Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Borowski: Są pieniądze dla lekarzy

Borowski: Są pieniądze dla lekarzy

Money.pl / 2007-05-21 12:54
Komentarze do wiadomości: Borowski: Są pieniądze dla lekarzy.
Wyświetlaj:
Pamiętliwy / 89.79.83.* / 2007-05-22 15:54
Ciekawe że jak był u władzy to ich nie było!
Były pieniądze dla oligarchów skumanych z PZPR, dla polityków itp.
Balcerowicz nie dociekał przez podległe mu urzędy skarbowe skąd mafia ma pieniądze.
Nie ściągał podatków. Sprzedawał swoim wszystko za bezcen!!!
W1 / 83.24.137.* / 2007-05-22 10:45
Tak, ten to zawsze wie lepiej, mędrzec komuszy od siedmiu boleści...
Obywatel Lechistanu. / 83.21.240.* / 2007-05-22 06:32
Regulamin forum
Obywatel_RP / 2007-05-22 11:53
Proszę REDAKCJĘ o zdejmowanie z forum głupich postów pisanych przez prowokatorów żerujących na różnego rodzaju paranoidalnych fobiach. Znów jakaś faszystowska międzynarodówka "83.21.240"?
patriotka / 87.96.68.* / 2007-05-21 18:26
Jeśli ktoś z końca łańcucha decydentów czyta te komentarze to proszę zwrócić uwagę na jedną z bardzo ważnych spraw RÓWNO NIE ZNACZY DOBRZE !!!!!
Lekarze są bardzo dobrzy, dobrzy, i są też tacy którzy w ogóle nie powinni pracować w służbie zdrowia! Nie można podwyższać płac w nieskończoność dla wszystkich równo!
Jeden fizjoterapeuta jest doskonały ma kolejkę na pół roku ! czy on ma zarabiać tyle samo co jego kolega który jest ciągle na zwolnieniu lub urlopie a pacjenci omijają go szerokim łukiem! Rządzący obudzcie się! każdemu według potrzeb to już było, to jest nowa epoka i każdemu według zasług można już wprowadzić.
Jak sama nazwa wskazuje SŁUŻBA ZDROWIA, czyli usługi, pacjenci powinni też decydować o funduszach NFZ bo to są pacjentów ciężko zarobione pieniądze.
Reforma musi być REFORMĄ a nie uleganiem naciskom wpływowych lobbystów przed kolejnymi wyborami.
Lobby ma szlachetne nazwisko ale myśli głównie o swoich interesach. Ja rozumiem lekarzy i że to są ciężkie studia, ale przecież decydując się - czy raczej odkrywając w sobie powołanie do bycia lekarzem wiedzieliście jakie są zarobki w szpitalu! więc starajcie się podnosić swoje kwalifikacje aby być dobrym a wtedy i pieniędzy wam nie zabraknie!
tzg3 / 158.75.21.* / 2007-05-22 09:10
Wpełni się z tym zgadzam, bo jeszcze nie widziałam biednego lekarza. A kwalifikacje każdy dzisiaj musi podnosić aby utrzymać się na rynku pracy. Pozdrawiam
Bernard+ / 83.30.219.* / 2007-05-21 17:41
Panie Borowski gdyby w USA wprowadzono taki system finansowania usług medycznych jaki my mamy obecnie to amerykański Kongres natychmiast musiałby uchwalić podwojenie wydatków na ochronę zdrowia amerykanów mimo, że obecnie Oni już płacą w przeliczeniu na głowę mieszkańca kilkakrotnie więcej niż płacimy my Polacy.
W obecnym systemie, który pozostał nam po reformie wprowadzonej przez AWS i Premiera BUZKA każde pieniadze zostana skonsumowane a pacjenci będą dalej źle traktowani przez złych lekarzy i dobrze przez dobrych i nie będą mieli darmowego dostępu do lepszych specjalistów a tylko do słabszych. Zaś goniący za pieniędzmi lekarze będą więcej czasu poświęcali na przemieszczanie się z jednego miejsca pracy w inne niż na diagnozowanie i leczenie pacjentów, których finasuje NFZ.
Byłem klientem kliniki i widziałem jak bardzo intensywnie obciążeni są pracą profesorowie oraz lekarze z stopniami naukowymi oraz jak wiele jest jeszcze w organizacji szpitali i przychodni zbędnych stanowisk administracyjnych, co prawda z niskimi płacami, ale przez to z większa się koszt funkcjonowania placówki, bo zamiast jednej odpowiednio wykształconej osoby z płacą Np 2500zł zatrudnionych jest 3 z płacą 1400 gdyż ich wydajność jest słaba chociażby ze względu na brak umiejętności posługiwania się komputerem, brak motywacji, do doskonalenia się, bo na miejsce przez nich zwolnione nie ma na razie ze względu na niskie płace chętnych o wyższych kwalifikacjach. Trwa, więc tam selekcja negatywna kadr. Tymczasem byle urzędniczyna w gminie zarabia więcej od ordynatora oddziału posiadającego najwyższe kwalifikacje.
Lecz zastanawiające jest to, że ten ordynator zbudował 3 okazałe domy dla swoich 3 synów a ten urzędnik nadal mieszka w M3 w blokowisku??? Lecz Ordynator ma prywatną praktykę a urzędnik nie może mieć nawet innej działalności gospodarczej niż to co robi w Urzędzie prowadzonej na własny rachunek lub na żonę. W gabinecie prywatnym Ordynatora i adiunkta nie ma kasy fiskalnej, ale kasa fiskalna jest na straganie z pietruszką stojącym na zakurzonym targowisku w małym zapyziałym miasteczku, w którym jest więcej bezrobotnych niż pracujących. Mamy, więc nie tylko za niskie płace Lekarzy i wykwalifikowanych pielęgniarek oraz fizykoterapeutów, ale mamy zły cały system płac w służbie zdrowia i zły system finansowania służby zdrowia. Studenci i słuchacze kursów organizacji i zarządzania wiedzą już od lat, że: Jeżeli nie rozwiążesz problemu ogólnego to przy próbach rozwiązywania zagadnień szczegółowych będziesz ponosił porażki, bo nierozwiązane zagadnienie ogólne będzie niszczyć efekty rozwiązań mających doprowadzić do załatwienia problemów szczegółowych.
Problem ogólny niezałatwiony od 1998 roku, czyli od zmiany systemu z socjalistycznego na rzekomo kapitalistyczny polega na tym, że tylko niektóre dziedziny życia prawo reguluje jak w systemie kapitalistycznym a cały szereg zagadnień społecznych jest regulowanych przez prawo tak jakby nadal Polska była krajem realnego socjalizmu. Czy zamontowanie w Syrence lub Trabancie kilku elementów z Mercedesa lub VW sprawi, że będą to bezpieczne, niezawodne i luksusowe auta?? Jeżeli problemy w służbie zdrowia sa problemami ekonomiczno organizacyjnymi i prawnymi to nie rozwiążą ich lekarze ani spełnienie ich postulatów finansowych. Tak jak dobry lekarz rodzinny wie, do jakiego specjalisty skierować swojego pacjenta tak minister zdrowia powinien być specjalistą od problemów, które trzeba rozwiązać w Polskim systemie usług medycznych, czyli specjalistą od ekonomii finansów publicznych i organizacji a nie nauk medycznych. Bo wszak chirurg sam nie znieczula pacjenta ani nie przeprowadza badań krwi mimo, że to równierz było przedmiotem zajęć na uczelni. System musi premiowac zachowania godne i uczciwe oraz czynić nieplłącalnymi zachowania naganne wtedy warto dać więcej pieniedzy bo nie trafią one do najbardziej pazernych lecz do najlepszych którzy są dziś pokrzywdzeni. WSZAK W "DARMOWEJ" SŁUŻBIE ZDROWIA LEKARZ DO KTÓREGO PACJENCI STOJĄ W WIELODNIOWYCH KOLEJKACH ZARABIA TYLE SAMO CO LEKARZ KTÓREGO PACJENCI STARAJĄ SIĘ UNIKAĆ.
