Forum Forum podatkowePIT

brak pitu od pracodawców a rozliczenie

brak pitu od pracodawców a rozliczenie

marekg88 / 2011-04-27 12:39
jestem sędzią piłkarskim i po każdym meczu wystawaim dla klubu rachunek rozliczany tak jak umowa o dzieło na zasadach ogólnych. Jednak w tym roku nie otrzymałem pitów z wielu klubów a moje zarobki nie przekroczyły kwoty wolnej od podatku. Mam pytanie czy moge (powinienem) wykazać dochody z wszsystkich meczy co jest dla mnie w tym przypadku nawet korzystne czy tylko z tych klubów z których otrzymałem pit? NIe posiadam żadnych potwierdzen z klubów że faktycznie pobrałem od nich pieniadze za mecz i został strącony podatek dochodowy poza włąsnymi zapiskami, sytuacja jest bardzo podobna do takiej, w któej pracownk dowiaduje się ze pracodoawca strącał mu podatek dochodowy ale nie odprowadzał do US, co powinienem zrobić bardzo proszę o radę.
wiwan / 2011-04-27 12:53
Brak PIT 11 od płatnika nie zwalnia podatnika od obowiązku rozliczenia( art. 45 ustawy o PIT) - powinien tego dokonać wg swej najlepszej wiedzy, np. wg tych zapisków. I obowiązek ten jest bez względu na wysokość tych przychodów, nawet jeśli nie spowodują one zapłaty podatku tj. będą poniżej kwoty wolnej. Oczywiście mówimy o przychodach od PIT niezwolnionych.

Ps. Nie ma też gwarancji, że PIT, który do Pana nie dotarł nie dotarł również do US.

Najnowsze wpisy