Forum Polityka, aktualnościKraj

Bożena Lubińska-Kasprzak, prezes PARP: Polskie firmy ruszają do Iranu. Co zaoferują?

Bożena Lubińska-Kasprzak, prezes PARP: Polskie firmy ruszają do Iranu. Co zaoferują?

Wyświetlaj:
Rhesa / 83.254.230.* / 2015-09-11 15:05
Jeszcze kilka lat temu polskie F16 mialy wspolne cwiczenia z armia izraela zeby ten IRAN w przyszlosci moc zniszczyc, zapominajac co Iran zrobil dla Polakow w WW2.POLSKI FALSZ!!!
Rosjanin Romanow / 89.68.181.* / 2015-09-10 19:12
Czyżby już nie opłacało się okradać państwa polskiego i pracowników
sspp / 5.173.236.* / 2015-09-10 17:24
Firmy powinny tylko sprzedawac za granica towary wyprodukowane w Polsce, a nie uruchamiac poza nowe zaklady i likwidowac u nich bezrobocie; nalezy zabronic wychodzenia z produkcja naszym zakladom poza obszar Polski.
brum / 212.180.147.* / 2015-09-10 15:43
za Gierka w ramach ''otwierania sie na świat" z Iranu importowaliśmy majtki (tak, tak były do kupienia w DT Centrum) i ...lodówki oraz parę innych gadgetów. czyżby replay?
koneserlogiki / 77.253.189.* / 2015-09-10 13:25
To bardzo dobrze ze polskie firmy dzialaja w Iranie....Ale ciagna zyski dla siebie a nie dla Polski . Bo z pewnoscia podatkuja sie poz a Polska i tyle. Polacy i panstwo polskie nie maja ztego pozytku zadnego .Nie zwiekszaja te firmy zatrudnienia bo robia to w Iranie...nie placa podatkow w polsce z pewnoscia i tyle.
prawie kumający / 91.208.150.* / 2015-09-10 12:35

czasem negocjacje kontraktów trwają latami i wymagają wsparcia dyplomacji.

Może lepiej zlikwidować agencję, skoro tą sama czynność wykonują co do zasady ambasady.
Myślę że to właśnie dziesiątki i setki tego typu kosztownych instytucji powoduje zadłużenie Polski.
prawie kumający / 91.208.150.* / 2015-09-10 12:49
ten kto mi kliknął minusik niech mi - proszę - powie, jak na to wszytko ma zarobić robotnik pracujący w polskiej montowni po stawkch konkurencyjnych z chińskimi?
jo351 / 95.51.12.* / 2015-09-10 14:26
Nie przejmuj się minusami, to minusują pracownicy tych agencji - chcesz im odebrać chlebek.
Jak to w takich instytucjach bywa, oni wierzą, że bez ich działania natychmiast padnie cały kraj i wymiana gospodarcza. Prawda jest taka, że w 90% przejadają pieniążki, a raz na jakiś czas udaje im się pozyskać inwestora lub kontrahenta. Nie są rozliczani z efektów, więc nie ma problemu.
Miałem przyjamność pouczestniczyć w działalności jednej z izb gospodarczych - ta sama historia. Obiadki, spotkania, na których spotykali się przedstawiciele tych izb z Polski i z zagranicy, pojedli, popili piwenio, poprzemawiali o tym, jak bardzo ważna jest działalność tych instytucji i współpraca (zero w przemówieniu, co osiągnęli), i wszyscy byli zadowoleni. Tymczasem ja nie miałem z kim gadać, bo były same dzieciaki w wieku 20-27 lat, którzy nigdy w życiu nie pracowali w prywatnej firmie. Zresztą w ogóle nie byli zainteresowani rozmową, robili sobie imprezkę. Zrezygnowałem, szkoda czasu.
PiotrUE / 185.45.52.* / 2015-09-10 12:07
Może już czas zacząc sprzedawać dobre polskie produkty za adekwatną cenę, to pomoże w końcu dać zarobić pracownikom europejskie pensje, a nie promować polski produkt jak dobry I TANI ... czas zacząć się cenić i zmienić politykę marketingową ... po prostu dobry ... niekoniecznie tani
Tomaryna / 213.62.126.* / 2015-09-10 13:29
Sęk w tym że akurat Iran potrzebuje tanich produktów, bo ludność tam nie ma dużej siły nabywczej.
Za komuny mieliśmy kontakty handlowe z Iranem, potem posłuszni (słynna murzyńskość?) Amerykanom zrezygnowaliśmy z nich. Teraz warto do nich powrócić.

Powinniśmy ich łatwiej zrozumieć. U nich dużo do powiedzenia mają duchowni (mułlowie) i u nas również (biskupi).
PiotrUE / 217.136.226.* / 2015-09-10 15:26
To nie skupiajmy się na sprzedawaniu jabłek tylko na produktach z wysoką wartością dodaną, systemy informatyczne, linie technologiczne etc. Ok, zgadzam się, że ludność nie ma siły nabywczej, ale Iran właśnie ma zniesione embargo w tym zacznie eksportować swoją ropę i będzie miał ogromną możliwość inwestowania w każdej branży ... Wykorzystajmy te 5 minut
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy