Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bonek: Niech nikt nie mówi, że za komuny było lepiej!

Bonek: Niech nikt nie mówi, że za komuny było lepiej!

Wyświetlaj:
Nova. / 212.160.172.* / 2009-06-04 08:29
Artykuł nie jest najwyższych lotów. Bardzo ogólnikowo napisany, sporo frazesów. Mam wrażenie, że autor wszystko co napisał, to zasłyszał, bo od siebie nic nie jest w stanie dodać.
Każdy wie, że w czasach PRL'u było beznadziejnie, bo prawie nic nie było. PRL chwalą tylko, ci co wtedy byli młodzi (a dziś już nie są), albo ci co dziś nie potrafią znaleźć pracy (a wtedy mieli, bo każdy miał pracę).
Nie ma co się nad tematem rozczulać, lepiej zająć się czasem teraźniejszym.
redaction / 87.116.206.* / 2009-06-04 13:20

Każdy wie, że w czasach PRL'u było beznadziejnie, bo prawie nic
nie było. PRL chwalą tylko, ci co wtedy byli młodzi (a dziś już
nie są), albo ci co dziś nie potrafią znaleźć pracy (a wtedy
mieli, bo każdy miał pracę).


ja chwalę tamte czasy . mam 27 lat, świetną pracę, wykształcenie wyższa ekonomiczne (państwowe) i naprawde nie narzekam - ale tamten system był lepszy i nikt i nic mi nie wmówi, że było inaczej.
Andrzej Koźmiński, lokalny publicysta / 89.79.17.* / 2009-06-04 09:10
A kim ty jesteś, żeby oceniać "loty artykułów"? Michnikiem, czy innym, wybitnym publicystą? Raczej w to wątpię, bo popełniłeś/aś wiele błędów stylistycznych, interpunkcyjnych i fleksyjnych w tej swojej krótkiej wypowiedzi. Pomijając to, pan Bonek, i słusznie o tym napisał w treści, odciął się od patosu, którego dziś w mediach jest pełno. Skierował tok swojego FELIETONU na sprawy codzienne. Zdystansował się. Myślę, że taką konstrukcją trafił do ludzi młodych. A o to właśnie chodzi. Teksty na ten temat adresowane do sfrustrowanej geriatrii, która cierpiała w jakikolwiek sposób przed 1989 rokiem, nie mają już sensu.
Nova. / 212.160.172.* / 2009-06-04 12:13
Panie Koźmiński nie ma co sie bulwersować, bo jeszcze krzywdę sam Pan sobie zrobi.
Nie muszę być Michnikiem, żeby mieć możliwość oceniania artykułów i to jeszcze tych zamieszczanych w Internecie. Podobno w Polsce panuje wolność słowa, a jak wiadomo w Interenecie, to panuje pełna swoboda wyrażania swoich myśli.
Wracając do tematu, to moim skromnym zdaniem artykuł jest napisany w stylu licealisty, przez co chcę powiedzieć, że nie rozwija żadnej z przedstawionych myśli, za to próbuje skompresować jak najwięcej informacji, które wydają się być zasłyszane przez autora jednym uchem od starszej od niego gawiedzi. No, a jak wiadomo jak coś jest od wszystkiego, to jest do niczego i nie mam tutaj na myśli tylko detergentu.
Twierdzi Pan, że artykuł jest skierowany do ludzi młodych. Ja mam 28 lat - nie wiem, czy w Pana mniemaniu to mało, czy dużo, ale do mnie kompletnie nie trafia. Zamiast tego typu tekstów, tysiąc razy bardziej wolę czytać samochwalcze książki Grzegorza Kołodki.
Pozdrawiam i dziękuję a'posteriori za komentarz i od razu a'priori za kolejny.
MN4 / 217.96.42.* / 2009-06-04 08:20
Rozmawiam z 30 latkami o tamtych czasach i słyszę: tak, babcia mi mówiła były kolejki. Śmieszne.
A, ja lubię sobie przejechać granicę z Czechami czy Niemcami, aby poczuć, że nikt do mnie nie będzie strzelał i zaden celnik nie będzie trzymał mnie w wielokilometrowej kolejce. A, stojąc w korkach samochodowych, cieszę się, że można kupić stary samochód za kilkumiesięczną pensję, a nie za kilkuletnią pensję.
W Polsce zaś zarabiam dwa razy więce niz wtedy zarabiałem za granicą.
xxons / 188.33.38.* / 2009-06-04 09:01
Ja mam 31 lat i stałem w tych kolejkach jako dziecko. Może rozmawiał pan z potomstwem komunistów z PZPR, co to pewnie w kolejkach stać nie musieli.
Jimbo / 193.188.253.* / 2009-06-04 08:15
a co jest złego w wiejskim świniobiciu zamiast mięsnego?
maly kazio / 2009-06-04 08:13 / Bywalec forum
Mam wątpliwości takiej mianowicie natury czy upadł socjalizm czy komunizm?Bo nie bardzo wiem co świętowac.A PDT to bardziej ze sklepem odzieżowym mi się kojarzy niż z mięsnym,ale ja stary juz jestem i pamięć nie taka.Choć schody były super.A tak poważnie te dzieci co Pan je przywołał to teraz też żebrzą i jeszcze się sprzedają ale w słusznej rzeczywistości.A czekolada Wedla jest o niebo lepsza od Milki i zawsze była.Pan pamięta tylko bardzo mały wycinek PRL.Szkoda
Binarek / 212.160.172.* / 2009-06-04 08:28
O szerszy wycinek PRL jest z pewnością bardziej ciekawy.
Dla mojej rodziny był jednak trochę dramatyczny.
(Zaraz po wojnie władza walczyła z działaczami PSL).