patriotka / 87.96.68.* / 2007-05-21 17:38
znam jeden bardzo duży szpital, w którym dyrektor dał LEKARZOM WYBÓR - dostaną podwyżki ale nie mogą przyjmować pacjentów w prywatnych gabinetach ani w gabinetach szpitala "po godzinach", zgadnijcie co wybrali!
Lekarze też potrafią liczyć i nie ma takiej możliwości aby dostali 10 tys podwyżki w skali miesiąca! Przecież dobry lekarz zarabia min 20tys. na czysto ponieważ nie płacą podatków! KASY FISKALNE W GABINETACH LEKARSKICH I możliwość ODLICZENIA KOSZTÓW LECZENIA OD PODATKU załatwi sprawę.
O podwyżki płac walczą miernoty, które nie mogą liczyć na pacjentów w prywatnym gabinecie! Początkujący którzy miesiąc po szkole chcieliby mieć taki samochód jak kolega z oddziału - nie ważne że kolega pracuje już 10 lat.
Kubeł zimnej wody na głowę! Za spanie na oddziale 5 tys?
Nie straszcie nas że wyjedziecie za granicę, tam się pracuje
ms52 / 83.31.98.* / 2007-05-22 09:03
Właśnie to chciałem napisać. Dziś - dobra dyskusja. Popieram Twoje poglądy.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-05-21 16:30
Są? Zapewne na prywatnych kontach polityków SLD w szwajcarskich bankach....
r.balinski / 2007-05-21 15:41
A wszystko jest takie proste i lekarze mogą zarabiać tyle ile chcą tylko nikt nie che sięgnąć po proste rozwiązania. A można tylko zrobić parę prostych kroków:
1. zabrać pieniądze urzędnikom z NFZ – oni nas nie leczą, a zarabiają więcej niż lekarze, w ich miejsce należy wprowadzić system komputerowy podobny jak był kiedyś na Śląsku, tylko nikt z niego nie wziął przykładu. Pozbywając się urzędasów zostaną jeszcze siedziby po NFZach, które można wynająć i uzyskiwać dodatkowe pieniądze lub je sprzedać. Dziwi mnie, że NFZty mają piękne budynki wybudowane za nasze pieniądze i Panie Borowski wy na to pozwoliliście i mówię to choć nie jestem zwolennikiem obecnego rządu.
2. lekarze do leczenia ludzi, a nie biorą się za zarządzanie szpitalami myśląc, że po 6 latach studiów i 5 latach specjalizacji znają się nie tylko na kościach, ścięgnach i innych sprawach medycznych, ale DOSKONALE ZNAJĄ SIĘ NA ZARZĄDZANIU FINANSAMI I NIE PYTAM SIĘ GDZIE ZDOBYLI TĄ WIEDZĘ BO OCZYWIŚCIE NA PODYPLOMOWYCH STUDIACH ZARZĄDZANIA SŁUŻBĄ ZDROWIA I MYSLĄ, ŻE JUŻ WSZYSTKO O FINASACH, ZARZĄDZANIU I PENIE BANKOWOŚCI SIĘ ZNAJĄ NAJLEPIEJ – precz, do leczeni ludzi się zabrać na poziomie, a nie stwierdzać diagnozy, po których człowiek idzie na inny świat.

