Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bonek: Niech nikt nie mówi, że za komuny było lepiej!

Bonek: Niech nikt nie mówi, że za komuny było lepiej!

Wyświetlaj:
.obiektywny. / 81.190.68.* / 2011-04-26 19:55
Wydrukował Bonek , co widział w latach 80-tych ,gdy się urodził ,kiedy cała Polska strajkowała . I to wszystko co Bonek wie o Polsce powojennej.... smutne , ale prawdziwe.
Wypisuje bzdury ,co by go z roboty nie zwolnili.
p********* / 188.47.183.* / 2011-04-26 19:20
Coraz częściej myślę, że Polacy nie są narodem w czepku urodzonym Nieustanne wojny pustoszyły RP, niczym trąby powietrzne. Jak tylko biało-czerwonym udało się trochę gospodarczo odbudować to zaraz atakowali nas potężni sąsiedzi. I nie ma co nawet porównywać losów ziemi na której urodził się Fryderyk Chopin ze Szwajcarią, czy Holandią. Nic dziwnego, że w świecie pozbawionym nieustannych rzezi milionów ludzi oraz falowych zniszczeń miast i wsi, łatwiej jest teraz żyć. A my nawet, kiedy wreszcie odłączyliśmy się w 1989 roku od moskiewskiej dojarki, to nie potrafiliśmy zastąpić rozwoju partykularnych interesów, zdrowym rozsądkiem. W latach 90-tych ubiegłego wieku Polską kierowały osoby nabijające sobie kieszenie publiczną kasą. I chociaż afery nad Wisłą mnożyły się, niczym grzyby po deszczu, to wyborcy bezgranicznie ufali politykom głoszącym lewicowe hasła, którzy z biedą nigdy nie mieli nic wspólnego. Niestety od trzech lat ponownie chyba wdepnęliśmy w psie odchody na publicznym trawniku. Znowu musimy zmagać się z władzą mającą w głębokiej pogardzie sprawy społeczne. I pomimo, że nie toczymy zaciętych walk z żadnym agresorem to ministrowie dostarczają nam niemniej powodów do radości niż okupanci, mnożący różnorakie restrykcje. A media jak dawniej bywało, przybrały gadzinową formę. Rodzimi dziennikarze zamiast mobilizować parlament do wytężonej pracy, to na każdym kroku bezkrytycznie bronią swoich politycznych ulubieńców. Zastanawiam się tylko, jak długo jeszcze będziemy musieli znosić nieprzyjemny zapach, który przykleił się do nas? Rok, dwa lata, czy całe dziesięciolecia? Kiedy wreszcie, ktoś skieruje białego orła z koroną na głowie w kierunku tworzenia przyjaznego państwa ? Pamiętajmy jednak, że na gnojówce zawsze wyrastają piękne kwiaty.
antyeko2000 / 79.162.199.* / 2009-06-10 18:45
Pytanie: która rasa koni je pastewne pomarańcze? Chyba jakieś egzotyczne....... Nie wystarczy umieć pisać, trzeba jeszcze wiedzieć o czym :)
JarekMm / 79.162.199.* / 2009-06-10 18:44
Pytanie: która rasa koni je pastewne pomarańcze? Chyba jakieś egzotyczne....... Nie wystarczy umieć pisać, trzeba jeszcze wiedzieć o czym :)
1953 / 77.96.139.* / 2009-06-05 23:11
Bonek masz rację że dość komuny, ale ty sam byłeś wtedy smykiem i gówno na ten temat wiesz. Jeżeli chwalisz obecne czasy to Ci powiem że albo masz układy z obecną rządową chałastrą, albo jesteś osioł. Od czasów Wałęsy i jego kierowcy czyli zasrańca Wachowskiego, poprzez elitę Kwachów, aż do Kaczorów czy też po niemiecku kartofli wszyscy kradną i kombinują a Pan Bonek twierdzi że jest OK. BONEK JESTEŚ BURAK.
maciek126456 / 82.36.25.* / 2009-06-06 14:35
Brawooo!!! Widac, ze nie wszyscy traca zdrowy rozsadek!
