Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Bo do wzrostów potrzebny jest klimat

Bo do wzrostów potrzebny jest klimat

Money.pl / 2007-01-05 17:45
Komentarze do wiadomości: Bo do wzrostów potrzebny jest klimat.
Wyświetlaj:
rocoman / 2007-01-06 12:43 / Tysiącznik na forum
był krótki wywiad na TVN24 z zarządzającym DWS TFI którzy mieli najlepszy wynik z funduszy w poprzednim roku ( DWS FIO top 25 MS ) spodziewa się on iż w tym roku małe i średnie spółki dadzą jeszcze sporo zarobić ale pewnie nie tyle co w 2006, jego nazwisko bodajże Tarczyński.
Big Lebowski / 2007-01-06 12:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli chodzi o analize techniczna to fanem nie jestem ale ogladam co piatek nt-v at dla dax i dow i mysle ze nasza gieda bedzie podazac w ich rytmie oba indeksy zmierzaja na polnoc i nie widze powodu by nasza gielda miala w innym kierunku zmierzac...
najcz / 2007-01-06 14:42 / Tysiącznik na forum
zobaczym reakcję usa w poniedziałek,ich kolejny spadek o 0,4% - 0,8% to już zapowiedż połódnia.
gabrik / 2007-01-06 12:41 / portfel / Wierny Forumowicz
Warren do mojego wczorajszego posta-kto i na jakiej podstawie opracowywał i opracowywuje wszelkie wskażniki AT???
Wrócę do tego tematu za równo dwa tygodnie.

Do Abusa absolutnie nie zgodzę się że korekta jest w najmniej oczekiwanym momencie,

Do Mariana27 oczywiście że MOŻE być w tej chwili początek trendu spadkowego ale nie pisz że NAPEWNO.

Do r. Karkosika -myślę że facet wie jak się o siebie troszczyć i o swoje pieniądze ale oczywiście można dyskutować jak na każdy temat :-)

Do wszystkich o końcu hossy- prezes GPW "hossa potrwa 3-4 lata" ja mogę napisać że mamy początek 2 letniej bessy..........a co będzie zalezy od tak wielu czynników,które mogą pojawić się także całkiem niespodziewanie że takie stawianie spraw to zwykłe próby zgadywania(obecnie jesteśmy w miejscu na WIG20 gdzie powinna nastąpić próba mocniejszej obrony rynku więc proponuję czujną obserwację jak będzie? jak zawsze czas pokaże :-)

P.S. gracz giełdowy musi zapomnieć że istnieje słowo "napewno"
Abus / 2007-01-06 13:58 / Uznany Gracz Giełdowy
Gabrik, piszac w najmniej oczekiwany miesiac mialem na mysli to, ze wszyscy przygotowywali sie na rajd swietego mikolaja i efekt stycznia, a tu takie zaskoczenie.
Wiele osob liczylo, ze jakos^^ przetrwamy jeszcze grudzien i moze polowe stycznia, a tu zaczelo sie wczesniej. To mialem na mysli piszac "w najmniej oczekiwanym momencie"
samuraj jack / 2007-01-06 12:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
oczywiście, nie ma słowa "na pewno"
jednakże konstruują jakąkolwiek strategię inwestowania - coś trzeba założyć...
człowiek się pomyli lub nie - rynek zweryfikuje
ale założyć coś trzeba
Big Lebowski / 2007-01-06 12:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jest jeszcze trzecia mozliwosc - trend boczny...
warren buffet / 2007-01-06 12:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja sie zgodze ze AT nie powstała za 1 noc. oczywiscie i czapka z głow. ale jesli juz mamy gotowe opracowania, to czasem mozna cos nagiąć pod AT. moze tak byc czy tak byc nie moze ?
warren buffet / 2007-01-06 12:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czy ktos jest juz pewny słowa: bessa ? tak tylko pytam. bo ja nie. a jestem ciekaw.
pawciomerc / 2007-01-06 12:47 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
ha ha a w maju była bessa?
Eres / 2007-01-06 14:23 / portfel / Wieczny debiutant
Nie, tylko spora przecena, jak widać mało skuteczna na niektórych spółkach.
plejer / 2007-01-06 12:37 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
witam
do Warrena
czy mógłbyś proszę przypomnieć mi kiedy i po ile brałeś midasa?
warren buffet / 2007-01-06 12:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
seria B 10 gr ( 90% )
I partia 17 zł
II partia 30 zł
III partia 36 zł
plejer / 2007-01-06 12:43 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
no tak.......

........no cóż

dzięki
warren buffet / 2007-01-06 12:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
toteż powtarzam: kazdy powinien miec swoją strategie. KAZDY z OSOBNA
plejer / 2007-01-06 12:51 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
no pewnie
ja swoja mam i nie narzekam
chodzi o efekty srategi
jedne są marne
inne niezłe
a te nieliczne robią wrażenie
plejer / 2007-01-06 12:37 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
witam
do Warrena
czy mógłbyś proszę przypomnieć mi kiedy i po ile brałeś midasa
avers / 2007-01-06 12:37 / Bywalec forum
Witam wszystkich----dla uśmiechu.
Raport bieżący 3/2007
PROJPRZEM Spółka Akcyjna informuje, że w dniu 5.01.2007 roku otrzymała
informację, iż jeden z Członków Rady Nadzorczej zbył w dniu 20.12.2006 roku w
ramach giełdowej pakietowej transakcji pozasesyjnej 120.000 praw poboru po cenie
0,85 zł. Ponadto jego żona zbyła w ramach transakcji giełdowej w dniu 21.12.2006
roku 21.700 praw poboru po cenie 0,31 złotych.
- - - - - Taaaak.
slaw / 2007-01-06 12:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli przyjdzie wieksza korekta lub bessa nawet to tak naprawde wszyscy weźmiemy w nej udzial po raz pierwszy bo moim zdaniem dopiero teraz mam yw miarę rozbudowany rynek tak pod wzgledem kapitalizacji jak i ilosci j jakosci społek oraz sporego udzial inwestorów instytucjonalnych. bo to co było w roku 1994 a nawet w 2000 nie daje pełnego obrazu wlaśnie z tych wzgledow o których wyzej wspomnialem. Zobaczymy czy beda papiery ktore sie oprą czy bedą papiery ktore wzrosna?
samuraj jack / 2007-01-06 12:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Sławku....
natura hossy/bessy jest zawsze inna i jednocześnie podobna do poprzednich
przyjmując Twoją argumentację, w roku np. 2015 inwestor o nicku powiedzmy slaw-junior powie, że dopiero teraz nasza giełda jest tak rozbudowana, że wszyscy przeżyjemy po raz pierwszy porządną korektę czy bessę

ps. przeżyłem na akcjach - zmieniając je w trakcie - bessę z 1994/1995
caabi / 2007-01-06 12:25 / Tysiącznik na forum
A z tego co do tej pory zaobserwowalem, to zawsze jak jest super źle wszystko spada na ryja ze tak sie wyraze surowce pln, usa i wogóle cały świat, to jest tak wiele zlych informacji i klimat jest tak gesty na inwestowanie ze ludzie boja sie kupowac taka prawda, ale zawsze wtedy wlasnie nastepuje odbicie, bo nastepuje zawsze wtedy gdy najmniej sie tego spodziewamy. ja sie nie spodziewam w przyszlym tygodniu, ale moze mnie rynek zaskoczy. fajnie by bylo bo co moze sie jeszcze stac gorszego ?
pawciomerc / 2007-01-06 12:33 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
wszyscy mówią źle,źle bessa bessa
a mnie ciakawia wpisy jak będzie zielono i wszyscy analitycy powiedzą no tak korekta była to normalne a oby tak było juz w piatek
co do ferrum to sam sie zastanawiam czy to już pora
pawciomerc / 2007-01-06 12:34 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
poniedziałek znaczy sie
Big Lebowski / 2007-01-06 12:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wielcy przebudowuja portfele mysle ze powinnismy isc ich sladem i brac przyklad bo kedys pogubimy sie w tych wszystkich pipkach wydmuszkach...
caabi / 2007-01-06 12:16 / Tysiącznik na forum
kupilem se ferrum w piatek, a wiecie dlaczego ??
bo sadze ze na spolkach karkosika bedzie odbicie, przeciez on nie dopusci do tego zeby tak mu aktywa malały.
a wybralem ferrum bo to chyba najbardziej stabilna spolka z jego stajni w sensie najblizej fundamentów :))
co sadzicie albo zarobie albo dostane po dupie .... razem z romanem heheh
Eres / 2007-01-06 14:35 / portfel / Wieczny debiutant
W dupę to ja już dostałem. Teraz czekam, żeby zarobić.
warren buffet / 2007-01-06 12:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tez sadze ze roman sie otrzepie, teraz potrzebuje czasu. przebudowa w jego stajni trwa, natomiast musi sie wziac do roboty, bo chyba z 1 mld zł aktywa mu zmalały przez 2 tyg :)
Krzych / 2007-01-06 12:27 / Płoteczka na forum
kupiłem ferrum tylko dlatego że on kupował najtaniej jak dobrze pamietam po 30 i wyżej ale może ogłosi wezwanie i dlatego zbija kurs aby cena zakupu była jak najniższa.A jak ma taki plan to kilka miesięcy mamy z głowy.
brydzia / 2007-01-06 16:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
alchemia kupiła pakiet po 20 zł , pierwszy pakiet , później drożej
Krzych / 2007-01-06 17:22 / Płoteczka na forum
ale po 50 też kupiła albo Midas.
Eres / 2007-01-06 14:37 / portfel / Wieczny debiutant
Chyba wcześniej kupiła Alchemia i to znacznie drożej.
samuraj jack / 2007-01-06 12:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
warren - na ten czas nie ma nastroju na giełdzie, aby pakować się w wydmuszki...
musi się uspokoić, musi być nastrój do wchodzenia w akcje

