Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Brać kredyt czy poczekać?

Brać kredyt czy poczekać?

PannaHanna / 5.173.200.* / 2021-01-24 12:43
Hej, co byście radzili w takiej sytuacji: mam 150 000 (plus roczną poduszkę bezpieczeństwa, której właśnie używam, bo jestem freelancerem- branża telewizyjna) wkładu własnego, żadnego mieszkania (wynajmuję pokój), nigdy nic nie odziedziczę. Jestem z Sopotu, ale mieszkam w Warszawie- więc waham się między dwoma najdroższymi miastami w Polsce:) (z przewagą Sopotu- mogę pracować zdalnie). Nieźle zarabiam, ale ostatnio tylko na umowach o dzieło (etat skończył mi się latem). Brać kredyt na drugie 150 000 na małą kawalerkę, czy poczekać (pytanie też, czy dostanę kredyt bez umowy o pracę...)?Boję się, że wtopię kilkadziesiąt tysięcy, jeśli prognozy o spadkach się sprawdzą, a sama na nie ciężko pracowałam przez dekadę. Z drugiej strony to, co odkładam co roku, znika przez wzrosty cen mieszkań...
Nie jestem, jak widać, "inwestorem"- po prostu chcę w końcu mieszkać sama, ale jeśli trzeba, mogę jeszcze dzielić mieszkanie przez jakiś czas (dobiegam trzydziestki, mieszkam z fajną kumpelą za cenę o połowę mniejszą, niż wyniósłby mnie kredyt+czynsz).
Wyświetlaj:
Adamek99 / 5.173.242.* / 2021-02-27 21:42
W kwestii doradztwa finansowego polecam usługi DG – INWES to bardzo rzetelna firma działająca w branży finansowej.
PannaHanna / 5.173.200.* / 2021-01-24 12:59
I jeszcze jedno: czy myślicie, że w moim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest kawalerka (najmniejszy kredyt), czy dwa małe pokoje (i wtedy już duży...)? Docelowo chcę w mieszkaniu mieszkać, ale nie wykluczam, że wynajmę je na jakiś czas, jeśli będę musiała fizycznie być w Warszawie lub gdziekolwiek indziej w związku z pracą- albo np. wynajmę komuś pokój, w drugim będę miała swój kąt na weekendy. Widziałam ostatnio kawalerkę 16,5m2 za 220 000- to jeszcze jest w zasięgu moich możliwości do kupienia za gotówkę. Ale też byłam kiedyś w czymś takim- mieszkać się tam po prostu nie da, nie ma nawet miejsca na położenie rzeczy. Mogłabym to traktować jedynie jako rodzaj pokoju hotelowego i myśleć o sprzedaży za kilka lat- tylko co, jeśli ceny spadną jak w okolicach 2015?

Najnowsze wpisy