Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Blisko 54 mld złotych dla rolników. Z kasy państwa i z Unii dostają najwięcej

Wyświetlaj:
jon599 / 79.173.56.* / 2015-02-03 09:36
To przez warchołów z kopalń i chłopów macie głodowe emerytury. Kiedy zorganizujecie się i wystąpicie w słusznej sprawie :obronie godności emeryta ?
chłop / 83.8.221.* / 2015-02-03 10:12
J estem chłopem jak to napisałeś i dzieki mnie masz co jeść , licz sie ze słowami ! Nikt nie
broni Ci protestować
wecio / 79.184.135.* / 2015-02-03 11:25
A ja jestem weterynarzem i gdyby nie ja to byście nie mieli zwierząt bo by padały jak muchy, a bez lekarzy medycyny byście umarli bo by was nie miał kto leczyć itd itp. ale jakoś Ci wjazdu na pole nikt nie blokuje. Jak mi się coś nie opłaca to mi nikt nie daje pieniędzy za free. Kto powiedział że rolnikowi wszystko zawsze sie ma opłacać skoro innym nie musi??
~@ / 80.55.242.* / 2015-02-03 09:53
Gdybyś miał trochę pojęcia o rzeczywistości to może pisałbyś mądrzejsze opinie. Jaki górnik??? Ten, który zarabia 2000,00 pod ziemią, czy ten zarząd, który w ciągu 6 lat zmienił się 5 razy biorąc odprawy (zapewne nie po 2000,00 zł.) Zastanów się trochę co piszesz.
-ANA / 80.55.242.* / 2015-02-03 09:33
Zrozumcie, że Polski rolnik nie potrzebuje dopłat z państwa. Jemu wystarczy, że to, co wyprodukuje zostanie od niego kupione za takie ceny jak od innych rolników w krajach Unii. U nas to co dobre i zdrowe to trzeba od razu zniszczyć. Będziemy jeść tylko i wyłącznie to świecące mięso z Unii to wówczas będzie wszystko OK. I przecież o to chodzi!!!! Zabrać Polakom i zniszczyć to co jeszcze im zostało i zwalić na pazerność Rolnika!!!!
evita378 / 89.78.0.* / 2015-02-03 09:38
chętnie kupię za cenę jak od "innych rolników z Unii" pod warunkiem że moja pensja będzie taka sama jak w Unii
-ANA / 80.55.242.* / 2015-02-03 09:50
Człowieku to chory ustrój. Pensje głodowe. Przecież to nie chodzi o ceny europejskie tylko takie, dzięki którym warto będzie mieć swoje mięso, drób, jajka, nabiał. To czym nas karmią w biedronkach i innych to trucizna a o nasze zachód się zabija. Zapytaj na forum ile ostatnio płacono rolnikowi za kg tucznika, ile kosztuje mleko. Oddają za bezcen. A za wszystko inne co jest rolnikowi potrzebne, to każą sobie płacić kolosalne pieniądze. Więc gdzie są te pieniądze?????????
aga840 / 185.26.182.* / 2015-02-03 09:31
jak w tytule widzicie wsparcie dla producentow gier jak najbardziej, przeciez to takie wazne dla polsiego spoleczenstwa a co tam strajkujacy rolnik. Ma jakies tam dofinasowanie ponoc az 54 mln moze na osobe nawet ... zyja na wsi maja co jesc przeciez , cos tam slyszalam ,ze nie moga czasem swini sprzedac a nie moga w takim razie jej zjesc? ...dziwne . Jak nie maja dochodow za sprzadaz bo przeciez na produkcje maja dofinasowanie to niech w sklepach placa jajkami, za szkole i edukacje moze ziarnem ...no leczyc sie chyba nie musza !przeciez zyja na wsi to na pewno nie choruja wiec na leki tez wydawac nie musza... Ja to nie wiem o co tym rolnikom chodzi ,ze krus sami oplacac musza prawwie 400 zl na kwartal a co to jest, oj ze moze i 4 osoby w rodzinie ubezpieczone i skladke odprowadzic trzeba to niech z tych 54 mln zl wezma jak na wszystko inne zreszta ...
Arek Rolnik / 79.187.154.* / 2015-02-03 09:31
"Państwo dopłaca" serio? tyle wychodzi od Unii a gdzie to jest to już tajemnica bo do rolników tyle nie trafia. Pazerne skur*** z rząd więcej biorą Sobie
MONIEK339 / 178.42.6.* / 2015-02-03 09:29
KOLEJNY BIDNY LEPPER CHCE ZAISTNIEĆ PRZCIEŻ WYBORY LADA CHWILA TYLKO CZEKAĆ JAK IZDEBSKI BĘDZIE KANDYDOWAŁ A CIEMNA MASA GO POPIERA
anna906 / 83.15.197.* / 2015-02-03 09:19
Rolnicy niech nie narzekają! Pokrywać im straty?? A jak przedsiębiorca ma straty to ktoś mu dopłaca???
Rynek jest, jaki jest i też muszą się dostosować!! Potrafią wyrzucić, spalić, niż np. dać biednym i potrzebującym. Ilu z nich ma takie domy, że szkoda gadać. Niech się wezmą do roboty!!!
kkkk596 / 217.99.31.* / 2015-02-03 09:18
rozpasali się jak dziadowski bicz. Niech zakładają działalności gospodarcze i płacą zus. Ja prowadzę działalność i nikogo nie obchodzi czy ona idzie czy nie. Dotacji nie dostaję wcale. Jak nie idzie to likwidacja albo przebranżowienie. Więc jak im tak źle to niech się przebranżowią bo ja nie zamierzam do nich dopłacać. Ich stać na ciągniki po 100 tyś zł. mnie nie bo nawet kredytu preferencyjnego nie dostanę.
divx / 94.158.232.* / 2015-02-03 10:02
no tylko ze cala gospodarke i panstwo utrzymuje rolnictwo bez rolnictwa cala reszta nie ma sensu istniec bo albo panstwo sprzedaje surowce i kupuje za to wszystko albo produkuje zywnosc cos tam nadwyzke pruboje sprzedac i cala reszta krazy wokol tego. jaki sens maja wasze firmy handlowe itp jesli nie bedziecie mieli co sprzedac? i komu sprzedac? pewnie oczywiscie najwiecej do pkb panstwa wedlug ciebie wklada klasa menadzerska i cala reszta muzykow artystow urzednikow handlowcy branza odziezowa ? tak naprawde to caly swiat kreci sie w obrebie produkcji zywnosci tak naprawde to cala masa urzednikow i ruznych innych zawodow lacza sie w jedna calosc sztucznie wytworzone zapotrzebowanie na miliony uslug a tak naprawde to wszystko to jest nic nie warte bo kazdy musi jesc i cala gospodarka swiatowa kreci sie wokol produkcji zywnosci, i trzymania masy w ryzach, wojny, konflikty straszenie strefami wplywow jest tylko narzedziem aby trzymac ludzi wryzach i zeby nie mogli sie rozwijac intelektualnie to tak jakby trzymac psa na lancuchu tylko po to zeby nie widzial co jest za plotem wie ze cos tam jest ale nie wie co wszyscy jestesmy niewolnikami i tylko dzieki swiadomosci narod moze byc wolny
arek11111 / 2015-02-03 09:16
ja jestem z gospodarswtwa i jakos nie mam zarobku 5000 zl. Wiec jak tak jest to niech autor tego tekstu pokaze mi gdzie tak jest i ktory rolnik tyle zarabia.redaktorku piszesz tylko ile my dostajemy niby pieniedzy ale co z tego jak wszystko poszlo o 200% do gory pasze nawozy tego to juz nikt nie mowi glosno wazne ile dostajemy skoro na gospodarstwie jest tak fajnie i tyle pieniedzy to rzuc ta robote redaktorze i zacznij pracowac jako rolnik i wtedy sie wypowiedz. 90% ludzi z miast dnia by nie wytrzymalo pracy w rolnictwie wiec sie redaktorze lepiej zastanow co ty piszesz
marian838 / 83.24.62.* / 2015-02-03 09:31
Nie przesadzaj że taką heroiczna pracę wykonujecie, inni także ciężko pracują i nie otrzymują żadnych dotacji , nikt za nich nie opłaca składek emerytalnych czy emerytur jak to sie robi rolnikom. W okolicy widzę rolników, jacy są "biedni" , nowoczesne maszyny, po kilka samochodów domy jak pałace a jak się takiego zapytasz jak idzie to zawsze odpowie że dokłada do interesu tylko skąd bierze na to dokładanie? Rolnik ma we krwi narzekanie im zawsze mało, do wszystkiego im się dopłaca , dla mnie nikt nie daje żadnej dopłaty.
arek11111 / 2015-02-03 09:48
ja nie powidzialem ze nie dostajemy dotacji ale ta dotacje to ja widze przez chwile bo za nia musze kupic nawoz, pasze i jeszcze sporo dokladam bo ta doplata to nie starcza, bo o tym nikt nie mowi glosno ze od kad sa te dotacje wszystko poszlo o X% do gory nie wiesz to sie nie wypowiadaj,cos gdzies uslyszales i udajesz madrego
xyxy / 83.5.215.* / 2015-02-03 09:42
Co z tego że ma nowoczesne maszyny skoro kupione są one za kredyty które spłacają całe pokolenia. Natomiast jeśli chodzi o dokładanie do interesu jest jak najbardziej prawdziwe z tym, że nie każdy może przestać bo się mu nie opłaca, ponieważ ma zobowiązania i choćby nic z tego nie miał musi dalej robić
zyczliwy / 83.26.60.* / 2015-02-03 09:39
ale na wakacje jedziesz bo ci sie nalezy, bo ,, ciezko " pracujesz. przyjeedz na wies - zdejmij 10 ton zboza szypa, albo idz na budowe pracowac-zobaczysz ciezka prace. znam ludzi co przesiedza 8 godz przed kompem zrobia jeden plik albo wcale,poczytaja gazete a a jak wychodza to jacy zmeczeni,na nogi upadaja.chyba jestes jednym z nich.
gra518 / 46.112.210.* / 2015-02-03 09:16
tak popieram powini calom polske zablokowac ja tez jestem rolnikiem czekam na strajki na warmi i mazurach pokoazmy im wszystkim zaco i z czeko zyja znas rolników stanie gospodarka w polsce t i politycy troche zmadrzeja pozdrawiam
bbbeee / 83.31.132.* / 2015-02-03 09:30
zanim zaczniesz komentować to proszę Cię przemyśl co chcesz napisać bo byk na byku
sołtys-urbi / 81.15.241.* / 2015-02-03 09:13
Bezczelność i pazerność rolników nie ma granic, te biedaki jeżdżą (na obrazku) ciągnikami po kilksettysięcy zł. i nie zapłacili za nie sami, dotacje do wszystkiego i jeszcze mało. Znowu chłopy dały sie podpuścić przeciw PSL-owi przez PiS i OPZZ rolników (SLD). I jeszcze jedno, może już dość głupiej gadki o rolnictwie rodzinnym (co to za cholera) bo ono nikomu nie służy, ziemia ma przynieść zysk a nie moralne zaspokojenie. Może trzeba wreszcie ministrów rolnictwa z lewego brzegu Wisły a nie z prawego? Kto ma choć blade pojęcie o rolnictwie wie, że model zawiślański (parę ogonów,kurki,kaczuszki,świnka,króliczki) to XIX wiek i tak bawić się można dla hobby- a hobby to proszę ale za własne pieniądze.
esadasd / 84.39.173.* / 2015-02-03 09:07
Co to za tytuł? Mieszkam na wsi i prawda jest taka że rolnik płacić musi zysk od ziemi którą ma tyle że tego zysku niema wcale często. Przyjedźcie na wieś spróbujcie zarobić na chleb i opłaty zobaczycie że to wcale nie takie łatwe. Rolnicy dostają najwięcej chyba za granicą. W Polsce ci którzy ledwo ciągną koniec z końcem często tyrają od świtu do nocy przez cały rok za śmieszne pieniądze. I nikt z sejmu czy z miasta jakby wiedział ile to warte nawet by nie próbował.

Pewnie na papieże wszyscy Polacy mają dużo ale wystarczy złożyć posłom propozycje. Jedźcie do losowej wsi i spytajcie o zdanie ale przy kamerach. Ale nie niema takich głupich posłów co?
kkk637 / 217.99.31.* / 2015-02-03 09:14
Jak ci tak źle to przejdź na ZUS i otwórz działalność gosp. a dopłaty zobaczysz jak spojrzysz w gwiazdy.
wew / 85.200.240.* / 2015-02-03 10:22
No i walsnie tak zrobilem. Nie zamierzam juz wiec pracowac na roli. Teraz place ZUS zyje w miescie i wreszcie mam swiety spokuj. Nie musze zapier*** od switu do nocy. Wreszcie wiem ze jak pracuje to dostane pensje bez wzgledu na okolicznosci przyrody czy unii. Mam wolne soboty i niedziele. MOge wreszcie wyjechac na urlop, bo zadna swinka czy krowa nie pyta o zarcie. Jestem krolem swojego zycia. Dziekuje :)
Historyk z Łodzi / 83.3.200.* / 2015-02-03 09:06
Autorze... Andrzeju Zwoliński... Nie idź tą drogą jeśli masz sumienie i odrobinę wiedzy na temat tego, o czym chcesz pisać.
aktemis / 83.15.73.* / 2015-02-03 09:01
politycy zepsuli kontakty z rosją, ubój ryrualny to jeszcze większa porażka, [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
miasto-wieś? / 164.127.122.* / 2015-02-03 08:57
Dość dobrze znam środowisko rolników i zauważyłem pewną zależność. Do narzekania są pierwsi wszyscy razem, ale jak przychodzi do handlu sąsiad sąsiadowi staje się wilkiem. Wychodzi nagle "wolny rynek" a wręcz "wolna amerykanka" wśród rolników. Kowalski z naprzeciwka sprzedaje po 3 złote, to ja dam cenę 2,90, ode mnie szybciej kupią. Pół wsi nie oddaje bo za tanio, a ja sprzedam, bo mi kasa potrzebna. Nawet grupy producentów to jeden wielki "kołchoz" w którym głównym interesem jest by rada nadzorcza się nachapała, a cała reszta "członków" ma na to zapitalać. Dotacje są spore, a mimo to rolnicy zazdroszczą górnikom że tyle im się udaje wywalczyć. Hmmmyyyy, czy tylko ja widzę różnicę między pracą w państwowym koncernie, gdzie strajk powoduje straty w budżecie, a posiadaniem własnej ziemi i utrzymywaniem się z niej? Gospodarstwa to zwykłe firmy jak w przypadku handlu, transportu czy produkcji mebli. Noooo nie widziałem jeszcze żeby producenci mebli strajkowali jak się sytuacja zmienia (a pamiętam jak kilkanaście lat temu podniesiono wat na drewno i wiele firm z branży zbankrutowało). Bolesna prawda jest taka, że z jednej strony rolnicy chcą być traktowani jak święte krowy, ale z drugiej strony chcą być postrzegani jak przedsiębiorcy... "biznesmeni"... Każdego malkontenta zapraszamy zatem do miast. Sprzedajcie ziemie, domy, kupcie mieszkanko i żyjcie w tym mlekiem i miodem płynącym mieście. Jasne.... już to widzę... żaden się nie przeniesie, bo tak naprawdę po marudzi, po marudzi, a mu dobrze!
niewolnik / 83.10.209.* / 2015-02-03 08:55
jakie pieniądze żeby je uzyskać to nie takie proste
z trzoda chlewną jest katastrofa kto z tego zyje
to nie daje rady.na warszawe !!!

Najnowsze wpisy