Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bogaci zaoszczędzą, Polska straci 12 mld

Bogaci zaoszczędzą, Polska straci 12 mld

Obywatel Polak / .* / 2005-04-25 10:26
Komentarze do wiadomości: Bogaci zaoszczędzą, Polska straci 12 mld.
Wyświetlaj:
Obserwato@2 / .* / 2005-04-30 20:34
Polska ponownie została dojną krową, której zamiast paszy dawało się nadzieje i doiło przed wejściem do Unii. Teraz kiedy weszliśmy do tej Unii okazało się, że dla tej krowy - Polski zabrakło paszy. Wyganiają ją teraz, żeby szukała sobie ta "krowa" paszy na pustyni. Pastwiska przejeły bogate byki.
Nemo / .* / 2005-04-28 22:35
Po co chcieli przyłączać nowe kraje. Teraz mają kaca. My jak zwykle wydy... . U nich ponoć umieją liczyć ale chyba wg zasady " 2+2= ... a ile ma być?". A może wypisać się z tego g... . Ciekawe co by zrobili? Chyba też g... .
Bruce / .* / 2005-04-26 07:08
tw 40% dla regionów w Rumunii i Bułgarii to "pic na wodę fotomontaż". Po prostu trzeba zmusić rządy tych krajów, aby jeszcze przed wejściem do Unii przykreciły śrubę obywatelom ( będzie tak jak w Posce - zanykanie zakładów - bo nie ekologiczne, rozmnażanie urzędów, bo tak trzeba, bo tak jest w Unii, roztaczanie różnych fatamorgan na zasadzie - zobaczcie ile dostaniemy jak wejdziemy- a po wejsciu już powie się im, no teraz obcinamy budżet i dajemy tym, co mają np 10% PKB Unii i okazuje się, że załapać się może tylko Turcja, albo Ukraina...i tak p[ogrywajac można od bidy utrzymać socjal w Niemczech i we Francji kosztem biednych i bezrobotnych u nowych członków Unii,...to jest cymes biznes, waj, waj.
gechu / .* / 2005-04-25 23:16
to jest chore i jak zwykle polska dostala po tylku kazdy dyma ta polske i te debile na stolkach biorom kase i chu.. ich to obchodzi ze ty nedze klepiesz
jliber / .* / 2005-04-25 23:19
A co myslales ze wystarczy powolac instytucje pod tytulem "rząd", dać im mnóstwo kasy i wszystko samo się załatwi? Skoro Polacy są na tyle naiwni głosując za partiami zwiększającymi podatki i biurokrację to mają to co chcieli.
helmut / .* / 2005-04-26 08:10
A które to ugrupowania proponują zmniejszenie podatków i mają na to realne szanse? Nie ma takich! Jeśli panu się wydaje, że wprowadzenie podatku liniowego na poziomi 19% (bez odpisów) zmniejszy obciążenia podatkowe Polaków, to jest pan w poważnym błędzie. Przeciętny Polak płaci ok. 15% podatków (odpisy). Realnie Polak straci 4%. Opowiadanie o podatku 13 - 14% jest ekonomiczną bzdurą. Czerpanie wzorów z Rosji czy pribałtyki, jest tylko politycznym koniunkturalizmem, popieranym przez wchodzących znacząco w II i III próg podatkowy. Już widzę jak Balcerowiczopodobni zaczną tworzyć miejsca pracy! Chyba na Seszelach? Nszą bolaczką jest mafijność kręgów politycznych i gospodarczych, nie liczących się z interesem publicznym, a dbająch tylko o własną kasę. Do tego dochodzi jeszcze żerujący na naszym państwie kościół katolicki, którego apetyty nie dadzą się nigdy zaspokoić, a kazdy atak na niego bedzie nazywany nietolerancją religijną. Będę głosował na Jonasza z RACJI, a nie na Kaczyńskiego, który nie wykorzystał swych 15. lat w polityce. Natworzył tylko "dziadów", od których póxniej w chamski sposób się opedzał.
emigrant / .* / 2005-05-07 16:33
Ty się chyba komunistycznej statystyki uczyłeś!!!Istotnie: 45% - ZUS, 20% - dochodowy i 21% -VAT przy prawie każdym zakupie(chyba, że nic nie będzie kupował), to Polakowi zostaje 15%... Pozostaje jedynie na jedzenie a na to niestety niema odliczeń. Gratuluję poczucia humoru.
Xporferus / .* / 2005-05-07 18:04
...przepraszam. To i tak jest Pan optymistą z tym końcowym wynikiem. A przecież nie rozważamy jeszcze chociażby akcyzy, okazjonalnych opłat, tj. wymiana praw jazdy - 70 zł, opłat rejestracyjnych pojazdów (to też nasza krwawica oddawana urzędnikom; wczoraj kolega zapłacił 150 zł za obowiązkowe zgłoszenie dotyczące vatu przy zakupie samochodu za granicą i kilkaset złotych opłaty za zarejestrowanie) itp. No a ci, którzy myslą o przyszłości i wysiłkiem nadludzkim coś kapitałowo zaoszczędzą mają jeszce jedną przyjemność ... podatek Belki (PZPR, SLD obecnie PD; liberał hehe). Warto przypomnieć, że niewolnik rzymski mógł zostawić sobie 10% wypracowanego majątku i oprócz tego miał zapewniony wikt i dach nad głową. Morituri te salutant.
ironlord / .* / 2005-04-28 21:28
Przeciętny polak nie płaci 15% podatku, o nie napewno nie. Skąd wziąłeś tą liczbę ??? pewnie tak sobie wymyśliłeś. Tak naprawde to płaci dużo więcej, i tylko ktoś kto absolutnie nie chce tego zauważyć pisze takie farmazony. Dolicz chociażby ZUS to wtedy pogadamy. Za samo odkładanie tej samej kwoty co daje teraz na ZUS byłbym bogaczem na starość. A tak wypłacą mi nędzne grosze.
gechu / .* / 2005-04-25 23:15
to jest chore i jak zwykle polska dostala po tylku kazdy dyma ta polske i te debile na stolkach biorom kase i chu.. ich to obchodzi ze ty nedze klepiesz
Andre / .* / 2005-04-25 19:37
bo tam gdzie dawali za darmo już poszli z torbami,
Adma Sz / .* / 2005-04-25 17:42
Obiecali góry ... a dali pył ?
Obywatel Polak / .* / 2005-04-25 10:26
czyli komunizm na resorachRWPGa miało być tak pięknie
MDK / .* / 2005-04-25 11:30
Pan troche popaczy na dzisiejsza Polske. Jest juz duza roznica, lepsze drogi, przejazdy graniczne znacznie wygodniejsze, rolnicy dostali subwencje, itp... itp.... A zeby zalatwic TEN problem, 'wystarczy' powiekszyc dochod narodowy, nie ? Wole dostac 3,8 z 110 niz 4 z 100.
kac / .* / 2005-04-25 19:32
Pan jesteś niepoważny a ponadto chyba niezmotoryzowany i bezrobotny (za dużo tv). Z rolnikami to z kolei jest tak jak wszędzie. Bogaci zyskali, biednym dano na pocieszenie rybkę - a naród dalej wędki nie ma. Jak tak dalej pójdzie i rzekę zabiorą.
Obywatel Polak / .* / 2005-04-25 13:23
SZanowny MDK bez urazy ale czy Pan dobrze się czuje?? gdzie niby są te lepsze drogi ??? autostrady to mamy jeszcze za Hitlera budowane, delikatnie zmodernizowane... drogi tzw. krajowe to sito, cięzko to w ogóle nazwać drogą. do dzisiejszego dnia nie wszyscy rolnicy dostali "zapomogi" do hektaraTo są faktya jeśli chodzi o temat główny: oficjalnie ograniczenia wydatków mają dotyczyć wszystkich sfer budżetu UE, jednak w rzeczywistości to cięcia dotkną takie kraje jak Polska, tym bogatszym mniej zabiorą. Francuzom i Niemcom wydaje się że główna wina za kryzys gosp. panujący w ich krajach, wynika z obecności Polski w UE, a nie z rozbuchanego komunizmu, panującego w ich gospodarkach....
Andrew / .* / 2005-04-25 12:22
Ciekawe co powiesz jak główne państwa UE pomajstrują jeszcze troszkę w zasadach podziału budżetu i będziemy płatnikiem netto!?Nic to! Najważniejsze że "jesteśmy w Europie!"
ironlord / .* / 2005-04-28 21:31
Wole być w tej Europie, niż w białorusko-ruskim syfie.
Xporferus / .* / 2005-04-28 22:00
Przepraszam. Geograficznie jest Pan w Europie, tak jak zapewne część Pana protoplastów. Poza tym co to za alternatywa między kontynentem a jednym z krajów na nim się znajdującym? Medialna raczej...Tak naprawdę jestesmy w Polsce...dla przypomnienia.
mdk / .* / 2005-04-25 13:01
Ale wyjdczie sobie z tej Europy, jezeli wam nie odpowiada !!! Zamiast sie skarzyc, moze wezniecie sie do pracy ? Z punktu widzenia innych czlonkow, dlaczego dawac pieniadze kiedy wielka czesc trafia do prywatnych kieszen, z powodu korupcji ? A Polska platnikiem netto ? Ha,ha,ha, moze za 50 lat !
Andrew / .* / 2005-04-26 06:46
Szanowny Panie Mądralo, Europejski Geniuszu!Traktat Europejski NIE PRZEWIDUJE wyjścia z szanownej UE. Możes se Pan wyjść najwyżej do kibla i to tylko z certyfikatem unijnym.
Xporferus / .* / 2005-04-25 14:51
To wszystko dało i daje się przewidzieć. O byciu płatnikiem netto mówimy od dwóch lat i jak przeanalizować dane to ten efekt jest tuż, tuż; może już nastąpił (odsyłam chociażby do codziennej prasy i analizy swoich wydatków/podatków)?. Rozumiem, że o tych 50-ciu latach... to taki niesmaczny żart nawiązujący do zalewanej socjalizmem Polski po 1939 roku. Ale sposób myślenia wiecznie żywy jak widzę: ,,...Arbeit macht frei...". Ciekawe. Czyżby UE też to obstawiała? A co do propozycji wyjazdu poza UE, naszą ,,matkę ojczyznę", to tak naprawdę o akcesji do ,,tego czegoś" zadecydowało ok. 40% uprawnionych do wyrażenia opini w referendum. Dlaczego większość chociażby, której to narzucono nie miałaby trochę zawalczyć ,,o swoje"? Dlaczego w imie haseł o tym, że będzie dobrze mamy znowu zaciskać pasa? Konkretne informacje, takie jak w artykule, i oparte o nie późniejsze analizy są do tego podstawą.
as / .* / 2005-04-26 11:29
Większość, której narzucono, musi się teraz podporządkować, skoro nie chciało jej się ruszyć 4 liter i wyrazić swoją opinię w referendum. Skoro to było za trudne, wielkiego zrywu do walki nie przewiduję....
Xporferus / .* / 2005-04-26 14:16
Przepraszam. Z definicji to było głosowanie za zmianą istniejącej sytuacji. I tylko 40% było za..., a więc...?
MDK / .* / 2005-04-25 18:14
Tylko powiem ze ta wiekszosc mogla glosowac, tak jak i te 40%. Nie ?Nie mam tez na mysli zadnego 'Arbeit macht frei', ale widze osobiscie jaka mala wydajnosc pracy istnieje w Polsce. (Oprocz kilka, oczywiscie, ktorzy chca z tego wyjsc i pracuja czieskko i uczciwie.) Dalej w Polsce sie 'zalatwia' sprawy.
Xporferus / .* / 2005-04-25 20:24
Przepraszam. To po co w ogóle głosować? Stwarzać pozory demokracji (nota bene nie jestem demokratom ale nie udaję)? Urzędnikom napewno jest lepiej i o to w tym wszystkim zapewne głównie chodzi. No i jeszcze coś ważnego: 1.czy odpowiada Panu generalna zasada - albo my płacimy na nich (oczywiście przez ich ,,bezinteresownych" urzędników) albo oni na nas (przez naszych bezinteresownych urzędników)? Mi osobiście to urąga - albo mi sie odbiera pieniądze i daje innym, albo inni na mnie pracują (a urzędnikom wiedzie się dobrze bez względu na kierunek, generalnie).2. czy do zbudowania np. drogi potrzebne jest zrzeczenie się niepodległości?
Xporferus / .* / 2005-04-26 15:09
Przepraszam. Za szybko. Wstyd mi za błąd w ,,demokratą"...
mdk / .* / 2005-04-25 21:49
Powiem Panu ze nie jestem urzednikiem, pracuje na wlasne konto. Zylem w kraju ktory jest platnikiem netto, nie spodobal mi sie, wyjechalem do innego, gdzie jestem na weekendy. Reszte czasy pracuje w Belgii, Francji, Angli i od nidlugo tez w Polsce. Nie rozumiem za bardzo o jakej niepodleglosci Pan pisze.
Xporferus / .* / 2005-04-26 00:42
Przepraszam. Zapomniałem dodać, że chodzi o niepodległość... Polski.Nie zarzucam Panu bycia urzędnikiem jedynie wskazuje beneficjentów integracji z UE już na pierwszy rzut oka.Nie ustosunkował się Pan do ważniejszych, bo dotykających zasadniczych spraw, pytań, a zwłaszcza do pyt. nr 1.
Xporferus / .* / 2005-04-25 21:27
Dodatek.Aha, ..., dlaczego owe 40% nie wyjechało po prostu do UE, zgodnie z Pana ,,procesem myslowym", tylko zmusiło wiekszość do akcesji?
mdk / .* / 2005-04-25 21:52
Trudno mi zrozumiec jak mniejszosc moze zmusic wiekszosc do akcesji. To juz nie komuna !!!
Xporferus / .* / 2005-04-26 00:50
Rozumiem, że mozna mieć problem za zrozumieniem... ale fakty nie kłamią: jaka część uprawnionych do głosowania w referendum oddała głos za przystąpieniem do UEkraju (czyli zmianą ówczesnej sytuacji)?No, tutaj się zgadzamy: a wydawało się, że ,,to już nie komuna". Zwał jak zwał.
Magda / .* / 2005-04-25 14:33
Niemcy nie widza Polski jako przyczyny ich kryzysu gosp.Przyczyna kryzysu lezy przede wszystkim w tym,ze wszystkie media krzycza "oszczedzaj",bo nie bedziesz mial euro na starosc i ludzie oszczedzaja,nie napedzaja wewnetrznej koniunktury.Polska platnikiem netto ?Jak wykorzenicie korupcje za 30 lat!
Natalia / .* / 2005-04-26 08:46
nie wykorzenimy korupcji za 30 lat bo starzy łapówkarze wychowują młodych...i tym młodym to już nawet przez myśl nie przejdzie że to źle!
Magda / .* / 2005-04-26 10:59
Jedyne ,coWam pozostaje,to utworzenie partii mlodych i nie skorumpowanych.Ja tez nie zyje w Polsce,ale panstw,w ktorym zyje jest najwiekszym platnikiem EU.Ja tez subwencjonuje polskie drogi!Po ktorych czasem jezdze znadzieja ,ze kolo mi nie odpadnie izawieszenie mi nie siadzie!!Kto mi za nie zaplaci!A auto zostawiam na pakingu strzerzonym,ile Wy na nas zarabiacie!?Pozdrawiam Optymistow i kwasnych Pesymistow!

Najnowsze wpisy