3. Nasi nieszczęśni kochani lekarze niespodzianka dla was. Prywatne gabinety, praca w prywatnych szpitalach i jednocześnie na państwowym to koniec. Jeden etat dla lekarza – niech sobie wybierze sposób pracy czy państwowo, czy dla kliniki prywatnej, czy otworzy sobie samodzielny gabinet. Cześć zostanie przy własnych gabinetach bo przynoszą dobre zyski, cześć przejdzie do prywatnych szpitali, a cześć zostanie w państwowych - z tego wyniknie sytuacja, że rynek sam będzie regulował sobie wynagrodzenie, bo o dobrego specjalistę będą się biły prywatne kliniki jak i państwowe, część odejdzie z państwowej służby i na podwyżkę płac pieniądze się znajda dla tych co pozostali i co więcej nie trzeba podnosić żadnej składki zdrowotnej.
4. Obowiązkowe ubezpieczenie się lekarza zróżnicowane w zależności od specjalizacji, które będzie chroniło szarego obywatela, gdy osoba w białym fartuchu popełni tzw. błąd lekarski

5. Oczywiście należy wprowadzić jedną ustawę, bo zachłanność lekarzy nie zna granic. W tej ustawie jeden mały zapis, ze w chwili gdy lekarz zostanie złapany na dodatkowej pracy zostaje pozbawiony prawa wykonywania swojego zawodu.


Mam oczywiście też jeszcze jedną wersję……oddajcie mi składkę zdrowotną a ja sam sobie wykupię ubezpieczenie zdrowotne w prywatnej firmie i taniej mnie to wyniesie
emilius / 89.76.199.* / 2007-05-21 16:00
Jak najbardziej popieram!!! Kupa ludzi siedzi na tylkach i bierze kase za wymyslenie czegoś co przypadkowy czlowiek napisał wyżej w wolnej chwili ( chwili frustracji).
hadesik / 84.234.10.* / 2007-05-21 15:20
Pieniądze może i są ale w szwajcarskich bankach na tajnych kontach. A tak na marginesie to ileż to może kosztować zasrane życie przeciętnego goja nad Wisłą. Cena życia w końcu jest pochodną (a w każdym razie powinno być) lekarskich pensji. W każdym razie strajki lekarzy " na państwowym" i rącza praca w prywatnych gabinetach zmniejszają cenę zasranego życia przeciętnego goja nad Wisłą. Tak trzymać a ja idę do swojego zakładu pogrzebowego. Coś czuję, że nareszcie idą dobre czasy.
Sierioża Cimoszewicz / 87.99.44.* / 2007-05-21 13:36
któremu pożadanie władzy i wyssane z mlekiem matki bolszewizm i głupota, pozwalają stawiać długoterminowy intres Polski nad doraźnym własnym nieprzytomnym pędem do koryta.
Adol / 217.97.229.* / 2007-05-21 14:47
Czy w te brednie wypowiadane przez Borowskiego i Kalisza ktoś jeszcze wierzy? Mam nadzieję, że długo jeszcze będę widywał gębę Kalisza w TV. Tak długo jak go będę widział lewica nie podniesie się z kolan i nie dorwie się do koryta.
KAP / 162.27.160.* / 2007-05-21 13:33
do lekarza, wiec i tak place w prywatnych gabinetach. Nie mam zamiaru dokladac sie do Panstwowego worka wiecej bo i tak z niego nic nie mam. Lekarzom zycze lepszych zarobków w prywatnej sluzbie zdrowia. Panstwowa to glównie worek bez dna z kielbasa wyborcza. Lekarze, iddzcie do prywatnych gabinetów to wreszcie reforma zrobi sie sama, bo zaden polityk nie popelni samobójstwa politycznego urealniajac ten chory system.
JANEKD / 62.29.140.* / 2007-05-21 13:31
Dla lekarzy w państwowych ZOZach powinien zostać wprowadzony zakaz prowadzenia praktyk prywatnych. Wtedy część lekarzy odeszłaby z państwowej służby zdrowia i w systemie mielibyśmy środki na podwyżki. Tylko pomyśleć ile na tym zaoszczędzi każdy znas, kiedy nie będzie musiał "płacić" za przyjęcie do szpitala w postaci wizyt w prywatnym gabinecie. Może nawet podwyższenie składki zdrowotnej przyjdzie z większą łatwością?