Sram na Was / 82.36.25.* / 2009-06-05 19:11
Szkoda mi ludzi, ktorzy wciac krzycza precz z komuna. Dajcie juz w koncu spokoj i patrzcie tam gdzie nie chca zebyscie patrzyli. Gospodarki Europejskie maja za soba juz teraz 100tki lat doswiadczen z kapitalizmem, jego slabosciami i zaletami. My dopiero 20 lat, i niestety tak jak nie da sie wytrenowac mistrza olimpijskiego w 2 miesiace, tak i my nie bedziemy mieli w Polsce Irlandii przez najblizsze 20 lat a moze i 50, szczegolnie ze najlepsze glowy pracuja w Irlandii wlasnie. latwo jest USA i UK teraz mowic, nie robcie tego co my kiedys, tylko to w czym my teraz jestesmy dobrzy....niestety tak sie nie da...chocby Pan Tusk czy Kaczor czy ktokolwiek inny zaklinal Nas w teliwizji ze wszystkich sil. A teraz do roboty, bo czas ucieka, czym predzej zamawiajcie bilety z Wizzara i hop siup z kraju, w koncu za komuny nie mozna bylo wyjezdzac a teraz nas o to wrecz prosza!!! Acha i nie wierzcie w 10% bezrobocia, gdyby wszyscy wolni ludzie, ktorzy wyjechali tylko dlatego ze sa tacy wolni, nagle wrocili, to bezrobocie wyniosloby 40% a wtedy to juz chyba nie musze pisac co by sie stalo....Pan Tusk i inni madrale zawineli by sie na Anytyle. Tak ma byc, wyslac, oczywiscie z wyboru wszystkich w p**** za granice, a z tymi co zostana juz damy sobie jakos rade.
wkl / 83.29.12.* / 2009-06-04 22:02
zapytaj jełopie tych 3 mil. wypedzonych za chlebem a zwłasza ich dzieci i rodzin.,dzisiejszych bezrobotnych i niewolników pracy.dobrze maj tylko 2% społ.
raf73 / 77.236.4.* / 2009-06-05 02:02
Nie "wypędzonych", tylko wolnych ludzi, którzy wybrali sobie taką pracę jak chcieli, nikt im nie zabraniał wyjechać za granicę, i bardzo dobrze zrobili, bo tam im jest lepiej. To Wy, komuniści, zrobiliście z nas niewolników, chłopów pańszczyźnianych przywiązanych do ziemi, zamieniliście Polskę w jeden wielki obóz pracy, w którym masz obowiązek mieszkać i pracować i nie masz prawa wyjechać.
prawiezaratralalala / 77.254.130.* / 2009-06-04 21:50

Z babcią stałem w wielogodzinnych kolejkach pod sklepem

i tu Cię mam.
Tamte, komunistyczne babcie zajmowały się wnukami. Dzisiejsza miała by Cię w d....e.
Z pomarańczami też pocyganiłeś. Tak smacznych jak tamte bożonarodzeniowe, nie jadłem już nigdy potem.
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-06-04 18:28
Wiecie jaki jest największy paradoks, końca ubiegłego wieku???
Aby mógł się przedostać na zachód komunizm, trzeba było zburzyć mur berliński!!!
JX / 91.193.160.* / 2009-06-04 18:24
A pewno, że nie było lepiej. Dziś mamy komputery, telefony komórkowe, telewizory plazmowe i LCD, GPS.
Ale żony były młodsze!!!
wkl / 83.29.12.* / 2009-06-04 22:00
biedny jełopie a czy zach. to miał??? ile masz szczochu lat ??
prawiezaratralalala / 77.254.130.* / 2009-06-04 21:32
i przystępniejsze
dde / 87.114.153.* / 2009-06-04 16:38
NIECH ZYJE KOMUNA.PROLETARIUSZE WSZYSTKICH KRAJOW LACZCIE SIE.JEST TO BOJ NASZ OSTATNI!!!
powodzenia / 79.185.206.* / 2009-06-04 16:16
to mi się marzy maszyna czasu by tych,bez obrazy panowie głąbów, wysłac z powrotem w te piękne czasy,z biletem w jedną tylko stronę,niechby się kołatali między rokiem 1971 a 1980 w tych najlepszych gierkowskich czasach
na oko / 85.214.73.* / 2009-06-04 17:06
Gość z pod niku "powodzenia " to zwykły kibol i faszyzujący współczesny dorobkiewicz.Marzy mu sie nie tylko wehikuł czasu, ale też aborcja na życzenie, eutanazja w szpitalach, a kto wie czy nie obozy koncentracyjne dla ludzi o innych poglądach politycznych.To taki współczesny Kiepski z telewizyjnego serialu.
