Forum Forum emerytalneZUS

brak pieniedzy przekazanych z OFE na moim subkoncie w ZUS

brak pieniedzy przekazanych z OFE na moim subkoncie w ZUS

nie kon / 176.114.232.* / 2014-03-14 10:44
Dlaczego OFE przekazal 50% do ZUS,a na moim subkoncie nie ma ich ?Obecnie mam 56lat i z tego co mi wiadomo stpniowo na 10lat przed moim przejsciem na emeryture pieniadze z OFE maja byc przekazywane na subkonto jak widze terz to nie jest realizowane.Bylam w ZUS i pani z okienka poinformowala mnie ze maja czas do 2015r to moze mi ktos odpowie gdzie sa moje skladki i czy do 2015 roku calkiem nie wyparuja bo na obecna chwile w OFE juz 50% moich skladek nie ma a w ZUS jeszce ich nie ma to gdzie one sa??????
Wyświetlaj:
wiwan / 2014-03-28 09:10
Są w ZUS, bo termin przekazania z OFE ( koniec marca 2014 ) już minął. Teraz (do 2015) jest czas na rozksięgowanie tych kwot na subkonta indywidualne ubezpieczonych. Wcześniej jest to dokonywane tylko w przypadku przejścia na emeryturę lub śmierci ubezpieczonego- w celu ustalenia świadczenia uwzględniającego środki przekazane z OFE albo ustalenia stanu subkonta w celu jego 'dziedziczenia'.
Hania550 / 89.238.36.* / 2014-09-20 20:49
Chyba tak nie do końca z tymi przeksięgowaniami po zmarłym. My czekamy już ponad 3 miesiące (a 3 miał ZUS czas) na przekazanie tych 51,5%. I OFE twierdzi, że dokonało swoich formalności a ZUS, że tego nie mają. TZN. mają ale ogólną kwotę a nie znają tej naszej. I co? Mam iść do ZUS i sobie poszukać?? Nie wiem już co robić?

Najnowsze wpisy