Forum Forum pracyDokumenty

brak doswiadczenia, a CV??

brak doswiadczenia, a CV??

anteczka / 2012-10-25 09:34
szukam pracy, jednak nie mam zbyt bogatego doswiadczenia, praktycznie wogole go nie mam, jak wiec napisac CV aby bylo ono atrakcyjne i zauwazone rpzez pracodawce?
Wyświetlaj:
Justyna9999 / 89.186.0.* / 2013-05-15 14:36
Nadrabiaj brak doświadczenia zawodowego różnego rodzaju certyfikatami. Chodź na szkolenia, zdobywaj potwierdzenia swoich umiejętności. Polecam tę stronę: http://leadership.ca-team.pl/ - możesz zdobyć przydatny certyfikat, który na pewno będzie wyglądał atrakcyjnie w CV. Powodzenia! :)
Wiktor01 / 2013-05-15 15:38
Miałem znajomego który nei miał żadnego doswiadczenai zawodowoego... wiecie co zrobił? Wymyśłił sobei ze pracwął w restaruacji w firmach... no i aplikacja przeszła :P
jp. / 83.19.178.* / 2012-10-26 21:14
Przede wszystkim pokaż czym odróżniasz się od większości kandydatów.

Podpowiem, że większości początkujących (przynajmniej z mojego doświadczenia) brakuje przede wszystkim zaangażowania - spodziewają się magicznego przejścia - studia(nic, imprezy)->praca. A to tak nie działa. Absolwentów jest multum. Trzeba czymś się wyróżnić z tej masy. I raczej nie jest to kolor oczu. ;-)

Drugą istotną sprawą jest to, aby CV odpowiadało na ogłoszenie dotyczące stanowiska, na które aplikujesz. Jeśli nie masz doświadczenia zawodowego, podkreśl pozazawodowe odpowiadające stanowisku, podkreśl też własne umiejętności, jakie będą (lub zapewne będą) od Ciebie na takim stanowisku wymagane.

Kolejne - przeczytaj swoje CV ze 20 razy i daj do przeczytania krytycznym znajomym. Błędy (ortograficzne, stylistyczne, a najbardziej chyba merytoryczne) strasznie kłują w oczy. Piszesz, że znasz MS Office - napisz Office, a nie Offis. Napisz poprawnie pełną nazwę poprzedniego miejsca pracy, ukończonej uczelni itp. Pokaż, że CV nie zostało sporządzone w 5 minut na kolanie, tylko było przemyślane i wykonane starannie! Postaraj się też, aby było czytelne - najważniejsze informacje muszą być w nim łatwe do odnalezienia, a cały dokument musi sprawiać wrażenie ogólnie estetycznego (nie przeładowanego ozdobnikami).

Nie pisz o sprawach trywialnych, oczywistych lub nieprzydatnych na stanowisku, o które się ubiegasz. Startując na administratora serwerów nie ma co pisać o umiejętności obsługi programów biurowych (taki dość jaskrawy przykład).

Często pisze się w poradach, że nawet doświadczenia zawodowe spoza obszaru, w którym chce się pracować można przedstawić pozytywnie (czego potencjalnie przydatnego na nowym stanowisku nauczyły). Przyznam, że jeszcze nie spotkałem takiego przypadku, a nawet nie za bardzo jestem w stanie sobie taki wyobrazić (choć może gdybym spotkał, to przez zaskoczenie by mnie przekonało ;-)).

W ogólności - wyobraź sobie (albo jeszcze lepiej - dowiedz się) jak wygląda praca na stanowisku, o które się ubiegasz i pokaż w CV, że to właśnie potrafisz robić.
jp. / 83.19.178.* / 2012-10-26 21:19
Zapomniałem o jeszcze jednej, według mnie istotnej rzeczy. Mimo, że CV ma odpowiadać na ogłoszenie, to bezpośrednie skopiowanie wymagań z ogłoszenia do umiejętności w CV od razu zapala lampkę ostrzegawczą. "Ktoś nie miał co wpisać, to wkleił ogłoszenie".

Popełniając plagiat ;-) należy zadać sobie choć odrobinę trudu i napisać to samo w inny sposób.
emerytek123 / 2012-10-26 11:24
najlepiej jak zlecisz napisanie Cv firmie ktora wlasnei sie tym zajmuje, za niewielka oplata bedziesz miala profesjonalne CV wtedy na pewno kazdy Cie zatrudni:)

Najnowsze wpisy