Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Bo do wzrostów potrzebny jest klimat

Bo do wzrostów potrzebny jest klimat

Money.pl / 2007-01-05 17:45
Komentarze do wiadomości: Bo do wzrostów potrzebny jest klimat.
Wyświetlaj:
tigerous / 2007-01-07 20:37
chciałem sie Was zapytać czy ktoś z Was miał kiedyś jakieś nieprzyjemne wspomnienia zwiazane z inwestycjami w fundusze lub akcje ze strony obsługujących go instytucji finansowych, zdarzyło się komuś coś, czyjaś niekometencja lub cokolwiek innego. proszę napiszcie na forum! pozdrawiam
tigerous / 2007-01-07 20:59
ja osobiście miałem złe doświadczenie z funduszem millenium, w zasadzie nie z samym funduszem, bo obsługę prowadziła placówka i sama pani kierownik (myślę, że należy się pani z malych liter szacunek.... bank w sumie nie lepszy jak sie okazało), która twierdziła że jest tak a nie inaczej, przy czym jak wyszło w kwitach inaczej faktycznie było, o czym ona nie wiedziała, chodziło o godziny umarzania jednostek, podawała do informacji nieprawdziwe godziny, potwierdzał to personel, czyli generalnie obsługa banku, w sumie według tych wyliczeń które otrzymałem a ona zapewniała sama to ujrzałem ponad trzy tysie mniej. to mnie troszkę ubodło więc się odwołałem ale nic z tego, ponieważ tfi to nie interesuje, wszystko odbyło się w zgodzie z prawem i potwierdzam tfi było w porządku, czysta gra, tak było napisane... wyciagnąłem naukę i dziś czytam wyraźnie co mi dają do ręki, albo ściagam szczegóły ze strony tfi bo obsługa ma straszne braczki informacyjne, kierownik placowki dzwoni do mnie do warszawy do tfi i .... z usmiechem otrzymuje przy mnie info ze tak jak ona myslala to juz nie jest od dwoch lat! po prostu zmienili zasady a pani kierownik zapomniala sobie je przyswoić i nadal rozsiewa je swoim dobrym klientom. czytajcie wszystko dobrze i wyraźnie w prospektach!!! czytałem jak koledzy w bise pytali o zapisy na procad a dziewczyny z obsługi nie wiedziały że taką akcję mają na placówce i czy klient musi miec konto w bise aby zapis zlozyc, dzwonily do centrali do radomia aby sie samym uświadomić! co o tym myslicie?
warren buffet / 2007-01-07 21:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
potwierdzam. niekiedy jadę z tatkiem moim drogim i on juz chce podpisywać a ja ogladam dokument 20 min............ ten ktory kieruje akcją jest zniesmaczony, tata tez, natomiast ja ogladam dalej...............

mowie wam, czytajcie co macie w ręku do bólu. jesli bank jest uczciwy cóż mu 15 minut ???

a ja wam opowiem jedną historię. brałem kredyt studencki, i pierwszy chyba w historii zażądałem 1 godziny oraz osobnego pomieszenia w tej materii. Spoglądano na mnie jak na złodzieja, natomiast przeanalizowałem każde zdanie i każde obliczenie.

Dziś w tym banku mnie znają i jak przychodzę to jest: Panie Łukaszu.....

