Forum Forum inwestycyjneFundusze

BPH NIERUCHOMOŚCI EUROPY WSCHODNIEJ ? ODROBI CZY DALEJ W PLECY

BPH NIERUCHOMOŚCI EUROPY WSCHODNIEJ ? ODROBI CZY DALEJ W PLECY

albert7 / 2007-11-23 08:37
CZY TEN FUNDUSZ MA SZANSĘ NA POPRAWĘ MOJEGO "WYCZERPUJĄCEGO" SIĘ DOBREGO SAMOPOCZUCIA ?

JAKIE SĄ PERSPEKTYWY PRZED TYM FUNDUSZEM ?

CZEKAM NA OPINIE.....
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2007-11-23 08:47 / Uznany Gracz Giełdowy
ogolnie prespektywy dla calej gospodarki swiatowej sa pesymistyczne co do nieruchomosci to tez nie wyglada to rozowo beda momenty odbicia ale tendencja dalej jest spadkowa.
noale / 83.31.175.* / 2007-11-24 14:01
To nie był dobry moment na zakup, była przewaga popytu nad podażą i teoria ekonomi się potwierdziła w praktyce czyli deweloperzy podnosili ceny ale szczyt mamy za sobą.Teraz ceny powoli spadają, rentowność taka już nie powróci,coraz więcej się buduje, a kredyt będzie coraz droższy-wnioski wiadome. Co do przyszłości to w najbliższym czasie nie ma mowy o powrocie do cen ze szczytów. Fundusze zbyt późno zaczeły sprzedawać udziały , właściwie dokładnie w momencie kiedy rynek znalazł równowagę,którą uzyskał w wyniku b. dużgo wzrostu cen.Deweloperzy sprzedawali się bardzo drogo vide LC Corp. Na pocieszenie dodam,że za kilka lat te ceny będą atrakcyjne i nieruchomości znowu będą drożały,jest jeszcze potencjał do wzrostu ale rozłożony na kilka lat nie wszystko od razu i to jest pewne- no prawie, bo co nam zgotują Chiny i USA w kwestii koniunktury to nie mam dobrych przeczuć ale to by było za długo tu o tym pisać i wtedy wrzyscy i tak będą na tym samym wózku. Dodam jeszcze,że to mój pierwszy post na tym forum, na giełdzie inwestuję od 1998 ,tpsa sprzedałem po 37.50 wiele lat temu -to informacja dla młodych co myślą,że wszystko da zarobić wystarczy tylko poczekać.Pozdrowienia.
albert7 / 2007-11-24 12:06
Nie bardzo chcecie pisać na temat tych "walorów". Albo są nic nie warte zachodu albo
nie przekonuje was temat.

Dla mnie jest on ważny więc jeśli ktoś ma sugestie, sprawdzone informacje, poparte
analizą proszę o komentaż

zainteresowany Albert

czy faktycznie "dobra" era dla rynku nieruchomośi się skończya - przez hipoteczne w USA ?
cortez / 2007-11-25 16:27 / Bywalec forum
moje zdanie na temat nieruchomości jest takie: boom popytu minął, teraz będzie boom podażowy. Dla potencjalnych nabywców jest to dobra wiadomość. Nadmierna podaż ustabilizuje ceny, albo nawet doprowadzi do obniżenia. Ale jest jeszcze druga strona medalu. Podwyżka stóp procentowych, która sprawi, że nasza zdolność kredytowa nieco opadnie, co porwadzi do zmniejszenia liczby udzielanych kredytów, zmniejszenia popytu, czyli rynek wyhamowuje.... Pomimo jednak, że boom już za nami, rynek nadal będzie rósł, może już nie tak dynamicznie. Tak mniej więcej sytuacja wygląda u nas. Co do krajów tzw. nowej/wschodniej Europy np. Rumunii to tam rynek nadal rozwija się i boom taki jak u nas jeszcze przed nimi.
Dlatego też ja bym tak szybko nie rezygnował z funduszy nieruchomości Wschodniej Europy. Sam trzymam niewielkie ale jednak środki w UniSektor Nieruchomości Nowa Europa mimo, że to nie była ostatnio trafna decyzja, jestem mocno na minusie, ale wierzę że odbicie jeszcze przede mną:) Podstawa to długoteminowość:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy