Forum Polityka, aktualnościKraj

Borys szuka wsparcia u marszałka Sejmu

Borys szuka wsparcia u marszałka Sejmu

Money.pl / 2010-02-26 09:20
Komentarze do wiadomości: Borys szuka wsparcia u marszałka Sejmu.
Wyświetlaj:
eeechhh / 213.108.114.* / 2010-02-26 10:52
Mnie ciekawi jakie jest zdanie strony Białoruskiej. Jak dotąd w mediach, bardzo mało o tym co sądzi Białoruś , o aktualnych problemach z polonią?
Jak narazie to w propagandzie jaka wylewa sie z mediów w Polse, to Białorus jest strasznie polakozercza, i dyskryminuje strasznie Polaków.
Poprosiłem swoich znajomych na Białorusi ( polaków i białorusinów) , jak to wyglada z ich perspektywy, bowiem w Polsce mało jest informacji rzetelnej, z obu stron, przewaza propagandowa sieczka.
Wiekszośc polaków na Białorusi ma zal do Polski za to że polska popiera tylko zwiazek pani Borys.
Pozostałe zwiazki polaków które nie sa zainteresowane kontestowaniem sytuacji politycznej na Białorusi, sa przez Polske traktowane po macoszemu.
Z tego co mi przekazano, wiekszośc polaków, pragnie utrzymac i zachowac polska tozsamośc, język, kulturę. Najcześciej działaja w takich obszarach które nie draznia miejscowej władzy.
Twierdza , że jest ich wiekszośc, natomiast pani Borys, jest popularna w Polsce mniej na Białorusi.

Podobno Prezydent Białorusi, wysłął list do Prezydenta Polski z wyjasnieniem tej sytuacji, tzn zamieszania wokół pani Borys.
Moze dobrze było by aby polska opinia publiczna zapoznała sie z tym listem?
Moze warto poznac zdania obu stron "konfliktu"?
W innym przypadku, zachodzi podejrzenie , tego ze polska manipuluje, czego dowodem moze byc ostrozna reakcja UE, która nie poparła, żadań Polski w sprawie restrykcji dla Białorusi.
UE postanowiła wysłąc swoich obserwatorów , aby na miejscu zorietowali sie w sytuacji, co z kolei nie podoba sie polskiej stronie. Dlaczego?
_reakcjonista_ / 2010-02-26 12:25 / Bywalec forum
Treść listu Łukaszenki niedawno poznaliśmy. Prezydent wyraził w nim zdziwienie, że w Polsce rozpowszechniane są nieprawdziwe informacje o tym jakoby ktokolwiek był na Białorusi represjonowany i siedział w więzieniu, zapewnił jednoczesnie, że szczególnie zależy mu na rozwoju polskich organizacji społecznych;) Oczywiście możemy sie domyślać, że chodziło mu o te organizacje, które w dużym stopniu kontrolowane są przez białoruskie służby specjalne, wg scenariusza skądinąd dobrze nam znanego.
eeechhh / 213.108.114.* / 2010-02-26 15:16
Ten list był gdzies "publikowany" w internecie ? Jezeli tak to prosze o "namiary".

Nie rozumiem, dlaczego inne organizacje polskie (poza organizacją p. Borys), w propagandzie polskiej, okreslane sa jako kierowane przez "białoruskie słuzby specjalne" ?
Z bezposrednich informacja z białorusi jakie do mnie docierają, to polaków w tych organizacjach jest wiecej niz w organizacji pani Borys. Czy oni wszyscy daja soba manipulowac ? Raczej watpię.
Moim zdaniem nie maja aspiracji politycznych, po prostu chca miec możliwośc kultywowania polskości bez mieszania sie w politykę. Polska kaze ich za to , brakiem lub ograniczeniem pomocy, cała swoja "miłośc" przelewając na pania Borys i jej organizacje.
Moim zdaniem polakami na Białorusi graja władze Białoruskie ale tez i włądze Polskie. Do takiego wniosku , skłania mnie propaganda, jaa ciagle widze w mediach.
Mam takie wrazenie , że i polacy w Polsce, tez to widzą.
Moze warto, pokazac zdanie drugich stron, moze warto posłuchac zwykłych ludzi , tam na Białorusi, nie aktywistów.
janiszek72 / 2010-02-26 09:20 / Tysiącznik na forum
Pani Andżeliko, Pan Marszałek nie ma teraz czasu, bo jest kandydatem na kandydata do fotela Prezydenta i bierze teraz udział w pierwszych w Polsce prawyborach Platformy Antyobywatelskiej. Proszę nie przeszkadzać Panu Komorowskiemu, bo jest to najważniejsze wydarzenie w Polsce i Pan Premier Donald Tusk również nie życzy sobie, aby odrywać od tak ważnych kwestii Bronka. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam

Najnowsze wpisy