nie dajcie sie, to moje motto. czytajcie to co podpisujecie
tigerous / 2007-01-07 21:15
kiedys sie usmialem rowniez w multibanku bo jak zapytalem mloda dame, czy jak otworze maklerski u nich w banku to bede sie rozliczal pitem i czy w ten sposob na informacji o posiadanych dochodach z obrotu akcjami beda rowniez info o funduszach, to pani nie wiedzila, zadzwonila do kogos na zapleczu, ktory rowniez za bardzo nie potrafil wyjasnic tego faktu. ale nic to podała mi umowe , biore sie mimo kolejki za czytanie szczegółow i nic jasno z tego nie wynika bo bank sobie pozostawia jakies luki na przekazywanie roznych info, wiec mowie ze jednak nie podpisuje umowy i musze to przemyslec, a panienka mowi ze juz umowa jest podpisana i pieniazki na znaczki skarbowe juz poszly, to musialem jej wyjasnic ze umowy nie ma bo jej nie podpisalem a pieniazki musza wrocic i ... zadzialalo wszystko poprawnie... po prostu klient nasz pan.
warren buffet / 2007-01-07 21:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
i o to chodzi.... natomiast ja mialem taką przygodę z getinem, zakupiłem PP po 30 groszy i potem musialem sie zapisac na PP. było chyba za za 210 PP 1 akcja czy cholera juz wie, naprawde. moge klamac. bo nie pamietam. natomiast jakis byl przelicznik. a ja wtedy mialem jechac nad morze. to jej powiedzialem ze za XXX PP nalezy sie XX akcji. to dzwonila 15 min i dopiero potem mi powiedziala ze pan sie naprawde zna..................

to ja jestem makler czy ona ?
najcz / 2007-01-07 20:51 / Tysiącznik na forum
w marcu radzili kupić certyfikat nieruchomaści,grzeczni byli,nie skorzystałem,a teraz 70% kasy chcę w poniedziałek zinwestować.
tigerous / 2007-01-07 21:02
możesz rozwinąc ten wątek? nie znam zbyt dobrze tematu ale chyba te certyfikaty nieruchomości to droga zabawa inwestycyjna, prawda?
najcz / 2007-01-07 21:18 / Tysiącznik na forum
są na giełdzie - arka frn 12 , obecnie 139,50 1 szt
tigerous / 2007-01-07 21:27
a powiedz jakim systemem sie wycenia te jednostki na nieruchomosciach , tez w dziennym ujęciu czy tygodniami jak to jest? myslalem ze te certyfikaty sa znacznie drozsze ale chyba mialem jakies skojarzenie z zamknietymi fundami, gdzie kiedys czytalem jednostka/certyfikat chodzil po 100-200 tysiecy za sztuke.
anna. / 2007-01-07 20:55 / Uznany Gracz Giełdowy
moja koleżanka kupiła fundusze akcji w milenium bez prowizji ale nie powiedzieli jej, że jak będzie chciała wyjść to musi zapłacić prowizje i teraz musi czekać rok, jest wkurzona
tigerous / 2007-01-07 21:07
wiesz co Ania, z tymi prowizjami to generalnie przyjęta norma, że są i koniec, z wyjątkiem wszystkich marketów funduszy obsługiwanych przez internet. ale faktycznie mogla sie zasugerowac,ze skoro kupuje bez to i sprzedaje bez. ja tez takie transakcje mialem w millenium, kupowalem na promocjach wiazanych z lokatami na 7%. w pewnym momencie uznalem ze nawet ta prowizja mnie nie powstrzyma przed umorzeniem wobec tak slabych wynikow jakie osiagal wowczas tfi millenium, pozdrawiam
mick / 2007-01-07 21:37 / Uznany Gracz Giełdowy
mogli nic nie mowic o prowizjach, ale podpisujac umowe nabycia potwierdzasz fakt zapoznania sie i z cennikiem i z prospektem emisyjnym. takie punkty musza sie znalezc w kazdej tego typu umowie. cenniki sa ogolnodostepne - zawsze mozna wczesneij przeczytac na www lub poprosic przed podpisem. a ze czasem przeczytac 2str a4 to duzo...nic na to sie nie poradzi.
ja zawsze czytam powoli umowy i nieraz bezczelnie i celowo zadaje rozne pytania i obserwuje zaklopotanie i niewiedze pracownikow banku miotajacych sie po oddziale w celu znalezienia odpowiedzi.
tigerous / 2007-01-07 21:45
to fakt, zaklopotanie pracownikow wlasna niewiedza jest niekiedy olbrzymie, ale i nasze rowniez, ale nic sie nie poradzi na to ze tworza fachowcy prospekty na podobienstwo biblii - podobnej wielkosci zawartosc tekstowa i wielkosc czcionki ta sama. trudno rady nie ma, czytac w domu i dopiero udac sie na debate do placowki instytuacji
mick / 2007-01-07 21:59 / Uznany Gracz Giełdowy
dokładnie prospekt czy nawet skrot to momentami droga przez meke - i to nawet dla mnie- niedawno konczacego studia ekonomisty.
a swoja droga to chyba z tydzien wyjasnialem i prosilem o poprawienie danych w ich systemie bo machneli sie o jedna literke w nazwisku (czego niewychwycilem w umowie) i nie moglem skorzystac z konta.
dominik 30 / 2007-01-07 20:47 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
Witaj! w 2000 roku jak chciałem sprzedać elektrim coś się p************* tylko niewiem dokładnie czy to była wina biura czy gdzieś na gpw transakcje były cały czas zawierane ba nawet byłem pewien że się sprzedał, a na koniec sesji się dowiedziałem że d... cana na zamknięciu była już o jakiś 8% niższa
dominik 30 / 2007-01-07 20:49 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
sorrki za to p********
warren buffet / 2007-01-07 20:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja. napiszę o tym. jak w sierpniu inwestowałem osobiście ( bo akurat byłem za butami z lubą :)) w PKO PB w leasco po 2 gr to makler sie ze mnie śmiał i twierdził: może być ciężko w przyszlści zbyć.....

powiedzieć mógł, ale śmiech mógł zatrzymać aż wyjdę.
najcz / 2007-01-07 20:53 / Tysiącznik na forum
a luba jak zareagowała ?
warren buffet / 2007-01-07 20:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a luba sie śmiała, bo chodziło i chodzi o 400 zł PLN :)
warren buffet / 2007-01-07 20:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
"Od zawsze wiedziałem, że będę bogaty. Nie sądzę, bym wątpił w to nawet przez minutę."
(Warren Buffett - słynny inwestor, drugi najbogatszy człowiek świata)
Lexus / 2007-01-07 21:42 / portfel / "Mały Gracz"
szkoda iż nie będzie nam go dane poznać
anna. / 2007-01-07 20:24 / Uznany Gracz Giełdowy
10 000 USD zainwestowane w 1956r. w spółkę Buffeta urosło do 300 000 USD w 1969r.
( też bym tak chciała )
najcz / 2007-01-07 21:07 / Tysiącznik na forum
on wytrzymał do końca,a ilu sprzedało wcześniej.
slaw / 2007-01-07 20:26 / Uznany Gracz Giełdowy
a 10 groszy Warrena w Midasa))))
warren buffet / 2007-01-07 20:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
przestan :) bo to wielu gorszy :) a ja mialem farta :)
slaw / 2007-01-07 20:37 / Uznany Gracz Giełdowy
wiesz kiedy sie naraziłeś - jak napisaleś że zarobiłeś ileś tam procent od maja. Pamietasz jak napadnieto na grubaska na początku , na zarobionego - a dlaczego ja mamim nie wierzyc???
warren buffet / 2007-01-07 20:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dlatego powiedzialem ze to moja pierwsza i ostatnia stopa zwrotu podana na forum. chyba ze nastepna na dzien 31 grudzien 2007 rok...........................

to naprawde niepotrzebne i wielu tego nie rozumi
sumani / 2007-01-07 20:48 / Plankton giełdowy
ale pitolicie jakie to ma k..... znaczenie kto ile zarobił kto chce niech przedstawi swój portfel co tydzien i już
slaw / 2007-01-07 20:49 / Uznany Gracz Giełdowy
och to byłojesszcze pzred Twoim zarejestrowaniem było ostro )))) własnie o to poszlo
sumani / 2007-01-07 20:53 / Plankton giełdowy
he,he to żem gafę szczelił
slaw / 2007-01-07 20:34 / Uznany Gracz Giełdowy
przestań bo zaraz sie zaczniesz tego wstydzić ..... a to będzie chore...... jakbyś pisal ciagle straciłem straciłem to sporo osób by sie moglo przed sobą pochwalić o ja to jestem dobry. A ja zarobiłem tyle ile zarobiłem bo na tyle starcza mi wiedzy, zaangazowania, talentu i czasu - kolejnosć dowolna )))
warren buffet / 2007-01-07 20:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
:) sław my chyba w jednym rzędzie będziemy siedziec na zjeździe :)

