Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Wyświetlaj:
sde / 83.26.2.* / 2015-02-02 18:22
Coś tu nie gra PSL prawie wygrała wybory ich pupilki są w Rządzie o d 7 lat a tu nagle nie pasi.Minister was obraża a wy na nich głosujecie , co się wam nie podoba powiedzcie po prostu nie rozumiem.
malorolny / 217.99.163.* / 2015-02-02 18:22
Polskiego rolnika nikt nie zniszczy - nawet Stalin nie dal rady. Ja jestem rolnikiem 4ha i wam powiem ze tez chce zeby wprowadzili ZUS a jaki to problem? , ja odrazu zawiesze dzialalnosc i nic niebede placil nawet krusu a ci co maja 20ha i wiecej to moze ich bedzie stac . Jak ZUS no to i bedziemy rozliczac WAT bo jak narazie to nie mozemy odliczyc tylko placimy kazdemu. Atak na marginesie - ci co wykupili mieszkania w miescie za symboliczna zl. no 50m mieszkanie x 4000 zl za metr daje 200000 zl sprzedaj to mioeszkanie i za to kupisz takie gospodarstwo jak moje razem ze sprztem i budynkami i do dziela - na co czekasz?
Rolnik666 / 37.152.18.* / 2015-02-02 18:22
Dlaczego o rolnictwie wypowiadają się MATOŁY które nie mają zielonego pojęcia o rolnictwie??? Przed wejściem do unii cena żywca wynosiła ok 6zł za 1kg a zeszło na 3zł , paliwo około 2zł za litr a wzrosło do 5zł,cena nawozów poszła o 400% w górę. więc jak komuś chce się dotacji i tych miliardów to są do kupienia całe gospodarstwa z ziemią,budynkami i sprzętem... można wziąć pożyczkę i spróbować tego miodu gospodarowania a dopiero ten ktoś zrozumie jak to wszystko wygląda...
Robol1155 / 178.42.200.* / 2015-02-02 18:28
Można też zostawić gospodarstwo i iść do prywaciarza za 1600 zł pracować i opłacić mieszkanie i super żyć,bo fabryki unia POlikwidowała.
70 ha1 OSOBA / 91.236.4.* / 2015-02-02 18:22
Oto przyklad jak moze ~2 tony nisko przetworzonego zelastwa produkcji germańskich zbrodniarzy kosztować 230 tys złotych? Chodzi o plugo do orki (znany producent-kolor nienbieski dla wtajemniczonych0 jak może kawałek gumu do siedzenia kierwocy traktora kosztowac 800zl ? TAK GERMAŃSCY ZŁODZIEJE PO ZNISZCZENIU WRAZ Z ZYDOSTWEM Z usa PRZEMYSŁU CIAGNIKOWEGO W POLSCE TERAZ OKRADAJA ROLNIKOW NIBY DAJĄC DOTACJE A TAK NAPRAWDE ZADŁUZAJA TYCH EGOISTYCZNYCH IDIOTOW CHCACYCH BYC LEPSZYMI OD I ZWYKŁYCH NIEZALEZNYCH ROLNIKOW.
maciek644 / 90.156.66.* / 2015-02-02 18:22
Co jak co ale kazdy jesc musi i codziennie pedzi do sklepu aby cos kupic, tak wiec odpowiedzcie sobie sami czy rolnictwo jest wazne?
ja267 / 79.184.153.* / 2015-02-02 18:22
KRUS podnieść ? Tylko czy ty wiesz o tym, że jeżeli rolnik dożyje wieku emerytalnego dostaje 1/4 tego co ty dostaniesz?

