Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Boni zadowolony. Choć Fedak nie odpuszcza OFE

Boni zadowolony. Choć Fedak nie odpuszcza OFE

Money.pl / 2010-11-20 23:13
Wyświetlaj:
paulbociek / 2010-11-20 23:13 / Bywalec forum
Generalnie zmiany proponowane przez min. Boniego idą w dobrym kierunku. Ale całkowita likwidacja akwizycji to jakaś pomyłka. Fakt, że są nieuczciwi akwizytorzy to nie powód, żeby likwidować całą akwizycję. Równie dobrze należałoby zlikwidować zawód taksówkarza czy sędziego.... bo trafiają się nieuczciwi. Pozbawienie klientów możliwości korzystania z pomocy akwizytorów ograniczy możliwości migracji między OFE a co za tym idzie konkurencyjność. Nadto jest to ograniczenie prawa wyboru. Klienci są na ogół zbyt mało zorientowani w procedurach, które są niezbędne do zmiany OFE. Akwizytor to wie. Czasem klienci zmieniają funduszna gorszy. Ale to są także zaniedbania ze strony rządu i KNF. Czy choć raz na pół roku jakaś stacja telewizyjna informuje o wynikach OFE - NIE. Nawet strona telegazety, na której kiedyś można było znależć wyniki OFE i ich aktualne wartości jednostek została zlikwidowana. Skoro w publicznych mediach się o wynikach OFE nie informuje to zawsze się znajdą nieuczciwi akwizytorzy podpierający się jakimiś naciąganymi rankingami lub danymi bez znaczenia, jeśli tylko dobrze wyglądają.... Zakaz akwizycji może być korzystny dla 3. największych OFE. Mają już dużo klientów (ok. 60% wszystkich klientów), po zakazie będą mało tracić ( teraz najwięcej osób odchodzi właśnie z trzech największych OFE) a reklamą załatwią sobie nabór nowych niezorientowanych. - 3 największe OFE już drugi raz z rzędu nie wypracowały średniej a dwa giganty już szósty raz są poniżej. Wszystkie komunikaty KNF są dostępne na stronie: www.knf.gov.pl/opracowania/rynek_emerytalny/dane_o_rynku/rynek_ofe/Stopy_zwrotu_OFE/stopy_zwrotu_ofe.html
o co w tym państwiechodzi? / 88.199.92.* / 2010-11-21 23:18
Drodzy Państwo też nie kumam elementu typu zakaz akwizycji w nowym modelu OFE, co to Państwo obchodzi ile wydają te firmy na akwizycję, przynajmniej ludzie zarabiają i pieniądz krąży, gospodara kreci sie, a nie jest wypompowywany na zachód, a hieny zawsze są i będą, nie w tej to innej branży, dla mnie sprawa jest banalnie prosta patrzymy w Komisji Nadzoru Finansowego kto buraczy, na kogo są skargi i dobieramy mu się do tyłka, proste. A w kredytach, pożyczkach i innych nie ma hien? . Dwa ludzie nie mają wiedzy kompletnej i naprawdę uwierzcie Państwo że są ludzie i firmy które konkretnie i rzetelnie przygotowują ludzi do tej roboty, sam to robię i moi ludzie mają satysfakcję ze swojej pracy ponieważ pomagają klientom w czym, a mianowicie choćby w odzyskiwaniu skladek zaległych od tego darmozjada ZUS, pomagają w kapitale początkowym czego jeszcze kupa ludzi nie ma, pokazują jak kontrolować składki pod kątem pracodawcy i ZUSu itp., itd. Ludzie na prawde nic na ten temat nie wiedza, choc mówia ze wiedza to i tak ich wiedza jest na poziomie zero. Nie widze w tym logiki, różnie akwizytorów się postrzega ale ja znam tez inna strone bo to robie, wiec wiem jak działam i co jest moim celem, oczywiście nie jestem firma charytatywna i zawsze klient pozyskany jest wazny ale ja staram się mu cos dac np obsługę, i wiem ze jest konkretna. A kto z Państwa za darmo pracuje?! LEPIEJ niech rzad wezmie się za wczesne emerytury policji, wojska, za moje podatki kształcą się, dostają dodatki mieszkaniowe, dobre pensje i majac 35 lat Ida na emeryture!? Absurd. Rolnicy, wiem ze łatwo nie maja ale sorry takie grosze do KRUS daja ze az wstyd. Jak ja zakladam działalność to tez mogę mieć maly dochod i nikt nie pyta, płacisz gosciu ZUS i koniec itd. Osobiście wole kase mieć w OFE niż w ZUS bo tu to jest wirtualne konto w OFE przynajmniej dziedziczą moje dzieciaki jak polegnę, nie jest to system dobry, ale z malych skladek niestety nie ma czego się spodziewać. Ale w naszym chorym kraju to tylko nagadać się można. Jak widze pomysły Pani Fedak, czy tez Pana Rostowskiego to pytam do którego przedszkola ganiają. I jeszcze w zywe oczy kaza mi dopłacac do długu Państwa. Staram się patrzec obiektywnie pomimo ze param się sam tą akwizycja, i nie jest tak jak media i politycy mówią i piszą. W polityce sa też hieny i co utrzymujemy je z kadencji na kadencję. Patrza na wyniki OFE, a jakie sa ich wyniki, cala kadencja awantura. Kończe i Pozdrawiam również i tych którzy sa przeciwni akwizycji w OFE. Jeżeli nie będzie akwizycji w OFE to w ogóle nie będą konkurować fundusze ze soba bo nie będzie motywacji. I nie rozumiem, jak może Państwo ingerować ile kto wydaje na sprzedawców? Rozumiem obniżyć prowizję dla OFE, to przynajmniej klient zyska, ale zabraniac handlowac firmom?! Co to jest, pytam?! KOMUNA.

Najnowsze wpisy