a tak serio, zjazd ma nie słuzyć upojeniu alkoholowemu ( to moze koło 4 nad ranem ), lecz na merytorycznym pogadędkom uczestników........ zobaczymy co z tego wyjdzie.....
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-01-07 20:40
zastanawiałem sie czy pasuje do tego zjazdu.
po przeczytaniu tego posta doszedłem do wniosku ,że nie.
poczatek o 15.00, upojenie o 4.00 :(
takim długodystansowcem to ja nie jestem...
warren buffet / 2007-01-07 20:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
flugo.............. zaczniemy pic o 00 00 :)) a skonczymy .......... a zobaczymy. mowie ci bedzie ok :)
Jeck / 2007-01-07 20:57 / "Poławiacz perełek"
warren, a kto prowadzi???? ;)
warren buffet / 2007-01-07 20:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale co :))
Jeck / 2007-01-07 21:18 / "Poławiacz perełek"
przecież nie w tańcu :-)
warren buffet / 2007-01-07 21:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a to sław :)))))))))))))))) a kto :)
Jeck / 2007-01-07 21:27 / "Poławiacz perełek"
w tańcu to kobiety: A2, lojka (przecież to tylko 5 h IC), anna oraz Twoja przyjaciółka ;) od serca.
Ja mówie o A4 ...
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-01-07 20:55
jasne, jak dostane od sława z liścia o 15.05 to bede siedział do północy w kącie :))))

a jak jeszcze jakiś lubowiczanin sie napatoczy to i z półobrotu sie załapie za to 3,9
-:)
warren buffet / 2007-01-07 21:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
flugo..... będzie ok....... zrobimy tak, zeby nikt nie padł jak kawka........... bo takie imprezy były modne w akademiku............ a tu jednak o cos powazniejszego chodzi.........


dlatego mowie ci , bedzie ok i będziemy tego pilnować...
slaw / 2007-01-07 20:43 / Uznany Gracz Giełdowy
flugo .... Ty masz być pogadamy o Mispolkach tak oczko w oczko
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-01-07 20:46
i dopiero po północy bedę mógł sie znieczulić?
nie ma głupich :))
slaw / 2007-01-07 20:39 / Uznany Gracz Giełdowy
z pewnoscią wyjdzie znaomicie.... jestem tego pewien)))0
anna. / 2007-01-07 20:28 / Uznany Gracz Giełdowy
to podobnie :)
sumani / 2007-01-07 20:14 / Plankton giełdowy
tak to już jest jak ktoś sobie coś w głowie zasadzi :))
slaw / 2007-01-07 20:12 / Uznany Gracz Giełdowy
co to jest bogactwo ???? Czy jak ktos napisal dzisiaj - przyhedziecie do Wrocławia zobaczycie jacy z was inwestorzy wielcy iile macie??? chyba jekieś lepsze auto musze wypożyczyć bo moze być obciach)))))
Jeck / 2007-01-07 20:59 / "Poławiacz perełek"
nie liczy sie ilość, tylko jakość.... :-)
warren buffet / 2007-01-07 20:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a kto tak napisał ? ten kogo nie będzie :)
natomiast ja tylko i wylacznie zacydowałem najbogatszego człowieka na świecie. Warrena Buffetta
najcz / 2007-01-07 20:32 / Tysiącznik na forum
a 1 grosik w leasko
slaw / 2007-01-07 20:09 / Uznany Gracz Giełdowy
To ja jeszcze pitu pitu jak napisała A2 - a mnie sie podoba i ta ilosc postow i aktywność. Jak dwa dni nie ma sesji to można popisać i o sytuacji na rynku szerzej i o sprawach pozarynkowych tak weekendowo. To jest chyba to co nadaje klimat temu miesjcu. jutro sesja nowy dzień nowa walka z rynkiem.
Czy moja idolka A2 napisze co wypatrzyła??...... hm....... pewnie nie ......a moze tak..........


Uśmech szeroki.
lojka / 2007-01-07 19:44 / Tysiącznik na forum
Witam!
Poczytałam Waszych postów. Na prawdę nie ma się czego denerwować. Jest tyle przyjemnych rzeczy na świecie. tyle miłości i dobroci tylko trzeba umieć to dostrzegać.
Mnie dzsiaj nic nie zmartwi. Jestem szczęśliwa....
Tego też wszystkim życzę! pozdrawiam
Wasze zdrówko!
mila2 / 2007-01-07 20:33 / Tysiącznik na forum
w przeciwieństwie do Ciebie mam lekkiego doła,może to ten brak śniegu i szArość tak na mnie wpływa albo też nietrafione zakupy akcyjne,nie rozumiem dlaczego nafta tak poleciała,pozdrowionka
parvus / 2007-01-07 19:34 / "Nocny Marek"
a jak myślicie o dolarze.... jeszcze poszybuje czy to koniec wspinaczki ?????
parvus / 2007-01-07 19:34 / "Nocny Marek"
.....czy jutro ropa w góre ????
najcz / 2007-01-07 19:22 / Tysiącznik na forum
emx -słabo z zyskami.ale może się rozwija,sporo zamówień z urzędów.
abg-stabilne zyski z IIIkw. 3 razy większe,zamówienia dobre ..
i co wybrać?
Abus / 2007-01-07 20:07 / Uznany Gracz Giełdowy
MCI...co prawda to fundusz, ale z prespektywami
najcz / 2007-01-07 20:47 / Tysiącznik na forum
jest wysoko,a czasy niepewne
Jeck / 2007-01-07 21:07 / "Poławiacz perełek"
ja ktoś napisał, giełda nie ma pamięci...

W styczniu `05 kupowałem MCI (moja perełka) po 2,64 (dzieki hajdi) dzis jest po 7,xx. czy to jest duży wzrost jak na spółkę która
-co rusz koryguje prognozy finansowe in +,
-ma klaorwne cele,
-prezesa, który wie co robi.
-Dobrze zmotywowana (pakiety motywacyjne :) kadrę zarządzającą
-w perspektywie (nie wiadomo jakiej co prawda) wyrok sądu o odszkodowanie równe 1,5 rocznemu zyskowi od SP.....

Ku rozwadze
anna. / 2007-01-07 20:20 / Uznany Gracz Giełdowy
Jeśli rynek się nie ..... to
kurs MCI znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Sygnałem jego zakończenia byłoby przełamanie linii trendu wzrostowego oraz wsparcia wyznaczonego przez lukę hossy, której dolne ograniczenie znajduje się na poziomie 7,64. Dopóki to nie nastąpi, obstawiam kontynuację trendu wzrostowego. Bezpośrednim potwierdzeniem byłoby przełamanie oporu znajdującego się na poziomie 8,46.
Abus / 2007-01-07 21:04 / Uznany Gracz Giełdowy
tak AT swietna, od siebie dodam, ze byla korekta prognozy za 2006 na up taki, jakim nie pochwali sie chyba zadna inna spola. Dodatkowo bodajze prezes bedzie szukal inwestora, ktoremu chce pchnac akcji ladny pakiecik. Cene ustalil na oscylujaca miedzy 10-20pln
Jeck / 2007-01-07 21:11 / "Poławiacz perełek"
to chodziło o pakiiet akcji O2O w którym MCI ma jeszcze ~40% udziałów
warren buffet / 2007-01-07 20:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wow. AT jak sie patrzy. wiec w koncu i ja przeczytam to co mam na dysku o AT :) umotywowałas mnie w tym momencie :)
A2 / 2007-01-07 18:42 / Spekulantka
Ratunku, balowalam w sobote wieczorem , a dzisiaj siadalam aby przeczytac , co wykreowaliscie na forum i nie jestem w stanie przebrnac przez to pitu , pitu.Na zakonczenie dodam , ze potrafie wiele rzeczy i zachowan zaakceptowac ale nie toleruje " wulgarnych kobiet " i nie mylic z wrednymi , bo w klubie wrednych moge zostac prezesem)))) . Nie wiem , co przyniesie poniedzialek i kolejne dni ale moja strategia to poszukiwanie spolki debiutujacej na rynku , ktora zachowam dlugoterminowo. Branza -informtyczna lub handel)))
anna. / 2007-01-07 20:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Branże mi się podobają,
myslę też o spółkach debiutujących na rynku, ale chce nabyć w odpowiednim momęcie:)
mari / 2007-01-07 18:58 / Achi
"Tak naprawde uczulam na katowickie BPSC (Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych) to jest firma, która jest w idealnym momencie jesli chodzi o półke i produkt. Maja mocny moduł produkcyjny, niedawno wprowadzili nowa wersje systemu i sa jedyni w tej polce, ktrzy maaj rzowiazanie na Oraclu a nie ma Microsofcie - to jest nie bez znaczenia. Balbym sie ze moment na debiut (Q1) sobie wybali nie najlepszy ale fundamentalnie ta firma moze tylko rosnac. "
--------
wklejam z innego forum nie znam ani gościa który to napisał ani spółki ale może warto sprawdzić?
Abus / 2007-01-07 18:54 / Uznany Gracz Giełdowy
ja przez to pitu pitu sprobuje przebrnac za chwile...ale juz sie boje:D
czyzby Procad ?:D
jacekp2 / 2007-01-07 18:53 / Bywalec forum
CO MYŚLISZ O PROCADZIE
warren buffet / 2007-01-07 18:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
branże popieram. pozdrawiam
umika / 2007-01-07 18:22 / Bywalec forum
Ludziska błagam ...zamiast się kłucić / mało to chaosu w ty kraju/ zlitucie się nad wieśniarą! Przegryzam się właśnie przez polecane przez Was lektury i ni ch...... nie rozumiem co mi daje stop loss ........a Wy ciągle o tym mówicie!?
Abus / 2007-01-07 18:45 / Uznany Gracz Giełdowy
powiedzmy, ze kupilas w takich czasach niepewnych jak te papiery firmy X i boisz sie ze te papiery poleca w dol w sposob niekontrolowany. Tzw stop loss to zlecenie sprzedazy papieru po kazdej cenie tzw PKC ustawiane na papierze na poziomie akceptowalnej przez ciebie straty. Sa oczywiscie cale opracowania jak powinno ustawiac sie takie zlecenie zabezpieczajace, chocby w ksiazce "zawod inwestor gieldowy" Eldera.
Abus / 2007-01-07 18:49 / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiscie poziom ceny na stop loss ustawiasz jako zlecenie aktywacyjne, po ktorego osiagnieciu w panelu transakcji pojawia sie pakiet Twoich papierow PKO
warren buffet / 2007-01-07 18:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to ja dodam pare groszy. kupujesz spolke lubawe za 100 zł :))))))))))) wzrosła do 150 :))))))))))))))) mowisz sobie tak: no, 50% mam. ustawiasz stop lossa na 135 zł, co jak spadnie kurs to cie uchroni.

czyli stop loss to załozenie utraty kursu do pewnego poziomu i potoczne: PAPA
umika / 2007-01-07 18:52 / Bywalec forum
Ok. dzięki trochę mi się rozjaśniło :-))
warren buffet / 2007-01-07 19:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
135 zł to kurs po którym ci wywala PKC lubawe.
Aron-antyklerykał / 2007-01-07 22:49 / portfel / Bywalec forum
Z mojego skromnego doświadczenia wynika że zdjęliby mi wszystko po 110zl.
Zawsze łowią stopy dużo niżej zwłaszcza jak masz spory pakiecik.
caabi / 2007-01-07 19:20 / Tysiącznik na forum
warren ja pytam teraz, bo stopów jeszcze nie stosowalem, na tym przykladzie jak kurs osiagnie cene 135 zł to pokazuje sie slecenie na S PKC, tylko teraz po jakiej cenie zostana tak naprawde wywalone akcje czy bedzie to 135 czy jesli bedzie ostry zjazd i brak popytu to moze byc tak ze czesc po 135 czesc nawet po 130 ??. odpisz please.
warren buffet / 2007-01-07 19:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
musimy sobie rozgraniczyc 2 rzeczy:

stop loss: 135 zł limit aktywacyjny ( jesli cena osiagnie 135 zł wywala PKC....) wiele razy mi tak sie zdarzyło ze np miałem 2,95 stop loss a poszło mi po 2,93.............

stop limit: dajesz 136 limit aktywacyjny czyli taki limit, po ktorym go widac w arkuszu i 135 wywalanie......... sprzeda sie de fakto po 135 nie taniej, jesli znajdzie sie nabywca
party123 / 2007-01-07 21:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No tak, ale w drugim przypadku można się nie załapać. Bo jak kurs zrobi takie ziuuuuuu i za 135 pójdzie 1sztuka i za chwilę już będzie 130? I dalej w dół? To się zostanie jak ten gupi z akcjami... A może to działa inaczej?
risky-rainmaker / 2007-01-07 18:13 / Ostatni Optymista
Byki i Niedźwiedzie .....to nas czeka....

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.clasohm.com/photodb/img/3007-md.jpg&imgrefurl=http://www.clasohm.com/photodb/photo%3Fphoto_id%3D3007&h=656&w=608&sz=135&hl=pl&start=12&tbnid=bQ-_XW7BaMXXVM:&tbnh=138&tbnw=128&prev=/images%3Fq%3Dbull%2Band%2Bbear%26imgsz%3Dsmall%257Cmedium%257Clarge%257Cxlarge%26svnum%3D10%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DG
risky-rainmaker / 2007-01-07 18:15 / Ostatni Optymista
ach coś nie działa...
suira / 83.5.223.* / 2007-01-07 18:24
jest OK, trzeba cztery ray link skopiowac,
.. zjazd w siateczce ..
risky-rainmaker / 2007-01-07 18:28 / Ostatni Optymista
http://www.clasohm.com/photodb/img/3007-md.jpg

teraz będzie lepiej
risky-rainmaker / 2007-01-07 18:31 / Ostatni Optymista
e....właśnie zjazd, czy wjazd...? Tego nie wiadomo...ale zapewne razem....i zawsze ktoś będzie niezadowolony..
HolderSor / 195.225.71.* / 2007-01-07 18:09
Przeglądam forum przypadkowo, bo śledzę skoki narciarskie w internecie.
(nie chcę się denerwować)
Teraz przeczytałem dokładniej

Obawiałem się, że Małysz dziś słabiej.
Wczoraj miał migrenę. I skakał dobrze.
Migrena blokuje myślenie. Wtedy skacze się automatycznie. Dlatego takie dobre skoki Małysza. Ciągle ma b.duży potencjał, ale jak sam mówił za dużo myśli.
Dziś (dzień po migrenie człowiek jest osłabiony) może być gorzej.
Głowa nie boli więc dużo myśli (niewskazane przy skokach), ale fizycznie jest gorzej.
Może w 2gim skoku będzie poprawa.

Widzę że Nowy Rok nadaje na tych samych falach co grubasek, zarobiony, paseo itp.
Tak jakby był sponsorowany przez TFI Arka albo BZ WBK.

TWA broni się i swojego idola Warrena.
Brydzia pozdrowienia.
Przynajmniej piszesz wprost co myślisz bez kreowania się na guru.