tymczasem mamy padające surowce, obsuwę na giełdach EM
to nie klimat do pakowania się w takie firmy

+ oczywiście te zastrzeżenie, które opisałem niżej
caabi / 2007-01-06 12:26 / Tysiącznik na forum
nastroje to sie pojawia jak beda publikowane wyniki kwartalne spolek. taka prawda wtedy zacznie sie jazda od nowa
samuraj jack / 2007-01-06 12:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
mogę zapytać - akcje kupiłeś czy dopiero kupisz pod te wyniki?
caabi / 2007-01-06 12:22 / Tysiącznik na forum
no chlop ma o czym myslec.
ty warren ale co sadzisz o ferrum ??
warren buffet / 2007-01-06 12:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
2 razy dostałem symbolicznie po palcach. do 3 razy sztuka :)
Big Lebowski / 2007-01-06 12:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
prognozy bywaja rozne jest Twoja ktora mowi ze to bessa jest np powaznej instytucji jaka jest dlamnie DIT i mowi ze indeksy w Warszawie wzrosna okolo 20% - ja wierze w ta druga prognoze...
marian27 / 83.25.251.* / 2007-01-06 11:58
ps. pierwsza cześć to cytat Warrena przepraszam za brak cudzysłowu a tak pozatym ile jeszcze musi spaść byście uwierzyli że to bessa??jak juz niżej niespadnie:):)):)??
caabi / 2007-01-06 12:21 / Tysiącznik na forum
wiesz wogole jaka jest definicja bessy ?? bessa to jest dlugotrwaly trend okreslany w dluzszych przedzialach czasowych, a nie kilku sesji. czlowieku zrelacjonuje ci chocby wczorajsza sesje na gpw...... ale jaja :))
miedzy 9.36 a 11.01 mielismy hosse, od 11.06 zaczela sie bessa az do 11.54, potem znow hossa do 13.20 ale niestety przyszla bessa taka 5 minutowa, potem troche konsolidaci i ... hosssa na calego az przez 45 min. to bylo cos, ale niestety skonczylo sie bessa. :((
czlowieku to byl przyklad, bessa i hossa to trend a nie zachowanie rynku podczas jedej lub tak jak ty masz na mysli 3 sesji, faktycznie ostatnio spada ale to nie swiadczy o stalym trendzie spadkowym. ZAPAMIETAJ TO!!
Abus / 2007-01-06 12:07 / Uznany Gracz Giełdowy
marian, co to za spadki? Przestan chlopie, ok. 10% na midwigu, ok 10% na wigu20. Narazie to zwykla korekta i tyle, ktora byla konieczna, a to ze przyszla w najmniej oczekiwanym momencie? Musiala tak przyjsc, bo gdyby przyszla w lutym, jak wszyscy oczekiwali, to ludzie juz od polowy stycznia sukcesywanie zmniejszaliby zaangazowanie. Jest dobrze narazie, sadze jednak ze to nie koniec, bo psychologicznie patrzac nie jest to jeszcze moment na odbicie
marian27 / 83.25.251.* / 2007-01-06 11:52
RE WARREN Ludzie dali panu juz naprawde wielki kredyt zaufania, nawet na
wyrost. Niech Pan sobie przemyśli komunikat, jaki pan na Midasie
wyda. Bo jeśli ludzie zawiodą sie co do ostatnich jeszcze jako
takich wiarygodnych Pana spółek - imperium upadnie i to szybko.
Bo strategia na Midasie miała być w 1 tygodniu listopada. Mamy
styczeń. Więc naprawde, prosze przemyśleć, czy chce pan byc
dalej 1 Polakiem na giełdzie za rok, czy 20-ym....
