zarabiają przez dopłaty- nie to nie to dopłaty spowodowały że rolnicy byli w stanie wymienić stary sprzęt na nowy i tym samym unowocześnić produkcję, a większość kasy z tych dopłat i tak poszła do producentów maszyn czy nawozów (bo taki jest sens tych dopłat, inaczej to rolnik mógłby dalej tłuc zborze cepem i nikt by się tym nie przejmował) tymsamym wiekszośc kasy i tak trafia do miast, bo stamtąd ludzie pracują w fabrykach. Inna sprawa, że przeważnie niemieckich miast ale to juz nie wina rolników, że w Polsce nie ma produkcji maszym wysokiej jakości
kolko / 217.67.203.* / 2015-02-02 18:55
Hehe kolejny świetny artykuł, jak można pisać o sytuacji rolników nic o niej nie wiedząc (bo tak wynika to z tego tekstu) piszecie o tym jaka to unia jest dobra ile pcha kasy w polskie rolnictwo ale żaden nie odważy się powiedzieć ile UNIA zabiera!!! Po pierwsze porównajmy cenę np. mleka do tego co było przed wejściem do unii czyli powiedzmy okolicy złotówki za dobre mleko a teraz mamy JESZCZE ok 1,20 ale stawki spadają gorzej wygląda sytuacja z ropą która jest niemal dwukrotnie droższa, to samo nawozy opryski itd, unia daje 1000zł zabiera 1200 zł . Technika poszła do przodu ok, ale nie chrzańcie że na wsi rolnik ma lepiej niż w mieście, bo na wsi nie ma urlopu czy wolnego weekendu.
Pozdrawiam
rbcfg / 77.112.87.* / 2015-02-02 18:55
Szanowny Panie redaktorze! Jeśli rolnicy mieliby przejść na podatek dochodowy, to połowa z nich kwalifikowałaby się od razu do zasiłku - dlatego żaden rząd tego nie wprowadzi, pomimo że wiele razy to zapowiadano. Na jakiej podstawie liczony jest ten dochód wymieniany w artykule? Rolnik większość owego niby dochodu musi wprowadzić w obieg do produkcji - to nie jest pensja jaką otrzymuje np. Pan za pisanie artykułów, którą po odliczeniu opłat można włożyć do kieszeni i jechać na urlop. Nawozy, środki ochrony roślin, materiał kwalifikowany, itd. - rokrocznie ulegają kilkunasto procentowym podwyżkom, a średnia cena skupu zbóż i żywca od 2013 tylko maleje - a Pańki wykres w maksimum urywa się! Jak ceny skupu wzrosną to też rolnikom z tego nic dobrego nie przyjdzie na dłuższą metę, bo pośrednik od razu sięgnie po to do kieszeni rolnika.
Dopłaty tak Was wszystkich bolą! Po pierwsze nikt nie chce powiedzieć jasno i wyraźnie, że dopłaty są po to, by zrekompensować producentom rolnym straty poniesione skutkiem obniżenia cen skupu w UE, by uczynić te produkty konkurencyjnymi na świecie i by żywność w UE była tańsza - oczywiście na tym tylko zarabiają pośrednicy, bo w sklepach i tak drogo zostało. Po drugie aby jakoś funkcjonować trzeba rozbudowywać gospodarstwo o nowsze maszyny, a te po wejściu Polski do UE wzrosły x2, bo co? Bo rolnik dostanie dotacje! Aha! Tylko na to trzeba mieć dużo kasy, więc zyskali ci co mieli kilkaset ha - biznesmeni, bo rolnik z 20ha na nowy sprzęt raczej się rzadko rzuci. Zyskali zatem biznesmeni i pośrednicy.
Czy Pan Andrzej Zwoliński jako redaktor, jest ekspertem w dziedzinie rolnictwa, że liczy rolnikom kasę, czy zaczęła się już polityczna nagonka na strajkujących?!
qweert / 89.73.96.* / 2015-02-02 18:55
Jak za "komuny" były kontraktacje to rolnicy pyszczyli, że ich okradają. Jak teraz maja wolną rękę to im źle, że im nie pomagają. Jak ci chłopie źle na roli to sprzdaj gospodarstwo załóż firme i zapraszam do masta. Możesz pomóc swoim i handlować tym co produkuja rolnicy. Zapłacisz podatek i ZUS i zobaczysz jaki to miód. A tak swoją drogą to jak takie ziemniaki hodujecie, że ich się nie da zjeść to nic dziwnego że kupujemy z Izraela.
Rolnik96 / 31.41.80.* / 2015-02-02 19:02
Hodujecie ziemniaki? jak coś to ziemniaki się uprawia. Ludzie zobaczyli nowe maszyny to już myślą ,że rolnicy mają nie wiadomo ile pieniędzy, większość jest na kredyty bez których niestety nie da się w tych czasach rozwijać. Środki ochrony roślin drogie, nawozy tak samo. Trzoda chlewna na skupie 3,60. To jak ma być dobrze?
edek333 / 213.77.87.* / 2015-02-02 18:54
nie mogę pojąć tej zawiści niech jeden z drugim kupi 100ha pola i niech gospodarzy prawda jest taka że czym większe są dotacje państwo czyli złodziej nr 1 kradnie najwięcej wiprzowina po 3,9 a kilogram kaszanki 6,5 gdzie jest tylko kasza i krew kiełbasa badziewie już od 18 zł to jest chore nawozy przed dopłatami 65zł po dopłatach 120 pytam kto zarabia paliwo 2,9 teraz 4,5 było po 5,4 kto zarabia? w całej uni są dopłaty i będą bo miasta wyjdą na ulice z powodu drożyzny i w dalszym ciągu nie będzie zarabiał rolnik tylko różnej maści kombinatoży,złodzieje,co teraz się wyprawia ,sprowadza się tanie mięso z zachodu z tzw. ZN iludzie to kupują a płacą jak za klasę extra gdzie są wszelakie służby które powinny badać to mięso ? ale jak poseł z psl mówi że w 2010r wykryto w mięsie dioksyny zwolniono dyrektorkę ośrodka i obcięto o50 % dofinansowanie pytam na czyje polecenie kto w tym miał interes?
qwert871 / 89.73.96.* / 2015-02-02 19:00
Chyba ci się coś pozajączkowało. Kilo wieprzowiny jaka sprzeddajesz to z flkami i tym co w nich. Przetransportuj, ubojnie załóż, posegreguj, przerób i ssprzedaj sam i wtedy możesz brać ile chcesz. Ruscy też psioczą na niską cenę ropy. Jak sie produkuje świnie a nie towar końcowy to tak jest.
saveth / 213.156.112.* / 2015-02-02 18:54
Skoro wszyscy myślą, że na wsi jest tak bardzo przyjemnie i świetnie naprawdę ich zapraszam! Bardzo jestem ciekawa jak długo zdołają przeżyć! Czy naprawdę takie ławo jest przeżyć? mamy sprzedawać towar który bardzo często zniszczony jest przez zwierzęta, owady?! środki ochrony roślin coraz częściej są zabraniane albo modyfikowane w taki sposób, że ich działanie jest znikome! dlaczego mamy pozwalać żeby nasze sezonowe uprawy niszczyła dzika zwierzyna? a my nic nie możemy jej zrobić bo są ogromne kary.. w takim razie z czego mamy żyć? wymagania co do jakości towaru są coraz większe, więc jak mamy go wyprodukować? druga sprawa jest taka, skoro uda nam się wyprodukować towar nie ma gdzie go sprzedać, a jeśli już sprzedamy na skup lub do różnych przetwórni za zapłatą często czekamy od pół do około roku! pewnie się pytacie dlaczego nie walczymy o pieniądze? dlatego, że jeżeli chcemy sprzedać nasze uprawy za kolejny rok nie możemy walczyć i sądzić się z przetwórniami bo więcej nie kupią od nas towaru! a z czegoś trzeba żyć!
atakichoj / 94.251.134.* / 2015-02-02 18:54
Kurna mam niecałe 5 hektarów i jeszcze złotówki czy centa z UE nie dostałem bo nie spełniam warunków. Ale dziki mnie wkorwiają notorycznie niszczą uprawy a nikt nie chce wypłacić odszkodowania koła łowieckie zaproponowało mi 48 złotych za straty około 900 złotych
www435 / 87.99.47.* / 2015-02-02 18:54
KRUS.......kiedy w końcu będą płacić jak inni składki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
darek7711 / 81.15.225.* / 2015-02-02 18:54
napisz o tym że niemiecki rolnik dostanie 320 euro na hektar a my 110 euro i macie swoją unie
dasf / 83.9.150.* / 2015-02-02 18:54
od wejścia do UE nawozy podrożały o 400 %, produkcja zwierzęca nie zawsze sięga granic opłacalności, sprywatyzowali wszelkie młyny, elewatory i zakłady mięsne- na skupie nie zarabia rolnik ale pośrednik- rolnik często dopłaca do produkcji. Mieszczuchy nie wiedzą że od rolnika mięso skupowane jest np po 2 zł a w sklepie on płaci 6 zł. zamiast wspierać własny rynek my importujemy mięso z zagranicy....
GORNIK321 / 83.29.195.* / 2015-02-02 18:54
MOZE CHODZI O TYCH ROLNIKOW Z WIEJSKIEJ
żenada / 89.73.238.* / 2015-02-02 18:54
ROLNIKU to przeprowadź się do miasta i postaraj o pracę, zobaczysz jaki to HAJ LAJF
Radas52 / 37.152.19.* / 2015-02-02 19:49
Podejrzewam, że każdy rolnik jest na tyle zaradny, że poradziłby sobie w mieście, a mieściuchy są nauczeni tego że wszystko maja pod ręką, nie muszą się martwić czy za miesiąc będą mieli te swoje nędzne 1300 czy 300 zł na miesiąc, jak wiesz ile zarobisz to wszystko przewidzisz możesz planować wydatki, a my na wsi nie wiemy czy za miesiąc nas nikt nie zlicytuje, strach inwestować czy brac kredyty bo nie wiadomo czy nam na chleb starczy.
były rolnik / 87.119.59.* / 2015-02-02 19:09
Przeprowadziłem się do miasta zabrałem prace komuś z miasta i Tak jest lepiej. Urlop pensja stała. A jak ktoś nie pracował na wsi i niezna realiów , to powinien zastanowić się nad tym co pisze
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
robert121 / 91.244.186.* / 2015-02-02 18:59
Mieszczuchu górnicy, lekarze, nauczyciele itp... mieszkają w mieście i protestowali i protestują więc co teraz powiesz ?
marika22 / 213.158.221.* / 2015-02-02 18:53
ludzie jest luty dopłat w powiecie płockim ani widu ani słychu mleko 98 gr litr ciagłe kontrole wymogi takie wygody na wsi sa bez komentarza dla pana redaktora
zyje z pensji / 82.160.170.* / 2015-02-02 18:53
Widziałam jakimi furami jeżdżą chlopcy z filcakach
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy