Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Brak koszy na śmieci i nierozstrzygnięte przetargi. Rewolucja rozpoczęta

Brak koszy na śmieci i nierozstrzygnięte przetargi. Rewolucja rozpoczęta

Wyświetlaj:
nodric / 89.71.66.* / 2013-07-01 08:54
Ustawa nie wynika z konieczności wdrażania prawa unijnego, co powtarzają jej zwolennicy. Trudno za jej podstawę uznać dyrektywę Parlamentu Europejskiego w sprawie odpadów z 19 listopada 2008 r. Jak wynika z tej dyrektywy, najważniejszym celem polityki postępowania z odpadami jest ograniczenie negatywnych skutków związanych z wytwarzaniem odpadów i takie nimi zarządzanie, aby skutki produkcji odpadów i ich utylizacji były jak najmniejsze dla ludzi i środowiska naturalnego. Ten cel ma być osiągnięty poprzez zmniejszenie wytwarzania odpadów, a jednym z proponowanych przez dyrektywę sposobów osiągnięcia tego celu jest stosowanie różnych metod recyklingu. Wśród wymienionych metod znajdują się promowanie procesu odzysku czy rozszerzona odpowiedzialność producenta. Nigdzie w dyrektywie nie ma nic na temat konieczności wprowadzenia przez gminy monopolu w zakresie gospodarowania odpadami. Zdaniem ekspertów, wprowadzone przepisy nie realizują wskazań unijnej dyrektywy oraz ograniczania produkcji odpadów i stosowania recyklingu na szerszą skalę, ale w znaczący sposób ograniczą jej wprowadzanie.
wkurzony / 83.31.14.* / 2013-07-06 13:55
No wreszcie ktoś tu wspomniał o producencie.Jakie odpady wytwarza przeciętny zjadacz chleba.Gówno,urynę i dwutlenek węgla.Resztę odpadów wytwarza przemysł.Za te odpady płacimy , kupując towar.Drugi raz płacimy za nie nasze odpady.To przemysł powinien być obciążony odbiorem jego odpadów.Ktoś powie , że podrożały by towary z tego powodu.Nic bardziej mylnego.Moim zdaniem powinien powstać bunt Gmin i społeczeństwa wobec tak bzdurnej ustawy.Nakładają na nas kolejny podatek , a my siedzimy cicho jak barany, nawet nie zabeczymy.Dajmy się grabić.
squun / 94.40.102.* / 2013-07-01 08:14
Wyciepałem rano worek śmieci przez okno i już dzwoniłem do burmistrza że ma przyjechać i mi to zabrać! Bo to teraz jego obowiązek
i to by było na tyle / 83.29.160.* / 2013-07-01 08:43
I to jest jedyna prawidłowa interpretacja durnej, bublowatej ustawy.
Ja zacząłem likwidację śmietnika na mojej parceli. Albo gmina wydzierżawi ode mnie teren pod kubły ( lub co najmniej zwolni go od podatku od nieruchomości) albo niech sobie zorganizuje śmietniki uliczne. W końcu ja płacę i od dziś problem smieci to broszka gminy a nie moja.
Normalikus / 91.215.33.* / 2013-07-01 08:10
Jak nie wywiozą to ładuję na auto i wysypie przed urzędem gminnym i tak powinni robić wszyscy.

Biurokratyczna mafia jak zwykle za nic nie odpowiada co co jej zależy ? nic.
FD / 89.67.125.* / 2013-07-01 07:42
Na 1763 gmin uczestniczących w "transformacji" śmieciowej podano przykład paru gdzie nie załatwiono porządnie. A czy jest przykład takich gdzie załatwiono porządnie. Miasto Wrocław, cywilizowana aglomeracja,osrodek parków technologicznych a taki mezalians - kto ma składać deklaracje ?
beata12345 / 83.10.189.* / 2013-07-01 08:42
A kto wg Ciebie ma złożyć deklaracje podatkową? Kto był w ogóle taki inteligentny aby nazwać to podatkiem a potem wymyślić aby inni składali deklaracje podatkowe w czyimś imieniu.
bsf / 46.45.103.* / 2013-07-01 07:15
Normalny STANDARDOWY bałagan jak przez ostatnie 6 lat POd zarządem PO tylko garniturów żal.
celo / 79.184.70.* / 2013-07-01 07:03
No,ale ktoś jest odpowiedzialny za ten bałagan. Czy zostana wyciagnięte jakiekolwiek konsekwencje ,które zadziałały by tak ,że ktoś w końcu by sie czegoś bał ? Czy może znów przejdziemy do porządku dzinnego z nieudacznikami a przy najbliższej okazji dla zamydlenia sytuacji wrzucimy jakiś temat , np. o aborcji albo in vitro.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy