Forum Forum prawneKarne

Blokada konta firmowego przez komornika US

Blokada konta firmowego przez komornika US

monika_w / 89.72.189.* / 2010-04-29 12:46
Witam,
mam taki problem i pytania w związku z nim. Od 5 miesięcy prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, niestety moi klienci nie płacą mi w czasie wyznaczonym na fakturze lecz średnio po 2-3 miesiącach od zlecenia.
Oczywiście co miesiąc wykazuje dochody w związku z czym muszę płacić podatek, Vat... lecz w rzeczywistości (fizycznie) nie posiadam takich środków na koncie gdyż poprostu klienci płacą ze sporym opóżnieniem i szczerze mówiąc nie mam na to wpływu ( jak sie nie podoba mogą współpracować z kimś innym).
Krótko mówiąc narosło mi zadłużenie wobec Urzędu Skarbowego i dostałam pismo, iż komornik wchodzi mi na konto.
Rozumiem że blokowane są calościowo środki które spłyna na konto i jak już zostanie to rozliczone zwracaja mi róznice ?
Czy są jakieś zasady czy taki komornik musi mi zostawić jakąś cześc/procent środków poprostu na życie ?
Slyszalm ze sa jakies rzepisy unijne ktore mowia o takich sprawach ?
Co zrobić w takiej sytuacji oprocz tego, iz oczywiscie splacici Urzad Skarbowy... ale wiem ze taka sytuacja bedzie sie powtarzac bo nikt w mojej branży nie trzyma terminów platnosci...!!!!
Czy są jakieś sposoby na egzekwowanie należności ?
I jak załatwiać sprawe z Urzedem Skarbowym /komornikiem
i wreszcie czy oni mi zostawia jakies srodki do zycia !!

Z gory dziekuje za szybka odpowiedz :)
Pozdrawiam

Monika
uhh / 193.0.242.* / 2010-05-06 10:37
1 .Rozumiem że blokowane są calościowo środki które spłyna na konto i jak już zostanie to
rozliczone zwracaja mi róznice ?

Blokowana jest kwota zajecia i nic ponadto. Zlecenie sie realizuje w całośći lub częściowo każdorazowo pomniejszając kwotę zadłużenia i obniżając blokadę.

2. Czy są jakieś zasady czy taki komornik musi mi zostawić jakąś cześc/procent środków poprostu
na życie ?

Z US/komornikiem da sie dogadac ze beda ci usostępniać czesc srodków. Oczywiscie ich łaska ze ci to umorzliwiąm bo nie musza.

3. Slyszalm ze sa jakies rzepisy unijne ktore mowia o takich sprawach ?

Tak ale pokrywają się z naszymi

4. Co zrobić w takiej sytuacji oprocz tego, iz oczywiscie splacici Urzad Skarbowy... ale wiem
ze taka sytuacja bedzie sie powtarzac bo nikt w mojej branży nie trzyma terminów
platnosci...!!!!

Zmienic kontrahentow.. wiem ze latwo powiedziec ale to wykonczy pani firme

5. Czy są jakieś sposoby na egzekwowanie należności ?

Sąd ale długo trwa ewentualnie stare dobre metody windykacyjne czyli kij bejsbolowy i nóż ale to karalne :P

6. I jak załatwiać sprawe z Urzedem Skarbowym /komornikiem
i wreszcie czy oni mi zostawia jakies srodki do zycia !!

Udajesz sie do osoby która wystaiwa zajęcie i starasz się nawiązać kontakt wzrokowy po czym nie rzucając się do gardła prosisz o inne możliwości bo to nie od ciebie zależy ta zaległość

Powodzenia.

Najnowsze wpisy