Tak myślałem nie masz o tym zielonego pojęcia.
hjhnh / 80.147.16.* / 2015-02-02 18:28
Tylko wiesniaku ty placisz 70 zl a ja 1100 zusu.umiesz liczyc.ja dostane 600 zl a ty hmmmm 150 ?polowa was siedzi za granica a my wam bedziemy do emerytury dokladac.zlodziejstwo.w jakim kraju tak jest.ale ja to rozumiem wiesniaki maja dwadziescia razy mniejsze zeladki i za wszystko placa kilka razy drozej i dlatego jest krus
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
aga2222 / 79.185.109.* / 2015-02-02 18:37
a kto ci zabrania wyjeżdżać za granicę, spirdalaj i nie zatruwaj środowiska
wykopacz rząd / 185.40.115.* / 2015-02-02 18:22
12 Unia Europejska powinna przestać dotować kraje nie zrzeszone w swoich programach powinna kłaść nacisk na to, że maszyny czy produkty powinny być tylko wtedy dofinansowane gdy zostały wyprodukowane w UE i na podzespołach wyprod w UE. 13.Skoro premier podpisała pakiet klimatyczny i otrzymała MILIARDY na ten cel z UE to stwórzmy technologie zmniejszającą ilość CO2 podczas spalania węgla w kotłach domowych jak i przedsiębiorstwach ciepłowniczych, a nie pieniądze wyda na drogi, a górników wyśle do MOPSU 14. Opodatkowanie wszystkich super,hiper marketów, w jaki sposób ma się utrzymać lokalny sklep skoro cena w hurtowni dla niego po rabacie często jest wyższa od ceny w supermarkecie?15. Zmiany w umowach prezesów dyrekt i zarządów żeby dostać premie muszą pracować min 5 lat a zarządzane przez nich podmiot powinien przynosić zyski powinni tez jak i cała administracja odpowiadać finansowo za swoje lekkomyślne decyzje. 16 Odpolitycznić spółki skarb państwa i agencje
ZUS pracownik fabryki / 89.228.153.* / 2015-02-02 18:22
Rolnicy mają ciężka pracą i czasami należy się im pomoc ale CZEMU MAM DOPŁACAĆ DO KRUS!!!!!
ferstlejdi / 2015-02-02 18:21
Jak wam źle z tym co macie to proponuję:
1. zachować się trochę po męsku, unieść honorem i nie brać tych groszy od państwa
2. trochę jak przedsiębiorca, znaleźć dziedzinę która przyniesie oczekiwany dochód
3. Zabrać się do roboty i przestać żebrać, bo są grupy zawodowe które zarabiają gorzej niż rolnik czy górnik a od państwa nie dostają nic. I jakoś sobie radzą.
miastowy / 83.8.105.* / 2015-02-02 18:30
Jakos u rządowej sitwy honoru nie widac -żrą za nasze i jeszcze kpia z Polaków. Jak lubisz być dymany -twoja sprawa a rolnikom gratuluje poczucia odpowiedzialności za Polske zanim pełowska mafia wszystko rozpiepszy
rolnik385a / 83.10.255.* / 2015-02-02 18:21
Mieszczuchy potrafią tylko wyliczać rolnikowi dopłaty i nic więcej, a nikt nie patrzy na to ze rolnik zapie**dala od świtu do nocy jak by nie rolnicy żarlibyście gruz
rolnik731 / 62.87.232.* / 2015-02-02 18:33
Sie uczyć tsza było kiepie a jak się nie podoba to idżta tam gdzie lepiej . Po co robicie to naczym się widać nie znacie ?
zdziwiony853 / 89.69.36.* / 2015-02-02 18:21
Ja nie rozumiem czemu media chcą nastawic polakow przeciw sobie tydzien temu gornicy zarabiali po 5 tys teraz rolnicy jutro okaze sie ze pacownicy dyskontow na kasie maja po 7 tys miesiecznie. Ludzie opamietajcie sie. Kazdy moze pracowac na roli przez 20h dziennie zamiast w korporacji i sproboje sobie zaplanowac np urlop.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kasia1e / 83.5.49.* / 2015-02-02 18:21
Wielcy platnicy ZUSu. Dalabym wam przez rok popracowac na roli... Na małym gospodarstwie... Zobaczylibyscie jak jest lekko i nie narzekali na swoje 1500/zł wypłaty...bo na gospodarstwie czasem nawet tyle nie ma na miesiąc... Pracuje u jednego prywaciarza i widzę jak płaci ten ZUS... I rozbija się limuzynami... Nikt bez kasy przedsiębiorstw a nie zakłada... Madrale pozyjcie trochę na wsi jako rolnicy z mała ilością ha... Zobaczycie jakie to wielkie są dopłaty i jak cudownie się żyje... A zrozumienie czemu strajki. Dzięki naszym rządzącym mamy embargo... I co mamy zrobić z płodami??? Nam stanieja a wam? Nie... My nie mamy tyle zysku... Najwięcej zarabiają pośrednicy!!!! Zastanowcie się co piszecie bo nie macie pojęcia o pracy rolnika 24/7 w tygodniu. Większość z was do obory by nie weszła bo by wam smierdzialo... A rolnik światek piątek i niedziela... A wy? 8 h w ciągu dnia i zadowoleni.. Bo po pracy...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ricciolina / 93.105.236.* / 2015-02-02 18:36
8h w ciągu dnia? O nie, ja pracuje dużo więcej a w domu jednym okiem zerkam na dziecko ćwiczące literki a drugim na maile z pracy bo jestem na wiecznym dyżurze. Wyjeżdzam min 1 raz na miesiąc kombinując gdzie zostawić dziecko i ustalając grafik z mężem. W tamtym roku zrobiłam 247 nadgodzin i dojeżdzam codziennie do pracy 42 km w jedna stronę więc. Więc prosze nie upraszczac że się w mieście pracuje 8h i npsiedzi za biurkiem i pisze spokojnie na kompie - to bzdura.