onego czasu pisałeś że to osobisty wybór każdego czy kupić spółke Karkosika...wynika z Twojej wypowiedzi jasno że masz żal bo dałeś się nabrać na spólki "wielkiego" inwestora...karkosikowe spółki to zwykłe złodziejstwo ..to prawda co pisałes on nikogo nienamawia ale naciąga swoimi wizjami niepopartymi absolutnie niczym by kursy rosły po kilkaset ?dziesiąt? razy...
a co do polaka w 20 -stce to właśnie tacy ludzi jak ty zasilą dolne szeregi ze swoim topniejącym kapitałem bo roman wyduma na następnej hossie kolejne super inwestycje by ubrać w nie papierami naiwniaków żądnych wilekich fortun...karkogang i tyle łubianka czeka! jeśli ktoś ma racjonalne argumenty wobec mojego postu bardzo proszę chętnie przeczytam
Nowy Rok / 2007-01-06 12:03 / Bywalec forum
Komentarz jest taki: zarob wlasny pierwszy milion i go pokaz.A potem jeszcze sie poducz i zarob nastepne 100.A potem POWOLI zacznij sie wypowiadac o najwiekszych graczach.Mania wielkosci jest zabawna,ale u Luis'a de Fine
Big Lebowski / 2007-01-06 11:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mysle tylko ze powinienes sie zalogowac...
warren buffet / 2007-01-06 11:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak mam żal jak zarabiam ? natomiast widze ze sobie strzela pan Roman w kolano.... oby sobie nie przestrzelił drugiego przypadkiem.
warren buffet / 2007-01-06 11:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale swoją drogą... wywinduje cos znow na 300% i ludzie zapomną ze po dupie kiedys dostali. znow bedzie cacy. tak jak pani Ela rok temu. Dzis gant jest nadal cacy :) jak zacznie spadac to brudy znow co niektorzy wyciagna :)
warren buffet / 2007-01-06 11:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
A ja chciałem tu napisać pare zdań - moich przemyślen - na temat Romana K. Moim zdaniem jest on w takiej sytuacji, że musi ciężko pomyśleć za nim cos zrobi.

Skotan jest spalony, Boryszew po nieudanej fuzji z Impexem rownież, Alchemicy narzekają ze duzo pisze - mało robi. Przejęcie huty przeciąga sie bardzo długo. Hutmen - spalony. Ferrum - taka sobie sytuacja, miały być kolejne przejęcia - narazie spada tylko kurs. Jeszcze kolega ma szanse w Midasie coś uczynić i jak zapowiadał w Suwarach. Na Midasie tylko nie ma podaży dlatego, że ludzie żyją tym, co powiedział romek - fundusz aktywnej alokacji, developerka 1-2 mld emisja w gotówce, dobre perspektywy, brak podatku. Oczko w głowie.

I tu mój apel panie Romanie Karkosiku:

Ludzie dali panu juz naprawde wielki kredyt zaufania, nawet na wyrost. Niech Pan sobie przemyśli komunikat, jaki pan na Midasie wyda. Bo jeśli ludzie zawiodą sie co do ostatnich jeszcze jako takich wiarygodnych Pana spółek - imperium upadnie i to szybko. Bo strategia na Midasie miała być w 1 tygodniu listopada. Mamy styczeń. Więc naprawde, prosze przemyśleć, czy chce pan byc dalej 1 Polakiem na giełdzie za rok, czy 20-ym....