Jak się cieszę, że ludzie bojący się wolności, Pana pokroju, są dziś w mniejszości.

PS: Nie ma żebrzących dzieci polskich.
a sprzedawanie się dzieci to także patologiczny spadek po czasach gdy wiara w socjalizm miała zastąpić wiarę katolicką a kolektyw miał zastąpić rodzinę.
xxons / 188.33.38.* / 2009-06-04 09:05
Kiedyś kolektyw miał zastąpić rodzinę. Dzisiaj rodzinę zastępuje "młody, dynamiczny zespół". A może to też kolektyw, hehe.
Binarek / 212.160.172.* / 2009-06-04 10:30
Jeżeli nie potrafisz rozdzielać pracy od domu to żal mi Ciebie.
Małą różnicą z poprzednim systemem jest to, że Ty decydujesz o Twoim losie. Kiedyś za Ciebie decydowała partia

Po co to jednak mówię człowiekowi który nie wyrwał się z mentalnej niewoli.
maly kazio / 2009-06-04 08:40 / Bywalec forum
Zapraszam na dworzec PKP Wrocław Głowny to o patologi rodziny pogadamy i na przykładach omówimy.
Nie zrozumiałem czemu boje się wolności????
Binarek / 212.160.172.* / 2009-06-04 10:36
A potrafisz się dogadać z tymi dziećmi po rumuńsku?
Widzę, że z Ciebie rasowy socjalista, który w pierwszym rzędzie martwi się jak innym dopomóc.
Jedź do Rumunii i tam zacznij pracę u podstaw, Janosiku.

Strach przed wolnością wynika z Twoich słów "Mam wątpliwości takiej mianowicie natury czy upadł socjalizm czy
komunizm?Bo nie bardzo wiem co świętowac"
Polska przechodzi obecnie przez czas nieograniczonych możlwości i przedsięwzięć.
Ludzie tacy jak Ty jednak boją się i nie wiedzą, że to oni tworzą historię naszego kraju.
maly kazio / 2009-06-04 11:37 / Bywalec forum
Nie boje się.
Rumuński perfekt.
A upadł komunizm czy socjalizm???
D300 / 79.190.56.* / 2009-06-04 11:35
Nie za dużo jadu i agresji w głosie ,drogi komentatorze?.
Jak to jest ,że wszelkiej maści piewcy wolności obrońcy życia czy inni wegetarianie czynią to najczęściej z odbezpieczoną spluwą.
Jesli chodzi o dzieci z dworca, rogów ulic czy centrów handlowych to nie wszystkie one mówią po Rumuńsku niestety i dobrze Pan o tym wie. Nowy system obdarował nas hojnie patologiami nie znanymi za czasów SOCJALIZMU(komunizmu nie było dane nam liznąć), po prostu jedne patologie zostały zamienione innymi.
Jeśli chodzi o wolność to jest pojęcie wyjątkowo względne.
Z wykładów pamietam ,że wystarczy się zakochać by wolność utracić i jest to naukowo udowodniony fakt.
Nie jesteśmy całkowicie wolni ,nigdy nie byliśmy i nigdy nie Taki stan nie istnieje, przekonuję się o tym niemal codziennie od urodzenia.
Najlepiej zmiany systemowe podsumował pewien taksówkarz warszawski z którym razu pewnego podróżować przyjemność miałem. Omawialiśmy własnie zagadnienie umiłowania ojczyzny przez naszych polityków, gdy Pan ten powiedział, tu cytuję "Panie przedtem to komunizm mieliśmy i wszystko jasne ,teraz to nie wiem jak to nazwać chyba ch....jonizm...".
I tyle w temacie.
Binarek / 212.160.172.* / 2009-06-04 12:05
Ad1.Tysiące ludzi szukają winy za wszystkie swoje porażki wszędzie dookoła tylko nie u siebie. 20 lat po upadku socjalizmu trzeba im wreszcie brutalnie powiedziec -JESTEŚCIE KOWALAMI WŁASNEGO LOSU.

Ad2. Dziecka żebrzącego o rysach słowiańskich nie widziałem już chyba z rok.

Ad3. W kapitaliźmie walczy się z patologiami.
Socjalizm jako system był jedną wielką patologią (Właściwie to był eksperymentem socjologicznym LENINA)

Ad4. W sensie liberalnym jesteśmy wolni.
Ponieważ wolność dla liberałów to nie tylko swoboda działania ale także pełna odpowiadzialność za nie.

Ad5. Tak, znam te rozmowy z ludźmi pokroju tego taksówkarza "Ch...nia, Bieda, Złodzieje...." a pod Villą trzyma dwa nowe SUVy
maly kazio / 2009-06-04 12:51 / Bywalec forum
kolega nie czyta komentarzy ze zrozumieniem,kolega jest pokroju antysemity z Jedwabnego.
Binarek / 212.160.172.* / 2009-06-04 13:57
Nie odpowiadałem na Twój komentarz
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy