BPHPBK

Money.pl / 2007-12-05 11:30
Komentarze do spółki: BPHPBK.
Wyświetlaj:
nomar / 194.169.226.* / 2008-04-07 09:59
czy juz wiadomo lub kiedy bedzie wiadomo ile bedzie dywidendy z akcji bph
waldemarek / 2008-07-11 13:58
Liczcie na dywidendę, ędziecie ją oglądać jak ominiecie ten złodziejski bank szerokim łukiem. Zobaczcie co zrobili z "BPHFIZSN".Specjaliści po WSB.
W&M / 79.163.229.* / 2008-06-03 15:13
Po wykresie spadków można wnioskować ,że BPH nie ma czym się chwalić - na nic te przewidywania większego zysku w II kw. 2008.
NoMorePiS / 193.138.110.* / 2008-03-21 17:04
Patrząc na średni wskaźnik C/Z z sektora 15 przy wskaźniku BPH 160 można prorokować że cena 12-18 pln jest w zasięgu .

W zasięgu spadków oczywiście
_Fred / 84.10.59.* / 2008-03-22 23:26
Ty chyba nic nie rozumiesz, to PKOSA dało się zrobić w konia przy zakupie BPH Bank Hipoteczny. Jeśli wiesz o czy mowa ...
NoMorePiS / 193.138.110.* / 2008-03-21 15:49
Po informacji - o wypłacie dywidendy dopiero poleci na łeb na szyje !!!!

Wychodzi że zysk tj. 15,4 ml to daje 53 groszy na akcję !!!!!
wskaźnik C/Z jest 160!!!!

Wcalę się nie zdziwię jak kurs będzie chodził po 20 - 30 pln. w nidługim terminie .

Miałem już kupować ale nie podchodziło tak nisko jak były zlecenia - całe szczęście .

pozdrawiam
mikolaj z gór / 2008-03-21 20:24
Coś ci się kolego pozycje pomyliły zysk 15.4 wypracował BPH hipoteczny który wypłaci dywidendę w wysokości 6.900 na akcję której takowej zapewnie nieposiadasz, zanim zabierzesz się do napisania jakiś rewelacji najpierw pomyśl trochę a póżniej działaj, do przedstawionej przez ciebie docelowej ceny dopisuję przez siebie jeszcze jedno zero 200-300 złotych to realna cena dla tego banku.Oczywiście nie od razu.
NoMorePiS / 193.138.110.* / 2008-03-20 17:58
dzisiaj wyszło z konsolidacji lub jak kto woli z klina dołem - nie ma kursu odniesienia ale moim zdaniem czeka ten dobry papier spory zjazd - wg mnie kurs będzie w przedziale 70 -75 w ciągu 2 tygodni .
Poczekał bym jednak aby zmacało dno .
gord2 / 194.169.226.* / 2008-02-29 10:58
BPH nie będzie miał z czego dać dywidendy
Parkiet
26.02.2008 09:02
Udziałowcy BPH nie powinni liczyć na to, że bank będzie hojny w dzieleniu się zyskiem. Czy choć Pekao zwiększy dywidendę?
Akcjonariusze Banku BPH raczej nie powinni nastawiać się na to, że w tym roku dostaną dywidendę zbliżoną do ubiegłorocznej - pisze "Parkiet". Z zysku za 2006 r. bank przekazał udziałowcom 36,2 zł na akcję. Akcjonariusze dostali blisko 84 proc. kwoty do podziału, która przekroczyła 1,2 mld zł. Teraz - chociaż zysk może być rekordowy - do podziału będzie dużo mniej.

Wszystko przez podział BPH i włączenie jego większej części do Banku Pekao. Operacja miała miejsce w końcu listopada. W jej ramach podzielono nie tylko placówki, pracowników i klientów, ale także bilans banku. To oznacza, że podział objął również zarobek z pierwszych 11 miesięcy minionego roku.


W pierwszych trzech kwartałach 2007 r. Bank BPH wykazał 1,3 mld zł zysku netto, a przy okazji prezentacji tych wyników prezes Józef Wancer deklarował, że całoroczny zysk brutto może wynieść 2 mld zł. To przekładałoby się na wynik netto na poziomie około 1,6 mld złotych.

Nie wiadomo, jakie będą proporcje podziału wyniku BPH. - Biorąc pod uwagę wyniki pro forma zaprezentowane jeszcze w 2006 r., przy okazji propozycji podziału BPH, można się spodziewać, że do Pekao trafi przynajmniej 90 proc. zysku BPH za pierwszych 11 miesięcy 2007 r. - ocenia Piotr Palenik, analityk ING.

Oznaczałoby to, że w mini-BPH do podziału będzie w najlepszym razie sto kilkadziesiąt milionów złotych. A więc posiadacz jednej akcji może dostać kilka złotych.

Może się jednak okazać, że ta część BPH, która została włączona do Pekao, dawała bankowi kierowanemu przez Józefa Wancera blisko 100 proc. zysku. Wówczas kwota do podziału będzie znacznie mniejsza. I to pomimo rekordowego zysku, jakiego wykazania można się spodziewać po BPH.

Skoro większa część zysku wypracowanego przez BPH trafi do Pekao, to czy akcjonariusze tego drugiego banku mogą liczyć na "rekompensatę"? Wiele zależy od tego, jak sprawę potraktują księgowi w Pekao.

Według Dariusza Choryło, dyrektora departamentu relacji inwestorskich w Pekao, ta część zysku BPH, która w ramach przejęcia trafiła do Pekao, nie powiększy jego wyniku netto, ale doprowadzi do podniesienia funduszy własnych.

I tu właśnie może pojawić się problem.

- Dywidenda powinna być wypłacana z dochodów wypracowanych w poprzednim roku, a nie z lat wcześniejszych - uważa Piotr Palenik z ING.

Gdyby przy dzieleniu zysku Pekao akcjonariusze musieli ograniczyć się do tego, co wypracował sam bank z żubrem w logo, okazałoby się, że dywidenda będzie mniejsza niż rok temu, kiedy wyniosła 9 zł na akcję. Nawet gdyby Pekao oddało udziałowcom (teraz jest ich więcej, bo doszli ci, którzy dostali papiery emisji połączeniowej z BPH) cały zysk netto, szacowany na ponad dwa miliardy złotych, dywidenda na akcję wyniosłaby około ośmiu złotych.

Dariusz Choryło z Pekao mówi jednak, że będzie możliwość przeznaczenia na dywidendę również tej części wyniku, która pochodzi z BPH.

Nie wiadomo, jaką propozycję wypłaty dywidendy złoży kierownictwo Pekao, ale uwzględnienie w kwocie przeznaczonej dla udziałowców części zysku BPH pozwoli na podtrzymanie dotychczasowej polityki Pekao polegającej na zwiększaniu dywidendy na akcję.

Jaka musiałaby być dywidenda w Pekao, żeby posiadacz akcji BPH, który uczestniczył w emisji połączeniowej banku z żubrem, dostał w sumie dywidendy odpowiadające wielkością ubiegłorocznej dywidendzie w BPH?

Jeśli w BPH dywidenda wyniosłaby 5 zł, w Pekao musiałoby to być niecałe 10 zł. Ale gdyby BPH nie zdecydował się na wypłatę w ogóle, to Pekao musiałoby zapłacić o około złotówkę więcej.

http://finanse.wnp.pl/bph-nie-bedzie-mial-z-czego-dac-dywidendy,43678_1_0_0.html

Dywidendy będą luźno powiązane z zyskami
(Parkiet/26.02.2008, godz. 08:49) Jutro dwa banki należące do grupy UniCredit opublikują wyniki za ostatnie trzy miesiące 2007 r. Będą to pierwsze raporty od przyłączenia do Pekao większej części Banku BPH, które nastąpiło w końcu listopada.

