Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Wyświetlaj:
pupa223 / 217.99.122.* / 2015-02-03 10:49
Rozpędzić tych darmozjadów i tyle
Arla844 / 83.11.198.* / 2015-02-03 14:47
dzięki tym " jak nazywasz rolników" darmozjadą masz co do garnka włożyć zdrowego , a nie tej zagranicznej chemii, która za kilka lat wyjdzie tak jak w krajach zachodnich już wychodzi i teraz patrzą zniszczyć naszą gospodarkę, aby doprowadzić do tego samego u nas, ale jak się nie jest świadomym to nigdy się tego nie zrozumie. Bo w życiu nie wystarczy patrzeć na własny czubek nosa , tylko obserwować co dzieje się w innych krajach i uczyć się na ich błędach.A skoro tak dobrze jest na wsi można kupić ziemię i gospodarzyć i pokazać na co człowieka stać. Podejrzewam,że nawet nie zamienił by się jednego dnia na wsi przy tej pracy. Bo rolnikiem nie jest posiadacz ziemi, który ma dochody z innej działalności i zgrywa bogacza tylko rolnik, który coś produkuje.
OBUDŹCIE SIĘ LUDZIE BO NIEDŁUGO POLSKI NIE BĘDZIE SMUTNE TO ALE PRAWDZIWE
A819 / 83.23.186.* / 2015-02-03 10:47
W tym ciemnogrodzie, związkowiec (nie będąc znacznym akcjonariuszem)może zasiadać w RN firmy. Zarządzanie wieloma paśtwowymi przedsiębiorstwami to w ogromnej liczbie to karygodne marnotrastwo. Firmy górnicze są tego najlepszym przykładem.
sly720 / 89.231.81.* / 2015-02-03 10:47
Dopłaty powinni dostawać rolnicy-producenci,a nie ktoś kto mieszka na wsi,ma kawałek ziemi i nawet jaja kupuje w sklepie.Powinno być też zlikwidowane ich cwaniactwo typu gospodarka na tate czy mame,a dzieciaczki pracują w fabryce zabierając miejsca pracy miastowym.A za dopłaty na niby gospodarstwo dzieciaczki kupują sobie auteczka.A ilu młodych ze wsi jest na zasiłku dla bezrobotnych?To wszystko jest przewrócone do góry nogami.
Rolnik1980 / 31.61.140.* / 2015-02-03 10:45
Przestańmy czytać te brednie na wp!!! Kto wybrał takich ekspertow do pisania takich bredni o rolnictwie, niedawno był temat karach jakie "wszyscy polacy" zapłacą za nadprodukcję mleka i po takich komentarzach kolejny dureń się odważny znalazł! Jak autor jest taki mądry to niech wyliczy ile rolnik zarabia netto za godzinę swojej pracy,pracując od wczesnego rana do późnego wieczora 365 dni w roku!!! I niech znajdzie jakie pieniądze dostają rolnicy w niemczech!!!
pukwa / 153.19.152.* / 2015-02-03 10:43
Rozliczyć gnjojada z dochodów i wydatków a potem batem po plecach za kłamstwa. nauczyli się od swych popleczników w PSL (dupki rządowe) i teraz im źle. A pracować się nie chce!
mtom123 / 31.182.147.* / 2015-02-03 10:42
My wciąż używamy jednolitego określenia rolnicy wobec wszystkich pracujących na wsi. Tymczasem zupełnie inaczej funkcjonuje przedsiębiorca rolny mający 200 hektarów, hodowlę zwierząt na skalę przemysłową + park maszynowy a inaczej detalista z 10 hektarami ziemi kilkoma krowami czy świniami. Czas zrozumieć, że
w rolnictwie skończył się czas maleńkich gospodarstw odziedziczonych po dziadku gdyż one w żądnym systemie nie będą opłacalne.
lex33 / 85.112.214.* / 2015-02-03 10:41
Zastąpić dopłaty stałymi cenami,mleka,zboża ,ziemniaków,jabłek przemysłowych,deserowych,,,,,czy jest w Polsce jakiś Prezydent lub Premier ??
mariusz0703 / 178.42.213.* / 2015-02-03 10:41
o co chodzi rolnikom, niech szanowny Pan redaktor zobaczy jakie sa obecnie ceny skupu żywca wieprzowego, gdyby szanownemu Panu przyszło cięzko pracować za darmo nie wypisywałby takich głupot...
ireneusz0350 / 83.9.64.* / 2015-02-03 11:22
Jesli jesteś niezadowolony z cen skupu zrezygnuj z produkcji. gdy nie było UE gospodarka rządziła się tylko podażą i popytem. Teraz interesem poszczegolnych krajów. Pracownik gdy nie otrzymuje dostatecznego wynagrodzenia za swą pracę poprostu ja rzuca. Nikt mu nie doplaci. Rób tak jak mówi ci rozsadek. Zajmij sie czymś innym. AGROTURYSTYKĄ chocby. A zarobki w Polsce satysfakcjonują jedynie siedzących w radach nadzorczych, oraz europosłow. AMEN
Nick Takise / 46.204.123.* / 2015-02-03 10:40
Na pierwszym planie (zdjęcie) rolnicy niosący skarpety którymi wypchają sobie buty. Na drugim planie traktory kupione za unijną kasę.
Pan swego zycia / 85.200.240.* / 2015-02-03 10:32
Nie zamierzam juz wiec pracowac na roli. To juz na szczescie przeszlosc. Teraz place ZUS, zyje w miescie i wreszcie mam swiety spokuj. Nie musze zapier*** po 12 godz dziennie, a w zniwa nawet po 18. Prechodzi mi nerwica, czeste krwotoki z nosa bedace wynikiem przemeczenia. Wreszcie wiem, ze jak pracuje to dostane pensje bez wzgledu na okolicznosci przyrody czy naszego panstwa badz unii. Mam wolne soboty i niedziele. MOge wreszcie wyjechac na urlop, bo zadna swinka czy krowa nie pyta o zarcie. Jestem krolem swojego zycia. Jezdze nowym samochodem kupionym za gotowke i teraz szukam drugiego. Mam czas dla rodziny. W biznesie w ktorym jestem nie musze inwestowac w nawozy, opryski, hektolitrow paliwa, walczysc o odszkodowania, plakac gdy kleski zywiolowe zniszcza plony. Zastanawiac sie czy uda mi sie wypracowac jakikolwiek zysk by oplacic podatki (wysokosc podatkow zalezy od dochodow rolnika ktore to dochody sa ustalane przez urzednikow - paranoja!) Dziekuje :)
kali888 / 195.114.167.* / 2015-02-03 12:01
Dokładnie.. Kto tylko zna realia wsi z tv lub miejskiego fotela, nigdy nie zrozumie czym jest i na czym polega praca rolnika.. Praca 7 dni w tygodniu - praktycznie 24h/dobę..
sandrowa715 / 79.186.229.* / 2015-02-03 10:58
puknij sie w łeb,kto ma teraz wolne sboty czy niedziele,moze ekspedientka w markecie co?jestes rolnikiem i nie barw ze przeprowadziles sie do miasta i tak Ci pieknie oszuscie
BYŁYROLNIK / 95.49.184.* / 2015-02-03 10:39
I SUPER A NIE TYLKO ŻĄDAĆ MOŻNA CZEMU SIĘ TRZYMAJĄ TEJ GLEBY
J9 / 188.109.14.* / 2015-02-03 10:28
Ty redaktorku od wszystkich swietych. Panstwo okrada rolnikow poprzez system ekononiczny placac im cemy ponizej oplacalnosci. za skub jablek 0.30 gr.Za zywiec cena z doplatami jest tak niska ze rolnicy BANKRUTUJA.
Tomasz 123 / 89.72.117.* / 2015-02-03 10:26
Niech jeszcze zablokują drogi piekarze bo sprzedaż chleba spada, potem szewcy, krawcy i inni, i tak drogi są kiepskie to nie będzie ich wcale, w końcu im się znudzi i wezmą się za robotę.
rotan / 194.181.137.* / 2015-02-03 10:41
no i pracownicy TVP publicznej telewizji bo im haracz z abonamentu spada.
myślący / 83.12.241.* / 2015-02-03 10:23
Pojęcia nie masz o sytuacji rolników i opłacalności produkcji rolnej.
W swoim tendencyjnym artykule zapomniałeś dodać, że owo rzekome polepszenie sytuacji rolników nastąpiło od absolutnego dna, i tylko dzięki wspólnotowej polityce rolnej Ci biedni mieszkańcy wsi otrzymali jakiekolwiek wsparcie, żeby nie żebrać pod kościołem.
Zapomniałeś też dodać, że Ci nasi rolnicy są o wiele mniej dotowani w porównaniu do swoich sąsiadów, z którymi muszą konkurować.
Mam dla ciebie radę......
Możesz zakupić dowolną ilość hektarów, w dowolnej lokalizacji, za zupełną darmochę od agencji rolnej skarbu Państwa, i być w tym "gronie uprzywilejowanych". Wówczas się przekonasz jakie bzdury piszesz :)
Prawda jest taka, że produkty rolne są na całym Świecie dotowane i wspierane abyś mógł je tanio kupić i maja się nijak do ciężkiej pracy rolnika.
Dla takich ludzi jak Ty powinny te ceny być adekwatne do wysiłku i ciężkiej pracy (której każdy się boi). Może wówczas byś zrozumiał, że "Bruksela" i Państwo Polskie tak naprawdę dotuje nie rolników, a ciebie właśnie :)
nierol / 79.184.135.* / 2015-02-03 10:57
Skoro rolnicy mają tak przechlapane, od 10 lat pracują na granicy opłacalności to dlaczego nie sprzedadza ziemi i maszyn i się nie przebranżowią? Ja do rolników nic nie mam ale jak mi firma nie przynosiła dochodów przez 2 lata to ją zlikwidowałem i otworzyłem inna która już zarabia. Nie protestowałem na ulicy, nie utrudniałem życia innym ludziom. Kto powiedział że rolnictwo musi się opłacać? Zmieńcie branżę no chyba że tylko obornik umiecie wyrzucać. No ale ludzie tylko z taką umiejętnością nie moga zarabiać kokosów.
hehehe / 37.7.115.* / 2015-02-03 11:47
Zastanów się co Ty piszesz. Jak 1/3 tak zrobi jak Ty piszesz to znów zwiniesz interes.
36 LATEK / 46.212.137.* / 2015-02-03 10:39
MAM JUŻ DOŚĆ SŁUCHANIA TYCH ROLNIKÓW, KTÓRYM ZAWSZE JEST MAŁO . ROLNIK ZAZWYCZAJ PRACUJE PÓŁ ROKU W ROKU A JAK JUŻ JAKAŚ PRACA FIZYCZNA SIĘ W GOSPODARSTWIE ZNAJDZIE TO PAROBKA BIERZE NA CZARNO ZA GROSZE . MY PRACUJEMY PO 9 GODZIN DZIENNIE 6 DNI W TYGODNIU I NIKT NAM NIE DOPŁACA.ROLNIK SYPIE NAWOZY I ZIARNA JEST CORAZ WIĘCEJ I WIĘCEJ NA RYNKU I CZY TO ZNACZ ZE MY MAMY DO TEGO DOPŁACAĆ? BRAKUJE KOGOŚ KTO ZROBI Z ROLNIKAMI PORZĄDEK...
gość123 / 95.40.209.* / 2015-02-03 10:52
To skoro jesteś taki mądry to kup sobie gospodarstwo i zobacz jak to fajnie. Ja pracuje 24h/dobę, jestem mechanikiem, weterynarzem, księgowym i wszystkim innym.Urlopu nie mam od dzieciństwa, bo przy produkcji mlecznej nie ma mowy o wakacjach itp.Nie narzekam, ale nie życzę sobie, aby ktoś mnie oczerniał, mówiąc że pracuje tylko pół roku. Dlaczego to nasi posłowie nie wyjdą na ulicę, z tekstem że mało dostają za "ciężką" pracę w sejmie. Ludzie, opamiętajcie się wreszcie, media tylko nakręcają spiralę nienawiści, górnicy mają za dużo pieniędzy, rolnicy tak samo. Gdzie lekarze, posłowie, komornicy, księża? Oni nie protestują??
wetman / 79.184.135.* / 2015-02-03 11:10
Przecież weterynarze i mechanicy maja swoje firmy i chyba lepiej się znają od Ciebie? Może masz biede bo sam kombinujesz zamiast powierzyć część prac fachowcom. Po to sa studia weterynaryjne bo słabo rozgarnięty rolnik nie jest w stanie sie na tym znać. Studia trwaja 5,5 roku.A jak zazdrościsz lekarzom, prawnikom itd. to sprzedaj gospodarstwo i otwórz gabinet lub kancelarię. Ja jak mi praca nie pasuje to zmieniam. Jak firma jest nie rentowna to zmieniam branżę. Czemu wam się MUSI zawsze wszystko opłacać a innym nie?
realista / 83.19.229.* / 2015-02-03 10:20
Ludzie, póki rolnicy nie mieli dopłat żyli spokojniej a po wejściu dopłat ceny maszyn rolniczych, nawozów, oprysków i pasz wzrosły o 200 %!!! i kto korzysta z dopłat rolników ? firmy produkcyjne i handlowe, ich pracownicy i ich rodziny, ludzie zastanówcie się kto tak naprawdę żyje z rolników ??? wszyscy ! A rolnik żeby wytrzymać konkurencję wymagania unijne sanitarne itp itd musi ciągle inwestować brać duże kredyty, które trzeba spłacać, a cena mleka stoi od wielu lat na tym samym poziomie ! TERAZ BĘDĄ PŁACIĆ KARY ZA PRZEKROCZENIE KWOT MLECZNYCH PO 80 GROSZY ZA LITR, A CENY ŻYWCA WIEPRZOWEGO TO MASAKRA, PONIŻEJ OPŁACALNOŚCI A KREDYTY TRZEBA SPłACAĆ BO UNIA WYMAGA INWESTYCJI i czego tu zazdrościć rolnikom ???????????
ja271 / 94.254.193.* / 2015-02-03 10:17
hehe pismaki nie macie pojecia ....co się dzieje na wsi ....jak nam połżą wieś to juznic nie bedzie ....lasy państwowe ....chyba już rozparcelowują...a wy wszyscy huzia na rolinia nie wiecie po ile jest obecnie mleko ..zywiec pasze nawozy .....poczytajcie i się wypowiadajcie .. na marginesie nie jestem rolnikiem ale trzyma za nich kciuki ..

Najnowsze wpisy