powodzenia / 79.185.206.* / 2009-06-04 17:19
hehehehe no oko to wiesz chłop w szpitalu umarł,mam zwyczajnie takie dziwaczne poczucie humoru,widzisz dobrze wiem że wnajbliższej przyszłości nikogo w przeszłośc wysłac się na da więc taką propozycję zgłaszam bo wiem,że jest niegroźna, nigdy bym nie zaproponował wysyłania na kubę lub do koreii pólnocnej,bo przy odrobinie chęci i wysiłku możnaby to zrealizowac, i nie daj boże jakiś gamoń mógłby zacząc ten nieszczęsny pomysł realizowac,ale w przeszłośc się nie da, niestety
paganini / 79.184.44.* / 2009-06-04 16:44
Nikt nie napisał, że były najlepsze. Po prostu sprzeciwiamy się postrzeganiu rzeczywistosci jako czarno-białej. To, że dla prostych ludzi, takich jak ty, dostrzeganie stanów pośrednich w otaczającej rzeczywistości jest niedostępne, jeszcze nie upoważnia cie do krytykowania tych, którym jest to dane.
powodzenia / 79.185.206.* / 2009-06-04 17:02
w prlu lata 1971-1980 były za najlepsze z całego okresu prlu,nie jestem aż tak złośliwy by przenosic cię do czasów bieruta,ale przy nalbliższej okazji gdy złapię złotą rybkę to poproszę ją by cię przeniosła do 01.01.1971 byś sobie dobrze przypomniał ten stan pośredni,a tak na marginesie,to widzę że czuwasz paganini na necie jak nie przymierzająśc ORMO
maciek12345 / 82.36.25.* / 2009-06-04 19:13
hahaha. Niezle!! ;) A ja tam wole parowki od najlepszych unijnych wedlin. Gdybys mnie tam wyslal, to dalbym rade tak jak zreszta dawalem i nikomu bym gitary nie zawracal. Proponuje rozejm. Precz z komuna, bo tak jest modnie. Hahah, swoja droga, jak skomentowalbys pewnien fakt, ze Pan Kaminski, wrog nr 1 komunizmu, jedzie do Chile i chwali w niebiosa Pinocheta, za walke z komunizmem. Oczywiscie, nie baczac na pewnien drobny szczegol, ze Pan Pinochet wytlukl w 1 rok wiecej ludzi, niz UB w Polsce przez 50 lat.... Pamietaj madralo, ze syndrom folwarku zwierzecego dopada wszystkich, niezaleznie od systemu. A system Kubanski i tym bardziej Polnocno Koreanski ma tyle wspolnego z 70 latami w Polsce co Ksiadz Jankowski i Pan Rydzyk z idealami Chrzescijanstwa.
JAW / 87.206.57.* / 2009-06-04 15:50
Wśród nacelnych zapanowała jakaś moda na stawianie się w roli cenzoró społeczeństwa. NIedawno jeden kazał się "całować w dupę" (koniec cytatu), a teraz kolejny zabrania móić kiedy komu było lepiej a kiedy gorzej. Tego pierwszego już wylano.
maciek12345 / 82.36.25.* / 2009-06-04 15:22
A ja mowie, ze bylo lepiej, chociaz teraz zyje mi sie rownie dobrze. Nigdy nie bylem w partii, nie specjelnie tez agitowalem do walki z "komunizmem". Prawda jest taka, ze jak ktos chcial pracowac, to pracowal. A banda nierobow co teraz wychwala swoje wyczyny, co robila, wie kazdy kto to widzial na wlasne oczy, a nie oglada na TVN te same 5 obrazkow z ZOMO i jednym czolgiem.. Byl burdel, tak zwane strajki, to tak na prawde byla okazja dla motlochu zeby sie wyszalaec, porozbijac szyby, pppopdpalac sklepy itp itd. Tylko ze teraz tego sie nie pokazuje, no i slusznie. Lepiej pokazac tego samego ubeka, co bije rozrabiake, niz tego rozrabiake jak podpalal sklep w Gdansku w 70tym. No ale coz, mlody czlowieku, propaganda jaka teraz sieja elity rzadzace moglaby sluzyc za wzor tej Stalinowskiej, ale tobie sie wbija do glowy, ze zyjesz w wolnym kraju, i wszystko ci wolno i na wszystko cie stac i ty w to wierzysz i tak ma byc!! I nie obrazaj ludzi ktorych nie znasz, pojedz na polska wies ( nie ta ktora odwiedza Tusk, bo taka sie wybiera zeby bylo kolorowo w Wiadomosciach), tylko na taka, gdzie ludzie zima wola isc do kryminalu a cale lato zbiraja grzyby i jagody, bo nie maja pracy, a wszystko co umieja robic to doic krowy. Tak robili w PGRach, ktore Twoi idole r********...li, tylko dlatego ze byly ikona komunizmu, wysylajac 10tki tysiecy ludzi na bruk, bez zadnych perspektyw. Dlugo by wymieniac. Ps. Nie popieram zadnej partii politycznej, nie bylem w PZPR ani Solidarnosci. To sa po prostu moje spostrzezenia. A do tego najwyzszy czas zdac sobie sprawe, ze polowa wyksztalconych madrali, ktorzy tak pieknie mowia i znaja sie na wszystkim, zawdziecza swoje wyksztalcenie tamtemu ustrojowi wlasnie. Znam paru takich, co w latch 70tych dostawali sie na studia tylko za wiejskie pochodzenie (za to dostawalo sie dodatkowe ptk). Gdyby teraz mieli zdawac egzaminy to cienko to widze. Zostali by na wsi i zbierali jagoddy, nikt by o nich nigdy nie uslyszal.
prawiezaratralalala / 77.254.130.* / 2009-06-04 21:43
jeśli teraz żyje Ci się równie dobrze, z takim postrzeganiem rzeczywistości, to lepiej poprzestań na tym i staraj się jak najmniej odzywać
maciek123456 / 82.36.25.* / 2009-06-05 19:33
To nie ja narzekam, bo jak napislaem, zyje mi sie dobrze, i nie mam wzwyczaju marudzic, nawet jakby mnie nie daj Boze przycisnelo. Spostrzezenia dotycza innych ludzi, ktorych Solidarnosciowi madrale pozbawili prawa do godnego zycia. Po prostu kopneli ich w dupe. Czlowieku, zapraszam na jedna z Polnocnych po PGRowskich wsi. Moze nie ciebie tylko Tuska!!! On tam nie pojedzie, bo by go tam zlinczowali!!! Ktos napisal ze mam zostac w PGRrze. I owszem, bardzo chetnie, przynajmniej zyje wsrod ludzi, ktorzy sa szczerzy, choc ciagle oszukiwani przez s**********, ktorzy jeszcze 25 lat temu srali ze starchu przed chudym cieciem, nie szli do pracy bo woleli chlac i siac boruty. Szlak mnie trafia jak patrze na te zakazane mordy w telewizji, filozofujace bez konca o dupie maryni. A gdzie Gwiazda, gdzie Walentynowicz??? Ja wam powiem gdzie, tam gdzie ich miejsce, daleko od mediow i poklasku. Oni zaczeli rewolucje, i nie musieli chlac gorzaly z kiszczakiem, zeby ktos jeszcze o nich pamietal.
MN4 / 217.96.42.* / 2009-06-04 19:31
Ale mieszasz. Komunę obaliłem dla moich dzieci, a nie dla siebie. Ty siedziałeś cicho bo było ci wygodnie. Co za stek bzdur.
Siedź sobie w swoim PGR.
opopij / 80.85.224.* / 2009-06-04 18:44
racja ,ale matoły tego nie zrozumieją !!
fer / 89.79.17.* / 2009-06-04 17:52
W takim razie polecam Ci teraz przeprowadzke na Kube :):) i to jak najszybciej. dla dobra wszystkich
emigrant2009 / 145.100.100.* / 2009-06-04 18:35
fer a ja tobie polecam zmywak w Londynie.Tylko uważaj na murzynów, bo kopią po tyłkach Polaków.Zresztą twoi rodacy robią to samo.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy