Forum Forum prawnePracy

brak wynagrodzenia

brak wynagrodzenia

kinomaniak / 2013-04-12 10:08
mam pewien problem ze swoim pracodawca, jest dziś już 12 dzień miesiąca a ja nadal nie otrzymałem swojego wynagrodzenia, w umowie mam zapisane ze wypłaty wynagrodzeń dokonywane są do 5 dnia każdego miesiąca. Czy pogadać z szefem czy zgłaszać sprawę gdzieś wyżej? Taka sytuacja ma miejsce dopiero drugi raz.
Wyświetlaj:
ulalas / 2013-07-04 09:57
Termin wypłaty wynagrodzenia powinien być określony w regulaminie pracy lub regulaminie wynagradzania, ewentualnie w układzie zbiorowym pracy, a w ich braku w umowie o pracę. Wynagrodzenie za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego. Wynagrodzenie wypłaca się „z dołu" a zatem po wykonaniu pracy. Jeśli termin ustalony jako dzień wypłaty wynagrodzenia jest dniem wolnym od pracy, wynagrodzenie powinno być wypłacone w dniu poprzedzającym. W przypadku jeśli pracodawca spóźnia się z wypłatą wynagrodzenia pracownik może złożyć skargę do Państwowej Inspekcji Pracy. Jeśli wyniki kontroli potwierdzą nieprawidłowości w zakresie wypłaty wynagrodzeń, właściwe organy Państwowej Inspekcji Pracy mają prawo wydać decyzję nakazującą wypłatę wynagrodzeń. Decyzja taka podlega natychmiastowemu wykonaniu, co oznacza, iż wniesienie odwołania od takiej decyzji nie wstrzymuje jej wykonania.
pomocy_34 / 2013-04-12 11:39
wydaje mi sie ze nie warto ryzykowac utraty stanowiska wiec delikatnie porozmoawiaj z szefem , kontrole nie sa dobrym pomyslem wiec przedewszystkim rozmowa na spokojnie a dopiero potem ewentualne kontorle mozesz nasylac.
idylla / 2013-04-12 10:44
najpierw z szefem pogadaj, zagroz mu ze jak tak dalej bedzie to pojdziesz na skarge do panstwowej inspekcji pracy, zobaczysz odrazu pieniadze dla Ciebie sie znajda:)

Najnowsze wpisy