Forum Forum podatkowePIT

BRAK ROZLICZENIA PIT

BRAK ROZLICZENIA PIT

Monika643 / 213.241.25.* / 2016-04-19 16:57
Witam. Mam taki problem. Do konca 2014r pracowalam w pewnej firmie. Umowa wygasala mi z dniem 31.12.2014 r. Jeszcze nie wiedzialam czy umowę będę przedłużać, dlatego w 2015r byłam jeden dzień w pracy, a potem zrezygnowałam. Teraz przy rozliczeniu PIT US upomina się o druk za brakujący druk (domniemam, że chodzi o ten jeden dzień z 2015r). Nie wiem czy pracodawca wysłał mi ten PIT ponieważ zmieniłam adres do korespondencji w tym czasie, więc możliwe, że PIT został cofnięty do siedziby firmy. Zadzwoniłam więc do centrali spółki i mieli wystosować mi pismo mailowo. Nie otrzymałam dokumentu, więc skontaktowałam się ponownie z biurem, ale miła Pani poinformowała mnie, że trzeba czekać, ponieważ to jest księgowość zewnętrzna i nie dysponują nawet numerem telefonu do tejże. Maila nie otrzymałam do dziś, a do końca miesiąca muszę się rozliczyć. Co zrobić? Czekać? Czy można jakoś wyegzekwować potrzebny mi dokument. Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam. Monika
Wyświetlaj:
wiwan / 2016-04-19 19:40
Nie ma znaczenia to czy w 2015 r. Pani zarobkowała 1 dzień, 17 czy 327, czy też umowa skończyła się w listopadzie 2014.
Ważne jest to, czy w roku 2015 wypłacono wynagrodzenie jakiekolwiek. Jeśli tak, to był obowiązek wysłania Pani PIT 11, a Pani miała obowiązek uwzględnić go w rozliczeniu rocznym za 2015.

Po prostu dokona Pani korekty z uwzględnieniem danych z tego zagubionego PIT 11, gdy uzyska Pani kopię.
Monika436 / 89.66.234.* / 2016-04-19 20:32
Tak, ja rozumiem, tylko chodzi o to, ze nie moge doprosic sie od pracodawcy ponownej wysylki PIT-u. I nie za bardzo wiem co w tej sprawie robic. Czekam juz dwa tygodnie i nic. Mozna jakos wyegzekwowac te dokumenty? Jednak nie chcialabym juz sobie zawracac glowy korektami, tylko rozliczyc sie w terminie.
wiwan / 2016-04-20 08:27
Napisała Pani, że US się upomina- więc zrozumiałem, że rozliczenia rocznego już dokonano- i US wykrył niezgodność jego z posiadanymi PIT 11. Stąd kwestia korekty.

Podatnik może wystąpić do swego US o wydanie, tylko nie wiem czy zaświadczenia o wysokości kwot wykazanych w PIT 11, czy po prostu kopii PIT 11 od wskazanego płatnika.
Monika444 / 89.66.234.* / 2016-04-20 09:18
Ok, a czy trzeba o taki dokument upomniec sie piaennie czy wystarczy zalatwic to telefonicznie badz osobiscie?
wiwan / 2016-04-20 09:33
Jak urząd ma zidentyfikować rozmówcę telefonicznego ?

Podejrzewam, że nawet przy wizycie osobistej będzie potrzebne chociaż pokwitowanie odbioru, o ile wydadzą od ręki. Proponuję napisać, podpisać i przejść się osobiście- by dwie opcje załatwić jednocześnie.

Najnowsze wpisy