śmieszno i durno / 83.23.165.* / 2007-05-21 17:00
Janked:
ZOZ albo prywatnie.
Nic po między. To jedyne rozwiązanie. A szpitale w żadnym razie nie powinny być prywatyzowane, bo niestety są własnością całego społeczeństwa które je wybudowało płacąc podatki. Więc nie może być tak że jedna wąska grupa ludzi uwłaszczy się na resztkach majątku państwowego jaki jeszcze pozostał.
Jak chce mieć własny Szpital, Klinikę niech zbuduje, a potem może robić co mu się żywnie podoba. Leczyć albo nie leczyć. A tak pomysły wszelkie "naprawy" tej słóżby zdrowia nic nie dadzą. To będzie leczenie syfa pudrem,,,, zresztą jak zawsze od 17 lat.
man13 / 2007-05-21 14:16 / Tysiącznik na forum
Wtedy część lekarzy
odeszłaby z państwowej służby zdrowia i w systemie mielibyśmy
środki na podwyżki dla ....... pielęgniarek. Wystarczyło by jeszcze nakłonić pielegniarki do odejscia i wtedy były by pieniadze dla.... salowych. Itd... itp.
IDIOTÓW JAK WIDAĆ NIE BRAKUJE
JANEKD / 194.106.215.* / 2007-05-21 23:55
Lekarz pracujący na dwa etaty - prywatnie praktyak i służbowo szpital pracuje wydajniej tam, gdzie znajduje odpowiednie wynagrodzenie. Sam jestem świadkiem takiego podejścia lekarzy i dlatego podtrzymuję swoją tezę, albo prywata, albo szpital. Co do pielęgniarek, są tak samo wolne jak lekarze, jednak nie słyszałem o prywatnych gabinetach lekarskich i aferach łapówkarskich z pielęgniarkami w roli gł!!!!
JANEKD / 62.29.140.* / 2007-05-21 13:30
Dla lekarzy w państwowych ZOZach powinien zostać wprowadzony zakaz prowadzenia praktyk prywatnych. Wtedy część lekarzy odeszłaby z państwowej służby zdrowia i w systemie mielibyśmy środki na podwyżki. Tylko pomyśleć ile na tym zaoszczędzi każdy znas, kiedy nie będzie musiał "płacić" za przyjęcie do szpitala w postaci wizyt w prywatnym gabinecie. Może nawet podwyższenie składki zdrowotnej przyjdzie z większą łatwością?
SZPILECZKA / 83.8.209.* / 2007-05-21 13:07
jak śmie taki berm....-kpic z naszego rzadu !! -on juz nam nie jeden raz urzadzał "BIGOS'" -ZOBACZYMY JAK BEDZIE SIĘ TŁUMACZYŁ PRZED KOMISJĄ B A N K O W Ą???
Cspostrzegawczy / 2007-05-21 12:54 / Tysiącznik na forum
Czyli te niewielkie w sumie pieniądze jakie mamy dostać z obniżenia składki rentowej mamy przeznaczyć dla lekarzy ?
Jestem przeciw, wolę je dostac do ręki.
leberał / 213.77.49.* / 2007-05-21 14:39
"Cała Polska finansuje swoich lekarzy", "Lekarze zamiast podwyzki" - czyż nie docierają do Ciebie te hasła?
N.K. / 157.158.96.* / 2007-05-21 13:05
dokladnie to wlk nie porozumienie, kazdy z nas i tak w wiekszosci korzysta z prywatnych gabinetow, zawsze ta obnizona skladka sie przyda na wlasne leczenie. jestem przeciw tym bardziej ze to juz zostalo obiecane, kazdy z nas mial nadzieje na podwyzszenie wynagrodzenia dzieki temu .... kazdy grosz sie liczy

Najnowsze wpisy