Pozdrawiam forumowiczów i znikam.
Ograniczę swoją pisaninę skoro pan Nowy Rok jest zdenerwowany.
warren buffet / 2007-01-07 18:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
do guru mi daleko, uwierz i chetnie sie pozbede tych niebieskich liter przy nicku. moge rowniez zmienic nick albo pisac jako niezalogowany. płacą mi za uznanego ? wiec troszke dystansu poprosze
HolderSor / 195.225.71.* / 2007-01-07 19:08
Warren bardzo przepraszam jeśli uraziłem.
W sumie po przemyśleniu (moje zdanie) jesteś sympatyczny
i w miarę "bezkonfliktowy" forumowicz.

Zdecydowanie bardziej agresywni są inni (i to znowóz tylko moje skromne zdanie) jak: Nowy Rok i jemu podobni.
(starają się narzucić jedynie słuszne poglądy,
zaczynam podejrzewać, że nie są może bezinteresowni)

Zresztą cóz znaczy moje zdanie.
Ale pisać każdy może.
Czasy cenzury już chyba minęły...
warren buffet / 2007-01-07 19:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie gniewam sie i nigdy gniewac nie bede... Ty akurat piszesz rzadko, ale merytorycznie. natomiast mi tych przydomków nie potrzeba, a ze mam cos z ADHD ( moze cos z pozytywnych aspektów choc niekoniecznie ) - widać po ilości postow. walcze z tym. Dlatego jak niekiedy na złośliwe posty odpisuje to przed "wyślij" daje: odśwież. i ide co innego robić. pomaga. Natomiast Brydzie szanuje - a że ma pesymistyczne wizje świata - ona mi moze zarzucić moje optymistyczne. Wiecej burdelu nie zrobie, ze wątek przez nas miał 1000 postów bo to nie oto chodzi. Odechciewa się czytać... I do tego sie ustosunkuje, bo to prawda.

pozdrawiam najserdeczniej.
risky-rainmaker / 2007-01-07 17:58 / Ostatni Optymista
http://users2.wsj.com/lmda/do/checkLogin?mg=wsj-users2&url=http%3A%2F%2Fonline.wsj.com%2Farticle%2FSB116816617987569522.html%3Fmod%3Dhome_whats_news_us

żeby się nie przełożyło...na notowania GPW...:))
pawciomerc / 2007-01-07 17:47 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a teraz rozpoczynam naj lepsza inwestycie czyli inwestycia we włanną wiedze troche popisze ten dyplom mimo niedzieli
sumani / 2007-01-07 17:49 / Plankton giełdowy
ucz się ucz bo nauka to potęgi klucz
charmag / 2007-01-07 18:02 / Bywalec forum
a jak zdobedziesz kluczy wiele to zostaniesz odzwiernym w kosciele ;>
najcz / 2007-01-07 17:45 / Tysiącznik na forum
"Sunday Times" doniósł, iż Izrael opracował tajny plan ataku na irańskie zakłady wzbogacania uranu, zakładający użycie przeciw nim broni jądrowej.

Władze izraelskie natychmiast zdementowały te doniesienia.
marian27 / 83.25.233.* / 2007-01-07 19:13
w imie wolności i holokaustu....
ps. psychologia niegracza ...ofiara szybko zmienia sie w kata jak jest niezrównoważona
Wall Street / 2007-01-07 17:38 / Bywalec forum
siema wszystkim, widze ze duze nerwy na forum macie, mam tylko nadzieje ze to chyba nie z powodu korekty, ogolnie nastroje na rynku rowniez nie sa optymistyczne, z tego co wiem zapowiada sie nerwowy rok
Krzych / 2007-01-07 17:54 / Płoteczka na forum
kto ma ten ma , a jak będzie korekta to w najgorszym wypadku będziemy wyglądać tak:
www.smog.pl/wideo/6723/nacpane_rosyjskie_prostytutki/
Wall Street / 2007-01-07 17:43 / Bywalec forum
tak poza tym to wracam do gry na naszej gpw :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy