Forum Forum prawnePracy

Brak umowy - jak odzyskać kase - zgłosić do PIP

Brak umowy - jak odzyskać kase - zgłosić do PIP

piotr232 / 2008-02-02 08:05
Witam
Od początku roku pracuję w pewnej firmie, jednak nie podpisywałem żadnej umowy(miała być 3mieś. na 0,5etatu) częściowo z mojej winy ponieważ nie dostarczyłem zaświadczenia lekarskiego. Tydzień temu trafiła się lepsza oferta i oznajmiłem pracodawcy, że będę u niego pracował tylko do końca miesiąca. Teraz on nie chce się ze mną rozliczyć , bo jak twierdzi " nie wywiązywałem się z obowiązków pracowniczych". Jak mogę zgłosić tą sprawę do PIP? W tej firmie jest dużo uchybień(drugi pracownik już 2mieś. bez umowy, praca w pełnym wymiarze a nie 0,5 jak miało być w papierach..) tylko jak je udowodnić?
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Aliceee1119 / 62.102.148.* / 2020-01-30 21:33
dlatego polecam zarabianie na kryptohajs.pl :) do 5tyś euro bez wychodzenia z domu ....
linda923 / 87.239.222.* / 2020-01-30 21:13
myślę, że możesz zgłosić się o poradę do prawnika, na pewno coś doradzi, tym bardziej, że pracodawca ma obowiązek przedstawić umowę przed rozpoczęciem pracy! polecam adwokata Tomasza Tomaszczyka: https://jstkancelaria.pl/tomasz-tomaszczyk/ specjalista prawa pracy
Wojtek225 / 185.157.14.* / 2020-01-28 20:04
Ale skontaktuj się z jakimś dobrym adwokatem- może on Ci podpowie co robić. Ze swojej strony moge polecić Pana Tomaszczyk z JST, zna się na prawie pracy jak nikt inny i na pewno podpowie co robić.
jafofx / 89.64.20.* / 2019-09-19 21:08
Nie wypłacane w terminie należności, wyjazd do Niemiec. Na pytanie kiedy wypłacą kasę, odpowiedź spotkamy się w sądzie....
Nie polecam jako pracodawcy...
5665 / 81.190.252.* / 2017-12-09 00:15
Uslugi budowlane Dariusz Wo£owski nie polecam tej firmy brak kompetencji. Nie wyplaca wynagrodzenia dla pracownikow.
piotr232 / 2008-03-03 18:31
Witam ponownie,
po niecalym miesiacu sprawa ostatecznie sie zamknela, polecam wszytskim zbieranie dowodow, chociazby nagran rozmow telefonicznych i innych swistkow, papierow kazda rzecz sie liczy. w moim przypadku PIP stanal na wysokosci zadania, mianowicie dostalem umowe oraz zalegle wynagrodzenie bez chodzenia i proszenia sie pracodawcy a on dodatkowo dostal grzywne i przypuszczam ze wyniosl cos z tej nauki takze nie poddawajcie sie i walczcie
pozdrawiam i powodzenia
zlota2222 / 193.34.112.* / 2010-01-31 10:27
Ratunku co robić? krótko prze3d wakacjami załapałam sie na prace przy gofrach tak zwany handel obworzny po imprezach na poczatku 2 pierwsze imprezy szefowa płaciła a na 3 imprezie powiedziała ze nam nie wyplaci bo niema na rate i tak sie zaczeło. Póżniej staneła na jednym z kąpielisk i schody sie powiekszały grosza nie było a jeszcze płaciła nas od utargu. Nie zjawiała sie bna spodkania zawsze zwalala wymówki a jak pytałam o umowy to mowiła ze niema czasu aby ją nam dac. Pieniądze dawała wzaliczkach. Po wakacjach kontakt sie urwał i zawszejak dzwoniłam po wypłate to mówila ze mi niewda bo sama niema za co zyc. W grudniu zaczełam prace u niej i znowu zwlekała w końcu w sylwestra zrezygnowałam z pracy a ona milczy telefoinu mojego nie odbiera a jak dzwonimy z innego numeru to odbiera i glucha cisza,. Dałyśmy z kolezanka teramin z 2 tygodniowym wyprzedzeniem ze po kase przyjdizemy a jak nam nie da co potem pomużcie co robic niemM NIc ani umowy ledwo wiem jak babka ise nazywa.
monika22 / 2008-02-22 17:08
jestem w tej samej sytuacji co ty tylko ja pracowałam przez 10 miesięcy.i widze ze momy ten sam problem .
przewodnick / 2008-02-03 13:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgłoś sprawę do PIP. Postaraj się o świadków, którzy potwierdzą Twoje słowa.
piotr232 / 2008-02-04 13:26
Tak też dzisiaj zrobiłem. Z pracodawca kompletny brak konstruktywnej rozmowy mimo, iż ostrzegałem, że oddam tą sprawę tam gdzie trzeba.. martwi mnie tylko jego pewność siebie...czy tak ciężko wygrać taką sprawę, skoro pracodawca się tego nie boi?
piotr232 / 2008-03-03 18:33
witam,
po niecalym miesiacu smoja sprawa dobiegla konca, odzyskalem pieniadze, dostalem umowe a wlasciciel firmy grzywne, polecam wszystkim zglaszanie podobnych problemow do PIPu i zbieranie kazdego rodzaju dowodow, nagran telefonicznych rozmow itd
pozdrawiam i zycze powodzenia
kahaaa21 / 79.185.192.* / 2009-11-02 14:01
ale czy nagrania mogą być dopuszczone jako dowód??Mi nie wypłaclili za 1.5 mies a nie mialam tam umowy,Szef powiedzial ze wyplaci tja już tam nie pracuję,a on teraz nie odbiera tel itd co mam zrobić,iśc do niego i czym postraszyć?Jedynym świstkiem który mam jest zaswiadczenie że pracuję ale na inne stanowisko,bo takie mi bylo do odbycia praktyk potrzebne,i swiadka który boi sie zeby nie stracic tam pracy...beznadzieja,a ja jestem spłukanaa :(

Najnowsze wpisy