Naprawde, zobaczycie co się bedzie działo na Midasie i suwarach, jak będzie klepanie piany. Także zobaczymy czy Romek sie czegoś nauczył czy nie. A najważniejsze chyba jest nazwisko. Jak je straci - długie lata będzie na nie pracował. I wtedy nic nie pomoże komunikat na ferrum że pan Roman Karkosik kupił 200 szt akcji. Wtedy efekt może będzie odwrotny.

Pod rozwagę.........
samuraj jack / 2007-01-06 12:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
warren - pamiętasz naszą rozmowę na temat upadku imperium Pana K.?
sam teraz posłużyłeś się tym zwrotem...
myślę, że jesteśmy świadkami zapadania się (pod własnym ciężarem) tego imperium
Midas był - myślę - ostatnim interesem w tym cyklu giełdowym
hossa się kończy - w czasie bessy dobre imię nie jest aktywem przynoszącym dochód

a Pan K. - będzie miał trochę czasu, aby ludzie zapomnieli mu to co najgorsze
i za kilka lat zacznie od nowa


może warren pamiętasz, ale moje pierwsze wątpliwości zaczęły wzbudzać kredyty/pożyczki, jakie spółki zaczęły zaciągać, w sytuacji, kiedy miały teoretycznie wielkie aktywa w akcjach innych spółek

wcześniej pozwoliłem sobie na teoretyczne rozważania, w jaki sposób Pan. K mógłby spieniężyć gigantyczny przyrost wartości aktywów (akcji) - wtedy właśnie sugerowałem, ze jedynym sposób jest branie kredytów pod zastaw akcji [sprzedaż własnych akcji od razu unicestwiłaby imperium];
napisałeś wtedy, że bardziej czarnego scenariusza nie mogłem wymyślić

dalej chłodnym, beznamiętnym wzrokiem inwestora o wykształceniu historycznym będę obserwował zmierzch tego imperium

ps. całkiem prawdopodobne, że w nowym cyklu hossy, pod nieco innym szyldem się odrodzi
warren buffet / 2007-01-06 12:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak, zgadzam sie w wcale nie mowilem ze nie.... natomiast midasem ma szanse jeszcze sie przerzucić na inne działalności. Jesli tego nie wykorzysta - ciężar zawali to imperium. to fakt.

ja sie z wami nie sprzeczam. a dlaczego go bronie niejednokrotnie ? bo nazywanie go złodziejem i nierobem dla mnie jest obrazaniem człowieka, ktory nic nikomu nie zawinił. nie musimy iwestować przeciez w jego spolki ?
samuraj jack / 2007-01-06 12:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
warren
bardzo Cię szanuję
Twoje przemyślenia i dokonania w związku ze spółkami Pana K. nie pozostawiają żadnych wątpliwości;
ja tylko na chłodno, na zimno [nigdy nie miałem żadnej spółki Pana K. - nie żywię do niego żadnego sentymentu] analizuję i dzielę się tym, co mi do głowy przyszło
z oczywistych względów mogę się mylić

i tylko tyle

każdy inwestuje w spółki jakie chce...
każdy emitent prowadzi taką politykę, jaką chce
i każdy na forum wyraża opinie, jakie uważa za słuszne

ps. nigdy nie nazwałem go złodziejem ani nierobem, jak również nigdy go nie obraziłem
warren buffet / 2007-01-06 13:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja zdaje sobie z tego sprawę ze Ty nie. i rowniez Cie szanuje. ale wiele osob na tym forum takie do niego ma podejscie. i zawsze bede wtedy stawal po stronie Romana. Bo nikt nas nie zmusza w jego inwestycje :) to fakt :)
samuraj jack / 2007-01-06 13:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
pax vobicscum:)
samuraj jack / 2007-01-06 13:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
vobiscum
panasad / 2007-01-06 12:01 / Bywalec forum
... nawet jak je straci to i tak w bogactwie to jeszcze jego wnuki będą się pławić... w przeciwieństwie do drobnych inwestorów żyjących omamami!
Abus / 2007-01-06 12:00 / Uznany Gracz Giełdowy
wiemy...dlatego od samego poczatku mamy zalozone stopy :D
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy