Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Wyświetlaj:
pla / 70.193.9.* / 2015-02-02 18:38
Jak na rolnika narzekacie to bierzcie te hektary i sami sprobujcie jak slodko
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
koyot387 / 83.29.167.* / 2015-02-02 18:45
Prowadze dzialalnosc, place zus i nikt mi nie zwroci pieniedzy gdy cos pojdzie nie po mojej mysli z przyczyn niezaleznych ide mnie! Jest ciezko i tyle. Jezdzilem samochodem osobowym wartym 6 tys zl, ktorego musialem sprzedac by podtrzymac plynnosc finansowa, jezdze dostawczakiem na codzien i nie mam ciagnikow wartych tyle co moj dom! Ruszcie 4 litery a nie narzekajcie!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
obywatel_x / 80.55.70.* / 2015-02-02 18:38
NIE PODBA SIĘ SPRZEDAĆ POLE OTWORZYĆ FIRMĘ I PŁACIĆ PO 1200 ZUSU CO MIESIĄC ZOBACZYCIE CO TO ZNACZY KRYZYS.
Jak nie umiecie gospodarować to jesteście biedni rolnicy. Dopłaty z unii , wiecznie od państwa pomoc KRUSS 300 zł czy tam 350 i jeszcze źle?? powinno się was rozgonić. Ludzie pracują za śmieciowe pieniądze. Skończyły się czasy wyciągania do państwa ręki. Zawiązywać spółdzielnie gospodarzyć, nauczyć się oszczędzać. Rolnik to co święta krowa??
obywatel_x / 80.55.70.* / 2015-02-02 18:50
Jak ktoś nie umie gospodarować to pada. To co sklepikarz czy właściciel zakładu jak nie umie gospodarzyć to co ma wyjść na ulice czy do państwa mieć pretensje?
Popukaj się w głowę jeden z drugim - skończyła się komuna.
Żywność kupie w supermarkecie z unii bez łaski a co potrzebuje świeżego to sobie koło domu w ogródku zasieje - żadna łaska.
lukas1099 / 91.242.58.* / 2015-02-02 18:45
ty baranie
jak ci ta źle to spszedaj firme czy dom i kup sobie 2 hektary czy więcej jak cię tam stać i żyj z tego 1000 zł z hektara na cały rok ile tego zboża urośnie na polu
Rolnik79 / 79.186.14.* / 2015-02-02 18:44
Ale mądrości tu piszą,tylko nie piszesz że mając firmę to samochód na firmę co trzy lata najlepiej nowy,i wiele jeszcze innych rzeczy od kosztów z podatku sobie odliczacie itp.Ciekawe jak by to było jak by wam klient dyktował cenę często poniżej kosztów produkcji-albo robisz jak nie to co?Tak prowadzicie firmę? To powodzenia.
emeryttek / 78.156.183.* / 2015-02-02 18:43
emeryci mają głodowe emerytury (większość )dostają podwyki 20zł i co Przepracowałem 35 lat i dlaczego teraz mam głodować czy emeryt strajkuje a powinien
dddfffgggh / 77.254.64.* / 2015-02-02 18:38
Rzygać i się chce po marketowych produktach spożywczych alamleko ,alaser, alaszynka.......faszerowane,trujące żarcie tylko po to by korporacje miały zysk a z chłopa głupiego robią!!!!!
kik845 / 94.254.199.* / 2015-02-02 18:38
A napiszcie o tym ze kary za nadwyzki mleka dochodza do kwot rownych wartosci domu , nic nie mozna samemu zorganizowac bez tysiaca pozwolen i norm unijnych a dotacje ucinane sa z byle powodu i jeszcze jedno rosliny dotowane przypominaja afrykanskie uprawy a wiecie jaki mamy klimat i klasy ziemi w wiekszosci kraju , produkty polskiego rolnika wymiekaja przy dotowanych produktach zachodnich a rolnikowi sie tlumaczy ze trzeba obnizyc cene skupu bo za duzo wyprodukowal a cena tego sprzedazy jest za wysoka wobec cen zachodnich, za granica rolnik prowadzacy male gospodarstwo ma szanse dzialania i eko produkcji a w polsce przebrnac wszystkie klauzule i posrednikow sprzedazy nie idzi by robic po kosztach i stad te dotacje ktore tylko wciagaja w dlugi, a wielkie gospodarstwa niech nie narzekaja bo i tak juz po nich z ich zadluzeniem, jedyna szansa w malych na ktorych banki i komornicy nie zarobia a autor niech nie prowadzi polityki sklocania ludzi kazdy dobrze wie jak to wyglada a ludzie co zwiali z roli tez o tym wiedza tylko wstydza sie przyznac
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Adam znam od podszewki / 78.30.93.* / 2015-02-02 18:37
napiszę o sytuacji chłopów:
= całe średniowiecze do powst, styczniowego niewolnicy tak NIEWOLNICY , mógł sprzedać kupićm wyr,,, ać i nic nikomu do gadki,
= potem parobki tylko bogaci jakoś żyli,
= potem międzywojnie wielka bida ,
=potem wojna kontyngenty , pomoc partyzantom i reperkursje , vide Michniów , Gałki k. Przysuchy itd. brutalnie mówiąc /wybaczcie że wielu nie wspomnialłem/
= nowa władza kontyngenty
= lata siedemdziesiątę jak by rodzice nie oddali po cenach zaniżonych swoich produktów to by bie dostali pustaka , cementu nic na budowę. Wszystkie ich produkty były dużo bardziej warte,
= stan wojenny, była kara za zabicie świniaka dla siebie na święta,
- po tylu latach dymania zapaść jest wielka
- gdyby pozwolono od lat Chłopom rozwijać się "wolnorynkowo" to z Ich pracowitością byliby na wyższym poziomie i nie potrzebowaliby "pomocy europy" z małej
więc proszę spojrzeć na to z innej, Ich strony
Adam znam od podszewki / 78.30.93.* / 2015-02-02 18:50
poprawka mógł go Pan kupić, sprzedać wyr.. jego i żonę, córki, przepraszam problem z klawiaturą, a znam od podszewki lata 78+
krzys4567 / 83.28.183.* / 2015-02-02 18:41
właśnie coś o tym wiem ,bo mój ojciec poghodził z GAŁEK,
row ryb / 109.196.60.* / 2015-02-02 18:37
Jak dla mnie to artykuł ten jest napisany na zamówienie partii rządzącej, by skłócić społeczeństwo.Chciałbym wiedzieć z czego te państwo tak dokłada do nas.Źródło dochodów państwa,to przecież produkcja rolnicza,górnictwo,przemysł samochodowy,hutnictwo itp.Jakim trzeba być hipokrytą żeby twierdzić,że państwo dokłada do tych gałęzi przemysłu,z podatków dziennikarzy,nauczycieli czy też służby zdrowia,polityków,którzy to właśnie są utrzymywani tylko z podatków.Unia też z niczego nie da tylko trzeba najpierw napełnić jej kiesę,a później łaskawie zechce nam część tych pieniędzy zwrócić,szumnie nazywając to dotacją.
Szas / 178.36.120.* / 2015-02-02 18:46
Tak państwo dokłada z podatku dochodowego którego nie płacicie. Emeryci, nawet najubożsi płacą a wy nic tylko narzekać!
rolnik788 / 46.77.124.* / 2015-02-02 18:46
Święte słowa. Autor tego tekstu nie ma pojecia o rolnictwie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
www.58 / 188.33.206.* / 2015-02-02 18:37
Panie Zwoloński , oni strajkują tak dla "jaj"
A Pan po co te grafomanię tu wkleił???
** / 83.20.149.* / 2015-02-02 18:37
niema powodu żeby rolnicy wychodzili na ulice jeśli chodzi o region wielkopolski to ja nie widzę żadnej biedy rozbijają się zabawkami i żyją jak dziedzice i bez kija nie dochodz
bacha / 109.199.88.* / 2015-02-02 19:05
Pracowałam 40 lat na gospodarstwie , płaciłam KRUS od początku. Teraz pobieram emeryturę w kwocie 920 zł.Na życie nie place , bo to sobie z mężem zastrzegliśmy.Na wsi jest tak ,jak i w mieście. Jednym wiedzie się lepiej ,drugim gorzej.Pracować trzeba wszędzie. Dziwicie się ,że rolnicy strajkują,że nie powinni , bo maja dobrze, a francuscy rolnicy też przecież strajkowali. Złościcie się na rolników , a to nie winni rolnicy , czy górnicy , to rząd nie potrafi rządzić tak by była zgoda i zadowolenie
Caxsandra / 91.229.89.* / 2015-02-02 18:37
Dla Was zawsze będzie mało. Do tych, którzy mają i jeszcze narzekają - doceńcie to co macie a nie żebrzecie od Państwa jacy Wy to biedni. Ciekawe co byście powiedzieli za wynagrodzenie za 1300 zł. W dzisiejszych czasach rolnicy mają bardzo dobrze (mówię tu o większych gospodarzach) ale tylko nie liczni przyznają się do tego.
Jak Państwo im pomorze to niech innych biednych też wesprze finansowo.
okl / 77.254.31.* / 2015-02-02 18:36
Tia tylko, że te 54mld dla rolników tak naprawdę rozpływa się w gospodarce, na zakup nawozów, maszyn itd czyli defakto nie są to dopłaty dla rolników tylko dla gospodarki bo od wejścia do UE to oni najwięcej zyskali, a nie rolnicy bo tu sie wiele nie zmieniło, co z tego że rolnik 2 razy więcej zyskał jak 2 razy więcej musi na to samo wydać...Oczywiście nie licze tych pseudo rolników, którzy kupowali ziemię tylko po to aby ciągnąć z niej dopłaty, nie produkując praktycznie nic.
gggggggg / 153.19.217.* / 2015-02-02 18:36
Może zaczynijmy od tego że emerytura z Krusu to maksymalnie 850 złotych na miesiąc, powtarzam maksymalnie. Nikt nie dostaje tak niskich emerytur, najczęściej to jakieś 700 - 750 złotych, wiec nie czepiajcie się że rolnicy pacą tak mało Krusu
zebi / 37.248.254.* / 2015-02-02 18:36
To może teraz państwo dofinansuje przedsiębiorców????????? We łbach się chamstwu poprzewracało!!! Na blokadzie ciągniki za setki tysięcy...z tej biedy...
Kaol / 83.23.4.* / 2015-02-02 18:39
RACJA !!!!! ja tez czekam na to bo firmy padaja ledwo na oplaty starcza i gdzie pojdziemy ?????
urban xp / 83.242.118.* / 2015-02-02 18:36
na zachodzie za najniższą place 7,6 funta za godzinę kupisz 150jaj w polsce 15 i ci nasi złodzieje ze wsi biorą jeszcze dopłaty .Jeżeli konsument będzie mógł kupic to samo co tam dopiero wtedy można i dać cokolwiek.Wieprzowina 2,5f wołowina dobra 3,5 koszula z bawełny dobra 7f super 20f buty dobre 21f skóra do 30f .Są też sklepy dla snobów za szok kase, ale i u nas tez są ceny jak dla Nowaka( od zegarka )
Ziuta1174 / 89.73.124.* / 2015-02-02 18:35
Rety płakać się chce jak się to czyta, siedzi sobie taki człowiek który w ogóle nie jest zwiazany z wsią i jej problemami i myśli sobie , jak tym rolnikom dobrze. Ja osobiście mieszkam w naszej "pięknej" ;) stolicy, ale flaki mi się wywracają na to wszystko. Roboty na wsi jest do jasnej cholery. Wydatki na paliwo, nawozy, opryski, przy 17 hektarach sadu, i zboża w tamtym roku wynosił w granicach 50-60 tyś. A na konto po zbiorach wpłynęło 19tyś. No zarąbiście nie!!! No i cudowne dopłaty 18 tyś. To sobie policzcie 37tyś. Czyli 13tyś w plecy. Bo jak rolnik sprzedaje na skupie czarną porzeczkę za 1 kilogram 30 GROSZY. To majątek jest nie??? Tyle milinów na to , tyle na tamto, heheh ciekawe kto to bierze?
Na pewno nie rolnicy. Nie mydlcie tu ludziom oczu. Tylko sami przeprowadzajcie się na wieś i zarabiajcie te wymyślone pieniądz, zobaczymy jak i w jakich warunkach będziecie żyć?
hdfh / 94.254.209.* / 2015-02-02 18:44
A dlaczego ja i moje dzieci mają dopłacać tobie bo sobie ubzdurałes ze musisz się w ziemi babrać?????? Gowno mnie obchodzi czy ci się opłaca. Jeśli nie to fryzjera dla psów otwórz
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pat722 / 158.75.91.* / 2015-02-02 18:34
widac ze autor tego artykulu nie mial doczynienia z prawdziwa wsiż. Prawda rolnicy dostaja doplaty bezposrednie ale np mleko przed unia kosztowalo na skupach 1.20 zl i teraz tez tak kosztyuja a np ropa kosztowala ok 2 zl a teraz ok 4.5zl albo jeszcze lepszy przyklad nawozy sztuczne przed unia ok 300 zl za tone a teraz 1300zl . I jak taki ktos moze sie wypowiadac na ten temat jak nie ma kompletnie pojecia bo jest typowym czlowiekiem miasta i widzi tylko to co rolinicy dostaja a nie to ile pracy musza wlozyc w to by zyc dostatnie . Rolnicy nie maja wolnuych wekendow jak zwykli pracujacy tylko sa w pracy 7 dni w tygodniu i musza sie zamartwiac zeby im sie udalo zarobic i utrzymac rodzine . tymbardziej ze gdyby nie rolnicy i ich prodykcja to wszyscy by klepali biede bo wszystko z zagranicy byloby sporo drozsze .

Najnowsze wpisy