Wieś znam bardzo dobrze i wiem jak tam sie cięzko pracuje. I racja że rolnikom z małymi gospodarstwami niewiele przypadło dopłat. Ale nie przesadzajmy jak my to w mieście nic nie robimy. Jasne, po 8h w pracy przychozimy a rezta sama się robi.
minix / 31.61.140.* / 2015-02-02 18:25
Nie podoba sie oddaj ziemie i jedz do mista na zus!!! Zobaczysz ze twoje zycie do tej pory to sczyt lenistwa.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Adam9292 / 94.40.194.* / 2015-02-02 18:20
Tylko osoba nie znająca się na podstawach ekonomi mogła takie bzdury napisać. Jeżeli myślicie ,że rolnicy tam dobrze mają to proponuję na rok wymienić się z rolnikiem i wtedy będziecie mieli swój dobrobyt. Myślicie ,że rolnik che dopłat? Otóż nie ,on chce po prostu dobrej ceny za swoje towary. To ,że mówi się ,że rolnik głupi to prawda ,bo jakim trzeba być człowiekiem ,żeby takie nierentowne przedsięwzięcie prowadzić.
córka rolnika / 77.255.42.* / 2015-02-02 18:20
Jak czytam te komentarze to myślę że w Polsce są mało inteligentni ludzie. Jeżeli uważacie że rolnikom jest tak dobrze to zamieńcie się z nimi. Kto Wam broni? Skoro rolnik śpi a jemu rośnie to Wam też tak będzie rosło. Nikt nie widzi tego że rolnicy pracują dniem i nocą. Nie mają dnia wolnego. Oczywiście nie mam na myśli kurnikarzy czy chlewniarzy którzy mają ludzi i sprzęt przy którym chodzi się raz dziennie a nawet rzadziej.
Mały polski rolnik żeby cokolwiek mieć musi ciężko harować. Przy dzisiejszych cenach za tucznika gdzie rolnik dostaje 3.50 za kg a kupując szynkę w sklepie płacicie 20 zł to gdzie jest sprawiedliwość? Wszyscy tylko mają pretensje do rolników że wędliny drogie czy mleko, tylko że rolnik dostaje jedynie kilka procent z tych kwot. A ceny maszyn czy ziemi... Przy cenie 50 tyś za 1 ha kto ją kupuje bogacze ale nie zwykły rolnik który niekiedy wiąże koniec z końcem. Za głupią przyczepę gdzie masz opony, konstrukcje i kilka blach płacisz 50 tyś złotych!!! 50 tysięcy to masz świetny samochód. Ale nie no przecież rolnik to szczęściarz. Dostaje dotacje z Unii to źle. Skoro unia daje, a rolnicy spełniają wymagania to czemu nie korzystać. Gdyby nie te dotacje, polskie rolnictwo nie było by na takim poziomie jak dziś. Zwykły rolnik nie miałby szans na wymianę jakiejkolwiek maszyny, czy postawienie nowego budynku. Dlatego ten co mówi że rolnikom się nie należy niech się zastanowi, bo jak nie będzie rolników to ciekawe czym wykarmicie swoje dzieci. A skoro Wam tak źle to kupcie sobie ziemi i budynki i zacznijcie gospodarować tylko najpierw idźcie po kredyt do banku bo to co macie na pewno nie wystarczy żeby cokolwiek kupić niezbędnego w gospodarstwie.
wykopaczrząd / 185.40.115.* / 2015-02-02 18:20
Jak czytam poniższe komentarze to nie mogę wyjść ze zdumienia totalny bełkot i i brak świadomości. Po pierwsze to powinniśmy rozdzielić gospodarstwa rodzinne do 100 ha od gospodarstw dużych ,,przedsiębiorstw'' dla nich podatek dochodu i ZUS. Obecnie sytuacja w rolnictwa wynika z zaniedbań wszystkich rządów tzn 1. Brak jednoznacznej polityki rolnej, 2.Przymykanie oka na GMO 90 % SOJI na rynku to soja GMO import w postaci śruty jako pasza dla krów mlecznych.3. W Polsce nie rozpowszechnia się produktów regionalnych jak np we Francji gdzie dany region utrzymuję dany gatunek zwierząt ras lokalnych i na podstawie unikatowego towaru tworzy niezwykły produkt regionalny(nie tylko na bazie produktów zwierzęcych ale również roślinnych jak np wina, piwa, soki. 4. ZNIESIENIE zakazu uboju rytualnego każda religia ma swoje zasady historia judaizmu sięga tysięcy lat i jej nie zmienimy jeśli nie będziemy mieli takich produktów to kupią gdzie indziej.4 Doprowadzenie do upadku Polskich cukrowni. 5. Powinniśmy wprowadzić zakaz sprzedaży ziemi i lasów korporacjom i obcokrajowcom (RENEGOCJACJA TRAKTATU STOWARZYSZENIOWEGO) Obywatele z UE uzyskają prawo zakupu ziemi po tym jak dochód rolników w Polsce i najbogatszych krajów UE WYRÓWNA SIĘ I UTRZYMA PRZEZ MIN 5 LAT 6. Ograniczenie sztucznego nawożenia, użycia pestycydów i stosowania antybiotyków i hormonów , powrót do starszych mniej plennych gatunków roślin i zwierząt. Obecnie ilość zachorowań na alergie, nowotwory, otyłość drastycznie wzrosła wśród czynników jest spożywanie niskiej jakości żywności o obniżonej zawartości składników pokarmowych min wit, błonnika zawierające pozostałości po antybiotyków i hormonach światowe rządy wydają na walkę z chorobami miliony zasilające branże farmaceutyczne. 7 Częste kontrole niezapowiedziane w wielkich gospodarstwach rolnych. 8. Zmiana obecnego prawa (mały sanepid)pod kontem możliwości sprzedaży przez gosp rodzinne np do 10 tyś euro przerobionych produktów pochodzenia rolniczego np serów, wina, mięs(stworzenie lokalnych punktów uboju i wtedy każdy może kupić mięso bezpośr od rolnika którego gosp zna i jest przekonany co do jakości produktu za który płaci).9 W zamian za embargo nałożone na Polską żywność przez Rosję wprowadźmy embargo na słabej jakości Rosyjski węgiel. 10 Powinniśmy uruchomić lokalne rynki na których moglibyśmy kupić bezpośrednio od rolnika produkty, które wytworzone zostały w jego gospodarstwie.(obecnie często sprzedają na nich ludzie którzy kupują towar w hurtowniach i są tylko sprzedawcami.11 Wprowadźmy zakaz importu produktów rolnych z poza UE. W jaki sposób ma zarobić na utrzymanie swojej rodziny i inwestować rolnik posiadający średnią krajową przy cenie owsa 400 zł/t przy obecnych kosztach i wymiarze podatku rolnego i KRUSIE to raczej nie realne, a rolnictwo w Polsce funkcjonuje i unowocześnia się tylko dlatego, że rolnicy nie liczą swojej pracy są nauczeni szacunku do ziemi i są przywiązani emocjonalnie do swoich gospodarstw często przekazywanych,, z pokolenia na pokolenie ''.

Najnowsze wpisy