Niezależnie od uzyskanych przez banki wyników inwestorzy mogą spodziewać się niespodzianek dotyczących planów dywidend w obu spółkach. Powód? Duża część wypracowanego w minionym roku zysku BPH w ramach podziału trafiła do Pekao. W efekcie BPH może wykazać zysk netto przekraczający nawet 1,5 mld zł, ale jednocześnie do podziału będzie miał niewielką część tej kwoty. Skomplikowana jest sytuacja Pekao, którego zysk będzie zapewne mniejszy od kwoty dostępnej do podziału.

Łukasz Wilkowicz
http://biznes.onet.pl/2,1471922,prasa.html

Fuzja Pekao i BPH spóźniona o jeden dzień

Połączenie banków Pekao i BPH według prawa powinno było nastąpić 29, a nie 30 listopada - donosi "Gazeta Wyborcza". Teraz prawnicy obu banków głowią się, jak to odkręcić

Oficjalną datą fuzji był piątek 30 listopada. Taki dzień połączenia podawały w informacjach dla mediów oba banki. I z taką właśnie datą dzieliły w pierwszy grudniowy weekend cały majątek BPH. Większa jego część została wcielona do Pekao, a pozostała zachowała samodzielność.


Kłopot w tym, że sąd zarejestrował transakcję dzień wcześniej, niż chciały tego banki - już w czwartek 29 listopada. Tę informację potwierdza warszawski sąd. Posiedzenie w tej sprawie odbyło się 28 listopada, a wpisanie podwyższenia kapitału Pekao do krajowego rejestru sądowego nastąpiło z datą 29 listopada.

Ten jeden dzień może mieć duże znaczenie. Niewykluczone, że z prawnego punktu widzenia 30 listopada większość placówek BPH była już częścią Pekao. Jeśli więc jakiś klient tego dnia zawarł w jednej z takich placówek umowę kredytową, to jej stroną jest nie ten bank, który powinien. Należałoby więc zmienić część zawartych tego dnia umów, których stroną był BPH. I przeksięgować z BPH do Pekao pieniądze z tych umów wynikające. Szczegóły w "Gazecie Wyborczej"

"Gazeta Wyborcza"/kl/ab

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Fuzja-Pekao-i-BPH-spozniona-o-jeden-dzien-1684810.html
!@! / 193.138.110.* / 2008-03-21 15:50
!@!
pit29 / 193.138.110.* / 2008-02-29 13:47
sory szefc ale moje przypuszczenia okazały się słuszne .
Kupno bph nie jest złym interesem ale napewno nie krótkoterminowo w perspektywie 2 -3 lat zysk będzie na pewno
XXXXXXXXXXX / 194.181.130.* / 2008-02-29 12:19
Po przeanalizowaniu powyższego tekstu chciałoby się powiedzieć że to totalne bzdury, jednakze nieznajomość umowy przejećia części banku bph dotyczącej zysku części przejętej ,skłania do symulacji pewnych zdażen zamieszczonych w powyższym tekście.Opierając sie o proste obliczenia dotyczace publikacji aktyw banku na koniec 2007 roku wynosiły 12.7mld. wobec 64.76 rok wcześniej, jak widać spadek aktyw po podziale t o ok. 80%.zastanawia mnie jeszcze jeden fakt dlaczego PKO w swoim sprawozdaniu nieuwzględnił tego zysku sprzed podziału to jest przed 30 listopada.Tylko robi to mini Bph? Być może własnie tak jest że bph przekazał swoje placówki wraz z zyskiem za ten rok ale niezgodzę się absolutnie z tym że bph otrzyma z zysku za 2007 10% sto parę milionów jeśli nawet tak by się stało to i tak nieopłaca się sprzedawać akcji tego banku bo taką tezę zawiera powyższy tekst gdyż w nadchodzącym roku bank conajmniej dwukrotnie zwiekszy te dochody to oczywiście nieprzełorzy sie odrazu na zysk bo bank będzie inwestował każdą złotówkę wrozwój.Oceniam że na bank bph przeba spojrzeć jako inwestycję 2-3 letnią o ogromnym potencjale wzrostowym.
szefc / 83.13.220.* / 2008-02-21 16:41
czy ktoś dziasiaj obserwował co sie działo na BPH ?. jakiś gruby łyknął w czasie sesji o.k.. 50.000. akcji ( na fixinu 7,5 tyś akcji ) ale najpierw doprowadził sobie kurs do 90 zł . dlatego nie dziwi mnie przesunięcie terminu podania wyników za IV kwartał 2007r - chyba chodzi o to aby niekórzy zdazyli się zaopatrzeć w akcje. jeżeli byłaby to przecena wartości akcji to nikt nie afiszowałby sie sprzedażą np. 1500 ( na 90.50 ) akcji tylko by to ukrył - a ukryte było kupno to 1500 stało po to żeby nikomu do głowy nie przyszło sprzedaż drożej waloru. . myślę że do 27.lutego możemy być świadkami takich obrotów i dołowania ceny akcji. nie dajcie sobie wydrzeć sowitej dywidendy.
UWAGA !!! / 156.17.180.* / 2008-02-28 17:01
GE Money Bank i BPH mają po połączeniu osiągnąć 5-tą pozycję na rynku w 5 lat

Warszawa, 28.02.2008 (ISB) - GE Money spodziewa się w kwietniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego na zakup ok. 66% akcji Banku BPH i połączenia GE Money z Bankiem BPH w I poł. 2009 roku. W ciągu pięciu lat połączone GE Money Bank i Bank BPH mają znaleźć się na 5-ej pozycji w sektorze, poinformował w czwartek Kent Holding, p.o. prezesa GE Money Bank.

"Obecnie GE czeka na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego. Mamy nadzieję uzyskać ją w kwietniu. Wtedy też moglibyśmy zamknąć transakcję i stać się właścicielem Banku BPH. Oceniamy, że cały proces do połączenia banków potrwa około roku" - powiedział Holding dziennikarzom.

"W tym roku banki będą działać osobno, a intencją GE Money jest połączenie banków w I połowie 2009 roku" - dodał.

Holding powiedział, że obecnie trwają prace nad wspólną strategią, a nowy bank będzie bankiem uniwersalnym ze specjalizacją consumer finance. Fundamentem nowego banku ma być uzyskiwanie wyższych przychodów, nie zaś redukcja kosztów.

"Będziemy się koncentrowali na bankowości detalicznej i consumer finance, ale połączony bank będzie uniwersalny. Będziemy także oferowali obsługę dużych firm, małych i średnich przedsiębiorstw, działalność maklerską i zarządzanie funduszami" - powiedział Kent.

"Intencją GE jest zdobycie w Polsce piątej pozycji wśród banków uniwersalnych z silną ofertą consumer finance w ciągu 5 lat" - zaznaczył.

W 2008 roku grupa GE zainwestuje 200-225 mln USD w Europie Środkowo-Wschodniej, z czego 50 mln USD przypadnie na Polskę.

"W ciągu trzech lat grupa zamierza zbudować w Polsce co najmniej 200 oddziałów. Plan na 3 lata zakłada uruchomienie 500 oddziałów" - powiedział p.o. prezesa.

Dodał, że bank powstały po połączeniu Banku BPH i GE Money Banku będzie największym bankiem należącym do GE w tej części Europy, a Polska jest dla GE Money rynkiem o strategicznym znaczeniu ze względu na dynamikę wzrostu i perspektywy rozwoju.

Holding powiedział, że zgodnie z umową z UniCredit, nie ma planów wycofania Banku BPH z warszawskiej GPW, a nazwa BPH ma zostać zachowana w ramach grupy GE.

W sierpniu 2007 roku GE Money podpisało z włoskim UniCredit porozumienie w sprawie zakupu ok. 66% akcji Banku BPH.

W czwartek GE Money Bank opublikował nieaudytowane wyniki finansowe za 2007 rok.

Zysk netto banku wzrósł w ub. roku o 34% do 422 mln zł.

Portfel kredytowy banku zwiększył się o 26% do 15,08 mld zł. Wartość nowoudzielonych kredytów sięgnęła 9,72 mld zł, co oznacza wzrost o 20%.

Wynik z działalności bankowej wzrósł o 3% do 1,19 mld zł na koniec 2007 roku.

Wskaźnik koszty do dochodów (C/) wzrósł o 10 pkt proc. do 54%, głównie w związku ze wzrostem kosztów na rozbudowę sieci placówek.

Bank otworzył 60 nowych placówek w 2007 roku, zwiększając tym samym ich liczbę do 112 na koniec roku. Bank otworzył także 6 placówek partnerskich w mniejszych miastach.


Suma bilansowa GE Money Banku wzrosła do 14,7 mld zł, tj. o 28% w skali roku.

Zwrot z kapitału (ROE) sięgnął 27%, a zwrot z aktywów (ROA) 3,2%. Współczynnik wypłacalności banku wyniósł 11,85 na koniec ub.r. (ISB)

amo/tom
zbynek / 2008-02-28 21:47
witam czy kos wie co będzie z wypłatą dewideny za 2007 rok
Apetyt na BPH / 156.17.180.* / 2008-02-28 17:05
Ale dziś był popyt na akcje BPH , zwłaszcza po tej powyższej informacji !!!
Świetlana przyszłość przed tym bankiem !
Jutro może się uda dokupić PKCem na początku sesji...
Pzdr.
pit29 / 193.138.110.* / 2008-02-28 15:03
jak oceniasz raport wyników za ostatni kwartał ?
oooooo / 194.181.130.* / 2008-02-21 17:52
Oby tak było kolego bo ja sie niezle obkupiłem.obserwowałem dzisiejsze notowania i przyznaje że mieliśmy dzisiaj z animacją kursu pod zbiórkę akcji, na logikę można sobie założyć że jeżeli ktoś wychodzi z papierów najpierw podbija kurs i wtedy wychodzi.Jeszcze przekładka raportu także jestem podobnego zdania,szkoda tylko ze niemam kaski na dokupienie bo bedzie na to okazia.pozdrawiam.
szefc / 80.54.24.* / 2008-02-21 19:32
moja znajoma pracowała w BPH - tera z klucza jest w PKO S.A. . mówi że juz masowo do BPH wracaja byli pracownicy którzy zostali wcieleni na siłę do PKO a nawet cały pion zarzadzania wrócił z tego też powodu były te przesunięcia w zarządzie na ostatnim WZA . Potwierdza się że PKO jest nieprzyjaznym dla klientów i pracowników bankiem . a my musimy być cierpliwi i nie patrzyć na kurs a zostanie nam to wynagrodzone .
Czy przeglądałeś finanse za trzy kwatały 2007 r i widzisz że juz jest tam zysk na 45 zł na akcję. ?
oooooo / 194.181.130.* / 2008-02-22 10:37
Przyznam że ja sam na własnej skórze przekonałem się coto PKO i jestem spowrotem w BPH także niedziwie się klijentom a tymbardziej pracownikom .W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie zysku w rozwój mini bph tylko to wymagało by wycofania się Unicredito że sprzedaży co jest mało prawdopodobne.Bądż co bąć jest o co walczyć na dzień dzisiejszy można pospekulować spora kaska jest a bank mimo ewentualnej wypłaty tak dużej dywidendy ma duży potencja. Choć ja osobiście jestem zwolennikiem aby bank przeznaczył te środki na rozwój wtedy po 2-3 latach mielibyśmy kilkusetprocentową stopę zwrotu z tej inwestycji.Ale wielki biznez kręci się swoimi zasadami i włosi w obawie o pogorszenie sie konienktury sektora finansowego woleli skasować co już mają. myślę żę G.E money też zatroszczy się o rozbudowę.
benio13 / 80.55.185.* / 2008-02-04 22:36
Witam.
Wiecie coś o dywidendzie. Nic nie znalazłem w materiałach z połączenia PEKAO-BPH. jest mozliwa że 1,5 mld pojdzie na dywidende?
allan / 83.175.191.* / 2008-02-04 10:41
Jeszcze w lutym Bank BPH otwiera placówki partnerskie. Czekamy na 120PLN :)
Młody Rentier / 2008-01-30 18:12 / Bywalec forum
za rok o tej pre BPH bedzie wart minimum 300 pln, to tylko kwestia czasu bo BPH napewno szybko bedzie chcial odbudowac swoje oddzialy, odbuduje obsluge klientow biznesowych i rozbuduje biura maklerskie bo przeciez tak naprawde to nikt z BPH nie chcial przyjaczenia do Pekao a bylo to ewidentne wrogie przejecie. Ten bank jak juz GE money sfinalizuje kupno w niedlugim czasie odbuduje sie a Pekao sam odstrzeda oddzialy ktore przejeli bo nei bedzie mialo tylu klinetow ile ime sie wydaje ze mogli by miec po przejeciu, juz duzo osob przjetych przez Pekao wraca do BPH.
szefo / 80.54.24.* / 2007-12-23 13:20
z wiarygodnych żródeł wynika że dywidenda za 2007 r zostanie wypłacona w calóści czyli około 1,7 mld podzielone przez 28.2 mln akcji to daje 60 zł na akcję. . jest to zrozumiałe ponieważ w innym przypadku G.E. MONEY bank nabywając w pierwszym kwartale 2008r Bank BPH zapłacił by za bank pieniędzmi BPH. Przy obecnym kursie 104 zł daje to niesamowity zwrot z inwestycji. Ciekaw jest jak długo będzie tak niski kurs BPH
pit29 / 193.138.110.* / 2008-02-06 15:25
Ale gadzasz bzdury .
Zysk wypracowany był przez cały BPH a to co teraz jest na giełdzie to 1/10 starego tak więc zysk o którym piszesz będzie podzielony między PEKAO i BPHmini (które rzeczywiście jest kupowane przez GE ) tak więc wg mnie zysk na akcję mini BPH to będzie jakieś 6 pln a nie 60 .
pozdro
szefc / 80.54.24.* / 2008-02-07 06:07
nie masz racji ponieważ wszyskie akcje BPH (28 mln.) są dalej w posiadaniu BPH mini . i nie byly przekazywane do PKO SA. PKO SA przejęło majątek trwały oraz klientów. Proszę sobie przesledzić wypowiedzi Prezesa BPH już po podziale banku który powiedział żę zysk za 2007 r rok BPH będzie wynosił ponad 2 mld zł .A zysku nie da sie ot tak sobie przenieść do innej spółki .Zysk może zostać w spółce podnosząc kapitał spółki lub zostać wypłacony akcjonariuszom spółki.
pit29 / 193.138.110.* / 2008-02-09 10:26
w takim razie GE kupi BPH poczęści za jego pieniądze - nie wydaje ci się to dziwne ?
szefc / 80.54.24.* / 2008-02-09 17:00
właśnie chcę to przekazać że BPH musi wypłacić cały zysk za 2007r akcjonariuszom głównie UNIKREDIT ( 71 % ) bo w przeciwnym przypadku GE MONEY kupiłby BPH za pieniądze BPH. Sledzę cały czas co sie dzieje w BPH tak że nie umknęła mi wypowiedż prezezsa BPH że zysk BPH za 2007 rok będzie sumą 11 miesięcznego zysku uzyskanego przez BPH przed pidziałem oraz 1 miesięcznego po podziale co da o.k. 2.1- 2.2. mld zł.
klient08 / 46.113.211.* / 2011-04-13 22:10
tenBanktozłodzieje
pit29 / 193.138.110.* / 2008-02-12 12:05
z tego co ja się orientuje to zakup akcji od unikredit przez ge będzie zfinalizowany już niedługo tzn. 1,2 miesiące - chodzi o zgodę odpowiedniego regulatora. (ostatnią zresztą) tak więc jak ta sytuacja będzie się miała jeśli chodzi o wypłatę tej dywidendy gdzy sprzedaż będzie miała miejsce wcześniej ?
Pozatym jak oceniłbyś dzisiejszą wycenę BPH na poziomie 90 pln/ak. podczas gdy planowana wypłata dywidendy to będzie 50-60 pln/ ak . ?
Przecierz to nielogiczne ?
szefc / 83.19.236.* / 2008-02-15 19:58
dziękuję za polemikę
Juz wyjasniam . UNIKREDIT musi wypłacić dewidendę własnie przede wszystkim sobie jeszcze przed sprzedaniem udziałów do GE Money . W 2007 roku cała dywidenda w wysokości 36 zł/akcja została wypłacona do końca maja . Myślę że w tym roku jest to mozliwe do końca kwietnia. Co do ceny akcji to jest według mnie zaniżona ale jak wcześnie pisałem papier musi sie po podziale uleżeć . myśle że jego realna cena za rok to około 150-200zł/ akcja. Na razie nie mogę znależć wytłumaczenia w jaki sposób może być nie wypłacona ta dywidenda i to w takiej wysokości ( zysk za 2007r ok. 1.7mld. zł podzielona przez 28 mln akcji to daje ok. 55-60 zł /akcja )
kjd3 / 194.181.130.* / 2008-02-18 13:28
No w najbliższym czasie powinno być ciekawie,popieram pogląd wyplaty dywidendy nawet w tak wielkim rozmiarze, zobaczymy jak bedzie ale na wszelki wypadek dokupilem parę akcyjek,Pozdrawiam.
zibi36 / 83.6.85.* / 2008-01-03 01:30
Jakie to wiarygodne zrodla ??
kw213 / 2007-12-05 20:27 / portfel
Teraz przyszedł czas aby usunąć Bank BPH z WIG-u 20 i zastąpić tę spółką innym
Bankiem Milenium czy Getinen, albo spółką z innej branży, która ma odpowiednią kapitralizacje i płyność.
euss / 217.17.35.* / 2007-12-06 08:46
Z WIG-u napewno, ciekawe jak będzie sobie teraz radził mały bank z dużym doświadczeniem.
Dawid1982 / 2007-12-05 11:30 / portfel / Bywalec forum
ladny spadek :P
Inessa / 89.229.227.* / 2007-12-05 12:47
Czy może kto wjaśnić dlaczego takie piorunujące dołowanie.Z góry dziękuje.
ksenus / 2007-12-05 13:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Masz pełne informacje w komunikacie: BANK BPH SA podział banku.

Cytując:
"5 grudnia 2007 r. - ustalenie kursu odniesienia dla akcji Banku BPH SA; kurs odniesienia
zostanie ustalony jako kurs zamknięcia akcji Banku BPH SA z dnia 4 grudnia 2007 r.,
pomniejszony o wartość 3,3 akcji Pekao SA, obliczoną według kursu zamknięcia dla akcji Pekao
S.A. z dnia 4 grudnia 2007 r."

Czyli wyjaśniając:
4 grudnia był ostatnim dniem w którym przysługiwały Akcje Emisji Podziałowej Pekao SA (tzn. akcjonariusz BPH za każdą akcję dostanie 3,3 akcji Pekao SA zachowując akcje BPH co wynika z podziału samego BPH, obecna cena akcji BPH jest ceną za pozostałą część banku powstałą w czasie podziału)
Dawid1982 / 2007-12-05 13:38 / portfel / Bywalec forum
z moich wyliczen jesli kupiles akcje bph za 925 to jestes na plusie z jakies 2%...
ksenus / 2007-12-05 15:52 / Uznany Gracz Giełdowy
BPH nigdy nie należał do spółek mojego portfela.
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy